Skocz do zawartości
lukmen

Seria Biostar Tforce Am2

Rekomendowane odpowiedzi

kurde powiedzcie mi co jest nie tak:

próbowałem coś porobić z tym htt aczkolwiek nic mi z tego nie wychodzi.

Procek leci na 2200 na def V, zwiększyłem tylko V dla pamięci o 0,1 z defaultowego 1,950 bodajże.

HT:x3

HTT:275

mnożnik pamięci na 533,

Timingi mam tak: 5-5-5-15 Trc 21 CR 2T

wszystko przechodzi testy 32M w SPi itp itd.

 

Teraz pytanie za 100 pkt ;) jak przeskoczyć wyżej - tak na 2300 chociaż :P zwiększam v dla pamięci na max dostępne, proca na 1,55, jade w górę z htt na 288 i.... zworkę w dłoń bo nie wstaje :? :P

pamięci zrzucić na 400? może coś z timingami?

Nie chce mi się wierzyć, że 2300 to max dla proca skoro na 2200 idzie na def V (a może i więcej bo nie chciało mi się dalej próbować). Płyta jak widać po was też raczej daje pole do popisu więc o co chodzi? Pamięci nie wyrabiają or what?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, wymiękasz przy 1,575 :-P

Ja Ci dam wymiękasz... :D Pogadamy w piątek mądralo... :lol2:

A na def. miałem 1.4 tak jak mówisz ;]

Zapomniałem się pochwalić... Bawiłem się wczoraj w zmniejszanie napięcia na CPU. Na 1.8Ghz szedł 1.100V :rolleyes: Szedł by jeszcze pewnie 0.950 :lol2:

 

PS. Ja już znikam... :mur: Ide sie "kujonić" :D

 

EDIT

 

Cuż... mam stabilne (chyba) 2.7 na 1.6v :mur: A zmiana tego od temperatury nic nie daje :mur: KICHA jednym słowem :mur:

 

PS. Biostar zostaje... ale sprzedaje Palita swojego... :wink: Jacyś chętni ?

Edytowane przez dede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dede, nie złość się :wink: Widzę, że jednak podbiłeś napięcie :D U mnie zmiana shutdowna umożliwiła wykręcenie 350. Gdy ustawię więcej to już się płyta poddaje (chyba). Poprostu zwis....

 

Nie martwi mnie to, 350HTT jak na płytę za 255zł to niezły wynik :D A Podobno NF5 jest słabe do OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze troche sie pobawiłem... ustawiam z biosu V na CPU 1.575 wchodze do cpu-z i co widze ? 1.875 :blink: a komp pracował tak jakieś 10 min bo włączyłem i polazłem coś zjeść... :blink: Ja odrazu za reset wchodze do biosu a temp. CPU 38* więc nie możliwe zeby płyta z V kłamała... :/ Zresetowałem BIOS to samo... dopiero ustawiłem na 1.400 i było ok.. a takto napięcie z BIOSu ustawiam 1.550 a więcej dale tym programem co z płytą by do kręcenia...

 

Ehhh... CUD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EXO3, daj na 400, może to pamięci, choć raczej wątpię. Dziwnie to wygląda, bo HTT 300 powinieneś lekko zrobić :) Zmieniałeś biosy? Próbowałeś kręcić Clockgenem? Dziwne....

 

 

Adam83, troszkę to twoje zdjęcie nieczytelne, ale masz chyba pamięci na 300 coś i dość ostre timingi :) Weź poluzuj na same 5 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EXO3, daj na 400, może to pamięci, choć raczej wątpię. Dziwnie to wygląda, bo HTT 300 powinieneś lekko zrobić :) Zmieniałeś biosy? Próbowałeś kręcić Clockgenem? Dziwne....

no zapewne gdyby robił to ktoś mający większe pojęcie to htt 300 by "pękło" bez problemu :-P

Biosu nie zmieniałem, clockgenem też się nigdy nie bawiłem.... może najwyższy czas spróbować :)

 

ps.

co do biosu - a wyszła może jakaś nowsza wersja poprawiająca coś więcej niż tylko początkowe logo biostara? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle do tej pory udalo mi sie wycisnac z mojego zestawu, i chyba wiecej nic nie zrobie bo moje pomysly juz sie skonczyly

na poczatku zabawy mialem htt 268, timingi byly ustawione automatycznie, pozniej zmienilem to i doszeblem do 271 i wyzej nie da rady

zauwazylem jeszcze ze zmiana napiecia w biosie powyzej 1.4 nic nie daje tzn w cpu-z pokauje albo 1.408 albo 1.42, nie wiem moze to jest przyczyna takiego mizernego wyniku

moze macie jeszcze jakis pomysl

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek1313, hardwin >> Te BIOSy z rebelshavenforum.com mają tylko odblokowane dodatkowe opcje - nic w nich więcej nie grzebano - więc raczej oc się po nich nie poprawi.

 

Adam83 >> Ustaw mnożnik procesora (Hammer FID control) na 4 lub 5 i sprawdź, jakie HTT osiągniesz. Możesz też spróbować zwiększyć Max Async Latency.

Możliwe, że obecna wersja BIOS ma błąd i nie pozwala regulować napięcia. Poszukaj jakiś programów do regulacji napięć i mnożników na K8 (Right Mark).

9x270@1,4V to nie jest żaden mizerny wynik - tak kręci się większość "średnich" procków K8 0,09um.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

default mam 1.35

w biosie moge zmieniac tak: 1.325, 1.35, 1.375, 1.4, 1.45, 1.5 i 1.55V

od 1.325 do 1.4 reaguje na zmiany od 1.4 w gore nie widac roznicy ani w biosie ani w programach monitorujacych

 

luk1999 zrobilem tak jak mowiles dalem mnoznik na 4x i poszlo

narazaie zakonczylem na 310, testowalem w S&Mv1.9.0.a i przechodzil bez bledow(czy ten programik jest dobry do testow?)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Adam83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk1999, pisałem do Biostara, zarówno "oddziału" niemieckiego, na Tajwan i do USA, no i oczywiście żadnej odpowiedzi :?

 

Adam83, fajnie, że ruszyłeś HTT, ale walcz raczej o max proca :wink: A tak wogóle, to zazdroszcze Ci tego że mogłeś obniżyć mnożnik poniżej 8x. U mnie nie ma szans :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge spokojnie osiagnac htt350 ale co z tego skoro nie moge przekroczyc 2,44GHz, zwyczajnie brakuje mi napiecia

probowalem zmieniac napiecie pod windoza ale tez nie moge przekroczyc 1.4 tzn jak ustawie 1.5 to i tak zostaje 1.4

czy to procesor wprowadza takie ograniczenie czy plyta?

a jak jest z tym pisaniem do Biostara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również pisałem do oddziału niemieckiego, tajwańskiego (bez odpowiedzi) i amerykańskiego (miałem małą wymianę maili, ale mam wrażenie, że koleś był niekumaty).

Jak zacznie więcej osób pisać, że ma ten sam problem, to może coś z tym zrobią... lepiej spróbować, niż nie robić nic.

 

Adam83 >> Wygląda na to, że ta płyta zmienia napięcie przez C'n'Q - nie podniesiesz napięcia więcej niż o 0,05V względem domyślnego. Jak możesz, to sprawdź, jakie HTT max zrobi ci płyta z BIOSu (próbuj od razu z 330-340, mniej nie ma sensu się bawić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam83 => świadczy to o tym, że w Biostarze pracują albo leniwi inżynierzy, albo robią wszystko na szybko... Biosy nie są dopracowane, no i właśnie przez to takie cuda się dzieją np. z HTT. U mnie z biosu max. 310, Clockgen ratuje sprawę :?

 

To zalewamy Biostara mailami? :razz: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam83 >> Możesz spróbować podnieść trochę napięcie chipsetu o 0,1V i dać najniższy mnożnik pamięci. Jak nie pomoże, to walcz clockgenem. Przynajmniej już wiesz, że trzyma cię zbyt niskie napięcie, a nie płyta :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dede, Clockgen rządzi :) Malutkie kroki co 5MHz, 388HTT stable, ale nie mam screena :wink:

 

Tylko coś ten Biostar ma fochy przy włączaniu... Mianowicie, jak wyłączę na "listwie", to po np. godzinie włącza[/color] mi "bezpieczne" ustawienia biosy, tj 200HTT. Muszę wejść do biosu i dać tylko save. Wtedy uruchamia się na 300HTT... Dziwne... Jakiś Abit chyba kiedyś też tak miał :wink: Ale mi osobiście to nie przeszkadza, jak już włączam kompa to go szybko nie wyłączam :wink:

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko coś ten Biostar ma fochy przy włączaniu... Mianowicie, jak wyłączę na "listwie", to po np. godzinie włącza[/color] mi "bezpieczne" ustawienia biosy, tj 200HTT. Muszę wejść do biosu i dać tylko save. Wtedy uruchamia się na 300HTT... Dziwne... Jakiś Abit chyba kiedyś też tak miał :wink: Ale mi osobiście to nie przeszkadza, jak już włączam kompa to go szybko nie wyłączam :wink:

Jak podniesiesz napięcie na chipsecie, to ten problem też występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...