Skocz do zawartości
mostom

Temperatura Procesora W Lapku.

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką macie temperaturę przy obciążeniu 100 % procka w swoich laptopach, a jaką bez obciążenia?

Nie wiem czy u mnie jest coś nie tak - czy tak ma być - ale bez obciążenia mam około 50 stopni a przy pełnym obciążeniu 86 stopni.

Czy to troszkę nie za dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obciązenia + C'n'Q = 40c.

 

Obciązenie = 60c.

No to chyba te 85 przy obciążeniu to troszkę dużo - może spawdzę jeszcze później - bo teraz mi się dodatkowo nagrzewa bateria (ładuje się) więc w okolicy procka jest wyższa temperatura. Fakt, że mój Asusik nawet jak mu się włączy wentylator to jest cichy - pewnie coś za coś. A czy idzi jakoś sprawdzić w lapku prędkość obotową wentyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z ciekawości sprawdziłem u siebie w hp7400 z t2250, przy przeglądaniu internetu, winampie, gg, temperatura 45*, oczywiście włączony jest schemat "przenośny/laptop", więc proc skręcony jest wtedy na 800mhz, wentylator jest wtedy wyłączony i załącza się co około dwie minuty na pare sekund, natomiast przy uruchomionym SP2004 na dwa rdzenie, temperatura doszła do 64*, oczywiście wentylator pracował wtedy cały czas :) Osobiście wydaje mi sie że temperatura 85* to dużo, tym bardziej, że jest dość chłodno na dworze, strach pomyśleć co będzie w lecie, gdy na zewnątrz będzie +35*, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z ciekawości sprawdziłem u siebie w hp7400 z t2250, przy przeglądaniu internetu, winampie, gg, temperatura 45*, oczywiście włączony jest schemat "przenośny/laptop", więc proc skręcony jest wtedy na 800mhz, wentylator jest wtedy wyłączony i załącza się co około dwie minuty na pare sekund, natomiast przy uruchomionym SP2004 na dwa rdzenie, temperatura doszła do 64*, oczywiście wentylator pracował wtedy cały czas :) Osobiście wydaje mi sie że temperatura 85* to dużo, tym bardziej, że jest dość chłodno na dworze, strach pomyśleć co będzie w lecie, gdy na zewnątrz będzie +35*, Pozdrawiam

Myślę, że u mnie problemem może być to ładowanie baterii podczas testu - co do temperatury w pomieszczeniu to teraz mam 27 stopni - więc za chłodno nie jest :). Zaraz sprawdzę przy wyłączonym ładowaniu - bo już się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość duży problem. Otóż mój procek wali takie temperatury, że szkoda gadać. Przy 800mhz i obniżonym napięciu do 0,748V mam ok. 47 stopni, co i tak powoduje wkur*** wycie wiatraczka. Gdy ustawie normalnie procka, np by grać w PES, przy 50% wykorzystaniu procka mam 89 stopni! Dzisiaj rozkręciłem lapka, powyczyszczałem, myślałem, że to coś da, a tu lipa;/ Szkoda gadać. Myślę nad kupieniem coolera pod lapka, ale czy to dużo da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego della usatwialem tak aby nie przekraczal 55 stopni. Po zmianie laptopa na toshibe z P4-M 2 Ghz, temperatury są ciekawe :) Pod obciazeniem wyskoczyl mi alert z NHC , iż procesor przekroczyl 80'. Zalezy od proca, P4 widac sa bardzo gorącymi procesorami :/ Teraz w windowsie co jakis czas wentylaor sie wlacza - gdy CPU przekroczy 68' - chlodzi go do 60 i tak w kółko. Latem pewnie wentylator rzadko bedzie sie wylaczal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obciązenia + C'n'Q = 40c.

 

Obciązenie = 60c.

 

Hmm nieźle... ja w podobnym lapku (Q097) w spoczynku mam ok 50; gg, winamp, przegladarka, DC++ - ok 60 stopni; gry - 75 stopni

Edytowane przez remuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba te 85 przy obciążeniu to troszkę dużo - może spawdzę jeszcze później - bo teraz mi się dodatkowo nagrzewa bateria (ładuje się) więc w okolicy procka jest wyższa temperatura. Fakt, że mój Asusik nawet jak mu się włączy wentylator to jest cichy - pewnie coś za coś. A czy idzi jakoś sprawdzić w lapku prędkość obotową wentyli?

 

Hmm nieźle... ja w podobnym lapku (Q097) w spoczynku mam ok 50; gg, winamp, przegladarka, DC++ - ok 60 stopni; gry - 75 stopni

 

CoreDuo/Core2Duo grzeją się o wiele mocniej od Turionów X2. Okolice 80c w stress dla CoreDuo/Core2Duo to normalna temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd niektóym biora sie takie temperatury :?

ja mam PM 735 1,7GHz i temp podczas normalnej pracy to jakieś 47*C (wentyl wyłączony) jak trochę go przycisnę to skacze do 52*C. maxymalne obciążenie temp stoi na ~50*C (wentyl pracuje na najniższych obrotach). chyba mam znośne temperatury. może to zaleta Arctic Silver 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAX temp:

 

 

AMD Althon, Althon

Opteron, Duron & Sempron Series

AMD Athlon (socket) upto 1Ghz 90°C

AMD Athlon (slot) all speeds 70°C

AMD Athlon Thunderbird 1.1Ghz+ 95°C

AMD Athlon MP 1.33Ghz+ 95°C

AMD Athlon XP 1.33Ghz+ 90°C

AMD Athlon XP T-Bred upto 2100+ 90°C

AMD Athlon XP T-Bred over 2100+ 85°C

AMD Athlon XP Barton 85°C

AMD Duron up to 1Ghz 90°C

AMD Duron 1Ghz+ 90°C

AMD Duron Applebred 85°C

AMD Opteron 65 - 71°C

AMD Athlon 64 70°C

AMD Athlon 64 (Socket 939, 1.4 volts) 65°C

AMD Athlon 64 FX 70°C

AMD Athlon 64 X2 71°C

AMD Sempron (T-bred/Barton core) 90°C

AMD Sempron (Paris core) 70°C

AMD Mobile Sempron 95°C

 

AMD K6 Series

AMD K6/K6-2/K6-III (All except below) 70°C

AMD K6-2/K6-III (model number ending in X) 65°C

AMD K6-2+/K6-III+ 85°C

 

Intel Pentium III Series

Pentium III Slot 1 500-866Mhz 80°C

Pentium III Slot and socket 933Mhz 75°C

Pentium III Slot 1 1Ghz 60 - 70°C

Pentium III Slot 1 1.13Ghz 62°C

 

Intel Celeron Series

Intel Celeron 266-433Mhz 85°C

Intel Celeron 466-533Mhz 70°C

Intel Celeron 566-600Mhz (Coppermine) 90°C

Intel Celeron 633-667Mhz 82°C

Intel Celeron 700 - 850Mhz 80°C

Intel Celeron 900Mhz - 1.6Ghz 69 - 70°C

Intel Celeron 1.7Ghz and Higher 67 - 77°C

 

Intel Pentium II

Intel Pentium II (First Generation "Klamath") 72 - 75°C

Intel Pentium II (Second Generation, 266-333Mhz) 65°C

Intel Pentium II (350 - 400Mhz) 75°C

Intel Pentium II (450Mhz) 70°C

 

Intel Pentium 4,

Pentium M (notebooks)

Intel Pentium 4 64 - 78°C

There are no specific stats for Pentium 4 CPU’s as P4’s have an ability to slow themselves down when they are getting too hot and thus, in theory they should never be able to burn themselves out. To get specifics consult Intel’s specifications for your particular model.

 

Intel Pentium M (notebooks) 100°C

 

Intel Pentium D (dual

core)

Intel Pentium D 820 (2.8Ghz) 63°C

Intel Pentium D 830 & 840 (3.0 - 3.2Ghz) 69.8°C

 

Intel Pentium Pro

Intel Pentium Pro. 256 or 512K L2 Cache 85°C

Intel Pentium Pro. 1MB L2 Cache 80°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te maksymalne temperatury to są diody procesora czy po prostu "procesora"? Bo w everscie są dwie opcje..i nie wiem ktora sie w koncu sugerowac :(

Docelowo chce oddac lapka (sempron 3300+) do serwisu wlasnie z powodu grzania sie... ale moze wszystko jest ok ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to max temp. z socketu (większość płyt glówwnych tak podaje) .W nowszych plytach bios pokazuje temperature z tzw diody termicznej procesora (zazwyczaj wyzsze wskazania), czyli temperature jaką ma jądro procesora. ALe w tym zestawieniu to temp z socketu.

Edytowane przez cybermar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...