Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Dziwne Zwiechy Na 2-3 Min

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2-3 miesięcy mam nowy komputer

Wszystko działało prawidłowo, aż do momentu kiedy zainstalowałem sobie darmową wersję gry F.E.A.R

Gra strasznie długo się rozpakowywała, a potem instalowała. Około 30 min

 

Po tej instalacji system bardzo dziwnie się zaczął zachowywać.

Co jakiś czas, kiedy uruchamiałem jakiś program, musiałem czekać 2,3 minuty a nawet dłużej.

Niezależnie jaki to był program, nawet zwykły kalkulator. Nic nie działało oprócz myszki.

Nie działał nawet menadżer zadań windows. Podczas tych zawieszeń dysk twardy cały czas pracował.

Tak jakby czegoś szukał.

Ponieważ nie mogłem rozwiązać problemu, doszedłem do wniosku że najlepiej jak zainstaluję od nowa windowsa.

Po nowej instalacji wszystko wróciło do normy.

Wszystkie możliwe sterowniki ładnie się zainstalowały. Następnie zacząłem instalować gry.

Tym razem najpierw zainstalowałem inną grę - Americas Army. I znowu instalacja trwała 30 min.

A potem wszystko się zaczęło się zawieszać. Pomyślałem, dysk twardy nie może poradzić sobie z dużymi plikami.

Wymieniłem dysk, to samo. Wymieniłem ramy, to samo. Zmieniłem bios na nowszy, to samo.

 

Temperatury mam w normie - chłodzenie wodne, nawet dysk jest chłodzony

Wszystkie możliwe sterowniki i uaktualnienia mam zainstalowane.

Antywirus NOD32 nic nie znalazł.

 

Dodam jeszcze że zainstalowane gry działają normalnie.

 

Sam już nie wiem co może być nie tak.

Może macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2-3 miesięcy mam nowy komputer

Wszystko działało prawidłowo, aż do momentu kiedy zainstalowałem sobie darmową wersję gry F.E.A.R

Gra strasznie długo się rozpakowywała, a potem instalowała. Około 30 min

 

Po tej instalacji system bardzo dziwnie się zaczął zachowywać.

Co jakiś czas, kiedy uruchamiałem jakiś program, musiałem czekać 2,3 minuty a nawet dłużej.

Niezależnie jaki to był program, nawet zwykły kalkulator. Nic nie działało oprócz myszki.

Nie działał nawet menadżer zadań windows. Podczas tych zawieszeń dysk twardy cały czas pracował.

Tak jakby czegoś szukał.

Ponieważ nie mogłem rozwiązać problemu, doszedłem do wniosku że najlepiej jak zainstaluję od nowa windowsa.

Po nowej instalacji wszystko wróciło do normy.

Wszystkie możliwe sterowniki ładnie się zainstalowały. Następnie zacząłem instalować gry.

Tym razem najpierw zainstalowałem inną grę - Americas Army. I znowu instalacja trwała 30 min.

A potem wszystko się zaczęło się zawieszać. Pomyślałem, dysk twardy nie może poradzić sobie z dużymi plikami.

Wymieniłem dysk, to samo. Wymieniłem ramy, to samo. Zmieniłem bios na nowszy, to samo.

 

Temperatury mam w normie - chłodzenie wodne, nawet dysk jest chłodzony

Wszystkie możliwe sterowniki i uaktualnienia mam zainstalowane.

Antywirus NOD32 nic nie znalazł.

 

Dodam jeszcze że zainstalowane gry działają normalnie.

 

Sam już nie wiem co może być nie tak.

Może macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu.

 

Pozdrawiam

Dziwne zachowanie.

Nie wiem jeszcze na jakiej windzie dzialasz.

Ja kiedys mialem podobne cyrki ale na innej platformie - okazalo sie, ze trzeba bylo jedna latke zainstalowac (uzywam w2k) i tylko ta jedna latke :)

 

Inna sprawa to moze byc konflikt albo podobne historie ze sterownikami - do chipsetu Intela ze strony Intela, stery do audio, sam BIOS - btw, ktorego uzywasz?, poza tym po aktualizacji BIOSu czasami pomaga clr rtc (upierdliwe, ale czasami pomocne - u mnie padal sobie czasami caly sprzet - zero obciazenia, idle, nagle 'pyk' czarny ekran, 10 sekund autowylaczenie kompa i nie wstaje az do clr rtc).

Uzywasz RAID'a? ten wynalazek intelowski za szczesliwy chyba nie jest - na forum asus'a (wersja eng.) paru narzekajacych jest.

 

Jesli masz sporo czasu i samozaparcia proponuje:

- zainstalowac gola winde + ew. sp.

- zrobic ghosta,

- instalowac stery do mobo

- jesli nie bylo wczesniej w systemie to dx 9.0c

- stery do grafy

- teraz instalowac giery.

Jesli dzialaja (ladowanie instalowanie jest OK) to pasi.

Jesli nie - zajrzyj do BIOSu, czy czegos nie poprzestawiales w tryb zgodnosci etc. - nie mam swojego pod reka, ale jest w kilku miejscach podobna do takiej opcja, co spowodowac moze obnizenie szybkosci systemu.

 

W koncu (a wlasciwie to pierwsze pytanie) - czy dzialasz na systemie po OC, czy na defaultowych ustawieniach? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...