Skocz do zawartości
jonas

Mały Czarnuch

Rekomendowane odpowiedzi

Ha, mam cię - nigdzie nie pisałem, że to jest mod czegokolwiek, tylko moja puszka. Macte! :>

Ha Ha... teraz ja mam Ciebie :).. to jest dział modyfikacje i tu przedstawia się MODy.. jesli chciałeś w swych zamysłach pochwalić się puszką to od tego jest dział prezentacje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym, co tu już nieraz widziałem (kupna puszka + kupny świecący wiatraczek + kupne okienko = kupowy "mod") uważam się za króla moddingu na Europę Środkową :>

 

Zamiast zachodzić mnie semantycznie z mańki podrzuciłbyś ideę na lewą ściankę, a? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szanowanym i znanym skądinąd Google SketchUp'em w wersji 5 :) - dodam darmowym... choć okrojony głównie z możliwości exportu plików 3d, co jest jego największą wadą, pośród licznych zalet :). Warto nadmienić, że moderzy całego swiata zrobili trochę różnych elementów wystrojowych do komputera - choć z założenia googli, skeczup ma służyć do tworzenia budowli 3d do google earth... :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK - to ma być coś prostego i łatwego w szybkim montażu/demontażu, a nie instalacja artystyczna pt. "Bezlitosna nieuchronność przemijania" :>

 

Dumam nad jakąś grubszą siatką (wystarczająco grubą, żeby była sztywna sama z się, bez dodatkowych wzmocnień, taki dziurkowany arkusz blachy) albo pleksiwem na cały bok, obie koncepcje mocowane rzecz jasna na magnesy. Siatka zapewni względny przewiew pasywnemu chłodzeniu procka, za to pleksiwo wytłumi do reszty dmuchacza i zatrzyma kurz.

 

W tym kierunku dumam, w krótkich żołnierskich słowach: maksymalna prostota i minimalna ilość pie...lenia się z tym :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blacha nie będzie sztywna, ni siatex sztywny nie będzie, jesli nie będzie zaopatrzony w zagięcia. Wydobyłem kiedyś z wykopalisk znamienitą blachę bardzo fajną perforowaną z dziurkami uknutymi po całej powierzchni... Jako, że mod wymagał ukrócenia jej długości a ogólnie zredukowania wymiarów poniżej zagięć na krawędziach, to tak też postąpiłem...

 

Po wyczynie okazało się iż blacha pozbawiona owych zagięć wygina się na wszystkie boki i za cholerę jasną ni ciemną nie raczy ułożyć się jednopłaszczyznowo... Więc tak na wszelki wypadek ślę przestrogę ku fajnym blachom perforowanym tudzież siatexom bez dodatkowych umocnień i usztywnień.

 

Kurde i nie dostałem lizaka no... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnie - taż my oba z Wroslawii, pewnie dlatego. Wprawdzie pomieszkiwałem tam wszystkiego trzy lata szczęniectwa, ale za to miejsce urodzenia w dowodzie mam imponujące :>

 

Mam plan, wykonam go sam. Skompilowałem podawane mię tu pomysły i wykoncypowałem (siedząc na tronie w świątyni dumania, a jakże, istna wylęgarnia twórczych pomysłów) boczną ściankę dualnego przeznaczenia i konstrukcji, bazowaną na 3mm aluminium. W części górnej wyrzezam dziurkę Des-durkę i zakryję ją wstydliwie siatexem, iżby procek miał gdzie parować, w części dolnej zaszaleję i machnę prostokątny pas pleksiwa, obejmujący też zasilator. Nie mam niestety ładnych kredek, żeby to teraz narysować, ale też dopóki nie wykroczyło to poza strefę planów i gromadzenia surowców, wolę nie zapeszać. Zbyt dużo tu już było "nju prodżekt startedów" :>

 

 

Bajdełej - można zmienić diodę w myszce aptecznej bez uszczerbku dla poprawności działania owejże? Konkretnie na zielony, będzie mi konweniował z przyciskiem na puszce. Biały też by mógł być, ale śmiem przypuszczać, że wypluwa zbyt szerokie widmo świetlne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelzak czemu starsz sie nasladowac jonasa w pisaniu?:>

:), od razu naśladować... każdy wie że jonasa nie da się zastąpić, po prostu podoba mi się jego styl mówienia, wróć.. pisania więc staram się odpowiadać w sposób przynajmniej zbliżony jonasowemu, coby samotny się nie czuł :D.. Poza tym to dosyć ciekawa zabawa językowa, no i dialog nabywa większego polotu i nietuzinkowości :).

 

Jeśli część ludzi może rozmawiać el0 ziomalskim slangiem, to ja wolę rozmawiać po jonasowemu, choć mistrzowi nie dorównam a nawet nie jest to moim zamiarem. Mam nadzieję, że pure pecowy władca prozy (nie poezji) nie czuje sie zgorszony faktem, iż plebs próbuje konwersować w jego ojczystym wraslawskim języku :)

 

Inne stanowisko jakie można zająć w tej kwestii jest takie, że jonas nie ma de facto monopolu na używanie wyrazów szanowanym i znanym skądinąd ani na takowy styl pisania.

 

Jeśli już bardzo chciałbym kogoś naśladować, to pionierem jest/są tu raczej mumio... :wink:

 

no.. a tą diodę to najlepiej będzie sprawdzić samemu... Przelutowanie diody to chwila roboty, warta poświęcenia celem zdobycia doświadczenia :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że aluminium i magnesu nie zmusisz do współpracy.

W życiu bym nie wpadł :>

 

Magnesy przysmarkam do aluminium przeokrutnie mocarnym klejem do metalu. Takoż siatex, pleksiwo chyba na glutpukawkę, czyli pistolet na klej, bo najłatwiej.

Pokusiłem się nawet o wykonanie dizajnerskiego rysunku w profesjonalnym programie konstruktorskim pt. MS Word :>

 

Eny ajdijas? Może iluminacja jakaś? Dobra iluminacja nie jest zła, jak mawiają zwolennicy anala o tej formie aktywności seksualnej.

 

 

Zwracam ci, PelzaKu, uwagę, że wykorzystałem część twojego pomysłu. Wystarczająca rekompensata za brak lizaka? :>

post-6941-1164579797_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zmienić diodę w myszce aptecznej bez uszczerbku dla poprawności działania owejże?

Można.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zaznaczam, że nie wymieniałem diody Photoshopem, tylko lutownicą :> Zdjęcia rozjaśniane IrfanView, żeby było cokolwiek widać (best f..cks dla firmy Sony za wypuszczenie stolca pt. Cybershot P73).

Myszka działa, trzeba tylko zwiększyć nieco szybkość wskaźnika w Panelu sterowania. Dioda ma 2400mcd, była to najmocniejsza zielona jaką mieli w sklepie.

 

Czcijcie mnie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czimy :D

 

moze trzeba było domajtrować jakieś diodaki po bokach bo myszka widzę półprzezroczyta aż się prosi sama przez się, żeby ewentualne światełko dolutować.. :)

 

no ale to tak na marginesie...

szfak już 22:16.. trzeba zwiększyć tempo browsowania ppc, bo rano znów do fabryki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to za mało tego murzyństwa ojciec, coś bym na złoto przebłogosławił no i ten kawałek tego zasłonidełka na zasilator z naklejką jakoś nie wygląda, nie da się tego obudować w bardziej cywilizowany sposób, albo schować jakoś..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem doprawdy, czemu wszyscy się czepiają mojego zasilatora - a to brzydki, a to wujowy, a to pleksa krzywa, a to naklejka pedalska, a to coś tam jeszcze.

Gdybym nie obawiał się, że coś mi tam przypadkowo wpadnie albo przez nieuwagę rączyną dotknę, to bym tego ogryzka pleksiwa w ogóle nie dawał. A teraz jest

a ) osłonięty (safety first, kids)

b ) widoczny, jako i reszta flaków

Od strony kostki niczym nie będę osłaniał, bo przewiew musi być, zwłaszcza żem dmuchacze przełączył na 8,7V (między +12V a +3,3V). Wprawdzie zrobiło się ciszej, ale słabiej wieje.

 

Złoty kolor mnie mierzi, więc skeczu z papugą nie będzie. To taki monochromatyczny czarnuch, a nie el0 nigga z Alaską na zębach :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to za mało tego murzyństwa ojciec, coś bym na złoto przebłogosławił no i ten kawałek tego zasłonidełka na zasilator z naklejką jakoś nie wygląda, nie da się tego obudować w bardziej cywilizowany sposób, albo schować jakoś..?

tak czytam ten tekst i widzę że jakiś znajomy... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebrnalem przez temat i musze powiedziec, ze ciezko sie czyta wypociny Jonasa bez popuszczenia kilka razu tu i tam...

Bardzo lubie taki styl moze nie tyle co moddingu, ale badz co badz zabawy z wlasna buda (jakkolwiek by to nie zabrzmialo).

Bardzo schludnie, zero wytryskow, na ktore szkoda nerki.

Tylko moze zmien te przyciski na cos dyskretniejszego? No chyba ze masz problemy z trafianiem a te wielkie bukwy ulatwiaja Ci zycie :)

Co do iluminacji - nieeeee!! Ja protesuje!! W imieniu nauki protestuje!! A juz wszystko, tylko nie zielone...

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moze zmien te przyciski na cos dyskretniejszego? No chyba ze masz problemy z trafianiem a te wielkie bukwy ulatwiaja Ci zycie :)

Co do iluminacji - nieeeee!! Ja protesuje!! W imieniu nauki protestuje!! A juz wszystko, tylko nie zielone...

Czarnuch otrzymał niedawno nową, mniej szpetną fizys, flopiątko i takie tam bzdety. Siłą rzeczy przyciski zmieniłem na bardziej dopasowane estetycznie, st1ch miał dobry pomysł na spłodzenie plastikowej mordy, danke, mein liebe Freund.

Ponieważ jednak mam jeszcze w planach, budowie i częściach zwodowanie procka, nie będę się rozdrabniał na jakieś aktualizacjątka i w swoim stylu wrzucę wszystko od razu. Taka dawka uderzeniowa o mocy litra Laxigenu.

Lewą ściankę na razie odpuszczam, za dużo grzebię insajd i jak siebie znam, to i tak ją odstawię w kąt, obrzuciwszy plugawym słowem na pożegnanie. Iluminacji takoż nie będzie, doszedłem do słusznego poniekąd wniosku, że świecidełka są fajne. Gdzieś tak przez pierwsze trzy dni :>

 

Jak to pisał niesławnej pamięci Thorn a.k.a. "Skończyłem!" - coming soon :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zaczac pisac o topie ze cos z nim mozna zrobic ( pimp czapka :?: ) ale wlaczylo sie lekko myslenie konwencjonalne o chlodzeniu i wyjasnij mi jedno :arrow: musk maszynerii jest na slocie ktory ma maly bzyczek na 2x40mm, tak? I jak tak patrze na ogol to zdaje mi sie ze to co leci w gore jest ciagniete przez 80 na tyle... Popraw mnie jesli sie myle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej, hrabino.

Jeśli zabawki przejdą pomyślnie test szczelności i niczego przy tym nie popsuję, ta 80 z tyłu będzie dmuchać na chłodnicę. Rureczki puszczę do góry, sufit przebiwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[tada.wav]

Dołączona grafika

Upraszam, by uwagi nt. chłodzenia zamieszczać w tym temacie. Danke.

 

Ponieważ jestem człowiekiem ugodowym i umiem słuchać, postąpiłem zgodnie z sugestiami tego i owego i wykopałem oryginalny front do mojej puszki. Koloru był ci on białobrudnego, miał dziurki Des-durki na trzy przyciski i tak dalej. Ogólnie dysgust i kał.

Dziurkę na "power" zasmarkałem glut-pukawką (nie miałem szpachli ani nawet czasu, żeby się uczyć nowej metody rzeźbialniczej), a obecne "power" i "reset" mieszczą się w dotychczasowych "reset" i "turbo". Wszystko przeszorowałem glancpapierem, coby zetrzeć w proch i pył napisy i inne takie.

Dołączona grafika

Za tym kawałkiem przezroczystego plastiku nieokreślonej barwy siedzą diody: biała "power", niebieska "hdd" i czerwona "link". Wywlekłem z sieciówki kabelek i pociągnąłem go sobie aż na front. Spostrzeżenie naukowe - karta sieciowa daje zbyt niskie napięcie dla niebieskiej diody :>

Dołączona grafika

Kolorystyka policyjna, trzymam się kanonu. Yo! :>

 

Przybyło flopiątko, ma czarną buziuchnę i białą dioduchnę. Po pomalowaniu panelu skończył mi się spray. Uff.

 

Dmuchacz przy zasilatorze z powodu kwadratowych otworków ssie o wiele słabiej, przy czym radiatory zasilatora są zaledwie letnie.

 

Całość wygląda teraz co najmniej akceptowalnie, mongoloidalny nawis zniknął, ergonomia też jakby lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...