Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

moze nie na temat jak wlaczyc profilowanie w firefox ?

1. Wpisać w polu adresu about:config i potwierdzić klawiszem Enter. W oknie przeglądarki ukaże się ekran z ustawieniami przeglądarki.

2. W polu Filter wpisać gfx. Ukaże się lista opcji związanych z wyświetlaniem grafiki.

3. Kliknąć dwukrotnie parametr gfx.color_management.enabled, którego wartość domyślnie ustawiona jest na False. Parametr ten zostanie przestawiony na True.

4. Wyłączyć przeglądarkę i uruchomić ją ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wpisać w polu adresu about:config i potwierdzić klawiszem Enter. W oknie przeglądarki ukaże się ekran z ustawieniami przeglądarki.

2. W polu Filter wpisać gfx. Ukaże się lista opcji związanych z wyświetlaniem grafiki.

3. Kliknąć dwukrotnie parametr gfx.color_management.enabled, którego wartość domyślnie ustawiona jest na False. Parametr ten zostanie przestawiony na True.

4. Wyłączyć przeglądarkę i uruchomić ją ponownie.

mam tylko takie opcje

 

 

gfx.downloadable_fonts.enabled;true

gfx.use_text_smoothing_setting;false

gfx.color_management.rendering_intent;0

gfx.color_management.mode;2

gfx.color_management.display_profile;

 

czyli profilowanie jest wlaczone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko takie opcje

 

gfx.downloadable_fonts.enabled;true

gfx.use_text_smoothing_setting;false

gfx.color_management.rendering_intent;0

gfx.color_management.mode;2

gfx.color_management.display_profile;

 

czyli profilowanie jest wlaczone ?

 

gfx.color_management.mode 1

 

P.S. oczywiście jeśli masz jakiś profil wgrany w systemie.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie jak weźmiesz tego Dell'a, to jakieś fotki i opisik mile widziane. :razz:

Ja go nie kupię, mam jeszcze jakieś 3/4 modele które chcę sprawdzić i ewentualnie zostać z nimi na dłużej i koniec tej rotacji monitorowej. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a philips LCD 240PW9ES juz za ok 1600zł i w tej cenie to jest hit! przynajmniej na ten moment,monitor bardzo cichy,regulacja wysokości dziecinnie prosta,kolorki bardzo ładne (choc przesycone-wide gammut)i bardzoo szybka matryca testowałem w PES6,podswietlenie bardzo równomierne, kto wie chyba jeszcze raz go kupie tylko mam nadzieje ze bez martwego piksela na środku ekranu,co zmusiło mnie do zwrotu obecnego.Będę oddawał do skutku az trafie na czystą matryce. :lol2:

 

Ja go nie kupię, mam jeszcze jakieś 3/4 modele które chcę sprawdzić i ewentualnie zostać z nimi na dłużej i koniec tej rotacji monitorowej. :lol2:

podaje nazwy tych modeli to może sam sie zainteresuje. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

philipsa oddałem,na srodku był martwy piksel i subiksel,teraz chyba zostaje mi tylko dell.

a gdzie kupowałeś i oddawałeś :? (żebym nie trafił na Twój egzemplarz :)

 

 

Dell jest fajny ale w tej cenie mam dobry TV 32" 120Hz

 

 

Jak filip będzie od ręki za 1600 to go obmacam i prawdopodobnie kupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba jednak zdecyduję na tego Della, 379 zł więcej od Philipsa to w końcu nie majątek (po odliczeniu VAT taka jest różnica). A taka okazja może się już nie powtórzyć, na oficjalnej stronie della kosztuje ~3 tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba jednak zdecyduję na tego Della, 379 zł więcej od Philipsa to w końcu nie majątek (po odliczeniu VAT taka jest różnica). A taka okazja może się już nie powtórzyć, na oficjalnej stronie della kosztuje ~3 tys...

juz prawie 600zł jest miedzy tymi monitorami.

 

a gdzie kupowałeś i oddawałeś :? (żebym nie trafił na Twój egzemplarz :)

 

 

Dell jest fajny ale w tej cenie mam dobry TV 32" 120Hz

 

 

Jak filip będzie od ręki za 1600 to go obmacam i prawdopodobnie kupie...

kupiony i oddany w morele net kraków,piksel znajduje sie tak na srodku ok 5cm w kierunku prawej strony,od lewej był jeszcze sub piksel,teraz chyba bede brał w emarket jest tam teraz za 1631 zł a jak cos bedzie nie tak to oddam.W zasadzie tez bym mógł osobiście odebrać ale nie jestem pewien czy wyłapałbym tego czarnego piksla nie mówiąc już o sub pikselu,a byc może one pojawiły sie po 1godz korzystania dlatego wole przez net bo wtdy mam 10dni na zwrot. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bierz przez neta. Przy sprawdzaniu może być ok, a potem po kilku godzinach wyskoczy i po robocie i nie będzie możliwości zwrotu ( 10 dni ). Kwestia jest jeszcze taka, że jak matryca jest czysta i jakiś kolega postanowi się zablokować, to jest szansa że lekki ( ale lekkie! ) pukanie może go odblokować. Mi taka sztuka udała się bardzo często. Gorzej, jak po włączeniu od razu już są jakieś piksele, wtedy nie jest już tak łatwo. :angry:

 

----------

 

@gmfriend

 

Ale TV jako monitor? Testowałeś już kiedyś takie rozwiązanie, bo ja sam się kiedyś zastanawiałem, ale jak zobaczyłem jakość tekstu już nawet na 26" monicie, to odpuściłem.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz prawie 600zł jest miedzy tymi monitorami.

dell - 2199 z vat; 1716 bez vat

philips - 1637 z vat; 1337 bez vat

 

Różnica przy cenie brutto faktycznie wynosi ponad 560 zł ale po odliczeniu vat-u spada do 380 zł zgodnie z zasadą im droższy sprzęt tym więcej można zaoszczędzić odliczając vat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesuje rozdzielczość 1920x1080, oraz to że poniższy monitor jest na matrycy PVA oraz jest produkowany przez EIZO to może to być ciekawa propozycja.

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=45761

 

Ja osobiście takiej rozdzielczości za bardzo nie trawię ale wydaje mi się, że jest to monitor warty rozpatrzenia, tym bardziej, że cena jak na typ matrycy i producenta wydaje się być na rozsądnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić profil kolorów dla grafik jpg? Miniatury zdjęć na dysku mają soczyste barwy, ale jak już otworze plik to zdjęcie jest blade.

 

Przykład:

 

Dołączona grafika

mało widać, ale wystarczy spojrzeć na kolor trawy.

 

Przy przeglądaniu grafik programem Picassa problem w/w nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesuje rozdzielczość 1920x1080, oraz to że poniższy monitor jest na matrycy PVA oraz jest produkowany przez EIZO to może to być ciekawa propozycja.

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=45761

Ja osobiście takiej rozdzielczości za bardzo nie trawię ale wydaje mi się, że jest to monitor warty rozpatrzenia, tym bardziej, że cena jak na typ matrycy i producenta wydaje się być na rozsądnym poziomie.

To jakiś monitor eko-budżet

Lepiej dołożyć 400zł do S2232W, który na 10bit matryce, znacznie niższy czas reakcji wg producenta i normalne proporcje. Oczywiście można dokładać w nieskończoność, ale zamiast tego Eizo EV2333 wolałbym już popularny model Della. Ciekawostka jest fakt, że Eizo w końcu poszerza game złącz w swoich monitorach wypuszczając odświeżone wersje z DisplayPort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś monitor eko-budżet

Lepiej dołożyć 400zł do S2232W, który na 10bit matryce, znacznie niższy czas reakcji wg producenta i normalne proporcje. Oczywiście można dokładać w nieskończoność, ale zamiast tego Eizo EV2333 wolałbym już popularny model Della. Ciekawostka jest fakt, że Eizo w końcu poszerza game złącz w swoich monitorach wypuszczając odświeżone wersje z DisplayPort.

EIZO EV2333 też ma 10 bit LUT ... ale jest wąskogamutowy i z tego powodu wolałbym 2232/2242 . Ciekawe jak w poamirach wypada ten DELL U2410 - ma 10 bit LUT i 12 bit przetwarzanie wewn. , szeroki gamut, matryca IPS ... wg. danych producenta jest wszystko super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ilear jak co, to będziesz miał alternatywę dla 24" IPS. Za roczek można zmieniać. :wink:

nom dokladnie :) mysle ze roczek na tych 22 pojade spokojnie, nic im nie brakuje poza calami :) Tylko zeby sie nie okazalo ze sam sie na jednego z nich przerzucisz wczesniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja DELL U2410 w j. krzaczkowskim:

http://publish.it168.com/2009/0825/20090825050501.shtml

 

... klikamy na niebieskie przyciski z numerkami ;) Na stronie 5 wgląd w menu serwisowe. Na stronie 8 widać że przy nastawie jasności 0 monitor razi mocą 142,1 cd ... na max jasności 474 cd :blink: Na stronie 9 widać że liniowość nie jest najlepsza (szkoda że przy takiej tablicy nie ma możliwości sprzętowej korekcji ... tym by można wyrównać).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja DELL U2410 w j. krzaczkowskim:

http://publish.it168.com/2009/0825/20090825050501.shtml

 

... klikamy na niebieskie przyciski z numerkami ;) Na stronie 5 wgląd w menu serwisowe. Na stronie 8 widać że przy nastawie jasności 0 monitor razi mocą 142,1 cd ... na max jasności 474 cd :blink: Na stronie 9 widać że liniowość nie jest najlepsza (szkoda że przy takiej tablicy nie ma możliwości sprzętowej korekcji ... tym by można wyrównać).

czyli nie jest tak rózowo ......... choc w tej cenie chyba nie ma konkurencji ?. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja DELL U2410 w j. krzaczkowskim:

Na stronie 5 wgląd w menu serwisowe. Na stronie 8 widać że przy nastawie jasności 0 monitor razi mocą 142,1 cd ... na max jasności 474 cd :blink: Na stronie 9 widać że liniowość nie jest najlepsza (szkoda że przy takiej tablicy nie ma możliwości sprzętowej korekcji ... tym by można wyrównać).

No to go raczej nie kupisz, nie? Szkoda że zmarnowali całkiem niezły potencjał. <_<

 

czyli nie jest tak rózowo ......... choc w tej cenie chyba nie ma konkurencji ?.

Konkurencje ma w postaci HP LP2475W. Ten Dell to faktycznie następna 2408WFP, tak samo jasność zabija oczy nawet przy oświetleniu, średnia liniowość. Zmarnowane 12-bit. przetwarzanie z którego nie zrobili użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czyli jak większość Delli na IPS bardzo jasny i ciężko pracować wieczorkiem. Na tej czeskiej stronce 3363349[/snapback]

No to go raczej nie kupisz, nie? Szkoda że zmarnowali całkiem niezły potencjał. <_<

 

 

 

Konkurencje ma w postaci HP LP2475W. Ten Dell to faktycznie następna 2408WFP, tak samo jasność zabija oczy nawet przy oświetleniu, średnia liniowość. Zmarnowane 12-bit. przetwarzanie z którego nie zrobili użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego DELLa U2410 to teoretycznie powinien mieć również spory input lag zgadza się? Bo czym więcej polepszaczy tym gorzej? Napiszcie jeszcze jak to jest z ta jasnością, bo mój obecny monitor CRT VM454 posiada max. jasność na poziomie 250 nitów i jak włączę funkcje high brightness(tryb picture) to jest zdecydowanie za jasno nawet w grach, a co dopiero w 2D. Reszta ustawień to kontrast 100%, jasność 75%, temp. 7000K. Monitor ma jakieś 6 lat i pewnie trzeba wziąć pod uwagę wypalenie kinola, ale jesteście wstanie chociaż dać pogląd jak się do tego ma 120 nitów, które to jest minium dla większości wyświetlaczy "nie eizo"?

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to go raczej nie kupisz, nie? Szkoda że zmarnowali całkiem niezły potencjał. <_<

... raczej nie. Co jak co, ale na EIZO mam na prawdę głęboką czerń ... tutaj będzie wyraźnie gorzej skoro lamp nie da się nawet odpowiednio przykręcić. No i ta liniowość - WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego DELLa U2410 to teoretycznie powinien mieć również spory input lag zgadza się? Bo czym więcej polepszaczy tym gorzej? Napiszcie jeszcze jak to jest z ta jasnością, bo mój obecny monitor CRT VM454 posiada max. jasność na poziomie 250 nitów i jak włączę funkcje high brightness(tryb picture) to jest zdecydowanie za jasno nawet w grach, a co dopiero w 2D. Reszta ustawień to kontrast 100%, jasność 75%, temp. 7000K. Monitor ma jakieś 6 lat i pewnie trzeba wziąć pod uwagę wypalenie kinola, ale jesteście wstanie chociaż dać pogląd jak się do tego ma 120 nitów, które to jest minium dla większości wyświetlaczy "nie eizo"?

Teoretycznie im więcej procesorów przetwarzających obraz ( TV sięgają do 200ms :blink: ) i więcej dodatków przez które mamy precyzyjne kolory tym gorzej, ale praktyka wygląda różnie. NP. taki CG241 ma Input Lag w granicach 50ms ( w sumie zrozumiałe jak na ilość elektroniki sterującej ) a SX2461 który teraz testuje jest na równi z HP ( czyli w granicach 32ms ). Co prawda SX nie ma programowalnego LUT w porównaniu z CG, więc może to jest to. Ciekawe jak wypadnie CG243 ( na IPS, bo PVA często gęsto cierpiały na IL ).

 

Co do kinoli to szczerze mówiąc nie wiem jak to było. Po 6 latach jakieś wypalenie będzie, czy można liczyć że 50% mocy spadło? Cholerka wie, ale ja powiem od siebie że tak. Eizo S2231W miałem na jakiś 25% co niby dawało około 80-90 nitów i było ok, nawet w nocy bez oświetlenia. W HP zjechałem do 0 i jeszcze mnie raziło, musiałem ruszać kontrast czyli też w granicach 80-90 nitów będzie. Myślę, że jakieś 100 nitów to jest maks, przy jakich idzie wytrzymać bez światła. Przynajmniej ja.

 

... raczej nie. Co jak co, ale na EIZO mam na prawdę głęboką czerń ... tutaj będzie wyraźnie gorzej skoro lamp nie da się nawet odpowiednio przykręcić. No i ta liniowość - WTF ?

Pojechali z modelem nieźle, zmarnowany potencjał. A szkoda, mogło być nieźle, IMO HP czy Philips jest lepszym wyborem, przynajmniej z jasnością nie ma aż takich problemów a i tak oba nadadzą się do zabawy tak samo jak ten Dell.

 

Co jak co, ale ten mały S2231W to im się udał jak chyba żaden model. Czerń jak smoła, taką jakiej nigdzie nie widziałem. Nawet SX 2461 wypada gorzej ( realnie jakieś 1000:1 ) a CG jeszcze ciutkę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...