Skocz do zawartości
sbchp250

Mandriva-2007-powerpack

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie mandrivy znalazlem ze za niektore wersje trzeba placic, np. Mandriva-2007-Powerpack, ale znalazlem ta dystrybucje w sieci p2p i nie wiem czy moge pobrac i legalnie uzywac tej dystrybucji w firmie <_<

 

Czyli jak to jest Mandriva-2007-Powerpack pobrana z netu bez placenia legalna czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to jest Mandriva-2007-Powerpack pobrana z netu bez placenia legalna czy nie ??

Jeśli znalazłeś coś, co jest normalnie płatne jako darmowe w sieci P2P - użytkowanie tego będzie nielegalne. To tak, jakbyś ściągnął normalnie płatnego windowsa z sieci P2P za darmo.. Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło, ideą Linuxa jest to, że jest darmowy.

POWERPACK Mandrivy jest niczym innym, niż 'wybajerzoną' wersją zwykłej, dostępnej mandarynki. Różni się tym, że ma od razu wgrane ogromne masy programów, które musiałbyś ręcznie ściągać w wypadku darmowej wersji. Plusem powerpacka jest także iluś tam dniowa pomoc techniczna zespołu twórców mandrivy, której nie zobaczysz w darmowej wersji. [ zawsze jednak możesz liczyć na pomoc innych użytkowników ] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrom dystrybucji Linuxa jest darmowych, począwszy od dyskietkowych mikrodystrybucji do potężnych dystrybucji na DVD, Mandriva też jest darmowa, ale niektóre dystrybucje są komercyjne tak jak wersja, którą podałeś, a normalna wersja Mandrivy Ci nie odpowiada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy z jakich aplikacji chciałbyś korzystać w biurze, jeśli będzie to tylko OpenOffice + przeglądarka internetowa to bez problemu możesz zaistalować każdą większą dystrybucję z OpenOffice'm, ja polecam SuSe, Mandriva jest dobra bo szybko się instaluje, więc w razie kłopotów i niemożności naprawienia systemu można szybciutko przeinstalować system, ja zrezygnowałem z Mandrivy bo była nie do końca stabilna, drugą rzeczą jest to jakie komputery masz w biurze, bo jeśli jakieś nietypowe konfiguracje to lepiej Kubuntu bo lepiej sobie radzi ze sprzętem, chociaż SuSe też całkiem całkiem, próbuj

 

Edit: zapomniałem o słynnym "klikaniu" :) dobrze wyczytałeś, że Mandriva jest przyjazna klikaczom bo ma KDE, więc praktycznie każdy Linux z KDE będzie przyjazny, także kwestia wyboru dystrybucji leży w stabilności i konfiguracji sprzętu

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...