Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

no ja szukam szukam i też same problemy, ogolnie ludzie u mnie z grala to takie nierozgarniete i chamskie typy wiec watpie zeby posli mi na reke i wymieniali monitor az do skutku, nie mowie ze od razu trafie model z badami itd ale znajac swoje szczescie wole chuchać na zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie skoro Ty tak mowisz.

 

To ze odwrotnie mowi "Miejski Rzecznik Konsumentów w Poznaniu, doktor nauk prawnych, adiunkt poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Pomaga osobom, którym sklep nie chce przyjąć reklamacji, klientom funduszy działających w systemie argentyńskim, czy też pokrzywdzonym przez akwizytorów albo w trakcie zakupów korespondencyjnych." nie ma najmniejszego znaczenia :)

Spoko, zamawiaj jak chcesz, a jak będziesz miał problem ze sklepem ( połowa zrobi Ci problem jak odbierzesz osobiście ) to wtedy udaj się do tego guru i męczcie się ze sprawą. Pewnie w końcu wyjdziesz na swoje, ale nie wiem czy jest sens marnowania zdrowia i nerwów. Droga wolna.

 

no ja szukam szukam i też same problemy, ogolnie ludzie u mnie z grala to takie nierozgarniete i chamskie typy wiec watpie zeby posli mi na reke i wymieniali monitor az do skutku, nie mowie ze od razu trafie model z badami itd ale znajac swoje szczescie wole chuchać na zimne

Jak masz możliwość, to kup bez odbioru osobistego ( niech przyślą kurierem ). Albo jak masz sklep koło siebie, to spróbuj się dogadać czy wymienią w razie problemów. Pamiętaj, bad (sub)piksel może wyskoczyć po kilkuset godzinach, także nawet sprawdzenie w sklepie nie zda się na wiele.

 

A jak co, to udasz się po poradę do kolegi Akodo i jego guru. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem wczesniej ze w regulaminie grala jest u mnie:

 

"Przesyłki nie są dostarczane na terenie oraz w pobliże miast Gdańska, Gdyni, Tczewa oraz Elbląga, gdyż w tych miastach posiadamy punkty handlowe, do których zapraszamy po odbiór zamówionego towaru."

 

 

a to że mogą wyskoczyć po kilkuset godzinach to chyba przesada już

 

jak już mają wyskoczyć to wyskoczą pewnie po 30-50h max i tyle chciałbym go testować właśnie,

 

3dni 24h dzialania monitora i tyle, jak cos wyskoczy to wtedy wymiana i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc chyba jednak zamówię z agito.pl

 

zapłacę z przesyłką doslownie tyle samo co w gralu na miejscu, i czekac będę 24h więc nie tak źle, a jak wyskoczy chociaż jeden piksel to mam 10dni do zwrotu

 

jak sprawa oddawania się ma ? wysyłam do nich na własny koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc chyba jednak zamówię z agito.pl

 

zapłacę z przesyłką doslownie tyle samo co w gralu na miejscu, i czekac będę 24h więc nie tak źle, a jak wyskoczy chociaż jeden piksel to mam 10dni do zwrotu

 

jak sprawa oddawania się ma ? wysyłam do nich na własny koszt ?

Ciężko powiedzieć, Agiko wysyła paczki kurierem UPS, na pewno gdy coś się uszkodzi to odsyłasz to na koszt Agito i oni przysyłają nowy ale nie wiem jak jest z pikselami - najlepiej tam zadzwonić i zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to że mogą wyskoczyć po kilkuset godzinach to chyba przesada już

 

jak już mają wyskoczyć to wyskoczą pewnie po 30-50h max i tyle chciałbym go testować właśnie,

 

3dni 24h dzialania monitora i tyle, jak cos wyskoczy to wtedy wymiana i tyle

A miałeś chociaż ze 2, 3 lcd że tak uważasz? Bo ja miałem trochę więcej i wiem jak to wygląda. Od razu, to Ci mogą wyskoczyć stuck piksele, które idzie ewentualnie "naprawić" przez lekkie naciskanie. Pojawiają się w pierwszych godzinach i jest szansa na ich pozbycie się. Druga kwestia, to piksele które mogą wyjść po kilkuset godzinach ( 200/300 h ) i z tymi to już jest problem. Zdarza się to rzadko, jedna nie jest to wykluczone.

 

Ciężko powiedzieć, Agiko wysyła paczki kurierem UPS, na pewno gdy coś się uszkodzi to odsyłasz to na koszt Agito i oni przysyłają nowy ale nie wiem jak jest z pikselami - najlepiej tam zadzwonić i zapytać.

Agito samo z siebie nie daje nic poza standardowe warunki gwarancji, także wymiana ze względu na pikselki raczej nie wchodzi w grę. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 LCD do tej pory miałem(mam) i jakoś szczęście miałem bo obydwa sprawne do dzisiaj

 

no to ocipieje zaraz, serio nie chce żadnych pikseli uszkodoznych bo jestem na takie rzeczy uczulony i bym się strasznie męczył

a lcd w końcu musze mieć 24" 16:9 i fullh bo w cholere filmów oglądam i męczy mnie już mały obraz

 

a oddawać chciałem na przysługujące mi 10dniową możliwość odesłania towaru bez podania przyczyny

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oddawać chciałem na przysługujące mi 10dniową możliwość odesłania towaru bez podania przyczyny

10 dni to jest sporo czasu na przetestowanie. Tylko jak kupisz, to monit niech chodzi do oporu, jak najwięcej godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taki miałem od początku zamiar, tylko, że jak sam widzisz problemy same są z tym oddawaniem towaru bez podania przyczyny w ciągu 10dni

 

 

pochodziłem po sklepach i tylko w jednym! jacyś normalni ludzie, monitor za 770zł ale mam 2-3dni by go sobie przetestować i jak bady wyskoczą to mogą mi spokojnie wymienić a wszędzie nie i nie i nie :/ chyba jutro idę i kupię w miare blisko to chyba lepiej zapłacić 5dych za pewność

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy . jestem pewien , ze takie pytania jak moje wywoluja juz u was mdlosci ale coz , nie ma rady :wink: ; przymierzam sie do zakupu monitora i postanowilem pomachac matrycom NT na pozegnanie, monitor ma byc 24 " full HD i sluzyc glownie do grania, czasami ogladne sobie jakis filmik; mieszkam we wroclawiu i zalezy mi zeby odebrac go ze sklepu , a wczesniej sprawdzic oczywiscie, zeby w razie jakis problemow moc do tego sklepu pozniej wrocic...do wydania mam hmm, mniej wiecej 3k, ale jak by bylo cos dobrego to moze nawet i 3.5 bym wyskrobal; tak wiec prosze was o rade co byloby dla mnie najlepsze ; myslalem nad nec 24WMGX3 ale okazalo sie, ze zaprzestali jego produkcji , takie moje szczescie

Edytowane przez ghostdog70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc chyba jednak zamówię z agito.pl

 

zapłacę z przesyłką doslownie tyle samo co w gralu na miejscu, i czekac będę 24h więc nie tak źle, a jak wyskoczy chociaż jeden piksel to mam 10dni do zwrotu

 

jak sprawa oddawania się ma ? wysyłam do nich na własny koszt ?

Agito bardzo profesjonalnie podchodzi do tego nie ma najmniejszego problemu ze zwrotem.

Miałem małą przygodę z nimi ale wszystko zostało załatwione w jak najlepszym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten EIZO to nie IPS, ktore teraz maja takie same opoznienia a z tego co przeczytalem lepiej odwzorowuja grafike ; wiec raczej sklaniam sie ku jakiemus IPS-owi, w tej wyszukiwarce http://www.tftcentral.co.uk/selector.htm kiedy zaznaczylem to o co mi chodzi wybralo mi 4 monitory: DELL 2408 WFP, DELL U 2410, HP LP2475W, NEC LCD 24WMGX3 z tym , ze ten ostatni nie jest juz produkowany wiec odpada ( ewentualnie rynek wtorny )

Edytowane przez ghostdog70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten EIZO to nie IPS, ktore teraz maja takie same opoznienia a z tego co przeczytalem lepiej odwzorowuja grafike ; wiec raczej sklaniam sie ku jakiemus IPS-owi

To wybierz jakieś IPS z 10-12 bit LUT (a nie biurowe 8 bit jak w DELL 2209WA). ... polecam EIZO SX2462W ;]

 

ps. miałem NEC WGX2PRO na IPS ... teraz mam EIZO S2231W na PVA i ten NEC nie dorasta pod wzgl. odzwierciedlania koloru do pięt temu EIZO ... choć oczywiście wolałbym EIZO SX na IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SM T240 kupiony na agito, zaczął jakieś 2 tygodnie temu (miesiąc po zakupie) buczeć. Sytuacja nie ma miejsca tylko w 'ciemniejszych' profilach fabtrycznych "internet" "text". Gdy ustawiam custom, buczenie zmienia swoją intensywność przy zmienianiu jasności (brightness). Znika dopiero po osiągnięciu 100%. Jak myślcie, czego to może być powodem i czy kwalifikuje się to na oddanie sprzętu na gwarancji? Zaczyna to być irytujące bo buczenie jest dość intensywne (od niedawna przestałem używać słuchawek).

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam szit co Hp LP2475W. :wink: Marketingowe odświeżenie, nawet "wypasionych" led nie dali.

Na to wygląda. Nadal 60 Hz i pewnie 8 bit ... LED nawet pomijam, bo to teraz jest takie trendy (co sztucznie winduje cenę) że nawet g..o z LED kosztuje 2x więcej choć śmierdzi tak samo. Pozostaje się modlić by coś nie było w przyszłym modelu spartolone (np. fatalny zakres regulacji jasności zaczynający się od 120-150cd) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi dlaczego ma on taki marny kontrast - 850:1 - i czy Ci to nie przeszkadza ?

 

Pozdrówy

Kontrast ma taki, jak wszystkie monitory na IPS, z tym zastrzeżeniem, że Eizo zazwyczaj podaje wartości realne ( faktycznie kontrast na IPS w okolicach 800/850:1 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego monitora 22-24" LCD do filmów 1080p (Full HD), co polecacie w granicach do powiedzmy 800zł ?

 

Przeglądałem komputronik i allegro i czytałem opinie na temat różnych monitorów różnych marek i oto te które biore pod uwagę:

 

1.

21,5'' Asus VH222D

http://www.komputronik.pl/index.php/search...jJk/category/1/

 

2.

21,5'' LG Flatron W2261VP-PF

http://www.komputronik.pl/index.php/search...jF2/category/1/

 

3.

22'' iiyama ProLite E2208HDS czarny

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...HDS_czarny.html

 

4.

23'' LG Flatron W2361V-PF

http://www.komputronik.pl/index.php/search...jF2/category/1/

 

5.

23'' LG Flatron W2343T-PF

http://www.komputronik.pl/index.php/search...DN0/category/1/

 

 

Nie znam sie wiec doradzcie proszę. Czy lepszym rozwiazaniem od zwykłego LCD bedzie LED'owy ? A jesli tak to jaki model ? Oczywiscie cały czas głowne cele to internet, multimedia (video fullhd)

Edytowane przez Astral699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...