Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

fajny monitorek, ale ten punkt czerni ma troche wysoki :( dla mnie chyba zbyt wysoki, jak siedziałem na SPVA :)

 

Niestety marketing bierze górę nad rzetelnością. Wcale nie jest fajny. Parę moich spostrzeżeń o nim: http://mva.pl/viewto....php?f=26&t=336

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu no to rzeczywiście nie fajny, zresztą Asus i doświadczenie w monitorach żadne jak myślałem :) oni sie specjalizują ale w płytach głównych. Chyba jedynie pozostaje zbierać mi na Eizo S2433W bo sama tandeta zalała rynek, odnoszę chyba słuszne wrażenie ze jest to coraz gorzej.

Ale chętnie zobaczyłbym inne propozycje tańsze czy jest w ogóle coś jeszcze godnego uwagi poza tym Eizo :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresztą Asus i doświadczenie w monitorach żadne jak myślałem :)

 

Dokładnie. Asus operuje na rynku masowym i długo pewnie się to nie zmieni. Klient "marketowy" jest niewymagający, więc sprzet gorszy, tańszy a ludzie ze sklepu nie dla idiotów i tak go będą wywozić taczkami. ;)

 

Dobrych monitorów w cenach 1,5-3 tys zł troche jest, choć na tle masowego zalewu chińszczyzną wyglądają jak pojedyncze rodzynki. Wszystkie są wymienione tu: http://mva.pl/viewto....php?f=14&t=153 Do zastosowań ogólnych można śmiało brać monitory z pierwszej amatorskiej grupy w kategorii monitorów do fotografii. Fotografia to taka dziedzina, że determinuje pewne cechy jakościowe, acz bez szaleństwa i sprzęt dobrze sprawiający się w fotografii jest idealny do celów ogólnych. A przy okazji daje łagodny, naturalny obraz, nie gotujący żywcem białka gałek ocznych.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej zbyt dużo tego nie zostało z 24'' na spva :) a raczej nic.

 

Mało i tylko z klas średniej i wyższej. Dwa modele EIZO i dwa modele Quato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przeszło mi przez myśl juz tak kombinuje, ale to chyba głupi pomysł kupno jakiegoś telewizora LCD zamiast monitora, np. taką Bravie KDL-32EX650 albo jakiś model juz z 3D, o ile tam siedzi matryca PVA w tych nizszych modelach, bo z tego co wiem to w HX750/850 siedzi PSA jakiś twór Samsung/Sony ponoć poprawili tam kontrast wzgledem innych z rodziny VA.

W ogóle dziwne jest ze telewizory 3D są na matrycach PVA a monitory z 3D nadal klepią na TN'ach, nie wiem czy to sprawdziłoby się jako monitor na dłuższą metę, proporcje 16:9, plamka dość duża, kolorystyka nastawy skierowane bardziej na oglądanie TV brak wyboru konkretnej temp barw.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być sprzęt do wszystkiego, to tv to raczej średni pomysł.

 

Sam jestem w bardzo podobnej sytuacji, tzn. szukam wyświetlacza koniecznie na VA, z przeznaczeniem tylko rozrywka, 99% do gier. Wielki strach mnie ogarnął, jak przejrzałem obecnie dostępne modele. Praktycznie niczego nie ma. Rynek 27" praktycznie nie istnieje, są jakieś "nowe" twory z matrycami MVA od AUO, ale są to ciachanki 16:9, bardzo wolne i ze słabszymi kątami niż w PVA. Jedyne co mają na plus, to naprawdę świetna czerń. Poza tym, kiepska to alternatywa, a praktycznie żadna. Z kolei 30" nie ma już absolutnie nic. Co najwyżej można spróbować starych, używanych, ale jest to opcja "no go" dla mnie. Zostaje mi opcja 24" i jedyny sensowny model to S2433W, ale drugi raz bez selekcji to nie kupię. Z tymże, 24" to mało, 27" musiałoby być minimum a tu wiadomo. Druga opcja to tv, z racji przeznaczenia do rozrywki i jako dodatkowy ekran, sprawdzi się lepiej niż jako podstawowy wyświetlacz.

 

Lipton z tymi lcd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie lipton niesamowity teraz z tymi monitorami wprawdzie planuje zakup za pare miesiecy ale chyba nic lepszego godnego uwagi nie wyjdzie do tego czasu.

Moglem brac na zapas 2408WFP jak były dostępne nowe :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest tak niepewna, że im później, tym wybór może być... żaden. :D Znikną te 2 ostatnie sztuki i kaplica. Samsung poszedł w PLS, czyli klon IPS ze wszystkimi jej wadami. Czyżby już tylko zostało czekanie na OLED lub inną przełomową technologię? Kiepska to wizja przyszłości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał juz brać te ich wynalazki typu niskobudżetowe dla mas PLS z fioletowo szara czernią z mega nierównym podświetleniem to wejdę w zakup TV LCD 32'' na dobrej matrycy :) Ide jeszcze czytać [H]ardForum może coś tam wynaleźli chłopaki na rynku.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytuję "Harda", z nowych rozwiązań na tapecie maglują modele Benq GW 24" i 27" na A-MVA. Matryca ta co w Philu opisywanym wyżej.

 

Może w wolnej chwili dla sprawdzenia zamówię tego Benq, tani jak barszcz bo ledwo po 1k pln chodzą więc ryzyko małe. ;)

 

PS.

Jak coś uda Ci się znaleźć, zarzuć infem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne jak cos wypatrze ciekawego dam znać na pewno w temacie. Benek ujdzie jak za te cene ciekawa propozycja jako rywal dla takiego Della 2412, ale ja bym w to nie wchodził :) osobiście szukam coś lepszego od obecnego.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypatrzyłem ze z TV'ków niezły byłby jako monitor np. Soniacz KDL-32EX720, w miare input lag ~40ms mógłby być troszkę niższy, przechodzi próbkowanie kolorów 4:4:4, zapewne przyzwoita matryca tylko wlasnie jaka :) PSA, SPVA, na pewno coś tego pokroju no i jak przystało na Soniaka zapewne ładnie świeci, jeszcze jakby go skalibrować to byłby fajny.

http://hardforum.com...#post1038121202

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypatrzyłem ze z TV'ków niezły byłby jako monitor np. Soniacz KDL-32EX720, w miare input lag ~40ms mógłby być troszkę niższy, przechodzi próbkowanie kolorów 4:4:4, zapewne przyzwoita matryca tylko wlasnie jaka :) PSA, SPVA,

 

PVA ... przynajmniej w modelu 40" taka jest. Tak czy inaczej odmiana xVA.

 

ps. ja czekam na OLED ... im więcej LCD będzie sprzedawanych, tym niestety dłużej sobie poczekam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem sobie kupić TV jako monitor tylko i posprawdzałem wiele w różnych dużych sklepach z laptopem. I doszedłem do wniosku że żaden z tych tv co sprawdzałem nie nadaje się jako monitor. Głównie przez to że ma za duży rozmiar pikseli. Gry wyglądają dobrze z odpowiedniej odległości. Ale normalna praca w systemie, na tekstach, czytanie czegoś, programowanie już nie wygląda dobrze. Za mała ostrość obrazu za duże piksele, większość ma za duży input lag. Zabawne było to że tv z nieco lepszym obrazem miał właśnie duży input lag. Jak dla mnie jakość obrazu np strony w wordzie wyświetlonej na tv jest nie do przyjęcia nawet z większej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, zobacz za granicą sporo ludzi siedzi np. na Westinghouse 37'' jako monitor, coś za coś taki ekran to raczej wiadomo bardziej pod multimedia filmy, gry, do zastosowań biurowych czy grafika to fakt mniej plamka jest spora jak i sam piksel.

Ale przy takim 32'' nie powinno być chyba tak źle hmm, muszę pojechać gdzieś do sklepu i sie z bardzo bliska przyjrzeć, u siebie mam 46'' Bravie HX850 i tu rzeczywiście jakbym miał siedzieć pół metra od ekranu to by było nie fajnie jako monitor, a widziałem takich co siedzą :)

 

Co do czytania textów na stronach to może miałeś nie odpowiednie ustawienia w kompie na wyjściu jak i w samym TV czy przyjmował próbkowanie 4:4:4 itd, u mnie strony czcionki wyglądają idealnie ostro, z dalszej odległości powiedzmy już od metra nie widać pikseli czy plamki.

 

Są jeszcze mniejsze ekrany np. Bravia 26EX550, to ma wysokość identyczną jak Dell 24'' tylko na boki troche szersze bo 16:9, tez go muszę obadać i jaki to ma input lag.

A moze doczekamy sie Retiny :) bo w iMac'ach ma sie pojawić w październiku, to moze same monitory tez takie wyjdą, tylko cena moze być nie wesoła.

Ale mówię to są rozwiązania w pogotowiu, i tak priorytetem dla mnie jest Eizo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3840x2160! :D

 

"... ship by the end of the year, costing "about the price of a car." So it's not going to come cheap."

 

Ja z LCD mam tylko 2 zakupy. Jakiś model na VA do grania i wysokorozdzielczościowiec. Chyba nawet Neca opchnę póki jeszcze warty sporo kasy.

 

 

@Kyle

 

Stary fajny S2231 ciągle śmiga bez problemów? Ile masz godzinek natłuczonych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora karcioszka sie wyrobi zeby pykac w natywnej :D

 

A po co? Przecież przy takiej plamce nie widać jej gołym okiem. Takie rozdzielczości stosuje sie żeby nie było widać pikseli. Programy/systemy mogą wówczas działać w dowolnej. Coś jak kiedyś na kineskopach.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania w natywnej będzie CIĘŻKO, 8 mln pikseli czyli prawie 2 x 2560x1600. :D Można spróbować 1920x1080 bez skalowania co przy małym pikselku powinno wyglądać ok. W video chyba nie będzie źle. Z drugiej strony, wtedy to już praktycznie trzeba mieć wydzielone jeden lcd do pracy i drugi do grania.

 

Trochę wyników z gierek z Eizo FDH3601.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, wtedy to już praktycznie trzeba mieć wydzielone jeden lcd do pracy i drugi do grania.

A po co? W końcu widać postęp w monitorach w dziedzinie rozdzielczości. Naturalny obraz nie ma widocznych pikseli, więc to że są na monitorach to tylko ograniczenia technologii. Kiedy będą dostępne monitory z niewidocznym gołym okiem pikselem, w końcu zniknie sztuczne powiązanie oprogramowania z rozdzielczością. Taki mechanizm jest już od dawna na Iphone i najnowszym Ipadzie. Wszystko jest tak jak na starszych, ale obraz jest w końcu ostry, bez pikselozy ani rozmycia wygładzaniem.

Edytowane przez Tom01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu szybkiego opanowania tego w windach i innych aplikacjach to tak. A to nie wygląda różowo. Z drugiej strony, nie było to się nie zajmowali, oczywista sprawa. Coś musi być pierwsze, żeby machina w końcu ruszyła. Z trzeciej strony, panel będzie prawdopodobnie od LG, czyli IPS, czyli słaba czerń, placki w kątach więc "doznania" w grach będą średnie. ;) Dlatego też, póki co, szukam VA do rozrywki.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu szybkiego opanowania tego w windach i innych aplikacjach to tak. A to nie wygląda różowo. Z drugiej strony, nie było to się nie zajmowali, oczywista sprawa. Coś musi być pierwsze, żeby machina w końcu ruszyła. Z trzeciej strony, panel będzie prawdopodobnie od LG, czyli IPS, czyli słaba czerń, placki w kątach więc "doznania" w grach będą średnie. ;) Dlatego też, póki co, szukam VA do rozrywki.

 

Aplikacje nie mają wielkoego znaczenia. GUI Windows niestety tak. Zresztą Winda zawsze była zacofana pod tym względem. Istnieje póki co silna zależność rozdzielczości i wyglądu GUI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co? Przecież przy takiej plamce nie widać jej gołym okiem. Takie rozdzielczości stosuje sie żeby nie było widać pikseli. Programy/systemy mogą wówczas działać w dowolnej. Coś jak kiedyś na kineskopach.

 

Niby racja, ale samo skalowanie juz pogorszy trochę ostrość, nie będzie to jednak 1:1 chociaż przy takim zagęszczeniu kto wie :), wszystko idzie niby ku dobremu, tylko żeby to jeszcze szło w parze z trwałością tych paneli.

-----

Gość tez myśli o 32EX650 jako monitor :), miałbym te same pytania co i on tam, jakby ktoś z Was znal odpowiedzi dajcie znać.

http://www.hifivisio...html#post378644

Czern wygląda świetnie na fotkach, ale to jednak trzeba widzieć w realu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...