Skocz do zawartości
muciek

Wafel Ice

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu mój były klient za czasów swietności nagrzewnic, poprosił mnie o wycenke jakieśgoś układu. Pogadali my i wyszło na to, że robie fc. Ma być wydajnie i w miarę schludnie na szczęście moge darowac sobię obudowy, wodotryski czy inne nie potrzebne świecidełka :)

Całość jest dosć kompaktowa (31,5x36 cm) i łatwa do transportu-kołeczka.

 

Kompresor Aspera NE9213E 1/2HP 12,3ccm.

Skraplacz Cholera wie jaki, wyciagniety z sklepowej zamrażarki ;)

Parownik Kopia Chillego1 i 70cm stalowego weza famas.

XV CPEV fach 1mm.

Inne Wentylator EBM, slhx.

Czynnik chłodniczy R507

 

Dołączona grafika

 

Pospawany slhx :D

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Cena? Niska ;)

Jak cosik to PW

Edytowane przez muciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za łądnie wygląda jedna rurka w wychodząca z kompresora :P

przynajmniej w tym ujęciu, taka... posmarkana :P

Smarki pochodza jeszcze za czasów przemka2f, ale kto by sie tan nimi przejmował. Nie zwęzają światła rurki a przeciez i tak będzie pod izo ;)

 

FAJNE - BARDZO KOMPAKTOWE :D

thx!

 

Reszta workloga na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oł szit, ledwo wróciłem mordą po ziemi z tego Krakowa ...

 

No no mucia, podobie mnie sie to :D I nawet kółeczka są :D Pamiętaj o kolorze skraplatora : > A i odzyskałem wafelki!!! :lol: :lol2:

A kompresorek nie bedzie w tym samym kolorze co skraplator? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kompresorek nie bedzie w tym samym kolorze co skraplator? :-P

Właśnie sie dowiedziałem ze nidarady pomalować skraplatora, farba sie nie ima :/ Ale cóż, wymodzi się coś innego :P

 

OT: A DI też ? :lol2: :D

Hmmm, DI nie, zjadłem wszystko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, zaliczyłem małą wtope. Nie będe jej opisywał bo nie ma czego. Powiem tylko tyle, ze pospawałem cały nowy evapik od postaw, dałem nowa ssacą. Całosc zwieńcza zapinka i BP, sonda perełkowa K do mierzenia temepratury i 19mm izolacja. Miała być jeszcze czarna oplotka, lecz niestety nie chciała sie az tak bardzo naciagnąc na tak gruba warstwe armaflexu :)

Reszta układu przebudowałem jeszcze raz, póki co daje zdjecia nowej "głowicy" reszte zarzuce potem. (nie jest może tak wycacykowana jak Piotresa, ale spełnia swoje zadanie. Szczelna i w miare estetyczna. :) )

 

http://i83.imagethrust.com/i/477202/img2344.jpg

 

http://i83.imagethrust.com/i/477201/img2343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, cześć i czołem, pytacie skąd się wziąłem ? :D

Dzis pospawałem ostateczna rewizje Wafela, po kilku przeóbka teraz już musi być git. Co tu dużo pisac, foty sa. No może sie cuś do opisania znajdzie. A mianowicie na ostatniej fotce widac dorobiona puszke na elektrykę zrobiona z puszki telefonicznej. Po przestawieniu startera w inne miejsce kable wisiały swobodnie co bardzo waliło po gałach :/

 

Zostało jeszcze napełnic i wykalibrowac układ. Zaizolowac reszte zimnych elementów i wysłac jutro do Jania ;)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziś dobiegają końca prace nad zamrażarką, tak więc nie pisząc dużo, wrzucam fotki z najnowszej rewizji wafla ;] :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak widać, został wywalony SLHX, co praktycznie nie miało wpływu na temperatury (~1C*), a sam układ stał się schludniejszy :) Da się zauważyć jeszcze, że przybył manometr, teraz bardziej pr0 to wygląda ;) Tempy jak narazie to -46 idle, bez izo, ale mucia dalej walczy :D Później będą fotki gotowego układu :]

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...