Skocz do zawartości
lukmen

Seria Biostar Tforce Am2

Rekomendowane odpowiedzi

To jak to jest w koncu? Patrze na tforce 6100 am2, wszystko pieknie ladnie... ale konkretnie do czego uzywacie clockgena? htt nie mozecie osiagnac przez bios dobrego czy do timingow uzywacie jedynie? Bo szukam plytki ktora bede mogl krecic na max, a nie chce uzywac clockgena by osiagnac duzo na procu...

 

Niby moglbym wziac DFI ale jak wiadomo 100zl nie chodzi sobie po ulicy, no i mATX to bym sobie zrobil jakas fajna bude pod to :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w koncu? Patrze na tforce 6100 am2, wszystko pieknie ladnie... ale konkretnie do czego uzywacie clockgena? htt nie mozecie osiagnac przez bios dobrego czy do timingow uzywacie jedynie? Bo szukam plytki ktora bede mogl krecic na max, a nie chce uzywac clockgena by osiagnac duzo na procu...

 

Niby moglbym wziac DFI ale jak wiadomo 100zl nie chodzi sobie po ulicy, no i mATX to bym sobie zrobil jakas fajna bude pod to :rolleyes:

mi przy wiecej jak 250FSB bios wywala komunikat o zbyt podkreconym... Laduje wtedy optymalne ustawienia

wiec na sztywno 250, co daje mi 2500Mhz, w sumie wystaracza do codziennej pracy;)

gdy chce zagrac itp... to clockgen laduje 2700 i jazda

clockgen nie ustawia timingow, do tego mozesz uzyc np. systool

ale nie wiem jak inne biosy, ja zaladowalem zmodowanego [podawalem wczesniej link] i odblokowalo mi opcje np. command rate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przy wiecej jak 250FSB bios wywala komunikat o zbyt podkreconym... Laduje wtedy optymalne ustawienia

wiec na sztywno 250, co daje mi 2500Mhz, w sumie wystaracza do codziennej pracy;)

gdy chce zagrac itp... to clockgen laduje 2700 i jazda

clockgen nie ustawia timingow, do tego mozesz uzyc np. systool

ale nie wiem jak inne biosy, ja zaladowalem zmodowanego [podawalem wczesniej link] i odblokowalo mi opcje np. command rate

faktycznie pomyslalem o systoolu w pewnym momencie... czyli jakas bariera w biosie co do fsb? jak tam u innych to wyglada? ktorys bios to zalatwia? wolalbym nie uzywac clockgena tylko miec sztywno ustawione...

 

zastanawiam sie pomiedzy c2d i p5n-e ale cpu/ram/mobo wyniesie mnie 1600zl (jeszcze teraz podrozaly procki...)

za to na 3800 x2 i biostarze z goodramami 1GB kit wychodzi 1200zl... a brakuje mi jeszcze zasilacza, dysk narazie przezyje ibm30gb.

ale jesli ta plytka ma jakas bariere fsb to rzeczywiscie wole dfi wziac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widział nikt biosu do Biostara Tforce 4 ?? bo nie moge zmienic comand rate na 2T. A jak chce cos zrobic pod windowsem podkrecic czy cokolwiek zmienic nawet zmniejszyc to sie kąp zawiesza.

Planuje sobie zmienić proc na 3800+ ile by z niego można było wycisnąć jak myślicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jej popatrz na mój sig to zobaczysz jakie o/c a to jeszcze nie koniec bo lata do 450 tylko lepsze pamiątki mi są potrzebne :-P :D

jak ustawiasz BIOS ze idzie Ci az 400 FSB?

dajesz wieksze V i ile na chipset?

 

to wogole pytanie do ludzi majacych wiecej niz 300 ustawione

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawiasz BIOS ze idzie Ci az 400 FSB?

dajesz wieksze i ile na chipset?

 

to wogole pytanie do ludzi majacych wiecej niz 300 ustawione

dajesz mnożnik proca na 4 lub 5 napięcie 1,55 i jedziesz z 300 na windzie za pomocą clockgena, napięcie na chipsetach tylko lekko miałem podniesione o jedno oczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawiasz BIOS ze idzie Ci az 400 FSB?

dajesz wieksze V i ile na chipset?

 

to wogole pytanie do ludzi majacych wiecej niz 300 ustawione

Zmiana napięcia na chipsecie i HT (przynajmniej u mnie) poprawia stabilność dopiero >330MHz - po podniesieniu tych napięć o 0,1V płyta bez problemów bootuje na 340MHz - schody zaczynają się dopiero przy 350MHz - czasem potrafi nie wstać. A tak 2 na 3 razy to uruchamia mi się z BIOS na HTT388 (max dla płyty). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w biosie mogę do 270 później jesli nawet poluzuje memki to i tak 272 pod winem i restart, hmm może to zasiłka juz nie domaga

mam podobnie

ale gdy wyjme pamiec 533 i zostane przy drugiej 667 to FSB zwiekszam do 285

no ale niezrezygnuje z 512MB pamieci operacyjnej

musze na spokojnie sprawdzic jakie HTT uzyskam max

 

jeszcze jedno pytanie

czy dajecie 2,2V zworka na plytach i czy uzywacie jakiegos dodatkowego chlodzenia?

bo sekcje zasilania są baradzo gorace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie

ale gdy wyjme pamiec 533 i zostane przy drugiej 667 to FSB zwiekszam do 285

no ale niezrezygnuje z 512MB pamieci operacyjnej

musze na spokojnie sprawdzic jakie HTT uzyskam max

 

jeszcze jedno pytanie

czy dajecie 2,2V zworka na plytach i czy uzywacie jakiegos dodatkowego chlodzenia?

bo sekcje zasilania są baradzo gorace...

ja nawet po ustawienia zworki na 2,2V realnego mam 2.03(odczyt miernikiem) do tego w biosie przy 2.0V jest 1.97V :damage_wall: :mur:

dla mnie gra nie warta świeczki bo musiałbym zrobić moda na tej zworce w sumie łatwego, ale jest ryzyko przegrzania mosów bo są gorące już przy 1.85V :mur: :mur: Ale jakby co mam w zanadrzu pare radiatorków i wentyl powinny dać rade :-P

 

Sorry za styl pisania jestem po robocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saitek22 >> Naprawdę po zmniejszeniu mnożnika nie możesz zrobić więcej niż 270MHz? HT oczywiście masz na 3x (600MHz)?

na 4x800 bo to je min u mnie w biosie, wyciągnąłem 4x350 to wszystko a tak moge max 9x270 a co najdziwniejsze, gdy chce jakie kol wiek zmiany wprowadzić systoolem czy clockgenem lub innym tweakerem pod windowsa komputer odrazu sie zawiesza lub restartuje. Występuje to gdy zmniejszam zwiększam chodź by o jedno oczko, dlaczego sie tak dzieje ?? Może wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 4x800 bo to je min u mnie w biosie, wyciągnąłem 4x350 to wszystko a tak moge max 9x270 a co najdziwniejsze, gdy chce jakie kol wiek zmiany wprowadzić systoolem czy clockgenem lub innym tweakerem pod windowsa komputer odrazu sie zawiesza lub restartuje. Występuje to gdy zmniejszam zwiększam chodź by o jedno oczko, dlaczego sie tak dzieje ?? Może wiecej

moze update biosu pomoze?

ale to sie dzieje gdy wlaczysz program czy dopiero jak klikasz?

 

 

 

mam pytanie

tu sie mierzy napiecie na RAM

Dołączona grafika

jesli tak to dziwne

ja mam w biosie 2V a miernik pokazuje 2,15V

 

i drugie pytanie, kolo sekcji zasilania sa 2 dziurki idelne na radiator, ale ten radioator musialby miec dziiwneee wymiary, mozna taki gdzies kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

koszty mnie zmusiły do zmiany platformy i mam pytanko miał ktoś z was lub wie jak się sprawuje 550? bo zastanawiam się nad kupnem 550 lub 6100 i nie wiem którą wybrać a cenowo to maks 50 zł różnicy?

 

 

P.S. o co chodzi z tym ht powyżej 330 na 6100 płyta nie posuje czy co się dzieje, bo trochę dziwne że windzie dochodzi do 420?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oliwer21 ja bym brał na 6100... sprawdzone i pewne ;)

 

PS. Mam Biostara Tforce 4U i mam problem z OC proca... narazie wykręciłem go na stabilne 2.5Ghz. Proc to Athlon 3000+ Am2. Normalnie pracuje z HTT 280, HT x3, i ramą dałem dzielnik na 9. Gdy chce już z Biosu dać HTT 290 system już się nie bootuje więc jade tym T-Utility Over Clock i HTT 290 i reset na włączeniu FF np... Nawet napięcie dałem 1.55 i to samo... :/ Jakieś pomysły ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może proc juz nie wyrabia moj tylko ciagnie do 2450, w sumie te am2 to jakas pomyłka z o/c

latwo to sprawdzic

daj mnoznik nizej

u mnie to samo 280Mhz spoko , wyzej zwisy

ale prog. z pod windowsa nic nie pomaga, tez zwisy

nie wiem...

pamieci wytrzymuja do 840Mhz czyli moge HTT dac 420

nie wiem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie można dać max napięcie na mostek ? Może to on nie wyrabia... chociaz nawet jak dałem o "jedno oczko do góry" to nic sie nie zmieniło. Ja jak u siebie dam nawet mnożnik x5 to jak dam HTT 300 to jest ok, ale troche wyżej i są zwisy... :/ Oczywiście to 300HTT przez T-Utility Over Clock a ładuje winde na 280 z biosu. Spotkał sie ktoś z czymś takim... ?;/

 

EDIT:

@Hardwin & Saitek22 jakie dajecie Vcore ?

Edytowane przez dede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie można dać max napięcie na mostek ? Może to on nie wyrabia... chociaz nawet jak dałem o "jedno oczko do góry" to nic sie nie zmieniło. Ja jak u siebie dam nawet mnożnik x5 to jak dam HTT 300 to jest ok, ale troche wyżej i są zwisy... :/ Oczywiście to 300HTT przez T-Utility Over Clock a ładuje winde na 280 z biosu. Spotkał sie ktoś z czymś takim... ?;/

troche zaryzykowalem i dalem wszystkie napiecia na max

nie poprawilo to nic ani troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no to dziwna sprawa troche z tymi Biostarami. Jest ktoś z Biostarem na forum co robi mu HTT powyżej 300 ?

U mnie startuje z 300 a na windzie idzie dalej a co?? Tyle że ja mam tforce 6100.

 

EDIT : Napięcie na procku i pamięciach+timingi

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano bo mi nie idzie stabilnie z Windy powyżej 290... :( Podnośiłeś na czymś napięcie oprócz proca ? Zaraz bede próbował sposobu luk'a i zdam relacje czy działa :]

 

EDIT:

Nie działa... :P

Edytowane przez dede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kręcić to trza umić :wink: :D Spróbuj nowego biosu tu jeżeli nie masz

no to ja teznie umiec podrecac...

280 spoko, 285 i wiecej to zwiechy itp

to z biosu, z windowsa to samo

milion restartow z milionem roznych ustawien... to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...