Skocz do zawartości
_Mistrz_

Huntkey Vs Topower

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że już dawno miałem kupić ten zasilacz, ale wydanie 200zł jest dla mnie rzeczą nie łatwą, dlatego nie chcę popełnić błędu. Moje propozycje to:

1.HuntKey HK-350AP

2. TOP-400 P5 U12 OEM

 

Który z nich? Czy może macie jeszcze inne propozycje? Cisza mile widziana, ale jednak na pierwszym miejscu stawiam jakość samego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałe o sprzęcie, nie sugerujcie się podpisem, on ma być kupiony do s939 jeśli się uda to na AsRocku i do tego oc na ile mi umiejętności lub sprzęt pozwolą (do tego barracuda 80GB GF 4400ti, docelowo 7300GT, jeden napęd). Później jeśli będzie kasa to do mocniejszego sprzętu z DDR2 na pokładzie. Mówiąc jakość mam na myśli raczej funkcjonalność tego zasilacza (nie chcę go wymieniać przy następnej zmianie sprzętu), chociaż za wygląd też się nie obrażę (ale w tej kwocie nie spodziewam się cudów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś co oznacza "ciche buczenie transformatora kiedy wyłączony" wypisane w wadach u zenfista? Jak komp nie działa to cały czas tak buczy?

 

A są inne sensowne zasiłki w tej kwocie?

Edytowane przez _Mistrz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... Ciche buczenie transformatora po wyłączeniu komputera - po wyłączeniu komputera z zasilacza dobiega ciche buczenie - słyszalne w nocy z odległości około 30cm - taka odmiana topowerowego cykania... co do wyglądu to się one jakoś za bardzo nie różnią ;D Sensownego... Huntkey, Topower, Seasonic, Tagan, Chieftec, Mode Com, Amacrox

http://zenfist.pl/asr.php?k=&categorie...160&pto=200

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dokonam wyboru między Huntkeyem i Topowerem w sklepie, zobaczę sobie co i jak :wink: Z tych co podał Zenfist, nadal najbardziej podobają mi się właśnie te dwa.

 

A zapytam jeszcze w ten sposób, czy jest między nimi duża różnica? Czy raczej podobne zasiłki i wybór jednego z nich nie ma większego znaczenia. Wiem, że Benito pisał, że Huntkey, ale chcę mieć pewność (200zł to dla mnie naprawdę dużo :cry: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntek ma tą przewagę, że nie "głupieje" przy niesymetrycznym obciążeniu i ma nieco wyższą sprawność (nie grzeje się). Dodatkowo linia +12V jest uparcie stabilna. Jednak oba zasilacze są kostrukcjami bezpiecznymi i spokojnie poradzą sobie z większościa konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zen wycofujesz sie z tego co pisales wczesniej ze "w nowych rewizjach 400w oem topower sie juz z tym problemem uporal " ???

Na tyle, że działają poprawnie na więkoszości konfiguracji. Jednak jeżeli rozważamy co jest lepsze, regulacja linii wypada niestety na korzyść hk. Seasonic jest również bardzo ciekawym zawodnikiem - pomimo "tylko" 330W ma bardzo stabilne napięcia. Tak jak napisałem wcześniej każdy z tych zasilaczy jest dobry. Najcichszy jest Seasonic - jednak i tu niektórym osobom przeszkadza terkotanie łożyska, więc wymieniają w nim wentyl na coś cichszego ;)

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntek ma tą przewagę, że nie "głupieje" przy niesymetrycznym obciążeniu i ma nieco wyższą sprawność (nie grzeje się). Dodatkowo linia +12V jest uparcie stabilna. Jednak oba zasilacze są kostrukcjami bezpiecznymi i spokojnie poradzą sobie z większościa konfiguracji.

Wyższa sprawność czyli po prostu marnuje mniej prądu? Dobrze rozumiem? Nie wiem czy słusznie, ale do Topower'a przekonuje mnie obciążalność linii (według specyfikacji :wink: ), wybór między combined i split i trochę wygląd, natomiast do Huntkey'a ogólnie jego opinie (tylko, że wolałbym wentyla 120mm). Zobaczę co wybiorę jak dojdzie do kupna (mam nadzieje, że niedługo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się wycofać z tych bzdur, bo w Gdańsku zostało to udowodnione doświadczalnie.

że w huntkey regulacja napięć jest lepsza? czy że w topowerze jest na tyle dobra, że komputery do które się je wsadzi działają poprawnie i nic sie nie pali, zawiesza? Gdyby faktycznie P5 tak źle spisywał się w realu to na forum mielibyśmy las userów narzekających na te zasilacze... a tego nie ma. Nie zastanawia Cię to dlaczego?

 

Nie wiem dokładnie ile sztuk Michał z Angeli sprzedał w kraju TOP-400P5 OEM ale było tego wystarczająco dużo aby zniszczyć ich reputacje w przypadku złego działania tej serii. Owszem na platformie przy skrajnych ustawieniach obciążalność zachowuje się tak jak widzieliśmy - jednak komputer to nie platforma i obciążalność jest wystarczająca na każdej linii. A do wysterowania +12V na przyzwoity poziom wystarczało kilka A na +5V i odwrotnie. ;)

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale to poprawili cos czy nie?

i czy da sie jakos spowodowac zeby zasilacz nie wydoil na kompie (jakis skrajny przypadek ze mu sie wszystko rozjedzie)?

Tak, jest o wiele lepiej w stosunku do P5 EV, ciekaw jestem jak będa się zachowywały nadchodzące P5+. Jeżeli chodzi o przypadek aby zasilacz nie wydolił - teoretyzując byłaby to sytuacja z płytą na VIA bez gniazda +12V, bez wentylatorów, dysków twardych i bez napędów CD-Rom wtedy linia +12V poszybowałaby w okolice 13V, jednak nikt kogo znam nie używa kompa bez dysku twardego Tak więc jeżeli masz w miarę nowa konfigurację to wszystko będzie ok. Nie spotkałem sie na forum z przypadkiem aby ten zasilacz nie radził sobie z kompem. Nie twierdze, że jest to szczyt techniki ale za te pieniądze jest to jedna z lepszych możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że mówiłeś że piątka się nie podnosi jak +12v zostanie obciążone i dokładnie wiesz co mam na myśli, mówiąc wprost Marcin "nie udawaj głupiego".

 

Co do HK to wydajnościowo na linii +12v na pewno jest lepszy aniżeli Topower 400 P5 OEM, co do jakości montażu i ogólnego wyglądu niestety w przypadku Topowera jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oba poradzą sobie w przyszłości z c2d (po oc także)?

 

Chyba na stronie Zenfista w opisie tego HuntKey'a została dopisana treść o wentylatorze. Tyle, że w opsie HK350 jest mowa o HK400.

Edytowane przez _Mistrz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hk 350ap i 400ap to te same zasilacze a wszystkie sobie z c2d poradza.

To za co te dodatkowe 40zł, za inną nalepkę? Ale według opisu maxymalną obciążalność linii12V mają inną. Mają też inną ilość wtyczek.

Edytowane przez _Mistrz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za co te dodatkowe 40zł, za inną nalepkę? Ale według opisu maxymalną obciążalność linii12V mają inną. Mają też inną ilość wtyczek.

w modecomie MC tez doplacasz za inna nalepke ;] teraz mam w kompie HK350AP a kompa zaisla rzeczony wczesniej topower i ciezko wskazac mi ktora zasilka jest lepsza, co prawda na topowerze nie puszczalem SLI z 7900 a na HK i owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oba poradzą sobie w przyszłości z c2d (po oc także)?

 

Chyba na stronie Zenfista w opisie tego HuntKey'a została dopisana treść o wentylatorze. Tyle, że w opsie HK350 jest mowa o HK400.

tiaa, sorki - mam lekką gorączke :/ zaraz poprawię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tego seasonica 139zl 24miechy gwary super ciagnie wszystko i jest tanszy od konkurencji a napewno tak samo wydajny na tabliczce 348wat na 12V ale dokladnego testu nie znam ja bym bral seasonica bo sam mialem i moge go polecic.

a wiesz wogole skad sa te seasonici?

jak na moje oko to jest kupowane na kilogramy w niemczech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...