Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć że dla zwykłego zjadacza chleba nikt nie robi ... bo EIZO CG232W istnieje ... z ceną ~45 tys. zł .

To tylko o jeden rzad wielkości za dużo ;)

 

Bo 4k za dobre 120Hz z małym lagiem i dobrą matrycą mógłbym dać (na jakies raty of course).

 

A na razie ten zapowiada sie niezle:

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subac...p;id=1263213057

 

choc to of course bedzie TNka.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam zamiar kupić monitor full HD 23-24 cale do filmów w zasadzie głównie i trochę też do gier. Nie mam zamiaru wydawać na to majątku, bo moje oczy jakoś nie widza dużej różnicy między 2 a 5 ms czy kontrastem 30k a 80k. Znalazłem coś takiego i jestem w sumie zdecydowany, chciałbym tylko ewentualnie poznać opinie na temat monitorów firmy Benq i oczywiście jakieś alternaytywy (jeżeli są) w podobnym przedziale cenowym - powiedzmy do 750 zł.

 

http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-24-l...589.html?cid=54

 

Z góry thx za wszelkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell już na miejscu. :) Pierwsze wrażenia naprawdę sympatyczne. :) Pozytywnie zaskoczyła mnie jakość wykonania (lepsze niż w Necu 20WGX2), nic nie trzeszczy. Regulacja wysokości monitora działa bardzo płynnie i lekko. Ekran w Necu zawsze jak by piszczał, tutaj jest kompletna cisza.

Czy ktoś kto miał styczność z tym monitorem, mógłby doradzić w sprawie ustawień, stosunek najlepsze nasycenie barw (głownie czarny) do kontrastu?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o solidność konstrukcji podstawy i wykonania samego monitora to jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem mojej IIYAMY. regulacja wysokości i przechyły na najwyższym poziomie, monitor swoje waży ale dzięki temu mechanizm jest pewny. Jest w nim jakaś sprężyna bo wystarczy wcisnąć przycisk i lekko monitor przesuwa się góra -dół. Skolei pochylenie to już trzeba trzymać oburącz za górną i dolną część obudowy. edit: dodam jeszcze że moja iiyamka też jest kompletnie cicha, a na to ja już jestem szczególnie wyczulony.. ehhh ile nerwów straciłem na poprzednim skwierczącym eizo i lg...

 

R4VeN_pl, może coś z modeli iiyamy np E2407HDSD-B1. Inne mają np pivot i hdmi dlatego droższe.

Edytowane przez freddy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na HP od początku stycznia i się wreszcie doczekałem, przyszła paczka z Agito, cena 1949 zł. W komputroniku można go kupić za 1870.

Ciekawa sprawa - model z stycznia 2010 (czyli nówka) wyprodukowany w ... Polsce

Zdziwiłem się ale i ucieszyłem bo w sumie warto wspierać naszych, prawda?

Co do moich wrażeń - po włączeniu pojawiło się z 5 martwych pikseli - zmartwiłem się i już planowałem odsyłanie. Przetarłem matrycę szmatką i ... piksele zapaliły się więc się ucieszyłem

Niestety potem wyskoczył jeszcze jeden i ten już chyba zostanie ale z tego co widzę to raczej subpiksel i wymianę sobie odpuszczę bo nie przeszkadza mi to zbytnio.

Sam monitorek ok. Duży Ładny OSD przyjazne. Srebrzenie matrycy bardziej mi przeszkadza na białym niż czarnym tle - przez rodzaj matrycy biały wydaje się taki trochę hmmm brudny?

Monitor świeci mocno więc cieszę się że nie wziąłem Della który podobno świeci jeszcze bardziej

Ogólnie jasność mam na 10 teraz ustawioną.

Na razie najbardziej mnie denerwuje WG. I kolor czerwony który daje po gałkach mocno.

Konsoli jeszcze nie podłączałem, na razie brakuje czasu.

Tyle moich pierwszych wrażeń odnośnie tego monitorka. Ogólnie cieszę się i jestem zadowolony aczkolwiek czuje też pewien niedosyt związany właśnie z tym czerwonym kolorem, no i tym "przybrudzonym" białym no i 1 dead pixel.

Edytowane przez mikser10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell już na miejscu. :) Pierwsze wrażenia naprawdę sympatyczne. :) Pozytywnie zaskoczyła mnie jakość wykonania (lepsze niż w Necu 20WGX2), nic nie trzeszczy. Regulacja wysokości monitora działa bardzo płynnie i lekko. Ekran w Necu zawsze jak by piszczał, tutaj jest kompletna cisza.

Czy ktoś kto miał styczność z tym monitorem, mógłby doradzić w sprawie ustawień, stosunek najlepsze nasycenie barw (głownie czarny) do kontrastu?

Pozdrawiam.

 

sRGB ustawienie i jasnosc 25% a kontrast 45% nie swieci po oczach a kolorki.... cudowne bialy jest bialy a czarny czarny. Po wymianie z asus pw201 ( p-mva ) kolory 100% lepsze a szybkosc matrycy jest odczuwalna.

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sRGB ustawienie i jasnosc 25% a kontrast 45% nie swieci po oczach a kolorki.... cudowne bialy jest bialy a czarny czarny. Po wymianie z asus pw201 ( p-mva ) kolory 100% lepsze a szybkosc matrycy jest odczuwalna.

Tryb sRGB wprowadza wyraźny dithering/artefakty w ciemniejszych odcieniach - odradzam ten tryb. Kolejna sprawa to "kontrast" ... lepiej go nie ruszać czyli zostawić na 50%. Jasność wyregulować do wygodnego poziomu.

 

(zamiast ograniczać kontrast lepiej zredukować jasność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej informacji o nowych monitorach. NEC PA241W 24" IPS i Samsung F2380MX 23" PVA:

 

http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/19.htm#nec_pa241w

1080$ x kurs dolara x kurs pijawki = ponad 4 tys. ... no przynajmniej taniej niż EIZO SX2462W ;)

 

Co ciekawe niżej na tej stronie jest info o poprawce (nowy firmware) dla DELL U2410 rozwiązującej problem ditheringu w trybie sRGB i aRGB w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej informacji o nowych monitorach. NEC PA241W 24" IPS i Samsung F2380MX 23" PVA:

 

http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/19.htm#nec_pa241w

Interesuje mnie ten Samsung.Czy mozna sie spodziewac, ze w koncu poprawiono ghosting z wersji bez x na końcu? Rozglądam sie za jakimś 22-24" do 1200zł i jesli ten samsung byłby w tym przedziale cenowym , to mozna by było sie nim zainteresowac.Ciekawe tylko kiedy trafi do Europy.Dlatego też zastanawiam sie, czy czekac az pojawi sie cos godnego uwagi, czy brac po prostu Della 2209? .Zastosowanie to zwykle net 50% filmy 30% gry 20%. Rozkminiam też czy warto dokładac do Nec EA23WMI przy takich zastosowaniach.

 

I mam tez takie durne pytanie: Czy jak mam w monitorze zepsute wejscie DVI to jak podłącze ten monitor kablem D-SUB z przejsciowka D-Sub->DVI do karty graficznej to czy jakosc obrazu bedzie identyczna jak na zwykłym podłączeniu DVI->DVI?Jesli nie , to jak to podłączyć żeby było wszystko ok.Dodam, ze jak miałem podłączony monitor z karta za pomocą kabla d-sub to jakosc wyświetlanego obrazu była tragiczna.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam tez takie durne pytanie: Czy jak mam w monitorze zepsute wejscie DVI to jak podłącze ten monitor kablem D-SUB z przejsciowka D-Sub->DVI do karty graficznej to czy jakosc obrazu bedzie identyczna jak na zwykłym podłączeniu DVI->DVI?

Nie, jest to niemożliwe.

 

Jesli nie , to jak to podłączyć żeby było wszystko ok.Dodam, ze jak miałem podłączony monitor z karta za pomocą kabla d-sub to jakosc wyświetlanego obrazu była tragiczna.

Jakiekolwiek połączenie cyfrowe, hdmi, displayport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest to niemożliwe.

 

 

 

Jakiekolwiek połączenie cyfrowe, hdmi, displayport.

Czyli jak połącze kablem HDMI monitor(VX2255wmb) razem z karta to bedzie to samo co DVI?Jak tak, to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, DVI/HDMI daje taki sam efekt.

Dzięki wielkie :rolleyes:

 

Przynajmniej popracuje normalnie na 22" zanim wybiore nowy.Poczekam jeszcze troche bo jestem ciekaw testów tego F2380MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC PA241W 24" IPS będzie miał 8ms GtG... Odnoszę wrażenie, że monitory LCD zamiast ewoluować, cofają się technologicznie do tyłu. Smużenie będzie zauważalnie wyższe od konkurencji o czym świadczą testy starszego 23 calowego brata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC PA241W 24" IPS będzie miał 8ms GtG... Odnoszę wrażenie, że monitory LCD zamiast ewoluować, cofają się technologicznie do tyłu. Smużenie będzie zauważalnie wyższe od konkurencji o czym świadczą testy starszego 23 calowego brata.

Czasy reakcji podawane przez producentów i tak nie mają z prawdą nic wspólnego, więc czy by napisali 20 ms czy 2 ms to na jedno by wyszło :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o monitor NEC EA231WMi, który nawet mnie zainteresował, ale nie jasny był czas reakcji gdyż producent podawał rzeczywisty BtB 14ms. Wg tego co piszą na tftcentral monitor smuży bardziej od odpowiedników Della czy HP, które mają 6ms GtG, więc wynika z tego, ze te 14ms BtB może być tym samym co 8ms GtG...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję niedługo PlayStation 3 dla syna i poszukuję monitora. Bedę wdzięczny o jakieś opinie - LG W2363V-WF. Jeśli macie jakieś inne propozycje do ceny w granicach 1000 zł, to będę wdzięczny. Poczytałem trochę ten temat, ale już zgłupiałem i nie wiem co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie jestem w rozterce :) interesuja mnie dwa monitory

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=NEC+MS+LCD24WMCX lub LCD Benq 24'' FullHD G2420HDB ewentualnie z koncowka L, lub BenQ V2410

 

ten pierwszy moglbym kupic uzywany roczny w granicach 700zl czyli drozej juz pierwszy benq i porownywalnie z koncowka "L"

 

monitor w tej chwili glownie bedzie sluzyl do filmow, w niedlugim czasie byc moze rowniez do xboxa 360 ...

 

bardzo prosze o porady na, ktory sie zdecydowac, bo sam juz nie wiem :/

Edytowane przez shakur_45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie skłaniał do benq

nie posiadam go osobiscie ale z tego co mozna wyczytac na sieci to ma bardzo pozytywne oceny

 

widze ze rezydujesz w krk - http://allegro.pl/item907527494_promo_moni...fullhd_dvi.html

 

gybym potrzebował i do tego miał miejsce na biurku nawet bym sie nie zastanawiał

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o monitor NEC EA231WMi, który nawet mnie zainteresował, ale nie jasny był czas reakcji gdyż producent podawał rzeczywisty BtB 14ms. Wg tego co piszą na tftcentral monitor smuży bardziej od odpowiedników Della czy HP, które mają 6ms GtG, więc wynika z tego, ze te 14ms BtB możebyc tym samym co 8ms GtG...

 

posiadam tego Neca i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony

po przeczytaniu masy testow, obszernego tematu na hardforum zdecydowalem sie i nie zaluje

mialem samsunga na S-pva 17 (173p+)

monitor do pracy jak dla mnie genialny, kolory sa kolorami, przejscia sa przejsciami, mozna go fajnie ustawic

filmy pieknie, jak na pva, widac odcienie a nie tylko kolory

gry, najnowsze call of duty i need for speed bo tylko to mam jak dla mnie rewelacja, zadnego smuzenia itd nie widze

wszedzie gdzie sie da juz teraz podaja ze te 14Ms to BtB a nie GtG i to widac i czuc

input lag jest naprawde niski,

jestem bardzo zadowolony, z reszta widac bylo w sklepie ile sie tych monitorow (pomimo ceny) sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC PA241W 24" IPS będzie miał 8ms GtG... Odnoszę wrażenie, że monitory LCD zamiast ewoluować, cofają się technologicznie do tyłu. Smużenie będzie zauważalnie wyższe od konkurencji o czym świadczą testy starszego 23 calowego brata.

W sumie smutna prawda jak kupowalem swoj to do wyboru bylo 5-6 swietnych modeli MVA/PVA/IPS 1920x1200 z minimalnymi problemami.

 

Teraz modele sa ze trzy na krzyz (liczac te wystarczajaco szybkie do gier) i jeszcze jak nie zafarb to inne atrakcje oferuja.

 

Jak patrze na to co jest teraz na rynku to nie widze nic co by bylo zauwazalnie lepsze od mojego.

 

Czy Dell U2410 można teraz w miarę spokojnie brac pod kątem grania na PC i X360 ? Czy on ma jakieś ukryte fuj (bo czytałem coś o wgrywaniu firmware ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie smutna prawda jak kupowalem swoj to do wyboru bylo 5-6 swietnych modeli MVA/PVA/IPS 1920x1200 z minimalnymi problemami.

 

Teraz modele sa ze trzy na krzyz (liczac te wystarczajaco szybkie do gier) i jeszcze jak nie zafarb to inne atrakcje oferuja.

 

Jak patrze na to co jest teraz na rynku to nie widze nic co by bylo zauwazalnie lepsze od mojego.

 

Czy Dell U2410 można teraz w miarę spokojnie brac pod kątem grania na PC i X360 ? Czy on ma jakieś ukryte fuj (bo czytałem coś o wgrywaniu firmware ?)

Zlituj się. Na monitorach tamtych lat też były zafarby, niższy kontrast itd. itp. Tak więc na sytuację na rynku patrzysz przez jakieś "dziwne okulary".

 

Jedynie co można zarzucić to powolny postęp (np. brak modeli 120 Hz, bo zabawek na TN i EIZO CG232W nie liczę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na dniach zamierzam zakupić 24 cale na matrycy IPS i mam tylko 2 kandydatów dobrze znanych na forum:

 

HP LP2475W

Dell U2410

 

Monitor ma służyć do normalnego użytkowania w domu czyli gry/net/filmy.

 

Jak to jest z tymi wypalonymi pikselami. Ktoś trafił na jakiś z tych monitorów i ma uszkodzone piksele?

 

Cena można mówić identyczna i tu moje pytanie który z nich wybrać?? Wiem oba są naprawdę dobre ale jednak nie chciałbym wyłożyć 2k a potem żałować. Za Dellem przemawia dla mnie gwarancja a za HP ta nowa rewizja wypuszczona po listopadzie 2009 która ma szybszą matrycę. dlatego proszę o pomoc w wyborze i gdzie najlepiej kupić któryś z w/w monitorów.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...