Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam monitora 24" głownie będzie używany do oglądania filmów i przeglądania internetu,czasem jakieś FPS albo wyścigi. Zależy mi aby miał ładne kolory złącze HDMI i fajnie by było jakby miał rozdziałke 1080p i oczywiście "czarną" czerń. Wiele osób chwali HP LP2475w, nadawałby się? Czytałem, że trzeba samemu ustawiać kolory itp, nie będzie z tym problemu?

Edytowane przez Dżadżar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo do Twoich zastosowań, poza tym w grach nie sprawdzi się perfekcyjnie. Weź HP ZR24W  

 

A ZR24w sprawdzi się przy dłuższym siedzeniu w pakiecie biurowym albo przy dłuższym posiedzeniu przy programowaniu itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ZR24w sprawdzi się przy dłuższym siedzeniu w pakiecie biurowym albo przy dłuższym posiedzeniu przy programowaniu itp?

 

Powinien się sprawdzić, chyba że przeszkadza Ci agresywna powłoka anty odblaskowa na monitorze.

panel IPS - tragedia, "mrozne srebrzenie"

IPS AG Coating

 

Należy o tym wspomnieć, mimo że 99% nie widzi problemu lub też nie jest to dla nich minusem. Z kolei dla tych którym to przeszkadza jest to dosyć poważna wada, w moim przypadku dyskwalifikująca jakąś dłuższą pracę z testem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka ludziska potrzebuje porady :) chcialbym kupic jakis przyszlosciowy monitor tak mysle do 1000zl max (najlepiej ~800zl)

- 23-24 cale (sklanialbym sie bardziej ku 24)

- do gier i ogladania telewizji (kolega z waszego forum polecil mi juz tuner zew) mam kablowke z multimedii ale nie mam pojecia czy to jest jeszcze analogowa tv czy cyfrowa (nie mam zadnego kanalu HD ale patrzac w przyszlosc wypadaloby zeby monitor mial czyz nie?)

- na zlaczach sie nie znam DVI, HDMI etc.

- jesli bylaby taka mozliwosc to LED (chyba ze jakis model jest lepszy na zwyklych swietlowkach)

 

kurcze jestem calkowicie zielony w tych sprawach :) dlatego prosze Was o pomoc bo nie kupuje monitora na 2 lata.. mam starego flatrona 17' wysluzyl mi sie ale trezba isc z duchem czasu :) please help me :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka ludziska potrzebuje porady :) chcialbym kupic jakis przyszlosciowy monitor tak mysle do 1000zl max (najlepiej ~800zl)

- 23-24 cale (sklanialbym sie bardziej ku 24)

- do gier i ogladania telewizji (kolega z waszego forum polecil mi juz tuner zew) mam kablowke z multimedii ale nie mam pojecia czy to jest jeszcze analogowa tv czy cyfrowa (nie mam zadnego kanalu HD ale patrzac w przyszlosc wypadaloby zeby monitor mial czyz nie?)

- na zlaczach sie nie znam DVI, HDMI etc.

- jesli bylaby taka mozliwosc to LED (chyba ze jakis model jest lepszy na zwyklych swietlowkach)

 

kurcze jestem calkowicie zielony w tych sprawach :) dlatego prosze Was o pomoc bo nie kupuje monitora na 2 lata.. mam starego flatrona 17' wysluzyl mi sie ale trezba isc z duchem czasu :) please help me :)

 

DELL U2311H

 

+ full hd

+ swietne kolorki (matryca IPS)

+ b. dobra czern, kontrast i kąty widzenia

+ bardzo niski input lag (10ms)

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD to raczej na minus. Na plus to "mega"HD by było, czyli 16.10 a nie ten shit. Choć sam jednak zastanawiam się nad wymianą U2410 na niego. BTW, zdążyłem z zakupem, podrożały o 500zł O_o tak samo jak LP2475w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie niestety czerń na IPSach (bez polaryzatora) jest absolutnie nie do przyjęcia. Nie dość, że bardzo słaba to jeszcze mieni się przy najmniejszym ruchu głową. Dlatego odpuściłem sobie póki co kupno poważnego sprzętu i nabyłem okazyjnie nowego LP2275W na PVA. Jest zdecydowanie lepiej niż na IPSach, ale i tak ledwo akceptowalnie. Jakos przebiduję od OLEDów lub innych cudów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 16:10 jest lepsze od 16:9 ?

Z tego co wyczytałem, to 16:9 się lepiej sprawują w grach i filmach (nie ma czarnych pasów z boku), bo właśnie pod takie proporcje są one tworzone.

 

Właśnie przymierzam się do zakupu monitora 23-24" z tunerem tv. Czy możecie mi coś doradzić? Zastosowanie: głównie gry i internet + filmy. Cena: ~1500 zł.

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czarny pasek wysokości 2cm jest naprawdę bardziej upierdliwy niż dużo mniejszy obszar roboczy w pionie? O_o  Po prostu 16.9 jest w pionie fizycznie niższy niż 16.10.

Co do tunera to rzucę jednym swoim zastrzeżeniem. Cena monitora jest wywindowana z powodu tego ustrojstwa. Przekalkuluj sobie najpierw czy nie bardziej opłaci się kupić zew. tuner i monitor niż all-in-one. Plus pomyśl że jak Ci tuner padnie to jesteś bez monitora na czas realizacji gwarancji.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez prawda.

Zastanawia mnie tylko, czy zewnetrzne tunery tv sprawuja sie rownie dobrze (a moze lepiej?), co te wewnetrzne.

Jezeli tak to moze jednak wezme jakis fajniejszy monitor bez tunera :)

@16:9 vs 16:10 - ze wszystkich opinii, ktore czytalem - ludzie wola miec 16:9 i brak paskow.

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co Ty byś wolał a nie ludzie :P Pasy tak samo będą w filmach na 16.9 i na 16.10. Bo te są robione w zupełnie innym proporcjach niż 16:xx ;-)

 

Prawda.

 

Filmy (taki "kinowy standard statystyczny", czyli bez iMAX itp.) dokładnie są robione na proporcje 2,4:1 - 2,35:1. Fakt że pasy przy 16:9 będą w filmach minimalnie mniejsze nie zmienia faktu że i tak lepiej się gra i pracuje na 16:10 :]

 

Jeśli monitor ma być tylko i wyłącznie do filmów to lepiej kupić 16:9 ... ale jak ma być też do całej reszty to ja bym się starał kupić 16:10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...