Skocz do zawartości
maxsio

Aristo Prestige 1600 Vs. Toshiba Satellite A100-912

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze udalo mi sie w koncu zebrac kaske na notka i po przerzuceniu wielu forow, komentarzy i recek w koncu zdecydowalem sie na Aristo Prestige 1600 w konfiguracji: T7200 + 2GB RAMu + 100GB dysk SATA. Jednakze ostatnio przegladajac strone Toshiby a nastepnie skapca trafilem na wyzej wymieniona Tosie. I w tym wlasnie momencie zaczalem sie powaznie zastanawiac czy nie warto by bylo poczekac za nia. Za Tosia przemawia chocby sama marka, choc o tym modelu Aristo slyszalem same praktycznie pochlebne opinie. Jak sadzicie ile trzeba bedzie jeszcze odczekac az pojawi sie ta Toshiba w sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Aristo przemawia cena, dłuższa gwarancja i większa ilość ramu. Czy potrzebne Ci 20GB dysku więcej i czy odczujesz różnice między T7200, a T7400, to sobie sam odpowiedz. O różnicy między Go7600 i X1600 nie ma co pisać, bo już nie jeden raz zostało powiedziane, że karty są na tyle zbliżone że nie ma się co sugerować tylko nimi przy wyborze sprzętu.

Plusem Toshiby jest wyrobiona marka na rynku, natomiast Aristo wcale nie jest gorzej wykonane, a jedynie mniej znane, a wręcz mniej uznawane. Mam porównanie koputerów o bardzo zbliżonych parametrach. Porównywałem moją Toshibę z kumpla Aristo Prestige 1600, gdzie siedzi taki sam proc i taka sama grafa. Przyznam, że wydajność jaka tam była mnie nie obchodziła, a i Ciebie nie interesuje skoro chodzi tylko o T2400. Ale jakościowo żaden z laptopów nie jest znacznie lepszy od drugiego. Przyciski klawiatury w Aristo wydały mi się bardziej stabilne. Kąty w obu komputerach są stosunkowo dobre (moja opinia). W przypadku Aristo jedyny element, który się uginał to jest pokrywa. Teoretycznie oba komputery mają ekrany o przekątnej 15,4", ale Aristo sprawia wrażenia mniejszego na pierwszy rzut oka, do tego stopnia że w pierwszym momencie spytałem czy to przypadkiem nie jest 14,1 ;) Na korzyść Toshiby przemawiają głośniki- różnica w jakości jest zauważalna pomimo tego, że to tylko laptop.

Na techmarket.pl nie ma nic napisane, aby tej Toshiby nie było na stanie. Spytaj, a może już jest lub chociaż uzyskasz rzetelną inforamację kiedy będzie.

Sam nie wiem co bym wybrał na Twoim miejscu. Prawdopodobnie Toshibe, ale wybór mógłby być trochę spowodowany tym że już mam Toshibę i póki co nam się dobrze współpracuje, jest dla mnie miła, grzeczna, nie ciągnie kasy, nie krzyczy i robi co karze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...