Skocz do zawartości
pietach

Info O Programach Monitorujących

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku usprawiedliwię się ze nie użyłem opcji "szukaj" - nie mam internetu w domu a w pracy nie mam duzo czasu na buszowanie w necie.

Potrzebuję info o jakis programach typu Everest, MBM, SpeedFan lub podobnych pokazujących temperature procesora.

Plus jakis program obciążajacy procesor i grafike.

Chciałbym zrobić test porównawczy różnych wentylatorów na chłodnicy i wpadłem na pomysł że można wyłączyć dysk twardy żeby nie zagłuszał i uruchomić jakiegoś linuxa z CD-ROMu.

W domu ma Knoppixa ale jakiegos z przed roku...może jest jakaś świeższa wersja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam mbmon, pod linuxa tez powinien być

pokazuje temperaturki, napięcia, i obroty wentylatorów

przykład:

 

Temp.= 29.0, 39.0, 19.0; Rot.=	0,	0,	0Vcore = 1.62, 2.48; Volt. = 3.31, 4.95, 11.43, -11.91, -1.47

Do obciążania prockana na ogół zapodaję jakąś kompilację, albo unixbench (ostatnie znalezisko), a do grafiki nie mam pomysłów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego aby widzieć temperaturę potrzeba lm_sensors + kompilacja jądra 2.6 i dodanie w jego konfiguracji modułów i2c i wsparcie dla chipów odpowiedzialnych za pobieranie temperatury (jakieś winbondy i inne) IMHO na knopixie nie da rady tego dokonać chyba tylko instalacja na dysku i konfiguracja i dopiero zabawa w testy ale tego możesz dokonać na winXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego aby widzieć temperaturę potrzeba lm_sensors + kompilacja jądra 2.6 i dodanie w jego konfiguracji modułów i2c i wsparcie dla chipów odpowiedzialnych za pobieranie temperatury (jakieś winbondy i inne) IMHO na knopixie nie da rady tego dokonać chyba tylko instalacja na dysku i konfiguracja i dopiero zabawa w testy ale tego możesz dokonać na winXP

pierdu, pierdu pitu cos_tam (ze zrostem % we krwi maleje zasob slow :) ) wlasnie zainstalowalem mbmon na kompie mojej dziewdczyny - slackware 10.0 - i bez komilacji jądra sie obylo :>

 

mbmon bajeranckim programem ie jest, ale pewnie istnieje nascie innych, ktore dzialaja bez komplikacji jadra ;)

po co sobie zycie utrudniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...