Skocz do zawartości
VoyTECH

Novell 6.5 I Instalacja

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

mam taki myk że dla mojego klienta potrzebuję zainstalować i skonfigurować novella 6.5

znalazłem specjalistę który jest dobry w novellu ale kręci nosem na konfigurację.

 

proszę powiedzcie, czy ta jest dobra:

płyta gigabyte chipset i945 socket 775

procek 3,2ghz core duo.

1gb ramu

3X 80gb hdd sata

 

wydaje mi się że na 10 stanowiskowy serwer to i tak sporo, a ten mi wyskakuje że najlepiej to nie gigabyte tylko msi, i nie 1gb

ramu tylko 2gb. i procek ma mało keszu i takie sranie w banie.

 

dlatego konkretnie. powiedzcie czy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa, że całkiem niedawno stawiałem NetWare 6.5 na bardzo podobnym sprzęcie i dla podobnej ilości osób. Jedyne co musisz zapewnić wcześniej to sterowniki do sieciówek i SATA na dyskietce/CD, bo NW 6.5 nie potrafi wykryć sam zintegrowanego Realteka i specyficznego kontrolera SATA. Polecam mimo wszystko sieciówki na PCI. Druga sprawa , na którą musisz zwrócic uwage to IRQ przyznawane w dosć śmieszny sposób przez ta płytę - moga wystąpic konflikty i nie załaduje niektórych modułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękuj uprzejmie swojemu specjaliście za rady ;)

Do w miarę komfortowej pracy w środowisku NW 6.5 wystarczy 512 MB. Schody zaczynają się po instalacji kombajna

Border Manager 3.8 i więcej, tutaj 1 GB byłoby rozsądnym rozwiązaniem. W przypadku siatki na 10 stacji BM można sobie spokojnie odpuścić więc i problem masz z głowy.

Zgadzam się z przedmówcami. Na dzień dzisiejszy jest masa kłopotów z wykrywaniem zintegrowanych k.sieciowych ( nie tylko na chipie realteka ) w NetWare i tyczy się to wszystkich wersji. Z kontrolerami SATA poradzisz sobie, bo jest masa solucji na PTUNIE, oficjalnej stronie Novella itd.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi.

najlepsze jest to, że takie "wymagania" miał gość którego nazwiska nie wymienię, który baaaaaardzo mocno udziela się w PTUN'ie.

 

wszystko postawione, jedyne z czym miałem problem to faktycznie sieciówka na płycie, nie chciałem za mocno kombinować itp. i dorzuciłem standardowego realteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...