Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt kupiony w okolicach września 2008r. 5 pikseli walniętych, lekki zafarb.

Kupuj przez neta, jak zdarzy Ci się sztuka z pikselem lub innym syfem, to odeślesz ( 10 dni na zwrot ).

 

BTW, @Lancer nie odpisałeś mi w tym wątku. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, sorki. Straszny leń ze mnie i jeszcze się za to nie zabrałem o czym pisałeś ;)

 

Tu coś jest o gwarancji na wadliwe pixele w monitach HP wyprodukowanych po maju 2009:

http://bizsupport2.austin.hp.com/bc/docs/s...3/c01634493.pdf

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to którego wybrać bo nie odpowiedzieliście na moje pytanie??

 

HP LP2475W

Dell U2410

 

Proszę o jakąś radę bo na dniach chcę zamawiać. W jakim sklepie najlepiej zamówić?? Agito, Morele, Neo24??

 

Odnośnie HP, można jakoś na pudełku sprawdzić datę produkcji monitora?? Bo chciałbym wersję poprawiona czyli tą po listopadzie 2009.

 

Dzwoniłem do Agito, Morele, Neo24 i wszędzie mi mówią że nie mają informacji o dacie produkcji. Monitory pochodzą z bieżącej dystrybucji HP.

 

Jedyną ofertą jaką znalazłem to na allegro R-PC (RESET-PC):

 

http://allegro.pl/item927903916_hp_lp2475w_s_ips_1920x1200_5ms_hdmi_dvi_pivot.html

 

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tą firmą??

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borys. Co lepsze, czy HP czy Dell to ci nie napiszę, bo nie mam porównania.

 

Natomiast ja swojego drugiego LP2475W zamawiałem właśnie w Resecie (błyskawiczna wysyłka). Data produkcji: styczeń 2010, a więc świeżynka. Czy data produkcji jest na pudełku - nie wiem i raczej nie sprawdzę, bo pudła mam już pochowane. Ale na pudle jest informacja o rewizji, a to już pozwala ocenić co jest w środku.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem reklamę Media Markt w której to zobaczyłem monitor Samsung F2380 za 899 PLN.

Dla nie wtajemniczonych : full HD , 23 cale , matryca c PVA

Recenzja - Samsung SyncMaster F2380 - PVA wkracza do walki z TN - FrazPC.pl - Twój Vortal Technologiczny

Monitor LCD Samsung SyncMaster F2380 - porównanie cen w sklepach internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tysiu monitor dobrze znany na forum i nie wart pieniędzy które kosztuje.

 

poca też mam ten monitorek i jak narazie nie bawiłem się za bardzo w ustawienia bo nie wiem co do czego służy. Mam ustawione preset na multimedia i kontrast/jasność 50/20. Snow podawał mi swoje ustawienia dla trybu srgb ale nie pamiętam ich musiałbyś go zapytać.

 

Jak wejść do menu serwisowego w Dellu U2410 bo chciałbym sprawdzić wersję oprogramowania??

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips Brilliance 240B1CS

24 cale ; 1920 x 1200 czyli 16:10 ; 5 ms, jasność 300 cd/m2. Kąty 178 / 178.

Ramka czarna i jasna i wszystko za 300 €

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

A nie pamiętasz 3090WUXi, regulacja podświetleniem kończyła się na 2xx cd/m2. :blink: Przy jakichś 80 nitach kontrast był na żenującym poziomie 200:1. Trochę więcej się spodziewałem po tym modelu, gorszy czas reakcji, lekkie smużenie ( ale przebitki dopalacz nie ma przynajmniej ), regulacja jasności tak sobie. Jednak w tym przedziale ( 24" ) wolałbym SX2462.

Obawiam się, że w 30" też będzie średnio z 301PA. Pewnie regulacja jasności też nie będzie pełna. Do pracy z kolorem faktycznie sprzęt wymiata, ale do użytku ogólnego to już średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeden plus ... pod warunkiem że pomiar był robiony przy wyłączonym colorcomp ..... po włączeniu colorcomp na max poziom jasność nieco spada i w ten sposób można sobie w bardziej sensowny sposób przyciemnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy taki dobry. Na plus ( dla niektórych osób ) to fakt że jest sRGB, znika problem przesycenia kolorów i bardzo mały Input Lag.

Reszta raczej już średnio wypada, czerń to ma tragiczną, ledwo wyciąga 460:1, krok wstecz niestety. Przebitka po włączeniu dopalacza, brak opcji skalowania 1:1 ( inne są, ale tej brak ), mniej wejść niż 2475.

 

Ogólnie, jakbym miał kupować coś na dzień dzisiejszy, to kupiłbym ponownie LP2475W ( w sumie to kupiłbym S2433W, ale nie o to biega ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 300 zł różnicy, czy to znacząca kwota zależy od osoby. Poza tym, tak jak wyżej napisałem.

 

----------

 

Kolejna recka HP ZR24W.

 

Jeden z minusów w podsumowaniu:

"Dirty look" from IPS coating, hehe IPS all the way. No cóż, LG.Philips to jednak umie z....ć fajne matryce.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radier

 

Ciekawe info, bardzo. Wychodzi na to, że ustawiony w fabryce kontrast na 80% nie jest optymalny, ale... jak nie mamy dostępu do kalibratora, to lepiej zostawić na tym 80. Przestawienie na 100 powoduje zepsucie gammy ( z 2.2 na 2.0 ) i dodatkowo straszne gubienie detali.

 

Czyli, jak mamy możliwość pożyczyć kalibrator, to zmiana kontrastu na 100% i jazda. Mamy fajną czerń i odpowiednie nastawy.

Jak nie mamy możliwości kalibracji, to zostawiamy na 80%, mamy średnią czerń, ale jest odpowiednia gamma i nie ma strat w detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radier

 

Ciekawe info, bardzo. Wychodzi na to, że ustawiony w fabryce kontrast na 80% nie jest optymalny, ale... jak nie mamy dostępu do kalibratora, to lepiej zostawić na tym 80. Przestawienie na 100 powoduje zepsucie gammy ( z 2.2 na 2.0 ) i dodatkowo straszne gubienie detali.

 

Czyli, jak mamy możliwość pożyczyć kalibrator, to zmiana kontrastu na 100% i jazda. Mamy fajną czerń i odpowiednie nastawy.

Jak nie mamy możliwości kalibracji, to zostawiamy na 80%, mamy średnią czerń, ale jest odpowiednia gamma i nie ma strat w detalach.

 

Czyli jednak nie jest źle.

Ja dalej podtrzymuję swoją opinię że za 1550 zł to najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kalibracji, monitor czerń i kontrast ma na koszmarnym poziomie. Niech potencjalni nabywcy mają to na uwadze. Kalibratora pewnie żaden nie zobaczy do końca życia, więc pozostanie im obejść się smakiem. Ja jestem zawiedziony i tego modelu nie będę polecał. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was nie ma kalibratora? Może np. fajną opcją byłoby wypożyczenie? Wiadomo że jakieś 500zł kaucji zwrotnej czy coś. Ew. zakupmy na spółkę, poużywajmy a potem i tak się odsprzeda na allegro ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z jeszcze jednym pytankiem się zwracam. Rozważam uzbieranie funduszy na della czy hp. Jednak taka kasa odwlecze upgrade kompa. Czy jest możliwość skalowania gier do niższej rozdzielczości, kosztem obszaru roboczego? 24" potrzebne mi do PSa i filmów, a grać to gra mi się całkiem dobrze na moim 17" Benq, jednak on poleci do drugiego pokoju. Słowem nie chcę full hd w grach, czego na bank mój 8800gs nie uciągnie- da się to zrobić? Czarne pasy na około monitora mnie nie zabiją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak gram w coś z PS3 czyli 1280x720 rozciągnięte do 1920x1080 na lG z podpisu to spokojnie da się pograć i jakoś nie powoduje to wypłynięcia oczu :)

 

No i w sumie to w sporej części konsolo portów czy nieco starszych rzeczach 1920x1200 pójdzie nawet na tym GFie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc

 

Spokojnie się da, zresztą ja sam takie rozwiązania używam ( chociażby C&C Generals, gdzie nie działa rozdzielczość panoramiczna ). Daję 1600x1200 w trybie 1:1 i mam ładne czarne pasy po bokach. Możesz to zrobić korzystając z opcji skalowania w karcie graficznej, a dodatkowo sam monitor ( HP LP2475W ) ma taką opcję w menu.

 

Aha, dodatkowo z monitorów HP LP2475W, Dell 2410U czy ZR24 nadal wybrałbym LP2475.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...