Skocz do zawartości
Jarogniew

F2s Nikiel - Mini Recenzja :)

Rekomendowane odpowiedzi

F2S
z niklowanym spodem


Dziś rano przyszła do mnie paczka z Realitynet zawierająca między innymi bloczek na CPU - Frost 2 Slim Rev.3 z niklowanym spodem.
Bloczek zapakowany był w ładne pomarańczowe pudełko z ładnym, dużym logiem Realitynet na topie. W środku pudełka znajdziemy na jednej ze ścianek instrukcje montażu. Blok był owinięty w dużą ilość foli bombelkowej. Opakowanie jak dla mnie na wysokim poziomie, duże lepsze i bardziej estetyczne niż na przykład szare pudełko, w którym dostałem bloczek Swiftecha.

Dołączona grafikaDołączona grafika



W pudełku znajdziemy:

-blok + multizapinka
-zestaw montażowy

Spód bloku wykonany jest z poniklowanej miedzi, nadaje mu to ładny srebrny kolor oraz zapobiega śniedzeniu. Top został wykonany z pleksi, znajdziemy na nim wygrawerowane logo Realitynet... nice:)

Spód został wypolerowany na lusterko:

Dołączona grafika



Jest też bardzo dokładnie wyfrezowany, nie ma żadnych nierównośći ani zadr.

Dołączona grafikaDołączona grafika


Wspomniany wcześniej top:

Dołączona grafika



Oraz ogolny rzut na blok z multizapinką:

Dołączona grafikaDołączona grafika



i bez niej:

Dołączona grafikaDołączona grafika



a tak prezentuje się zamontowany na mobo F2S:

Dołączona grafikaDołączona grafika



TEST



Role grzałki pełnił x2 3800+ .

WC – Laing DCC, CPU, GPU, NB, Mosfety, chłodnica COOLTEK DUAL + 2Fandery @12V

Pasta CLP,

Temperatura CPU spisana ze SpeedFan'a.
Temperatura wody i otoczenia – cyfrowy termometr - dokładnosć (ponoć) 0,01*C.

IDLE – 30minut pracy w systemie (Firefox, Foobar i pare innych).
STRESS – 30minut obciążenia ORTHOS'em + Firefox, Foobar i pare innych.

Żeby nie pokazywać samych temperatur, które tak naprawdę nie pokażą jak się spisuje bloczek względem konkurencji, zamieszczam również wyniki moich testów X2L i Storma.


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Wrażenia



Powiem szczerze, że bloczek mnie zaskoczył, początkowo bałem się, że nie da rady z dużym obciążeniem. Jednak jak widać prosta na pierwszy rzut oka konstrukcja bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Wierząc odczytom z diody CPU, można wywnioskować, że przy mniejszym obciążeniu prawie dorównuje wydajnością Stormowi. Wiem, że ten wymaga mocniejszej pompy (w takim układzie jak mam na 100%), jednak mało osób w naszym kraju używa mocniejszych pomp (dedykowanych do WC) niż Laing DCC i Storma.

F2S pokonał również moją niecheć do bloków z topem z pleksy, pokazał, że można zrobić sexy bloczek z pleksą na topie B)

Podziękowania dla Samhaina z Realitynet za wypożyczenie bloku do testu.

ps. jutro, jak naładują się akumulatorki, dodam foty zamontowanego bloku Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to,zę dla bloczków wyzwanioem to były np pentium d a nie jakieś tak x2 czy c2d. Tak więc co sie kupi i tak będzie dobre :wink:

 

 

Mam taką małą proźbe-mozę dodać wykres jeszcze jakiegoś mocniejszego o/c? wiem,zę np nikt nie pracuje na codzień 1.7v i np 3ghz na x2 ale mozna by potestować tak bloczki B)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim czytelnie. I to się chwali.

Można się czepiać trochę małych fotek, ale nie jest źle.

 

Nie został ślad po paście na bloku ? Rzuć jak możesz taką fotę, już po rozmontowaniu układu z widocznym spodem.

 

Wygląda na to, że mamy nowego testera bloków :wink:

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się test F3Duo versus F2S na dwujajowcu właśnie.

 

bedzie... jak sie F3d wyprodukuje... sadze ze w przyszlym tygodniu trafia do Jaro

 

... szczerze i ja myslalem, ze bedzie gorzej... ale jak widac F2s to bdb konstrukcja biorac pod uwage, ze juz ponad rok trzyma sie na rynku LD

 

BTW: Jaro GJ !!

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to,że dla bloczków wyzwaniem to były np pentium d a nie jakieś tak x2 czy c2d. Tak więc co się kupi i tak będzie dobre :wink:

Mam taką małą prośbę-może dodać wykres jeszcze jakiegoś mocniejszego o/c? wiem,że np nikt nie pracuje na co dzień 1.7v i np 3ghz na x2 ale można by potestować tak bloczki B)

podam temp. C2D 6400 :

C2D6400@3,4GHz Vcore default--> idle 27C-30C ,stres 50C [Orthos]

C2D6400@3,6GHz Vcore (Cpuz>1,44 ,bios >1.385) --> idle 37C-39C ,stres do 60C [Orthos]

+ podpięty w układ podkręcony X1900XT który swoje też robi

niby nie za dużo podniesione Vcore i zegar a grzeje się mocniej więc nie trzeba wcale pentium D ,swoją drogą X2 po OC nie jest zbyt dużo wymagający

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nowe foty do recki i poprawiłem literówki i wszelkie błędy jakie znalazłem.

 

 

@GDR

 

a może zrobić to w oddzielnych wykresach? Wiesz można sobie to wyliczyć teraz ;) Sądzę, że jak bym dodał 2 kolejne słupki, wykres mógł stracić przejrzystość. Później zrobię kilka wariacji;) wybierzecie najlepszą.

 

@99tomcat

 

heh, nie da rady z moją obecną zasiłką (topower w serwisie) teraz przy 2,9 1,55V komputer mi się wyłącza po chwili orthosa , przy wyższym napięciu potrafi się wyłączyć zaraz po włączeniu. Postaram się w najbliższych dniach o sztuczny load, muszę tylko odebrać miedziany model;) CPU, wtedy będzie tortura pod sporym obciążeniem.

 

@pietach

 

Mam nadzieję, że jutro dojedzie B) ... heh jutro święto;) więc mam nadzieję, że pojutrze dojdzie:)

 

@oskarro

 

Jaka rozdziałka będzie dobra? 1024x768? maks jaką mogę dać: 2592x1944

 

Starczy 1024x768? to później zmienie foty na większe :)

 

@dem

 

będzie

 

@samhain i Venom

 

thx

 

@Racuch

 

zrobię testy pod sztucznym obciążeniem, zobaczymy

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajna recka.

 

Zdziwiony jestem tym ze Frost sie az tak dobrze trzyma. Az strach sie bac co bedzie z F3duo to moze byc hmmmmm kilerek cichociemny.

 

 

Jarogniew

 

-fajnie by bylo abys dal roznice w temperaturach na poszczegolnym rdzeniach

 

BTW troche wysokie masz tempy na 2800@1,5V. Robioac porownanie mialem po 40 minutach Orthosa (na 2950@1,7V bios) okolo 45 stopni a na rdzeniach ponad 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz bo nie miałeś Eheima. W większości układów ludzie montowali Eheimy 600 lub 300 l/h, a ja mam 1200. Różnica jest kolosalna, pompa pobiera 25W(prawie tyle co CWU) i wytwarza zajeb.....ciśnienie, więc mały Laing to przy niej pikuś.

skad wiesz ze nie mial Eheima? pozatym to temat o porownaniu wiec prosze o pompach gdzie indziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Eheima co prawda słabszą wersję (1048) ale nie wiem czy różnice są kolosalne, bawiłem się również Laingiem i jestem pewien, że Laing przy minimalnym obciążeniu chociażby jednym blokiem jest wydajniejszy. Po drugie jakie znaczenie ma tutaj wielkość? Konstrukcja wewnętrzna jest zupełnie inna i tego nie da się ukryć, więc dwie pompy mogą zupełnie inaczej reagować na obciążenie. Co do podobno ogromnego ciśnienia Lainga - hmm wydawało mi się, że wysokość podnoszenia słupa cieczy = ciśnienie. Zresztą nie będe rozmawiał sposobem nie miałeś = nie znasz się bo wydaje mi się to trochę dziecinne :>

 

Fajne porównanie

 

Przepraszam za OT :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BENITO

 

 

A mi się wydaję, że ten eheim się zadławi Stormem bardziej niż Laing.

 

TEST

 

z testu wynika

 

- Laing DCC ma przepływ ~410l/h w takim układzie jak na poniższym obrazku, przepływ spada do ~355l/h czyli o ~13%

 

- natomiast Eheim 1250 ma przepływ ~1050l/h w tym samym układzie spada przepływ do ... ~450l/h czyli o jedyne ~57% <--

zabójcze ciśnienie :wink:

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli Twoje testy porównawcze Lainga i Eheima wskazują inaczej podziel się nimi z nami. Bo rozumiem, że sprawdzałeś obie pompy?

 

pompa pobiera 25W(prawie tyle co CWU) i wytwarza zajeb.....ciśnienie, więc mały Laing to przy niej pikuś

Tylko, że Eheim to dalej akwariówka, a malutki Laing ma taką konstrukcję jak cwu...

 

 

 

heh kolejny temat o bloku zamieniający się w temat o przepływie wody vs różne pompy:]

 

Jak się uda to na gwiazdkę sprezentuję sobie Lainga D5, wtedy zobaczymy jak większy przepływ wpłynie na wydajność...

 

EDIT.

 

mam nadzięję, że dobrze policzyłem;)

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GDR

 

takie wykresy byś chciał? Szczerze mowiąc nie wiem czy jest sens :rolleyes: można policzyć samemu B)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

który najlepszy?

 

@mib

 

a po co oba rdzenie:>, ja nie patrze na temp core, ona jest jakaś dziwna;)

nie wiem czemu takie temperatury mam (inaczej dioda skalibrowana :wink: )

Na poprzednim x2 3800+ miałem takie tempy przy 2,9gzh@1,55V:

 

Dołączona grafika

 

UPDATE:

 

Dodałem nocne fotki F2S.

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze sie podłacze do tematu pompek. Miałem Eheima 1250 właśnie przez ponad rok w układzie... i wymieniłem na Lianga. Sam eheim nie podpięty pod układ miał dużo większe ciśnienie.. dopiero podłączając cały ukłąd (3 bloki, BIP2, REZ i kupa węzy) okazuje sie ze Liang ma porównywalne ciśnienie (widać to po rezie). Gotów jestem nawet zaryzykować stwierdzenie, że liang pompuje lepiej (w rezie woda aż sie zapieniła na początku!!!). A wraz ze zmianą pompki wymieniłem węże na mniejsze.... czyli z mojego doświadczenia - eheim 1250 NA PEWNO nie jest mocniejszy od Lianga - jeżeli wszystko jest pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie wydaje. Dlatego testuję sprzęt a potem o nim gadam.

Przymierzam się do zmiany pompy i byłoby miło gdybyś łaskawie, po 12 dniach, zaszczycił wszystkich swą obecnością i udowodnił tą przewagę eheima (którego zresztą miałem już 3 modele) nad laingiem. A może jednak tylko dużo gadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...