Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

mam jeszcze jedno pytanie ten Philips 24" LCD 240PW9ES ma szeroki Wide Gamut co objawia sie przesyceniem kolorów(czerwony,zielony)Czy taka dolegliwosc bedzie mocno przeszkadzac w zastosowaniach czysto domowych,filmy,gry,internet ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie ten Philips 24" LCD 240PW9ES ma szeroki Wide Gamut co objawia sie przesyceniem kolorów(czerwony,zielony)Czy taka dolegliwosc bedzie mocno przeszkadzac w zastosowaniach czysto domowych,filmy,gry,internet ?.

W przeglądaniu www nie (FireFox i profilowanie ON). W filmach i grach nie będzie uciążliwe (mam nadzieję że niebawem będzie toto profilowane i zupełnie będzie OK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem budżetówkę benq g242hd i musze powiedziec, ze jestem pod wrazeniem... przesiadlem sie z 19 calowego lg (kostka) na takiej samej matrycy, komputera uzywam glownie do filmow i internetu, wiec nie potrzebuje ani mega szybkiej matrycy ani idealnych kolorow... ten monitor sprawuje sie bardzo dobrze, a tryb filmowy jest o wiele lepszy niz w lg... jedyne wady to :zajmuje w cholere miejsca i podstawka nie jest super stabilna oraz osd jest troche wolne (zmiany po okolo 0,5s od wcisnienia przycisku)...

 

poza tym jak na monitor za 700zl mysle ze godny polecenia, zwlaszcza, ze nie jest to gola matryca (ma hdmi i subiektywnie duzo lepszy niz w mid-low-endowych lg system ustawien kolorow)

 

przydaloby sie go jednak skalibrowac, czy da rade inaczej niz spektrofotometrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem budżetówkę benq g242hd i musze powiedziec, ze jestem pod wrazeniem... przesiadlem sie z 19 calowego lg (kostka) na takiej samej matrycy, komputera uzywam glownie do filmow i internetu, wiec nie potrzebuje ani mega szybkiej matrycy ani idealnych kolorow... ten monitor sprawuje sie bardzo dobrze, a tryb filmowy jest o wiele lepszy niz w lg... jedyne wady to :zajmuje w cholere miejsca i podstawka nie jest super stabilna oraz osd jest troche wolne (zmiany po okolo 0,5s od wcisnienia przycisku)...

 

poza tym jak na monitor za 700zl mysle ze godny polecenia, zwlaszcza, ze nie jest to gola matryca (ma hdmi i subiektywnie duzo lepszy niz w mid-low-endowych lg system ustawien kolorow)

 

przydaloby sie go jednak skalibrowac, czy da rade inaczej niz spektrofotometrem?

jesli mozesz sprawdz czy ponizej jasnosci 95% monitor nie zaczyna popiskiwac,mój piszczal i musialem go zwrocic,po zatym bardzo przyzwoicie jak na TN 24 za 700zł z DVI,HDMI. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecacie monitor 24" z rozdz full HD? (cena tak do 1200-1300 zł)

A może jakaś alternatywa za tą cenę?

 

Podoba mi się najnowszy LG W2453V-PF tylko nie ma o nim żadnych recenzji.

(obecnie mam 22" LG l227wt 1680x1050 i jak dla mnie jest idealny tylko chciałbym większy + rozdz. full HD)

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie ten Philips 24" LCD 240PW9ES ma szeroki Wide Gamut co objawia sie przesyceniem kolorów(czerwony,zielony)Czy taka dolegliwosc bedzie mocno przeszkadzac w zastosowaniach czysto domowych,filmy,gry,internet ?.

Czasami w filmach może być efekt solarium na twarzach niektórych aktorów. :oops:

 

(obecnie mam 22" LG l227wt 1680x1050 i jak dla mnie jest idealny tylko chciałbym większy + rozdz. full HD)

Apetyt na większe rośnie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami w filmach może być efekt solarium na twarzach niektórych aktorów. :oops:

W sterownikach zmniejsz nasycenie dla video do 90% ... pewne elementy będą nieco nie dosycone a inne nieco przesycone - czyli ogólnie nieco bliżej neutralności ... ale profilowanie byłoby najlepsze.

 

Gamut ogólny pozostanie bez zmian (nadal będziesz wyciskał okolice aRGB przy zdjęciach aRGB)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle dobra sugestia, tylko u mnie to jest jakoś tak zamieszane.

 

Mam 2 odtwarzacze. Jeden stary Best Player, najprostszy jaki jest korzysta z pierdółek które są zainstalowane w systemie i jest podatny na regulacje w zakładce kolory obrazu wideo w Panelu Sterowania.

 

Drugi odtwarzacz, to nowszy Media Player Classic, który ma pełno kodeków już w sobie no i korzysta z kilku dodatkowych doinstalowanych. Jakiekolwiek zmiany w regulacjach kolorów obrazu wideo w PS nie mają wpływu na ten odtwarzacz.

 

Jakiego Ty używasz playera i jak masz poustawiane w nim opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Ty używasz playera i jak masz poustawiane w nim opcje?

Używam odtwarzacza z Vista, VLC i 64 bitowego Media player - faza testów. W standardowym odtw. Visty działa poprawnie akceleracja X264 przez k. graf. ... w pozostałych nie bardzo (core AVC PRO 1.85 zainstalowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że jest różnica w jakości obrazu.

 

PS

Kyle, u mnie coś nie działa 64-bit MPC z CCCP ;/

U mnie o dziwo działa. Aha ... zauważyłem że jakość obrazu przy dekodowaniu mocniej wspomaganym grafą jest gorsza niż przy dekodowaniu czysto CPU - nie wiem czy konfiguracja, czy ten kodek ma taki urok ... ale różnicę widać (artefakty kompresji w pewnych miejscach są widoczne ... w tych samych w których przy dekodowaniu CPU jest wszystko OK ... np. przy VLC jest OK a w tym Vista player+AVC PRO łatwiej doszukać się krzaków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi odtwarzacz, to nowszy Media Player Classic, który ma pełno kodeków już w sobie no i korzysta z kilku dodatkowych doinstalowanych. Jakiekolwiek zmiany w regulacjach kolorów obrazu wideo w PS nie mają wpływu na ten odtwarzacz.

ja korzystam z MPC już od jakiegoś czasu i on raczej tez wykorzystuje grafikę do dekodowania. Na moim starym Dellu za GF8400M GS dało sie bez problemu oglądać filmy 720p, a w 1080p gubił czasem klatki, ale obraz był płynny. Teraz mam lapka z radeonam 2400XT , z tym że jeszcze nie oglądałem na nim żadnego filmu HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeglądaniu www nie (FireFox i profilowanie ON). W filmach i grach nie będzie uciążliwe (mam nadzieję że niebawem będzie toto profilowane i zupełnie będzie OK).

Strasznie męczę z tymi monitorami... Gdzie się włącza to profilowanie w FF? Mam LG w2452vp-f i jak już wspominałem wcześniej - kolor czerwony i zielony jest nie do przeżycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie męczę z tymi monitorami... Gdzie się włącza to profilowanie w FF? Mam LG w2452vp-f i jak już wspominałem wcześniej - kolor czerwony i zielony jest nie do przeżycia.

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3317313

 

Swoją drogą w Firefox 3.5.2 o dziwo profilowanie działa od ręki (zgodność z v2) - świeża instalacja na czystym systemie.

 

test:

http://www.color.org/version4html.xalter

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

 

 

24" LCD 240PW9ES powinien byc u mnie jutro lub w czwartek,dam znac czy rzeczywiscie wart tych pieniedzy,ostatnio miałem jeden dzien 24 BenQ 16;9 za 700zł na TN i jednak to nie było to siedzac na wprost po srodku biel była w porządku ale po bokach .........(przez kąty) po za tym glosno piszczał,mam nadzieje ze philips posiedzi u mnie dłuzej niz kilka godz i obedzie sie bez badów.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten Dell jakiejś rewelacji nie wprowadza. Ot model na IPS ( których teraz jest kilka ), dodatkowo 12-bitowe wewnętrzne przetwarzanie co poprawi płynność gradientów przy korektach nastaw oraz precyzyjniejsze działanie. Model lepszy od HP LP2475W i Philips 240PW9ES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki test Della U2410:

 

http://www.cnet.com.au/dell-ultrasharp-u2410-339298064.htm

 

Gdyby kosztował koło 2 tys. można byłoby się zastanowić...

LAG średni 31 ms przy monitorze z 12 bitowym przetwarzaniem o rozdziałce 1920x1200 ? - to jest całkiem dobry wynik! ... i w trybie game 14 ms (pewnie wyłączona dokładna korekcja barw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos kupił Monitor LCD Philips 24" LCD 240PW9ES niech da sygnal jak głosnoscią tego monitora po zjechaniu jasnosci,pzdr.

Witam

 

Z twoich dalszych wpisów widzę, że już wkrótce będziesz miał monitor u siebie, ale postanowiłem się podzielić trochę wiadomościami o tym modelu. Porównam swoje wrażenia do telewizora/monitora LCD Philips 22PFL3403 (22cale, 1680x1050, matryca chyba TN).

 

240PW9ES mam od około tygodnia. Każdy może się zdziwi, dlaczego wymieniałem 22calowy monitor na większy o 2 cale, dlatego poniżej małe wyjaśnienie. Priorytetem dla mnie były kąty widzenia oraz możliwości regulacji, większa powierzchnia robocza również miała znaczenie. Z góry również odrzuciłem pseudo filmowe wynalazki z rozdzielczością 1920x1080 (dla mnie strata tych 120 pikseli jest dosyć bolesna). Jeżeli chodzi o prace, które chciałem wykonywać na monitorku, to wygląda to następująco: zastosowanie w pracy z dużymi arkuszami kalkulacyjnymi - 60% czasu, internet-20%, filmy 15% i czasem jakiś managerek lub coś brutalniejszego 5%. Jestem dość wysoką osobą, więc regulacja położenia była dla mnie bardzo ważna. Mogę tylko powiedzieć, że w tym modelu jest świetna. Wysokość można zmieniać bardzo łatwo, ekran obraca się na boki, auto pivot działa również dobrze (po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania). Kąty widzenia są świetne. Często oglądam filmy leżąc na łóżku (wtedy moja głowa jest około 50-70 cm poniżej krawędzi ekranu). Na poprzednim monitorze obraz mocno ciemniał. Tu nadal jasność oraz nasycenie kolorów są doskonałe. Jeżeli chodzi o charakterystykę kolorów, to rzeczywiście może lekko widać zwiększone składowe czerwonego i zielonego koloru, ale po niewielkiej korekcie obraz jest świetnej jakości. Można tworzyć własne profile, i w zależności od charakteru pracy czy serwowanej rozrywki szybko się między nimi przełączać. W filmach o niskiej rozdzielczości (divx, xvid) obraz jest lepszej jakości niż na poprzednim monitorze (chyba TN). Widać mniej przepaleń, mniej kwadratów, lepsze nasycenie i więcej detali, szczególnie w ciemnych scenach. Widocznie poszerzona przestrzeń kolorystyczna korzystnie wpływa na jakość obrazu (przynajmniej takie są moje odczucia). Zainstalowałem również program dołączony do płyty głównej (któraś wersja PowerDVD, z obsługą wspomagania sprzętowego kart graficznych) i zapuściłem mecz Barcelona - Real w rozdzielczości full HD. Szczękę z podłogi zbierałem przez godzinę. Świetne nasycenie kolorów, brak smużenia, doskonała czerń, mnóstwo widocznych detali. Obraz po prostu żyletka (można policzyć ilość włosów w nosie Xaviego przy egzekwowaniu wolnego), miłe wspomnienia wróciły ze zdwojoną siła 6:2 :). Podświetlenie w moim egzemplarzu bardzo równomierne, nawet przy jasności na 50% nie widać przebić podświetlenia, a jasność wypala oczy. Udało mi się również trafić na wersję z zero bad pixeli.

 

Jeżeli chodzi o dźwięk wydawany przez monitor, to nie wiem co mam napisać, bo w przypadku mojego takiego nie usłyszałem. Żadnych piszczących cewek, żadnego odgłosu z zasilacza, nawet po ustawieniu jasności na 80. Wyżej nie sprawdzałem, bo czułem się już jak spawacz. Monitor jest naprawdę jasny. Ja pracuję przy ustawieniach jasności na około 15-16 i jest według mnie w zupełności wystarczające (przy lekko zaciemnionym pokoju).

 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z zakupu. Brałem pod uwagę kilka monitorów: HP 2475, DEL 2408, Samsung F2380 i tego Philipsa. Dwa pierwsze odrzuciłem ze względu na cenę. To znaczy byłbym w stanie kupić te monitory, gdyby wnosiły rzeczywiście nową jakość. Niestety ani HP ani Dell nie spełniają tego warunku. Nie zależy mi na milionie możliwości podłączeń (monitor będzie jedynie podłączony do kompa) ani na super-duper stylu obudowy (chociaż ten Philips na żywo wygląda bardzo gustownie; prosto i bez zbędnych bajerów). Jakość obrazu identyczna z HP (porównywałem). Z testów wyczytałem, że Philips ma minimalnie niższą stabilność kontrastu i mniej równomierne podświetlenie od HP - być może, ja tego nie zauważyłem, a już na pewno nie uważam żeby było to warte prawie 500zł. Samsunga odrzuciłem ze względu na format 16:9 (chociaż z pierwszych informacji, które znalazłem, myślałem że to 16:10 z rozdziałką 1900x1200) oraz po kilku testach, gdzie podany był wysoki czas reakcji i duży ghosting (chyba to było tu, ale nie pamiętam http://xbitlabs.com/articles/monitors/display/ samsung-sm-f2080-f2380.html lub tu http://www.youtube.com/ watch?v=71jFDveGNQ0). Według mnie w chwili obecnej jest to najlepszy monitor w kategorii jakość/cena (oczywiście dla 24" 1920x1200) i polecam wszystkim niezdecydowanym jego zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :). W sumie brałem pod uwagę dużo więcej monitorów (Benq V2400W, Samsung 2443BW IIyama B2403WS). Właściwie to mówiąc prawdę starałem się w miarę możliwości sprawdzić jak najwięcej 24" 1920x1200 i TN i VA i także IPS . I po kolei eliminować. Od razu odpadły wszystkie TN. Miałem taki monitor i uważałem, że na taki kompromis w jakości obrazu (kąty, kolory) nie mogę sobie pozwolić. Nie robiłem tego na papierze, ale przy okazji podczas wizyt w dużych marketach elektronicznych obejrzałem wiele monitorów na matrycy TN i wszystkie zachowywały się podobnie. Została więc mocno okrojona grupa 24-calaków. Następny czynnik, czyli regulacja, która też jest dla mnie ważna (wtedy odpadł np. bardzo dobry NEC 24WMGX3). Z góry odrzuciłem monitory EIZO (niektóre są co prawda świetne, ale ceny mają takie jakby każdy był pałeczkami składany przez małego, żółtego robota napędzanego ryżem). Nec z serii graficznej także odpadł - jakość świetna ale nie jestem edytorem, nie składam gazet, nie potrzebuje idealnej zgodności kolorów żeby wywalać na nie taką kasę. Stąd zostały właściwie 3 monitory HP 2475, Dell 2408WFP oraz Philips. HP i Philips. Widziałem obraz na wszystkich 3 monitorach i Hp oraz Philips zdobyły moje największe uznanie. A że prawie 500 zł to duuuuużo piwa to wybrałem Philipsa. Chciałem także zachęcić innych forumowiczów do poszukiwań na własną rękę. Takie opinie jak moje czy testy branżowych portali to na pewno pomoc. Jednakże czasami autorzy potrafią tak podkręcić ogień w recenzji, że pomimo tego że na żywo nie obejrzeliśmy obrazu na danym monitorze to skazujemy go na niełaskę. Pomimo tego, że mam teraz naprawdę świetny monitor to poprzedni LCD TV również w pewnych zastosowaniach był rewelacyjny. Miał 3 porty HDMI, 1xDVI, 1xD-sub + mnóstwo innych których nie odważyłbym się nazwać (po prostu nie pamiętam i nie chcę walnąć gafy). Był bardzo szybki i nie smużył, miał dobrą regulację jasności ale za to zero regulacji mechanicznej wysokości, nachylenia (po prostu telewizor). Cena także nie była najlepsza około 1200 zł (np Dell 2209 jest dużo lepszą propozycją za tą cenę). Jednakże był to model kupowany jako telewizor i w tych zastosowaniach sprawdził się rewelacyjnie. Po padzie mojego CRT również zastępczo bardzo dobrze sprawdzał się jako monitor, ale miał wady które dla mnie, powtarzam jeszcze raz dla mnie były zbyt dużym kompromisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...