Skocz do zawartości
RySiOtm

No Name Access Point I Polaczenie Z Nim

Rekomendowane odpowiedzi

witam... mam maly problem. mianowicie jakis czas temu mailem internet radiowy. kiedy zrezygnowalem caly sprzet zostal u mnie w odmu, czyli AP + Yaga. teraz chcialbym wykorzystac tego access pointa jednak nie wiem jaki jest jego adres... chcialbym sie z nim polaczyc i poustawiac pare rzeczy jednak wlasnie przez tro nie moge... moge jakos sprawdzic jaki jest jego adres? kiedys mozna bylo wejsc do ustawien poprzez 192.168.1.10 jednak teraz nie moge tak zrobic. moglby mi ktos pomoc? na apeku pisze tylko RTL8181 i jakies numerki jeszcze... tylko tyle o nim wiem... nie chce zeby lezal on w domu i sie marnowal. prosze pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym zrobił, to zajrzał tu: :google: i wstukał "RTL8181", wtedy wiedziałbym co to za router.

Drugie co bym zrobił, to poszukał na tym routerku resetu do ustawień fabrycznych, co w połączeniu z wiedzą zdobytą w poprzednim punkcie opzwoliłoby zalogować się na domyślny login i hasło administracyjne...

 

PS. Najprawdopodobniej zajęło by to mniej czasu niż napisanie posta na forum B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukalem w googlach ale jest duzo accessow na tym ukladzie... poza tym zapomnialem dodac ze access ten jest zewnetrzny, tzn byl on na dachu, do niego byla podlaczona yaga, i od accessa szedl kabel sieciowy do kompa... accessa zresetowalem ale skad mam widziec jak sie z nim polaczyc skoro nie wiem jakie ip w przegladarce wpisac.... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a nie prościej poszukać sobie stronki producenta tego ;] Ktos to musiał zrobić. Potem sciągasz manuala i jazda. Zazwyczaj wstają na 192.168.1.2 albo 192.168.2.1 co producent to inaczej.

 

Lub ws-ping propack. Sciągasz odpalasz i ci znajdzie tego ap. pobaw sie tylko maskami potem. Najpierw poszukaj z maską podsieci 255.255.0.0 potem 255.255.255.0 powinno ci cos znaleść.

Edytowane przez Shiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...