Skocz do zawartości
Payti

Asrock 775dual-vsta Pt880pro/ultra Socket775 Kilka Słów

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne bo sprawdzilem z godz temu bios 2.20 i 2.10, ale w zadnym nie mam speedstepa w biosie (reset zworka), a w RM Clock EIST na szaro (pewno dlatego ze w bosie nima)

Wrocilem do 2.60A i olalem juz speedstepa poprostu :)

A Twój procesor obsługuje SpeedStep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twój procesor obsługuje SpeedStep?

No nie slyszalem o PD920 bez speedstepa ...

 

Max fsb jakie wyciagam stabilnie to 14x230 (3,22ghz), ale to pewnie przez proca bo bios i cpu-z pokazuja 1,2-1,23V (dziwne - jakby dostal z minimalnego ustawienia speedstepa czyli 12x i 1,2V)

 

Najgorsze jest to ze nikt z moich qmpli nie ma intela i nie moge sprawdzic plyty z innym prockiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesne modele nie maja

np 915 ma

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL9DA

a to to samo co 920 tylko bez wirtualizacji

Dokladna specyfikacje mozna sobie poczytac tutaj

http://download.intel.com/design/PentiumXE...dt/31030715.pdf

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie ... nie wiedzialem ze sa PD920 bez speedstepa, zreszta wczesniej jak sprawdzalem w kilku miejscach to pisali ze maja ... ale to juz OT :) (dziwne ze podaja w takim razie 1.25V-1.4V jesli nie ma SS)

 

Co do plyty ... gdzie tu sie mierzy vcore miernikiem ?

Nigdy tego nie robilem, a pewno jak zewre zle zmiejsca to moge cos uszkodzic ? :wink:

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Powiem szczerze że zawsze myślałem że GF z serii 8 nie działają na tej płycie. Zresztą, w oficjalnej specyfikacji umieszczenonej na stronie ASRock'a nie widnieje takowa karta. Myślę że "działanie" tych kart jest poprostu ukierunkowana szczęściem. Ale z resztą, skoro kogoś stać na kartę z ponad tysiaka to chyba nie oszczędza na mobo za 180 zł :) Wiem że czasem kupno lepszej karty graficznej to kilkumiesięczne trzymanie kasy w skarpecie ale myślę że należy myśleć bardziej przyszłościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Czemu ma nie dzialac 8800?

Sa ku temu jakies techniczne przeciwskazania?

Gniazdo PCIE mniejsze? inne napiecia?

Wszystko bedzie dzialac...

Problemem może być tylko 4x i chipset. Podobno 8800 nie działają i już :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze myslalem dokladnie tak jak Kean, ale skoro mowicie ze praktyka jest inna no to nie bede dyskutowal :P

 

@RAF82 - cokolwiek posiadasz, nie ma sensu kupowac 8800 do tej plyty, bez wzgledu na to co masz obecnie i ze to tylko rozwiazanie tymczasowe ...

W dodatku czas pracuje na twoja korzysc, bo cena 8800 bedzie przecierz szybko spadac ...

Lepiej poczekaj z miesiac, wymien wszystkie bebechy, zmien plyte i dopiero kup sobie 8800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto, że już wszystko mam od dawna 2gb ram,c2d 6300 nowy dysk i tom właśnie płytę.Jako płyta do stopniowej przesiadki nadaje się znakomicie.Byłem porostu ciekaw czy będzie działać na niej 8800gts bo czekam co pokaże dfi pod procki intela i wtedy zdecyduje jakom płytę kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego

Q: My motherboards are K7VT4A+ and K7VM3. During the POST, it shows “Mac address

are invalid in both CMOS and DMI. Press F1 to resume”. What should I do?

A: Please try to install your CD-ROM, CD-RW, DVD-ROM, or DVD-RW to primary IDE

(IDE1, blue connector) and install your hard drive to secondary IDE channel.

If you still encounter problem, please download the tool to rewrite the MAC address from:

http://www.asrock.com/support/download/K7V...K7VM3%20MAC.asp

co prawda dotyczy to innej płyty ale odpowiedź napisana jest przez firmę Asrock i dotyczy ich innej firmowej płyty na której może byc podobny bios więc może zadziała

 

Starałem się zapisywać mac karty sieciowej tym programem juz wczesniej i jedyne co wyskakiwało to :

Wite MAC function call fail! i tyle...

Przepinanie dysku i cd romu też nic nie zmieniło. Ma ktoś jakieś inne pomysły?? Czy pozostaje mi gwarancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Chodzi oto, że już wszystko mam od dawna 2gb ram,c2d 6300 nowy dysk i tom właśnie płytę.Jako płyta do stopniowej przesiadki nadaje się znakomicie.Byłem porostu ciekaw czy będzie działać na niej 8800gts bo czekam co pokaże dfi pod procki intela i wtedy zdecyduje jakom płytę kupie.

Fakt, do przesiadki to idealny produkt. Gdyby tylko ASRock zdecydował się na umieszczenie PCI-E w wersji 16x i chociaż jedno złącze S-ATA 2 to sądzę że płyta miała by ogromną szanse na powodzenie. No ale ograniczenie jej zniechęciło wielu do dalszej zabawy tym modelem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja dzis wyzionela ducha... niewiem z jakiej przyczyny... komp stal odpalony muza grala, ja grzebalem przy wzmacniaczu, a tu nagle jakis trzask, muza przestala grac monitor czarny ocb?? sprawdzalem ram grafe wymontowalem wszystko... 0 odzewu po wlaczeniu zasilania komp niby odpala ale pozniej juz nic nieidzie zrobic. ehhh do asrockow niemam szczescia, to juz 2 :/ teraz znowu siedze na poczciwym abicie :P

jutro leci na gware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 'jacusix'

ostatnie co mi przychodzi do głowy to odpiąć wszystko co masz łącznie ze stacją dyskietek itp.

dosłownie wszystko, zostawić tylko na czysto płytę, procka, ram, grafikę i ew. (najlepiej) jakiś inny dysk podpięty na 100% na dobrym kablu, jak nie pójdzie to wiesz że z płytą coś nie tak i wtedy reklamacja. Jak pójdzie to dalej kombinować z tym programem asrocka (sorka jeśli już wszystkiego próbowałeś). Generalnie tam gdzie kupowałeś powinni Ci szybko jakoś to skontrolować - podpinając do innych części i będzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 'jacusix'

ostatnie co mi przychodzi do głowy to odpiąć wszystko co masz łącznie ze stacją dyskietek itp.

dosłownie wszystko, zostawić tylko na czysto płytę, procka, ram, grafikę i ew. (najlepiej) jakiś inny dysk podpięty na 100% na dobrym kablu, jak nie pójdzie to wiesz że z płytą coś nie tak i wtedy reklamacja. Jak pójdzie to dalej kombinować z tym programem asrocka (sorka jeśli już wszystkiego próbowałeś). Generalnie tam gdzie kupowałeś powinni Ci szybko jakoś to skontrolować - podpinając do innych części i będzie wiadomo.

Jakby był jakiś zmodyfikowany bios który nie pokazywałby tego błędu... ale chyba na to nie moge liczyć. Płyte wyśle na gwarancje. Myślałem, żeby poczekać az nie będzie ich w sklepach, a nóż-widelec dali by coś nowszego albo jakoś się dogadać bo płyta spełniła już zamierzony cel czyli przesiadka na nowsze komponenty. Płyta ma jeszcze inne odchyły o których nie wspomniałem. Od samego początku ( na szynie 200 Mhz i każdej wyższej, niższych nie sprawdzałem) w przypadkowych momentach resetuje się komp. Najczęsciej wtedy gdy odpalony jest foobar. ( sound blaster audigy 4) windowsowskie, soundblasterskie, kx... zmiana sterowników nic nie daje. Gdy podniose szyne na procku z 200 mhz na wyżej niz ok 212 mhz ( częstotliwość pci nie zmieniona) sposobem na szybki restart jest włączenie muzyki czy to w foobarze,czy winampie. Lub poczekać a restart napewno się zrobi w późniejszym czasie. ( audigy 4 + ecs nF2 takich schizów z muzyką nie było). Teraz szyna na procku 210 mhz, pamięci ok 700 mhz ( tymingi 5,5,5,13 )i wiem, że gdy słucham muzyki w każdej chwili może zdarzyć sie restart. Z biegiem czasu restraty zdarzają się coraz zadziej. Temperatura na procku przeważnie nie przekracza 45 stopni, napięcia niemal idealne więc chyba płyta mnie nie lubi...

 

 

Trzy dni temu przesiadłem sie na viste (32 bit) i jak narazie 2 restarty podczas słuchania muzyki w foobarze.

Edytowane przez jacusix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Płyta ma jeszcze inne odchyły o których nie wspomniałem. Od samego początku ... w przypadkowych momentach resetuje się komp. Najczęsciej wtedy gdy odpalony jest foobar. ( sound blaster audigy 4) windowsowskie, soundblasterskie, kx... zmiana sterowników nic nie daje... sposobem na szybki restart jest włączenie muzyki czy to w foobarze,czy winampie. Lub poczekać a restart napewno się zrobi w późniejszym czasie... Z biegiem czasu restraty zdarzają się coraz zadziej...

Masz niestety to samo co ja z Tunerkiem TV od ATI na moim 4CoreDual-VSTA - chyba opisywałem gdzies na 3 stronie tego wątku.

Wyłączenie aplikacji do odbioru TV (i oryginalnego ATI i ChrisTV i innych) często kończyło się resetem, ale z biegiem czasu sie uspokoiło. Ciekawe czy to jakieś wady w warstwie sprzętowej (jakiś spartolony projekt z błedami obsługi PCI) czy w warstwie programowej (skoro resety przy kartach do multimediów, to może do pupy cos z multimediami) :rolleyes:

 

Ale nie wnikam - pojawią się w normalnych cenach GF 8600GT to kupuję i zmieniam płytę na cos na P965 - najprawdopodobniej na Abita AB9 QuadGT - więc nie daje na gwarę mojej płyty :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań co do tej płyty Asrock 4CoreDUAL-VSTA PT880Ultra:

Dlaczego nie chce działać fsb>300. Mam e4300 i na fsb 300 wszystko działa, 3dmarki przechodzą, a przy 301 zawiesza sie w biosie kiedy ma pokazać ilość ramu. Mam teraz ddr, które działają na 450, a przy 301 było ~366.

Jak to jest z temperaturą :D cały czas w evereście pokazuje z 30 stopni :D w biosie i coretemp to samo :D

Jeszcze neostrada potrafi się zawiesić, przy okazji zawieszając cały komputer.

Edytowane przez DawidNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań co do tej płyty Asrock 4CoreDUAL-VSTA PT880Ultra:

Dlaczego nie chce działać fsb>300. Mam e4300 i na fsb 300 wszystko działa, 3dmarki przechodzą, a przy 301 zawiesza sie w biosie kiedy ma pokazać ilość ramu. Mam teraz ddr, które działają na 450, a przy 301 było ~366.

Jak to jest z temperaturą :D cały czas w evereście pokazuje z 30 stopni :D w biosie i coretemp to samo :D

Jeszcze neostrada potrafi się zawiesić, przy okazji zawieszając cały komputer.

Nie napisałeś więc na początek głupie pytania.

Pierwsza sprawa - na jakim Biosie jedziesz?

Poszukaj i poczytaj watki o podkręcaniu procków intela.

Najpierw procek na minimalnych ustawieniach ramu.

Dopiero potem ram.

Sam jeszcze wszystkiego w biosie nie wyeksperymentowałem (mało mam czasu wolnego)

ale powyżej 300 ta płyta spokojnie śmiga u mnie.

Nie mam z nią jak na razie żadnych problemów.

Druga sprawa to temepratury - trzeba wszystko dobrze chłodzić, najlepiej jak się da i mostek i mofety, bez tego są zwiechy jak się ostro kręci fsb, zresztą wiecie jak jest.

Nawet tymczasowo dmuchawę jakąś postawić żeby wyeliminować że to wina chłodzenia.

Temperatury z takich odczytów są moim zdaniem niewiarygodne więc nie zwracam na nie uwagi

najlepiej opisz całą konfigurację - dokładnie co za ram i reszta sprzętu może ktoś ci pomoże zwłaszcza z neo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak jak w sygnaturce PC1 tylko płyta Asrock 4CoreDUAL-VSTA PT880Ultra i c2d e4300. Pamięci noname, ale nie był to koniec ich możliwość. Wygląda to jakby na blokadę w płycie - 300 stabilne, 301 w biosie się zawiesza. Mój modem to ZXDSL 852. Z tego co wiem to wina usb, albo modemu. Wcześnie na bartonie wszystko działało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety USB na tej płycie, tez nie ma zbyt dobrej implementacji. Po przesiadce z EPOX'a 8KRAI spadły transfery z dysku zewnętrznego i dodatkowo musze go zasilać z 2 portów USB (na płycie z KT600 wystarczyło "prądu" z 1 portu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...