Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos zna moze sklep w polsce, w ktorym moglbym sobie poprzebierac w 24" , nie " TN " matrycowych monitorach ? po prostu, przyjsc ,poogladac, postawic ze 3 kolo siebie zeby wybrac taki, ktory mi najbardziej odpowiada ( jestem z wroclawia wiec taki na przyklad Bialystok odpada.. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SM T240 kupiony na agito, zaczął jakieś 2 tygodnie temu (miesiąc po zakupie) buczeć. Sytuacja nie ma miejsca tylko w 'ciemniejszych' profilach fabtrycznych "internet" "text". Gdy ustawiam custom, buczenie zmienia swoją intensywność przy zmienianiu jasności (brightness). Znika dopiero po osiągnięciu 100%. Jak myślcie, czego to może być powodem i czy kwalifikuje się to na oddanie sprzętu na gwarancji? Zaczyna to być irytujące bo buczenie jest dość intensywne (od niedawna przestałem używać słuchawek).

Buczenie się zmiejszyło, jest teraz ledwo 'zauważalne' z uchem przy obudowie, jednak nastepstwem tego jest lekkie przyciemnienie prawego gornego rogu. Przynajmniej tak mi sie wydaje, dopiero przy tym buczeniu zaczalem sie baczniej przygladac minitorowi, bialej tapety nie mam, ale fakt faktem ze taka roznice w podswietlaniu zauwazylbym wczesniej po zakupie kiedy to minitor przetestowalem na wystepowanie bad/subpixeli. . Rzadko cytuje samego siebie ale jestem ciekaw, czy jak wysle monitor do serwisu to nie wroci mi czasem ten sam model z adnotacja "WTF monitor przeciez dziala i nie zauwazylismy zadnych wad".

 

Przeczytalem rozniez gwarancje i wynika z niej ze bede musial sam wyslac monitor na wlasny koszt do najblizsego autoryzowanego serwisu - czy moze to ktos potwierdzic? (moze cos sie zmienilo od czasu drukowania tych bloczkow gwarancynych dodawanych do instrukcji)

 

PS. Jestem po rozmowie z infolinia, czekam teraz na odzew ze strony kogos kompetentnego z dzialu minitorow ...

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnie strony ale w sumie jednoznacznej odp nie było...

 

Znajomy szuka 24" full hd (1920x1080), w zamian za swojego Benq 19" na TN, nie potrzebuje nic lepszego więc zaś TN, DVI obowiązkowe, HDMI już nie, cena do 1000zł.

 

Brać prostego Benq'a na full hd 24" (~600zł, DVI + D-SUB bez hdmi), szarpnąć się na Benq z LED podświetleniem?

Ja w sumie jestem zadowolony ze swojej iiyamy, to może jakieś iiyama tn 24"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem rozniez gwarancje i wynika z niej ze bede musial sam wyslac monitor na wlasny koszt do najblizsego autoryzowanego serwisu

Powinieneś powołać się na niezgodność towaru z umową i odesłać monitor do sklepu. Korzystanie z gwarancji producenta to zły pomysł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do producenta. Działaja zgodnie z metoda door to door. Okres oczekiwania na decyzje serwisu 14dni, w przypadku braku części moze sie wydluzyc do 30d. Z tego co pamietam to towar moge odeslac do sklepu (agito) do 10dni od daty zakupu (?). Czemu zly pomysl odeslanie towaru do serwisu producenta? Masz tu an mysli konkretnie samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnych uprzedzeń czy złych doświadczeń z Samsungiem, po prostu masz wieksze prawa w stosunku ze sklepem niż producentem. Poczytaj regulamin Agito i zasady zgłoszenia niezgodności towaru z umową Najwazniejsze róznice na Twoja kozyść to :

-wysyłasz towar na koszt sklepu

-towar w którym stwierdzono usterkę ponizej 6 mies.od sprzedaży uznaje sie za wadliwy w momencie sprzedaży

-sklep ma 2 tyg. na ustosunkowanie się do twoich roszczeń (wysłanie do serwisu i zbadanie sprawy),brak odpowiedzi w tym terminie oznacza akceptacje roszczeń

-masz prawo żądać zwrotu pieniedzy

-sklep nie może zamienic towaru na inny naprawiony albo zbliżony model (były wtopy z producentami wymieniającymi zepsute monitory z matrycą matową na błyszczącą )

 

Pamietaj warunki Gwarancji określa producent i deklaracje o tych 14 czy 30 dniach nie są wiażące.

Dla odmiany warunki niezgodności towaru z umowa określa Ustawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bylem dobry w czytaniu paragrafow, ale kozioolek faktycznie masz racje, nie wiedzialem ze niezgodnosc towaru z umowa tak dziala. Rozumiem, ze w moim przypadku otrzymalem towar uszkodzony i jest to po prostu reklamacja towaru do sklepu w ktorym go kupilem (tak?). Mam tylko pytanie, wynikaloby z n/w punktu regulaminu ze niezgodnosc towaru z umowa trwa do 2 lat od daty sprzedazy

 

Sklep ponosi odpowiedzialność przez 2 lata od daty zakupu w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. Klient traci uprawnienia określone w w/ ustawie, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi sklepu o tym fakcie. W przypadku sprzedaży niestanowiącej sprzedaży konsumenckiej, wyłącza się przepisy zawarte w artykułach 556-576 Kodeksu Cywilnego. //Regulamin zakupów pkt 12 z agito.pl

Zgadza sie?

 

Dziękuje jeszcze raz za rade, w takim razie zglaszam to jako reklamację, nie mam zamiaru dostac z serwisu SM innego modelu monitora :)

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawca to niby co zrobi z tym monitorem? Na zapleczu go naprawi czy wyczaruje model ktorego nie ma w sprzedazy? Otoz wysle go na serwis. Co z tego ze w 14dniu powie Ci ze monitor bedzie naprawiony skoro naprawy ma dokonac w cytuje z pamieci "dogodnym terminie"? Nie ma co podawac niezgodnosci jako rozwiazania wszystkich problemow bo tak nie jest, a w pewnych przypadkach bedzie to trwalo dluzej niz normalna gwarancja. Stad tez nie wiem czy uprawnione sa takie kategoryczne sądy jakie glosi uzytkownik kozioolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w ogóle sens brania monitora 1920x1080 o przekątnej mniejszej niż 24"? Dajmy na to taki 22" o proporcjach 16:10 ma w pionie 29 cm, a 21,5 cali w proporcjach 16:9 ma 26 cm a rozdzielczość ma nieco wyższą. Zatem wszystko na nim musi być bardzo małe, czy dobrze rozumuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w ogóle sens brania monitora 1920x1080 o przekątnej mniejszej niż 24"? Dajmy na to taki 22" o proporcjach 16:10 ma w pionie 29 cm, a 21,5 cali w proporcjach 16:9 ma 26 cm a rozdzielczość ma nieco wyższą. Zatem wszystko na nim musi być bardzo małe, czy dobrze rozumuję?

W dzisiejszych czasach mały piksel nie jest problemem, bo czcionkę i elementy systemu itd. dowolnie się skaluje. Na mniejszym pikselu po prostu będzie ostrzejszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach mały piksel nie jest problemem, bo czcionkę i elementy systemu itd. dowolnie się skaluje. Na mniejszym pikselu po prostu będzie ostrzejszy obraz.

To akurat wiem, ale chodzi mi bardziej o strony internetowe. Chciałbym uniknąć sytuacji, że prawie każdą witrynę będę musiał powiększać żeby móc coś przeczytać. Przy obecnej rozdzielczości 1440x900 jest ok, tylko czasem zdarza mi się powiększać obraz. Jednak wydaje mi się, że taki 21,5 cala który ma w pionie tylko 1 cm więcej od mojego obecnego monitora, a rozdzielczość prawie 200 pixeli więcej może okazać się problemowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 2dni temu W2353V-PF ma on 23cale i fullHD, monitor do gier i filmow bajka doslownie, ale powiem Ci ze strony www przegladalo mi sie o niebo lepiej na starym 19cali, tutaj musze niestety kazda strone w firefox powiekszac i tez kombinuje zeby zrobic aby to wszystko bylo wieksze, bo jak narazie to jest tragedia porownujac do starej 19 1280x1024 4:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 2dni temu W2353V-PF ma on 23cale i fullHD, monitor do gier i filmow bajka doslownie, ale powiem Ci ze strony www przegladalo mi sie o niebo lepiej na starym 19cali, tutaj musze niestety kazda strone w firefox powiekszac i tez kombinuje zeby zrobic aby to wszystko bylo wieksze, bo jak narazie to jest tragedia porownujac do starej 19 1280x1024 4:3

Jaki problem nacisnąć ctrl i przekręcić rolkę do góry ? ... też mi kombinacja ... a jeszcze firefox po takim powiększeniu zapamiętuje konkretne strony, więc nie dość że powiększenie zajmuje ułamek sekundy to robi się to na nowej stronie jednokrotnie.

 

Poza tym na 19" 1280x1024 obraz jest nie za ostry (cleartype) z powodu dużego piksela ... w porównaniu do np. 17" o tej samej rozdziałce. Sam myślę nad wymianą 22" 1680x1050 na 22" 1920x1200 tylko po to by mieć ostrzej (obecnie powiększam o jakieś 10% ... więc będę powiększał o ponad ~20% by wielkość wszystkiego się nie zmieniła).

 

ps. 1280x1024 to 5:4 a nie 4:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak w firefox sie powieksza ale np rozmiar czcionki w niektorych programach jest maly np. GG, no i lepiej pracowalo mi sie na starej 19 jesli chodzi o strony www.

Jednak gry lub filmy na tym monitorze to naprawde cos wspanialego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wyczytałeś że moje sądy są KATEGORYCZNE .Oświeciłem tylko alcena że ma wybór i moim zdaniem większe szanse w sporze ze sprzedawcą niż producentem .

tutaj

 

"Powinieneś powołać się na niezgodność towaru z umową i odesłać monitor do sklepu. Korzystanie z gwarancji producenta to zły pomysł . "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem nacisnąć ctrl i przekręcić rolkę do góry ? ... też mi kombinacja ... a jeszcze firefox po takim powiększeniu zapamiętuje konkretne strony, więc nie dość że powiększenie zajmuje ułamek sekundy to robi się to na nowej stronie jednokrotnie.

Opera niestety nie zapamiętuje powiększenia strony, a nie zamierzam zmieniać przeglądarki z powodu monitora ;) Ale jednak te 24 cale to minimum dla 1080p żeby nie trzeba było się bawić w powiększanie.

Chciałem większy monitor ze względu na filmy HD. Wprawdzie film który ma proporcje 16:9 wygląda dla mnie wystarczająco na moim monitorze, ale niestety większość ma takie proporcje, że i tak są szerokie paski na górze i na dole. Także nawet matryca 16:9 dużo by nie pomogła, chyba że 24 cale wzwyż, a ja nie chcę takiego kolosa na biurku. No cóż, póki co pozostaje mi kadrowanie filmu do odpowiednich proporcji kosztem szerokości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USB nie wiem jakiej opery używasz, bo we wszystkich używanych przeze mnie do tej pory, powiększanie jest oddzielne dla każdej strony. Co więcej, dane nastawy są zapamiętane i po kolejnym otwarciu strony już masz powiększenie.

 

24" to nie jest kolos, a na pewno nie po jakimś tygodniu użytkowania. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USB nie wiem jakiej opery używasz, bo we wszystkich używanych przeze mnie do tej pory, powiększanie jest oddzielne dla każdej strony. Co więcej, dane nastawy są zapamiętane i po kolejnym otwarciu strony już masz powiększenie.

Ale ja nigdzie nie napisałem, że nie ma oddzielnego powiększania dla każdej strony. Chodzi o to, że po wyłączeniu i ponownym włączeniu przeglądarki wraca standardowe powiększenie czyli 100% i Opera nie pamięta jaką stronę o ile powiększyłem.

Poza tym nie urządza mnie powiększanie stron, wolę mieć wszystko proporcjonalnie bez dodatkowej zabawy ;)

 

24" to nie jest kolos, a na pewno nie po jakimś tygodniu użytkowania. :wink:

Do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale ja mam taki mały pokój, że kupowanie dużego monitora mija się z celem. Filmy oglądam z odległości mniejszej niż 2 metry, a do przeglądania internetu 19 cali w zupełności mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie nie napisałem, że nie ma oddzielnego powiększania dla każdej strony. Chodzi o to, że po wyłączeniu i ponownym włączeniu przeglądarki wraca standardowe powiększenie czyli 100% i Opera nie pamięta jaką stronę o ile powiększyłem.

Poza tym nie urządza mnie powiększanie stron, wolę mieć wszystko proporcjonalnie bez dodatkowej zabawy ;)

FF 3 działa bez zarzutu w tym względzie, miałbyś o wiele wygodniej. Oczywiście rozumiem, że nie chcesz zmieniać przeglądarki, wiadomo, kwestia osobistych preferencji.

 

Do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale ja mam taki mały pokój, że kupowanie dużego monitora mija się z celem. Filmy oglądam z odległości mniejszej niż 2 metry, a do przeglądania internetu 19 cali w zupełności mi wystarcza.

Ja 24" podczas czytania i innych prac mam jakieś 85 cm od głowy. Filmy oglądałem z odległości 140 cm i tak jak na początku było super, z czasem zrobiło się mało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dla 23" fullHD to zbyt duzo i troszke sie zawiodłem.. w 1650x1050 wszystko jest wieksze i takie ładniejsze ale niestety jakośc obrazu ulega pogorszeniu przez skalowanie. Np w 1920x1080 czcionki w niektorych programach są zbyt male , co z tego ze w firefox powieksze jak np. w jakims programie bedą malutkie. W moim 19" 1280x1024 wszystko bylo idealnie, nic nie musialem powiekszac ani zmniejszac. Mysle ze rozsądne minimum do fullHD to 24 cale wzwyż, wole nawet nie myslec jak fullHD wyglada w 21,5cala monitorach ktore sa bardzo popularne na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niestety jakośc obrazu ulega pogorszeniu przez skalowanie.

Skalowane czcionki po powiększeniu są wyższej jakości (bo są budowane z większej ilości pikseli).

 

Elementy systemu też zwykle jakości po powiększeniu nie kaszanią (choć na Vista da się czasem odnaleźć wpadki ... może na Windows 7 już jest idealnie).

 

Jedynie obrazy na stronach www wyglądają gorzej (trzeba by umieszczać na stronie większe obrazy wstępnie wyświetlane w 50% by po skalowaniu w górę nie były interpolowane ponad swoją natywną rozdzielczość).

 

Tak czy inaczej duży piksel/mała gęstość monitora to ograniczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test HP LP2480ZX.

 

Mnie ciekawi jedna kwestia. HP ma polaryzator ( czerń nie świeci pod katem, za to są inne przebarwienia, ale nie o to mi chodzi ), który jak wiadomo nie jest już obecnie produkowany przez LG. Więc jak to, nowych monitorów już nie ma, a to co jest na rynku to resztki magazynowe, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dla 23" fullHD to zbyt duzo i troszke sie zawiodłem.. w 1650x1050 wszystko jest wieksze i takie ładniejsze ale niestety jakośc obrazu ulega pogorszeniu przez skalowanie. Np w 1920x1080 czcionki w niektorych programach są zbyt male , co z tego ze w firefox powieksze jak np. w jakims programie bedą malutkie. W moim 19" 1280x1024 wszystko bylo idealnie, nic nie musialem powiekszac ani zmniejszac. Mysle ze rozsądne minimum do fullHD to 24 cale wzwyż, wole nawet nie myslec jak fullHD wyglada w 21,5cala monitorach ktore sa bardzo popularne na allegro.

21,5" 1920x1080 przypuszczam ,że świetnie wygląda do grania.

 

A co do 23" 1920x1080 to on ma pixel tylko kilka procent mniejszy niz 24" 1920x1200. Poza obszarem roboczym to nie jest duża różnica jak porównuje swoje dwa.

 

Ale fakt ,że ideałem dla mnie byłby 26-27" 1920x1200 pod względem wielkości plamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, szukam monitora 17"-19". Mam mały pokoik i małe biurko, więc nie chce 22 czy 24 cali ;) Chciałbym wydać nie więcej niż 500 zł. Nie potrzebne mi są technologie IPS czy PVA. Mój monitor ma mi służyć do normalnej pracy, czasami może jakaś mało wymagająca gra, więc myślę, że zwykła TN-ka wystarczy. Chciałbym uzyskać od was informacji na temat jakiś ciekawych modeli spełniających moje wymagania, może jakieś wskazówki albo inne rodzaju ciekawe rzeczy. Za każdą odpowiedź dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekopalem tony postow szukajac monitora 24" dla siebie i na te chwile ten dell jest dla mnie numero uno, chyba lepsze sa eizo ale ich ceny sa kosmiczne, mam ogromna prosbe, jak go kupisz i troche pouzywasz to napisz o nim tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...