Skocz do zawartości
genonef

Linksys Wrt300n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

mam nastepujacy problem:

kupilem ostatnio router firmy linksys (model jak w temacie). Po krotkiej probie zamonowania go w sieci domowej okazalo sie iz kabel z sygnalem telefonicznym jest zaaly (4 zylowy) do odpowiedniemu jemu portowi z tylu routera (8 zylowy). Nie wiem zabardzo co zrobic z tym fantem... mialem kiedys taki smieszny kabel ktory z jednej strony mial zlacze telfoniczne a z drugiej wlasnie to 8 zylowe jednak gdzies sie zadzial, poza tym nie wiem nawet czy to bedzie dzialac... Czy da sie jakos samemu polaczyc te dwa kable (8 i 4 zylowe) i czy nie jest to kwestia typu polaczenia (anlogowe/IDSN)?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chyba troszke pomyliles wtyki RJ-45 i RJ-11 :P

do tego routerka nie mozesz doprowadzic sygnalu z lini telefonicznej ( ADSL, DSL czy cyfrowego sygnalu ISDN )

potrzebny jest modem

P.S. ale za to masz fajny sprzet

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia są po to, żeby daną usługę skonfigurować bezpośrednio na routerze, a nie na modemie przez co mogłyby wystąpić pewne komplikacje w stylu Double NAT itd. Modem praktycznie pełni tylko rolę fizycznego podłączenia do sieci (musi być przezroczysty/bridge).

 

Co do modemu to w sumie nie wiem co polecić. Z technicznej strony musi mieć port ethernetowy i tryb mostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie podejzewalem... :( a jaki dokladnie modem jest potrzebny? (oraz jaki jest godny polecenia :) )

 

Zastanawiam sie teraz po co w takim razie sa ustawienia polaczenia z internetem w samym routerze?

Bo mozesz miec neta dostarczanego kablem RJ45 (np. jakas siec osiedlowa). Poza tym zawsze mozna podlaczyc modem w trybie bridge - jest on wtedy przezroczysty dla sieci i sluzy tylko jak bardziej skomplikowana przejsciowka ;) A polaczenie konfigurujesz na routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...