Skocz do zawartości
lukmen

Seria Biostar Tforce Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien "ktoś" zaraził mnie DFI :-P Powaga! No i to napięcie na ram... Chciałbym wyciągnąć max max z moich gratów, a Biostar jakoś nie chce mi pomóc... Dlatego chcę go pożegnać, mimo że nie był zły jak niektórzy się upierali... Już próbowałem od kogoś wyżulić DFI z moją dopłatą, ale nic z tego. Mimo, że niewielu przekracza na DFI 300HTT (płyta może ale reszta sprzętu nie), to i tak nie chcą zarobić paredziesiąt pln :-P

Przecież można zrobić v moda :) Z potencjometrem,kurde mialem gdzies schemat,ale zapodzial się :mur: Póżniej poszukam jak znajde zamieszcze tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tego moda na napięcie. On jest do rev <1.3, która ma zworkę od ramu na 2.2V. Rev 1.3 ma przeprojektowaną sekcję zasilania ramu... Dołożyli jakiegoś mosfeta, i jakieś coś jeszcze, bo poprzednie rozwiązanie się ostro grzało. W środę zrobię, vmoda ołówkowego (własnego pomysłu). Chyba, że ktoś się skusi na mojego TForce-a :D Ale podaj tego moda jak go masz... Może dość, że coś da się zrobić :-P To ten mod z Rebelsheaven?

 

Mój problem to nie za niskie, tylko za wysokie napiecie :-P

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam tego moda na napięcie. On jest do rev <1.3, która ma zworkę od ramu na 2.2V. Rev 1.3 ma przeprojektowaną sekcję zasilania ramu... Dołożyli jakiegoś mosfeta, i jakieś coś jeszcze, bo poprzednie rozwiązanie się ostro grzało. W środę zrobię, vmoda ołówkowego (własnego pomysłu). Chyba, że ktoś się skusi na mojego TForce-a :D Ale podaj tego moda jak go masz... Może dość, że coś da się zrobić :-P To ten mod z Rebelsheaven?

 

Mój problem to nie za niskie, tylko za wysokie napiecie :-P

Nie potrafie nigdzie znależć,zaraz jeszcze oblookam.A co to za problem obniżyc vmem w biosie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja go nie robiłem! Gdybym był w domu, zrobiłbym zdjęcie mojej rev 1.3. Tam to wszystko jest inaczej zrobione! Dwa mosfety od ramu, jakieś takie coś jak dodane (nie znam nazwy tej części elektronicznej). Zworkę mam w prawym górnym rogu mobo... Przeprojektowali...

 

Przymierzałem się do niego, ale fakt, że to inna rev troszkę mnie zniechęca do eksperymentów... Musiałbym pomierzyć parę oporów i napięć i pomyśleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja go nie robiłem! Gdybym był w domu, zrobiłbym zdjęcie mojej rev 1.3. Tam to wszystko jest inaczej zrobione! Dwa mosfety od ramu, jakieś takie coś jak dodane (nie znam nazwy tej części elektronicznej). Zworkę mam w prawym górnym rogu mobo... Przeprojektowali...

 

Przymierzałem się do niego, ale fakt, że to inna rev troszkę mnie zniechęca do eksperymentów... Musiałbym pomierzyć parę oporów i napięć i pomyśleć...

Hmm....udostępnij zdięcia tych układów,może uda nam się coś wykminić :P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszym i najprostszym sposobem będzie porównanie napięć na 1 i 3 pinie tej zworki. Jest to zapewne napięcie sterujące układem regulującym napięcie podawane pamięci RAM. Gdyby np. na pinie 1 (napięcie regulowane z biosu) i ustawionym napięciu na 2.1V wynosiło 1V, to logiczne by było, żeby na pinie ustawiającym na 2.4V napięcie wynosiło np 1.2V...

 

Na pewno prąd płynący przez tą zworkę ma znikomy amperaż, więc spróbowłbym dobrać taki rezystor, żeby osiągnąć to moje upragnione 2.2V... Tylko nie wiem gdzie jest pewniejszy punkt pomiaru Vmem: cewka, czy nóżka mosfeta...

 

Zdjęcia wrzucę w środę, to jeszcze pomyślimy nad modem "obniżającym" Vmem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś test na vr zone. Pomimo wielu opcji oc nie podkręcili praktycznie wcale. Ale może to taki wypadek przy pracy :unsure:

no właśnie o to pytam ;) czy jakieś nowe recenzje są, bo tamto coś mnie nie przekonało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, cierpliwości :) Jakiś biosik, więcej użytkowników i będą wyniki :D Może będzie tak się kręciło jak TF6100 :wink:

Mam taką nadzieję, ponieważ płytka zapowiada się naprawdę obiecująco i ten vdimm 2.95 po prostu mnie rozwala... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję, ponieważ płytka zapowiada się naprawdę obiecująco i ten vdimm 2.95 po prostu mnie rozwala... B-)

Parzcie Panowie jakie memki mi się trafiły :) Kingstony 1Gb 667 Cl5 poleciały 960mhz na 2v przy 4-4-4-12 ;)Htt płyty też nie najgorsze ;) Czas super pi troche słaby ale podczas testu 16mb cały czas siedziałem na kompie słuchając muzy i buszując po necie ;) Walcze dalej z płytą i memkami :)

post-142871-1175848494_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukmen nieźle :D Dogoń moje Goodram'y :P

 

PS. Wesołych Świąt ;d

Postaram się :P

Dzięki i nawzajem :)

 

P.S Ma ktoś schemat moda Vdimm do Tforce Nf4 ?? Bo boje się znowu zakładać moda w ciemno na przykładzie Tforce 550,żeby nie przekręcić mobo jak wcześniej :)

Pozdr

Edytowane przez lukmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tej zworki do przestawiania V nie masz ? :>

Mam tylko że 2,2v to ciutke zamało jak na moje aspiracje ;P Przydałoby się min. 2,4v :rolleyes:

Z tego co widzę to mod na Tforce 550 powinien zadziałać poprawnie na mojej mobo.Tylko mam jeden problem: na zdięciach moda na tej stronie : http://www.rebelshavenforum.com/sis-bin/ul...53;t=000274;p=0 nie wiem do którego pinu na zworce zamontować rezystor,bo na zdięciach nie widać dokładnie :( Czy to ma być srodkowy pin czy może środkowy i prawy ze sobą złączone?Wcześniej mialem załozonego takiego samego moda tyko że mój nie mial potencjomertów i był trochę zmodyfikowany,(mniejszy rezystor) po czym padły kontrolery napięcia ramu B-)

Edytowane przez lukmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukmen, a zamontowałeś może jakieś chłodzonko na mosfecie od ramu? Chłopaki na Rebelsheaven piszą, że to mus, bez tego lepiej nie podnosić V ponad te 2.2V... Tam na tych zdjęciach podają GND przez rezystor do środkowej nóźki pinu od zworki ramowej :wink:

 

BTW: nie mam już Biostara, emigracja na DFI :) Widzę, że DFI lepiej "ciągnie" moje A-daty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukmen, a zamontowałeś może jakieś chłodzonko na mosfecie od ramu? Chłopaki na Rebelsheaven piszą, że to mus, bez tego lepiej nie podnosić V ponad te 2.2V... Tam na tych zdjęciach podają GND przez rezystor do środkowej nóźki pinu od zworki ramowej :wink:

 

BTW: nie mam już Biostara, emigracja na DFI :) Widzę, że DFI lepiej "ciągnie" moje A-daty :wink:

Spoko dzięki za info :) Zaraz obadam te mosfety :) Ja tam nie narzekam na biostara,moje memki bez problemu teraz lecą 1000mhz 4-4-4-12-1t przy 2,2v na zworce ;) Przy 2v robią 1000mhz 4-4-5-12-2t.Na tym napięciu to ich maks,myśle że na 2,4v~2,45v zrobiłby ok 1100mhz na tych samych timach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu wgralem najnowszy bios do mojej plyty, na poczatku wszysko wygladalo ok, jest kilka zmian w tym nowym biosie ale ni wplynely one na poziom o/c ale dzisiaj zuwazylem ze ustawiajac timingi recznie nic to nie daje i tak zawsze pojawiaja sie te z automatycznego ustawienia, czy to normalne, ma ktos tez taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Biostar TA690G

 

Tutaj koleś wyciągnął marne 264 Mhz.

 

Za to tutaj 290 Mhz.

 

Chciałem kupić tą płytkę, ale chyba jednak zrezygnuje.

Może niezupełnie na temat, ale kilka dni temu (jako pierwszy w Polsce :D) miałem okazję testować mobo od Sapphire'a oparte o ten sam chipset. Recka będzie za kilka dni na Techworks. Dodam tylko, że płyta jest strasznie kapryśna, jeśli chodzi o oc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Biostar TA690G

 

Tutaj koleś wyciągnął marne 264 Mhz.

 

Za to tutaj 290 Mhz.

 

Chciałem kupić tą płytkę, ale chyba jednak zrezygnuje.

dlaczego w recenzji na vr-zone w biosie tej mobo napiecie ram/ht/nb&sb mozna ustawic do max. 2.95V/1.525V/1.575V a ludzie którzy kupili tą płytę mówią, że max jest 2.45V/1.35V/1.35V ?

 

 

cały czas się wstrzymuję z zakupem i sam już nie wiem czy brać tą płytę, czy sprawdzonego Biostara Tforce 6100 AM2 albo Abita NF-M2 nView...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niezupełnie na temat, ale kilka dni temu (jako pierwszy w Polsce :D) miałem okazję testować mobo od Sapphire'a oparte o ten sam chipset. Recka będzie za kilka dni na Techworks. Dodam tylko, że płyta jest strasznie kapryśna, jeśli chodzi o oc :).

Orientujesz się może kiedy płytka będzie dostępna w PL i w jakiej cenie.

 

@MacOSek

Przeglądałem ostatnio net pod kątem nowego chipsetu ati rs690. Max jakie widziałem to było 304. Więc albo biosy niedopracowane albo coś ta nowość kiepska. Zobaczymy jak się zaprezentuje nowy 7050.

Jeżeli chcesz kupić Abita nf-m2 nview to musisz się szybko zastanawiać bo już go nie produkują i niedługo zniknie z półek. Zastąpi go:

http://www.oc.com.tw/article/0703/readolarticle.asp?id=5773

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do daty premiery to nie wiem, co do ceny, to przekroczy 400zł.

Trochę przesadzili z ceną. Jeżeli nowy Abit 7050 będzie w podobnej cenie jak obecna wersja to saphire nie znajdzie zbyt wielu nabywców.

IMHO płyta pod AM2 za cenę powyżej ~300,- to marnowanie kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...