Skocz do zawartości
Payti

Asrock 775dual-vsta Pt880pro/ultra Socket775 Kilka Słów

Rekomendowane odpowiedzi

timingi kryja sie w biosie :P

 

a dokladniej w advanced--->chipset settings...

 

a co jak poustawiac to juz sobie dojdz sam... (masz cos takiego jak instrukcja obslugi)...

a wszystkie timingi znajdziesz np w everescie :)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie. 2 z 3 znalazlem. ostatniego nie szukalem. musialem silencera wywalic z karty nozem kuchennym bo wentylator sie zatarl i przestal dzialac :mur: :lol2:

a co do instrukcji to lakonicznie czytalem a wszystkiego to tam nie ma :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie najlepsze miejsce na takie pytanie ale chyba sensowniej zapyać tutaj niż zakładać odzielny wątek. Czy omawiana płyta + P4 3,0 GHz /s775/ 1M /800 będzie bardziej wydajna niż Epox 8RDA3+ i Barton 2600+@2100MHz ? Szukam w miare taniej i sensownej opcji żeby unowocześnić kompa i może to było by rozwiązanie ? Jeśli nie P4 3,0 GHz /s775/ 1M /800 to jaki inny procesor byłby optymalny ?

 

Pozdrawiam,

bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc wydajniej

Ale czy na tyle, że opłaca się zmieniać sprzęt ? Czy przy późniejszej wymianie DDR na DDR2 komputer dostanie widocznego kopa ??

 

Pozdrawiam,

bziumak

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na tyle, że opłaca się zmieniać sprzęt ? Czy przy późniejszej wymianie DDR na DDR2 komputer dostanie widocznego kopa ??

 

Pozdrawiam,

bziumak

nie dostanie

niedlugo bedzie test o tej mobo na 1 z polskich serwisow ;)

 

jakie aplikacje Cie interesuja? bo mam wyniki przed soba na tym co w sigu

lepiej zakrecil bys sie kolo Pentium D820 ~ 300zl mozna miec

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał juz ktoś 2508141[/snapback]

... Czy przy późniejszej wymianie DDR na DDR2 komputer dostanie widocznego kopa ??...

2508240[/snapback]

...

niedlugo bedzie test o tej mobo na 1 z polskich serwisow ;)...

A robisz/robiłeś test na własnym sprzęcie, czy miałeś coś od dysrtybutora. Jak ten 2 trop to można było zrobić test np porównawczy z ConRoe865PE - to by był (chyba) 1 test tej plyty w necie i wiele odsłon byś miał. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale bardziej mi chodziło o to czy przy zmianie sprzętu z tego w podpisie na Asrock 775dual-vsta Pt880pro + np. Pentium D820 będzie widoczna różnica wydajności sprzętu ?

 

Aplikacje:

 

Po pierwsze praca z Windows Vista, po drugie ogólna praca z WIN XP z zainstalowanym Delphi 7 i Matlabem (strasznie zamulają), z gier interesuje mnie właściwie NFS i CSS ale tu zaczyna się rozmowa o kartach graficznych a to inny temat.

 

Czyli: Opłaca się zmieniać czy nie ? Zwłaszcza przy PCI-E 4x - ale odrazu mówie, że nawet po zmianie płyty i proka nie będe kupował jakiejś super karty (max 400zł).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... + np. Pentium D820 ... Delphi 7 i Matlabem (strasznie zamulają), ...

Nie wiem czy przypadkiem nie opłacałoby się dorzucić te 20-30 PLN do D915, bo przy obliczeniach matematycznych 2x wiecej pamięci podręczenej 2 poziomu powinno być odczuwalne.

 

...

ale mozna pomyslec o tym ConRoe865PE

Wycofuję się :rolleyes: własnie się dowiedziałem, że w którymś z ostatnich numerów Chipa były testy płyt LGA775 i tak mimo chodem coś tam wspomniano o ConRoe865PE i dziwnych objawach dotyczących zmniejszania taktowania pamięci przy ustawieniu magistrali na 1066MHz. Poza tym na zagranicznych forach nadal skarżą się na brak (w oficjalnym BIOSie) dzielników 1:1 i 5:4 FSB/RAM :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

 

No i jestem posiadaczem następcy płytki z tytułu topicu = 4CoreDual-VSTA i kilka uwag:

 

- to co jest sprzedawane w Polsce jako 4CD-V to tak naprawdę 775D-V - po prostu zaklejono "niebieskimi plastrami" napisy: DUAL CORE CPU (QUAD CORE CPU) i 775DUAL-VSTA (4COREDUAL-VSTA) i wrzucono BIOS 1.10 od 4CD-V - no chyba, że ASRock miał za dużo natłuczonych PCB pod starszą wersję :razz: ale myślę, że skoro ostanie wersje 775D-V były na PT880 Ultra, a PCB się nie zmieniło to po prostu "przemetkowano" :lol2: płyty

 

- dolne PCI praktycznie nie do użytku, bo ... ten kondensator w samym rogu blokuje "kostki" gniazdek (przy śliedziu) kart PCI :mur:

 

- myszka optyczna A4-TECH na USB w przejściówce PS2 nie chciała odpalać (zwykła stara PS2 Logitecha chodziła), musiałem powyłączać porty szeregowy/równoległy/midi/game i juz działa :rolleyes:

 

- i niestety to o co pytałem na poprzedniej stronie się ziściło - tuner ATI-TV Wonder nie działa poprawnie :mur: a najlepsze, że na początku wykrywało go jako PCI memory controler :huh:

 

- no i to nieszczęsne umiejscowienie gniazda ATX, szkoda że nie dali go jeszcze między Socket, a NB :lol2:

 

:rolleyes: na płycie śmiga oczywiście e4300@2400 MHz, jak będę miał czas i cierpliwość :razz: to pomęczę jeszcze procka i moje memorki Twinmosa na BH-5 (2x512MB) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno plyte Asrock 775Dual-VSTA do tego C2D E4300.

 

Dostarczona plyta miala wgrany bios w wersji 1,80.

Nauczony doswiadczeniami wgralem najnowszy ze strony strony asrocka (2.4)

 

niestety w tej wersji w ustawieniach CPU zniknela opcja SpeedSteep i ThermalControl...

jak sprawdzilem w sofcie diagnostycznym SpeedSteep w biose 2.40 po prostu nie dziala.

 

najnowszy bios w jakim te opcje sa aktywne to 2.1

 

zauwazyl tez to ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mogę sflashować bios na tej płycie?

Spod windowsa czy dosa...

bios który ściagam ma rozszerzenie *.50 lub *.40 - zależne od wersji biosu która ściagam - tak ma być?

mam ver 1,9 i chciałem zrobić update na 2.50 ;)

 

chciałem mobo zabootować z pendrivea ale mi się to nie udało - nie wiem jak sobie z tym poradzić...

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mogę sflashować bios na tej płycie?...

I tak i tak :P

 

Jak pod Win to:

- ściągasz TEN plik i rozpakowujesz

- czytasz instrukcję i postępujesz wg. zasad, które są tam opisane

 

Ja swojego 4CoreDual-VSTA flashowałem pod Win (bo nie mam stacji dyskietek, a nie chciało mi się robić botowalnego CDka dla Win98 i dorzucać flashera + obraz BIOSu)* :razz: i żyję ja oraz płyta :lol:

________________________________________________

* podpowiedź jak można obejść brak stacji dyskietek :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga - 3mać kciuki ;)

 

Benek - nie miałem pojęcia że asrock zrobił taki fajny programik pod windowsa flasciach!ący biosy :) Aż wstyd mi się przyznać :D

 

no ale cóż

 

Dołączona grafika

 

wedle zapewnień - wszystko działa! Smiało moge polecić ten program - szybciusieńko działa, żadnych komplikacji :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie miałem pojęcia że asrock zrobił taki fajny programik pod windowsa flasciach!ący biosy ...
Czasem warto zaglądać na strony firmowe. :P

Natomiast przy obrazach z rozszerzeniem np .50 .00 itd postępujemy wg. tej instrukcji 2517107[/snapback]

... w ustawieniach CPU zniknela opcja SpeedSteep i ThermalControl...

...zauwazyl tez to ktos ?

A jakże zauważył i nawet są beta-BIOSy z aktywnymi funkcjami o które pytasz -> patrz do postu 68 w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co... miałem boxowego wentykla wiejącego na mosfety (takie pozostałości w mojej psychice po asusie p5p800se :D).

I teraz nie działa mi na tym nowym biosie kontrola przez "czwarty kabel" :D

 

kupcia jednym słowem :(

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...I teraz nie działa mi na tym nowym biosie kontrola przez "czwarty kabel"...

ehh - a post wyżej odsyłałem do 68 postu, tam gdzie podałem linki do beta BIOS'ów - generalnie po poczytaniu wypowiedzi na różnych forach, doszedłem do wniosku że ASRock celowo wyłączył tą opcję - ludzie używali Fryzjerów lub podobnych konstrukcji typu wieża = przegrzewał się NB ... itd. Ale to tylko moja teoria spiskowa :unsure:

Generalnie mnie to ani ziębi ani grzeje, bo mam 120 Fandera na 800rpm i radiator TR SI-128 B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż...

 

Wgrałem tym programem ze szkopskiej strony bios 2.50A i.... cisza...

 

 

ale w pozytywnym znaczeniu :D

Regulacja działa, wszystko pięknie smiga...

 

Screen:

Dołączona grafika

 

Proszę również zwrócić uwagę na napięcie cpu - zrobiłem v-boosta na 1,55v na cpu ;)

Ale mimo tego nadal nie mogę zabotootwać kompa na FSB 166 :( Nie wiem co jest :/

Na tym napięciu procek spokojnie na 4Ghz leciał :/

 

 

Edit:

Niewyjasnione są zagadkowe zachowania PC.. na 166 czarno... na 200 kojojowo :D

Ale jestem zadowolony :)

Dołączona grafika

 

HA! Kocham te płytke :D

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj komp po wylaczeniu juz nie wstal. przed 12 przyjechaly do mnie ddry II no i musialem je wlozyc na mobo bo bym nie byl soba :mur: wlaczam kompa i wiatraki sie kreca, pc speaker milczy. wyciagam ddry II i wkladam jedynki. wiatraki sie kreca, pc speaker milczy. wyciagam ramy w ogole, komp wlaczony i wydaje dluugi pisk co chwila. wyciagam proca i wkladam ramy, wiatraki kreca sie i zadnych piskow, bez proca i ramow wiatraki sie kreca i piskacz milczy, wyciagam jeszcze karte graficzna i plyta nie startuje ( chyba za duzo jej zabralem :D ). no i co sie stauo, co sie stauo...

 

dzisiaj rano podpinam jeszcze raz ddry I i monitor sie wlaczyl ale na ekranie nic sie nie pokazalo. po przelozeniu na ddr II tez sie wlaczyl i nic sie nie pokazalo. potem juz sie monitor nie wlaczal nawet.

 

no i teraz pytanie co reklamowac :D ramy sprawdzalem i dzialaja u znajomego ale proca nie mam gdzie przetestowac. moze jutro w sklepie gdzie kupowalem plyte zostawie im na pare godzin zeby sie pobawili i zobaczymy co sie popsulo. mam nadzieje ze plyta :D

 

a jak Wy myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko poza tamatem... Ma ktoś to mobo z grafiką 7600gs agp od galaxy? czy ktos wie czy to razem dziala?

A czemu ma nie dzialac?

7600GT mialem na testach i nie bylo problemow z kompatybilnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i teraz pytanie co reklamowac :D ramy sprawdzalem i dzialaja u znajomego ale proca nie mam gdzie przetestowac. moze jutro w sklepie gdzie kupowalem plyte zostawie im na pare godzin zeby sie pobawili i zobaczymy co sie popsulo. mam nadzieje ze plyta :D

 

a jak Wy myslicie?

CMOS skasowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...