Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już u siebie Dell'a U2311H [Made in China, November (listopad) 2010, Rev. A02] : )

 

Panowie... Mega! MEGA! : ) Pierwsze wrażenie po odpaleniu - WOW! : ) Kolory rzeźnickie, choć w sumie to dużej różnicy między moim starym Samsung'iem 2032BW nie ma, są jakby tylko ciut 'pełniejsze', dokładniejsze : ) ale kąty kładą poczciwego Samsung'a na łopatki, nie wspominając już o BX2331, który nie ma startu do Dell'a pod żadnym względem. Co do jasności/kontrastu, to rzeczywiście, świeci... hmmm, mocniej? powiem tak, inaczej ; ) Trochę czułem oczy na początku, ale już się przyzwyczajam, z jasnością zjechałem do 20 a z kontrastem do 65 i jest ok : ) Jeśli chodzi o smużenie - brak : ) Szybkość - input lag, też ok, wydaje mi się, że zdecydowanie lepiej niż na 2032BW - pograłem chwilę w Call of Duty 4. Ergonomia podstawki [u mnie jest ok, tzn. równo] - ustawienie monitora + przyciski do manipulacji w menu z ustawieniami - ekstra! : ) itd. itp. jednym słowem - za tą cenę chyba nie można dostać nic lepszego, polecam! : )

 

Ale, żeby nie było tak kolorowo, są 2 minusy, minusiki ; ) - lewa strona jest ciut "zimniejsza" od prawej, widoczne [białe, jednolite tło], ale mnie to nie przeszkadza, jestem w stanie to wybaczyć, tak samo, jak zauważalnie jaśniejszą górną część [głównie przy krawędzi] od dolnej [podobnie miałem na 2032BW, lepsze to niż odwrotna sytuacja, tj. ciemniejsza góra od dołu, tak jak było to na BX2331 / :], choć na obrazie kontrolnym czerni tego nie widać, ale na pulpicie [jednolita, ciemnoszara tapeta] już jest to zauważalne.

 

No, ale ogólnie jest tak jak dwa akapity wyżej - super! Jestem zadowolony, nawet bardzo : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Witam. Jaki monitor 23-24 cale z tunerem tv o rozdzielczości full hd polecacie? zastosowanie to interent telewizja gra flight symulator.

na monitor chcę przeznaczyć około 1000zł może być mniej może być trochę więcej

proszę o szybką odpowiedź

może ten? http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsung-27-lcd-sm-p2770hd-czarny.0.363035.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=363035&utm_campaign=wszystkie

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy rzeczywiście Eizo EV2333W nie na daje się w ogóle do grania? Czy okazjonalnie 2h wieczorem + trochę więcej w weekend rzeczywiście nie da rady pograć. Wciągnąłem się strasznie w gierkę World of Tanks i od czasu do czasu muszę w nią pograć, a monitor ma słuzyć głównie do pracy.

 

Może jednak ten EIZO da radę?

 

Dodam dla porównania, że teraz używam 15" Samsunga 152B - jest to monitor 10-letni (kupiony w sierpniu 2001r) za 2200zł (za tę cenę można było wtedy kupić wypasioną 19" CRT). Wg producenta ten monitor ma czas reakcji 25ms, ale mi podczas grania nic nie smuży i nie przeszkadza. Od 10 lat ten monitor daje sobie dobrze radę i nie mogę uwierzyć, że przez 10 lat postęp technologiczny który się dokonał nie przekłada się na jakość monitorów. Właściwie do 2tys nie można kupić dobrego monitora uniwersalnego, bo do każdego można się przyczepić (albo podświetlenie nierównomierne, albo kolory, albo czas reakcji, albo buczy, albo nierówne egzemplarze).

 

Czy może dobrym rozwiązaniem będzie kupno dwóch monitorów? Tego EIZO wezmę do pracy, a do grania kupię tani monitor TN z dobrym czasem rakcji matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może dobrym rozwiązaniem będzie kupno dwóch monitorów? Tego EIZO wezmę do pracy, a do grania kupię tani monitor TN z dobrym czasem rakcji matrycy.

 

To już lepiej EIZO S2233W - nadaje się do gier i pracy z kolorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smuży dosyć mocno i basta. Okazjonalnie jest jeszcze przeskok ( szarpnięcie spowodowane prawdopodobnie przez dopalacz ) raz na jakiś czas. Grałem chwilę w Half Life 2 Episode 1, początek gdzie chodzi się po bazie. Jest dużo ciemnych i niebieskich scenerii. Czerń faktycznie powala, ale smużenie i przeskoki przynajmniej dla mnie dyskwalifikują EV2333 jako monitor do grania. Do pracy z tekstem, co innego.

 

Lepiej kup jeden monitor, ale za to bardziej uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć eizo to dołóż parę stówek na S2233W albo S2243W. Kolory lepsze, można nawet kalibrować sprzętowo, a dynamika DUŻO lepsza. Nie zauważyłem smużenia na modelach tej serii, a na EV faktycznie nie da się grać. To jest monitor biurowy, wg. mnie raczej niewarty swojej ceny, bo modele droższe o 400 zł deklasują go. Ja w bicie kupiłem S2243W za 2350,- (koleś spuścił 150zł z ceny za płatność gotówką). Do tego jest gratisowa kalibracja, tylko trzeba się umówić, albo zostawić monitor "na sklepie" na kilka dni. Grałem na nim jak dotąd w DA:O , CoD:MW2, Crysis, Crysis WARHEAD, Assassin's Creed II. Nocne sceny w Crysisie wyglądają świetnie i są nieporównywalne z żadnym monitorem na TN. Smużenia nie zauważyłem, jedynym problemem jest to że mój dosyć leciwy komp (opis w sygnaturce) przy 1920x1200 i wysokich detalach lubi już trochę szarpnąć.

 

Kupno dwóch jest bez sensu. Dasz 1999 za EV2333WH, 500zł za jakiś ch*owy do grania, i wyjdzie ci 2500 za które można kupić monitor wyższej półki.

Edytowane przez Yaevinn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdecznie dziękuje za Wasze odpowiedzi :) Bardzo mi pomogliście. Poczytałem trochę na temat tego S2233W i rzeczywiście to chyba niezły monitor. Zastanawiają mnie dwie rzeczy:

 

1) Można znaleźć opinie w internecie i również toms83 to potwierdził, że jest problem z czytaniem tekstu na tej matrycy gdy włączy się ClearType. Ja akurat pracuje w systemie FreeBSD w środowisku Gnome i nie wyobrażam sobie nie używania "wygładzania czcionek". Yaevinn, czy Ty nie masz problemu z czytaniem tekstu?

 

2) Nigdy nie miałem monitora LCD z szeroką paletą barw i trochę obawiam się jak to będzie wyglądało w Gnome. Czy można tak jak w Windows wgrać profil monitora? Widzę Yaevinn, że używasz linuxa, jak w tym systemie pracuje Ci się na monitorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko coś dopiszę.

 

Ad.1 Bardzo mało osób ma z tym problem, także 95% ludzi używających monitor może w ogóle nie wiedzieć o co chodzi. Tak samo jest z agresywną powłoką w matrycach ips, też doskwiera to niewielkiemu procentowi. Rada, udać się do kogoś kto ma taki monitor ( raczej bardzo trudna sprawa ) lub kupić wysyłkowo, wtedy jest możliwość zwrotu w ciągu 10 dni. Sprawdzisz sobie co i jak na spokojnie.

 

Ad.2 W aplikacjach bez zarządzania barw ( gry, niektóre programy ) będzie przejaskrawienie. W filmach idzie sobie z tym poradzić mniej więcej, ale gry jeśli nie obsługują wcg to będzie mocniej świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Bardzo mało osób ma z tym problem, także 95% ludzi używających monitor może w ogóle nie wiedzieć o co chodzi. Tak samo jest z agresywną powłoką w matrycach ips, też doskwiera to niewielkiemu procentowi. Rada, udać się do kogoś kto ma taki monitor ( raczej bardzo trudna sprawa ) lub kupić wysyłkowo, wtedy jest możliwość zwrotu w ciągu 10 dni. Sprawdzisz sobie co i jak na spokojnie.

 

toms83, Dzięki za tę informację. A zatem muszę po prostu sprawdzić czy ja też jestem na to wrażliwy. Dodam dodatkowo, że ja preferuję (poza openofficem) pracę z jasnymi fontami na czarnym tle. Być może na czarnym tle jest to mniej zauważalne.

 

Ad.2 W aplikacjach bez zarządzania barw ( gry, niektóre programy ) będzie przejaskrawienie. W filmach idzie sobie z tym poradzić mniej więcej, ale gry jeśli nie obsługują wcg to będzie mocniej świecić.

 

OK. W takim razie muszę sam sprawdzić czy mi to będzie przeszkadzać czy nie.

 

Czytając trochę w sieci znalazłem jeszcze taki monitorek - Eizo Foris FS2331. Recenzja.

 

Wydaje mi się, że w tym monitorze jest ten sam panel co w EV2333, więc będzie miał podobne zalety i wady. Różni go od EV2333:

- ma beznadziejną podstawkę (bez tych wszystkich regulacji które ma EV2333)

- mniej smuży (i dlatego można go okazjonalnie używać do gier), to chyba kwestia innego overdrive?

- ma złącze HDMI

 

Na PRAD recenzja tego monitora na razie jest niedostępna bezpłatnie :(

Czy może wiecie coś więcej na temat tego monitorka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z tekstem, choć w przypadku S2243W należy pamiętać że monitor ten ma bardzo małą plamkę, bo ma 22" a rozdzielczość typową dla 24" i większych (full hd). Pod windowsem nie powiększałem czcionek bo nie lubie powiększających się ikon, ale gdy powiększałem to Cleartype chodził raczej bez zarzutu. W KDE nie widzę problemów. Zasadniczo jednak nie używam tej funkcji, wiec trudno mi się wypowiadać. Owszem monitor jest szerokogamutowy, i możesz spodziewać się rzeczy których wczesniej nie spotkałeś. (Patrz mój wątek). W gnome chyba masz gotowy pakiet do prostego zarządzanie kolorem. W KDE trzeba skorzystać z ArgyllCMS lub innego oprogramowania. Ja używam go także pod fedorą i po załadowaniu profilu pracuje się bardzo dobrze. Oczywiście nalezy używać przeglądarki internetowej z zarządzaniem barwą (ff na pewno obsługuje). Kilka linijek niżej jest mój wątek, tam opisałem trochę perypetii z monitorem tej serii, ja jestem bardzo zadowolony. Panel ten nie jest "oczojebny" co odgrywa rolę gdy pracujesz np. w nocy.

 

O forisie nic nie wiem. Może poszukaj na mva.pl , Tom01 albo Czornyj na pewno coś podpowie.

Edytowane przez Yaevinn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, chce kupić monitor 22-24" monitor bedzie uzywany do netu filmow i gier. chcialbym zeby nie smuzyl i byl full hd i 16:9. Do wydania mam ~800zl im mniej tym lepiej, co polecacie?

Edytowane przez MrMiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już u siebie Dell'a U2311H [Made in China, November (listopad) 2010, Rev. A02] : )

 

Panowie... Mega! MEGA! : ) Pierwsze wrażenie po odpaleniu - WOW! : ) Kolory rzeźnickie, choć w sumie to dużej różnicy między moim starym Samsung'iem 2032BW nie ma, są jakby tylko ciut 'pełniejsze', dokładniejsze : ) ale kąty kładą poczciwego Samsung'a na łopatki, nie wspominając już o BX2331, który nie ma startu do Dell'a pod żadnym względem. Co do jasności/kontrastu, to rzeczywiście, świeci... hmmm, mocniej? powiem tak, inaczej ; ) Trochę czułem oczy na początku, ale już się przyzwyczajam, z jasnością zjechałem do 20 a z kontrastem do 65 i jest ok : ) Jeśli chodzi o smużenie - brak : ) Szybkość - input lag, też ok, wydaje mi się, że zdecydowanie lepiej niż na 2032BW - pograłem chwilę w Call of Duty 4. Ergonomia podstawki [u mnie jest ok, tzn. równo] - ustawienie monitora + przyciski do manipulacji w menu z ustawieniami - ekstra! : ) itd. itp. jednym słowem - za tą cenę chyba nie można dostać nic lepszego, polecam! : )

 

Ale, żeby nie było tak kolorowo, są 2 minusy, minusiki ; ) - lewa strona jest ciut "zimniejsza" od prawej, widoczne [białe, jednolite tło], ale mnie to nie przeszkadza, jestem w stanie to wybaczyć, tak samo, jak zauważalnie jaśniejszą górną część [głównie przy krawędzi] od dolnej [podobnie miałem na 2032BW, lepsze to niż odwrotna sytuacja, tj. ciemniejsza góra od dołu, tak jak było to na BX2331 / :], choć na obrazie kontrolnym czerni tego nie widać, ale na pulpicie [jednolita, ciemnoszara tapeta] już jest to zauważalne.

 

No, ale ogólnie jest tak jak dwa akapity wyżej - super! Jestem zadowolony, nawet bardzo : )

 

Ja zakupiłem U2311H tydzień temu i zgadzam sie z wypowiedzią kolegi

co do minusów to jak dla mnie glow do którego porostu trzeba sie przyzwyczaić więcej - nie zauważywszy

Godny polecenia ale tylko Rev. A02 zwracajcie na to uwagę przy zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam monitora używanego, 24 cale, rozdzielczość 1920 x 1200 (16:10), DVI, cena max 800PLN.

Zastosowanie:

- gry

- filmy

- amatorska zabawa ze zdjęciami

 

Mój faworyt, to:

LCD 24 HP LP2465 matryca spva-6ms

 

Mam podobny monitor w pracy (HP W2475) i sprawuje się bardzo dobrze (choć nie testowałem w szybkich grach).

Może warto zainteresować się monitorami z matrycą TN? Można je dostać znacznie taniej.

 

Monitor chcę podłączyć do karty HD4850 + jako drugi, dodatkowy Samsung SyncMaster 740N.

Edytowane przez Faunuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pytanie juz padło, ale trzeba go wypakować zeby sprawdzic ,ze to Rev2.0?

 

 

Nie - z boku pudełka jest naklejka z numerem seryjnym i rewizją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem rad mądrzejszych forumowiczów i po godzinnym testowaniu w sklepie zakupiłem EIZO S2233W. Użytkuje go od ponad tygodnia i rzeczywiście jest to rewelacyjny monitorek. Absolutnie spełnia moje oczekiwania i mogę go polecić każdemu kto szuka monitora o przeznaczeniu takim jak moje (wcześniej w tym wątku można znaleźć). Rzeczywiście czerń jest czarna jak węgiel. Dziękuje serdecznie za pomoc w wyborze :)

 

Kupowałem w sklepie Lorien na Ptasiej w Warszawie i jest to jedyny sklep (spośród tych w których byłem) w Warszawie gdzie mogłem obejrzeć i potestować monitor przed zakupem (bez obowiązku zakupu). W innych sklepach które chwalą się być partnerem ALSTORA (dystrybutor EIZO w Polsce) można było jedynie zamówić monitor, a oni chętnie sprowadzą i sprzedadzą. Tak więc grzecznie dziękowałem i uciekałem z tych miejsc :P

 

Yaevinn, toms83, Kyle jeszcze raz dzięki ;)

Edytowane przez bekcham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić nowy monitor. Nie śledziłem tej części rynku i powiem szczerze już nie wiem co jest dobre, a co nie. No ale konkrety co potrzebuje :).

 

Budżet 700-800 zł

24 cale (może być więcej jeżeli "ogarnę". Od monitora siedzę z hmm tak na oko plus minus pół metra)

wejście dvi (obecnie mam radeona 4850)

wejście hdmi

rozdziałka 1920 x 1080 albo większa ;P

do grania i do pracy (gram sporo)

podświetlenie LED

panoramiczny ma się rozumieć :) 16:10

w miare płaski i z względnie małą podstawką (chce go postawić maksymalni najdalej. Praktycznie przy ścianie)

 

Wiem, że pieniędzy nie wiele, ale ceny w kraju idą w górę i trzeba zaciskać pasa

Jak wspomniałem gram sporo więc fajnie by było w miarę możliwości aby obraz nie smużył itp itd.

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymóg podświetlenia LED traktował bym w sposób "będzie to fajnie, a jak nie to nie". Jakiego rodzaju to praca? Czy te 800zł to taka bardzo sztywna granica, podobnie jak 24"? Np. ciekawy jest DELL U2311H na matrycy IPS (poza tym ma przyzwoity zakres regulacji jasności - minimum 82 cd/m kw. wg. TFT central). Średnie opóźnienie wyszło im 10,6 ms - dobry wynik, ... nawet bardzo, biorąc pod uwagę, że ma overdrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać 24'' do 800zł do gry i filmów?

 

Acer GD245HBD - 599 zł

Asus VH242H - 639 zł

BenQ G2420HD - 665 zł

BenQ G2420HDBL - 690 zł

Iiyama ProLite E2409HDS-B1 - 679 zł

Iiyama ProLite E2410HDS-B1 - 799 zł

LG W2453V-PF - 799 zł

Acer D241Hbmi - 799 zł

Edytowane przez Masserati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać 24'' do 800zł do gry i filmów?

 

Acer GD245HBD - 599 zł

Asus VH242H - 639 zł

BenQ G2420HD - 665 zł

BenQ G2420HDBL - 690 zł

Iiyama ProLite E2409HDS-B1 - 679 zł

Iiyama ProLite E2410HDS-B1 - 799 zł

LG W2453V-PF - 799 zł

Acer D241Hbmi - 799 zł

 

dołóż 50zl BenQ BL2400PT - Ceneo.pl i nie psuj sobie oczów shitem na TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej chyba lepiej wybrać jakąś szybszą tnkę, będą gorsze kolory, no ale grać się da, nie wiem tylko która, pewnie Iiyama.

 

Tyle że widziałem już IPS szybsze od TN (IPS z wyższym numerkiem milisekund od TN) więc to nie takie oczywiste. Poza tym gdybym kupował monitor tylko do gier i miał się babrać w TN, to w grę wchodziły by tylko wersje 120 Hz, by zredukować rozmycie i poniekąd opóźnienie wyświetlania (choć jakieś VA 120 też mieli wprowadzać).

 

Co do "grać się da" ... z resztą nie chce mi się tłuc.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym gdybym kupował monitor tylko do gier i miał się babrać w TN, to w grę wchodziły by tylko wersje 120 Hz, by zredukować rozmycie i poniekąd opóźnienie wyświetlania (choć jakieś VA 120 też mieli wprowadzać).

 

Nie nazwałbym tego "babraniem". W rzeczywistości TN 120 Hz > 60 Hz IPS/VA - jeśli oczywiście chodzi o szybkie gry online. PAMIĘTAJMY, że w grach online liczy się kto kogo pierwszy zobaczy i kto szybciej zareaguje, a nie to czy trawka będzie bardziej zielona i czy otoczenie będzie ładniej wyglądało. "PRO" gracze kolory w grach i tak sami PSUJĄ modyfikując CFG, aby było lepiej widać przeciwników, co jest oczywiście zrozumiałe.

 

Jednakże zapewniam, że 120 Hz na czymś z VA nikt nie wprowadzi, bo sama idea wolnej matrycy VA zepsułaby cały efekt 120 Hz. Dodatkowo na rynku pojawił się tylko JEDEN model 120 Hz IPS i kosztuje około 2k $, więc całkowicie nieopłacalny interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tego "babraniem". W rzeczywistości TN 120 Hz > 60 Hz IPS/VA - jeśli oczywiście chodzi o szybkie gry online. PAMIĘTAJMY, że w grach online liczy się kto kogo pierwszy zobaczy i kto szybciej zareaguje, a nie to czy trawka będzie bardziej zielona i czy otoczenie będzie ładniej wyglądało.

Ale liczą się detale w cieniach by przeciwnik nie był w kolorze ciemnej ściany. Poza tym nie każdy tłucze tylko i wyłącznie w sieciówki olewając zupełnie tekstury/wygląd/jakość grafiki (wręcz nierekreacyjnie, skoro "nie ma na co popatrzeć") i nie mając ochoty na podziwianie grafiki w trybie dla jednego gracza.

 

 

"PRO" gracze kolory w grach i tak sami PSUJĄ modyfikując CFG, aby było lepiej widać przeciwników, co jest oczywiście zrozumiałe.

Czy kolega kupujący monitor jest profesjonalnym graczem, który nic nie będzie robił na tym monitorze poza zawodowym wygrywaniem z innymi w potyczkach sieciowych?

 

Jednakże zapewniam, że 120 Hz na czymś z VA nikt nie wprowadzi,

Czego "dowodem" są telewizory 100 Hz, często oparte właśnie na VA, na których ewidentnie widać różnicę między trybem standardowym a 100Hz

 

bo sama idea wolnej matrycy VA zepsułaby cały efekt 120 Hz.

"Idea" matrycy VA nie jest taka by być wolnym (sic!), tylko głównie by poprawić kiepską char. kątową wzgl. TN. A co do psucia efektu 120 Hz - patrz kwestia TV LCD

 

 

Dodatkowo na rynku pojawił się tylko JEDEN model 120 Hz IPS i kosztuje około 2k $, więc całkowicie nieopłacalny interes.

 

który model? Znalazłem jedynie jakiegoś Mitsubishi Viseo MDT231WG wycenionego na 1400$ (informacja z listopada 2010r) - chyba nie sądzisz że cena takiego jedynego prototypowego modelu nie jest zawyżona.

http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=22701

... wiadomo że monitor tego typu nie jest wart połowy z tego.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego "dowodem" są telewizory 100 Hz, często oparte właśnie na VA, na których ewidentnie widać różnicę między trybem standardowym a 100Hz

 

Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie to wiedziałbyś, że 100,200,500 Hz w TV nie jest tym samym co 100 Hz w monitorach. Odsyłam do wielu artykułów na ten temat. I tym samym Twój argument leci w piach.

 

Tak czy inaczej - nie mam zamiaru się "babrać" w wyższość IPS nad TN. Podtrzymuje tezę, że 120 Hz TN > 60 Hz IPS, ponieważ kolory w grach online to TRZECIORZĘDNA sprawa.

Edytowane przez catch22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie to wiedziałbyś, że 100,200,500 Hz w TV nie jest tym samym co 100 Hz w monitorach. Odsyłam do wielu artykułów na ten temat. I tym samym Twój argument leci w piach.

 

Tzn. niby czym się różnią? TV wyświetla np. 100-120 obrazów tak samo jak monitor - końcowy wpływ większej częstotliwości odświeżania (zwiększony fps) jest identyczny, czyli zmniejszone rozmycie

 

Różnica polega na tym że monitor dostaje np. 120 renderowanych klatek z gry, a TV dostaje np. 25 i "interpoluje" wewnętrznie klatki pośrednie do np. 100 ... czyli w TV mogą występować błędy procesu interpolacyjnego, podczas gdy w monitorze, przy wyświetlaniu "prawdziwych" klatek te błędy interpolatora wystąpić nie mogą. ... i tyle różnic.

 

Tak czy inaczej - nie mam zamiaru się "babrać" w wyższość IPS nad TN. Podtrzymuje tezę, że 120 Hz TN > 60 Hz IPS, ponieważ kolory w grach online to TRZECIORZĘDNA sprawa.

 

A ja podtrzymuję tezę że 120 Hz IPS/S-PVA > 120 Hz TN :) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...