Skocz do zawartości
andixad

Dvd > Divx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Nigdy nie bawiłem się obróbką video, ale chciałem sobie przegrać film z formatu dvd na divx'a. Więc za pomocą prostego programu AutoGordianKnot.2.26 przerobiłem na divx'a. W katalogu do którego został przekonwertowany film znajduje się też folder 'agk_tmp' w którym znajduje sie kilkanaście róznych plików w tym też plik audio z polskim lektorem, którego nie słychać w samym filmie. Dlatego mam pytanie, co zrobić żeby połączyć pliki audio z video w jeden plik??

 

Próbowałem tak:

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/laczenie%20obrazu.html

 

ale ani mp3 ani ac3 nie może zostać otwarte w VirtualDub i przy próbie otwarcia wyskakuje komunikat:

'The sound file 'ścieżka' cloud not be processed. Please check that it is a valid WAV file'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj VirtualDubMod, oraz uzyj szukajki - bylo o tym nie raz i nie dwa.

I właśnie że robiłem VirtualDubMod'em tak jak jest to opisane tutaj:

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/laczenie%20obrazu.html

ale nic z tego nie wychodzi, jedynie to przy próbie otwarcia audio wyskakuje taki komunikat:

'The sound file 'ścieżka' cloud not be processed. Please check that it is a valid WAV file'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten artykuł dotyczy VirtualDub a nie VirtualDubMod. :mur:

 

Scalanie pliku video ze ścieżką dźwiękową w formacie AC3 / MP3 (za pomocą VirtualDubMod 1.5.10.1 PL).

 

---

 

Poza tym można jeszcze skorzystać z AVI-Mux GUI.

 

Przed kliknięciem na start trzeba zaznaczyć dodany plik AVI i skorzystać z generate data source from files.

W AVI-Mux GUI można połączyć wideo i audio zarówno do kontenera AVI jak i MKV.

Dołączona grafika

 

---

 

Przy okazji... proszę dokładnie przeczytać artykuł: Rekompresja DVD do formatu AVI za pomocą Auto Gordian Knot 2.26.

(W AGK można od razu wybrać ścieżkę audio, która ma być dodana do pliku AVI.)

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten artykuł dotyczy VirtualDub a nie VirtualDubMod. :mur:

 

Scalanie pliku video ze ścieżką dźwiękową w formacie AC3 / MP3 (za pomocą VirtualDubMod 1.5.10.1 PL).

 

---

 

Poza tym można jeszcze skorzystać z AVI-Mux GUI.

 

Przed kliknięciem na start trzeba zaznaczyć dodany plik AVI i skorzystać z generate data source from files.

W AVI-Mux GUI można połączyć wideo i audio zarówno do kontenera AVI jak i MKV.

http://img45.imageshack.us/img45/3120/avimuxzb8.th.jpg

 

---

 

Przy okazji... proszę dokładnie przeczytać artykuł: Rekompresja DVD do formatu AVI za pomocą Auto Gordian Knot 2.26.

(W AGK można od razu wybrać ścieżkę audio, która ma być dodana do pliku AVI.)

Hmm.. mimo że zrobiłem tak jak piszą w artykule http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-105.html dżwięku jakoś nie moge usłyszeć, będę jeszcze próbował... :?

Dzięki bardzo za twoją odpowiedź, Pozdrawiam. :D

 

 

 

Nie cytujemy obrazków

Domik

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałeś ścieżkę audio do pliku AVI i później jej nie słychać?

 

A czy masz zainstalowany AC3filter?

 

Ten plik audio, jakie ma rozszerzenie?

Sprawdź go za pomocą MediaInfo.

 

Ewentualnie możesz spróbować konwersji na inny format np. w BeSweet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 'Dostępnych strumieniach' już były 2 pliki w oknie, a ja dodałem ten swój trzeci strumień. A plik filmu mi przytył z 699MB do 840 MB <_< troszke dużo, pewnie nie skompresowane audio. I nadal nie słychać jak powinno. Coś tu jeszcze powinienem zrobić??

 

1. A czy masz zainstalowany AC3filter?

 

2. Ten plik audio, jakie ma rozszerzenie?

1. tak

 

2. rozszerzenie pliku audio: ac3

 

popróbuje jeszcze

post-114112-1162894420_thumb.jpg

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 'Dostępnych strumieniach' już były 2 pliki w oknie, a ja dodałem ten swój trzeci strumień. A plik filmu mi przytył z 699MB do 840 MB <_< troszke dużo, pewnie nie skompresowane audio.

Przy nieskompresowanym audio miałbyś znacznie większą objętość pliku.

W końcu dodałeś kolejną ścieżkę audio - nic dziwnego, że plik AVI się powiększył.

 

Jaki jest czas trwania tego pliku wideo?

Zauważ, że pierwsze dwie ścieżki mają inną długość (czas) niż trzecia.

 

Potrzebujesz wszystkich trzech ścieżek? Usuń niepotrzebne (zaznacz i kliknij Disable).

 

W jakim programie odtwarzasz? Czy masz w nim możliwość zmiany ścieżek audio?

 

Odsłuchaj tą ścieżkę audio np. w VLC, MPlayer albo Winamp (z pluginem AC3). Czy w ogóle pasuje do filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak:

na screenie widać jakie mam pliki do tego filmu,

ponieważ przy konwertowaniu dvd > avi powstały pliki avi pełny 1,4 GB, i dwa [ten pełny podzielony na 2 kawałki] avi po ok. 700MB, myślałem więc że te pliki:

Purpurowe rzeki T01 3_2ch 384Kbps DELAY 0ms.ac3

Purpurowe rzeki T02 3_2ch 384Kbps DELAY 0ms.ac3

są plikami audio z dubbingiem, do tych kawałków filmu [te po 700MB].

 

Myliłem sie, sprawdziłem taj jak radziłeś programem VLC, i okazało się ze to są takie same wręcz pliki tylko z muzyką i o czasie trwania całego filmu ok. 100 min.

 

natomiast ten z dubbingiem to jest:

Purpurowe rzeki T02 3_2ch 384Kbps DELAY 0ms

 

Próbowałem za pomocą AVI-Mux_GUI-1.17.7 wgrać to mp3 do avi. skutek jest taki, że po włączeniu filmu w odtwarzaczu film trwa 6 sekund [ciężar filmu 1,44 GB]

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Chyba najlepiej by było, gdybyś opisał w jaki sposób wykonywałeś konwersję w AGK oraz jak łączyłeś w AVI-Mux GUI.

 

Proszę Cię bardzo nie upychaj wielu ścieżek audio do kontenera AVI (możesz mieć później problemy z odtwarzaniem) - lepszym rozwiązaniem jest MKV (możliwe to jest w VirtualDubMod jak i AVI-Mux GUI).

 

... po włączeniu filmu w odtwarzaczu ...

Jakim odtwarzaczu (VLC, SubEdit-Player?)? Masz na myśli program czy odtwarzacz stacjonarny DVD/DivX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

1. Chyba najlepiej by było, gdybyś opisał w jaki sposób wykonywałeś konwersję w AGK oraz jak łączyłeś w AVI-Mux GUI.

 

Proszę Cię bardzo nie upychaj wielu ścieżek audio do kontenera AVI (możesz mieć później problemy z odtwarzaniem) - lepszym rozwiązaniem jest MKV (możliwe to jest w VirtualDubMod jak i AVI-Mux GUI).

 

2. Jakim odtwarzaczu (VLC, SubEdit-Player?)? Masz na myśli program czy odtwarzacz stacjonarny DVD/DivX?

1. Input file: D:\Purpurowe rzeki\VIDEO_TS\VTS_02_0.IFO

Output file: D:\Purpurowe rzeki\Purpurowe rzeki.avi

Audio track(s): Francais AC3 6ch & Polish AC3 6ch

Subtitle track(s): No Subtitles

Select output size: 2 CDs 1400MB

w 'Adwanced Options' zmieniłem tylko: XviD > DivX

na końcu Add Job i Start.

 

2. w WMP

post-114112-1162903049_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że AGK zrobił dokładnie to co ustawiłeś - konwersja z DVD do dwóch plików AVI z dwoma ścieżkami audio (takimi jakie sobie wcześniej ustawiłeś).

Ale... w WMP nie możliwości zmiany ścieżki audio (chyba, że skorzystasz z odpowiednich filtrów DirectShow). Odtwarza tylko jedną (domyślnie pierwszą) ścieżkę.

 

Czy właśnie to co powyżej chciałeś uzyskać? Pliki AVI z dwoma ścieżkami audio?

A może wolisz mieć tylko jedną ścieżkę audio (ale PL)?

 

Według screenshotu powinieneś mieć dwie ścieżki - jedną w języku francuskim, a drugą z polskim dubbingiem.

Sprawdź w VLC - masz w nim możliwość przełączania ścieżek audio - Audio > Audio Track.

 

Jeśli się wcześniej nie pomyliłeś i nie wybrałeś dwa razy tej samej ścieżki audio w AGK - wystarczy otworzyć filmik w VirtualDubMod (lub AVI-Mux GUI) i zapisać (zmuxować) do kontenera MKV. Przy zainstalowanym Haali Media Splitter powinieneś mieć możliwość zmiany ścieżek audio (ikonka Haali w zasobniku systemowym). Zmieniać ścieżki możesz też w niektórych odtwarzaczach np. BSplayer.

 

W VirtualDubMod możesz ustawić domyślną ścieżkę - wybraną przesuwasz do góry klikając na Move up.

Domyślną ścieżkę ustawisz też w AVI-Mux GUI - prawy klawisz myszy na wybranej ścieżce i opcja default track.

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Tobie Super DvD Ripper ->jesli lubisz prostote, szybkosc i wygode,bo jest tam tylko wizzard z opcjami konwersji dvd na vcd, svcd, vob na vcd,svcd oraz do pliku AVI,wybierasz tylko rodzaj kodeka,dodajesz sciezke jaka chcesz, napisy tez i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

W 'Purpurowe rzeki T01 3_2ch 384Kbps DELAY 0ms.ac3' & 'Purpurowe rzeki T02 3_2ch 384Kbps DELAY 0ms.ac3' są jakieś przypadkowe jakieś dżwięki i ew. muzyka, podobnie też w avi.

 

Natomiast dubbing zarówno francuski jak i polski znajduje się w 'Purpurowe rzeki T02 3_2ch 384Kbps DELAY 0ms.mp3'

 

Dlatego za pomocą programu AVIMux_GUI tak jak piszesz 'zapisać (zmuxować) do kontenera MKV', tak zrobiłem wklejając Purpurowe rzeki T02 3_2ch 384Kbps DELAY 0ms.mp3 do avi. Ale wyskakuje taki bład że niby jest już ten dżwięk:

post-114112-1162931893_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego za pomocą programu AVIMux_GUI tak jak piszesz 'zapisać (zmuxować) do kontenera MKV', tak zrobiłem wklejając Purpurowe rzeki T02 3_2ch 384Kbps DELAY 0ms.mp3 do avi. Ale wyskakuje taki bład że niby jest już ten dżwięk

Cóż, na screenshocie widać wyraźnie, że ścieżka już jest dodana.

Jak wspomniałem wcześniej - usuń zbędne ścieżki audio.

Jeśli chcesz mieć tylko jedną ścieżkę audio - zapisz do AVI. Jeśli więcej - lepiej do MKV.

Poza tym, widać że masz już dodane 3 ścieżki audio (nic dziwnego, że plik AVI tak się rozrósł) a dwie ustawione na default.

Komunikat informuje, że plik jest 'w użyciu' - jak się domyślam, jest otwarty przez inny program (proces).

 

Czyli:

- odznacz zbędne ścieżki (przy zapisie zostaną pominięte),

- dodaj lub zozstaw tylko tą która Cię interesuje,

- i zapisz do AVI (jeśli będzie to jedna ścieżka wideo i jedna audio);

- albo możesz wstawić dwie ścieżki audio (jedna bez tłumaczenia, druga z dubbingiem), ustwaić jedną z nich na default i zapisać do MKV.

 

Jednak pozostaje pewien 'drobiazg'.

Masz w tej chwili film w jednym pliku AVI, czy podzielony na dwie części?

Czy dodawany plik audio ma ten sam czas trwania co plik wideo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbędne ścieżki odhaczyłem, po zapisie na avi film ma długość niby 6 sek., natomiast w mkv jest dubbing francuski i polski [w końcu :wink: ]

Komunikat raczej mówi o tym że plik już został dodany do AVI-Mux GUI, bo go w niczym nie otwierałem.

"Masz w tej chwili film w jednym pliku AVI, czy podzielony na dwie części?"

I w całości i w 2 kawałkach. Ja wziąłem to w jednym kawałku jako że ....

Czy dodawany plik audio ma ten sam czas trwania co plik wideo?"

..plik audio ma czas trwania tak samo długi co ten pojedyńczy plik wideo [01.34.48]

 

Nie wiem jeszcze jak zrobić na avi skoro wyswietla tylko 6 sek. filmu. Coś pewnie znowu żle robie, ale może dojde do tego.

 

A waga DVD to 1,91 GB, a MKV 1,43 GB.

 

Różnie ustawiałem w AVI-Mux GUI, w końcu się udało.

 

Wielkie dzięki, że mi pomogłeś, aż dziw ze miałeś tyle cierpliwości :D

post-114112-1162973048_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbędne ścieżki odhaczyłem, po zapisie na avi film ma długość niby 6 sek., ...

... Nie wiem jeszcze jak zrobić na avi skoro wyswietla tylko 6 sek. filmu.

Hmm... może indeks klatek jest uszkodzony?

Można spróbować naprawy indeksu w DivFix++ - opcja Rebuild Index.

Inna metoda to otwarcie pliku AVI w VirtualDubMod i ponowne zapisanie - oczywiście przy ustawieniu Video > Direct stream copy.

 

W VirtualDubMod możesz też od razu plik podzielić - zajrzyj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index...?showtopic=1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem metody 'otwarcie pliku AVI w VirtualDubMod i ponowne zapisanie', która jest dobra, nawet pojemność pliku avi spadła z 1,44GB > 1,1GB i chyba nawet jakość filmu się nie pogorszyła.

 

Natomiast użyłem też DivFix++ [opcje Rebuild Index] tylko ze tutaj został utwożony jakiś plik [1,5 MB], podaje też loga które może coś ci powie:

Processing file : Purpurowe rzeki2.avi

Error detected at byte: 65536

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 77028

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 201814

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 308420

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 421782

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 528696

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 630498

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 736724

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 849044

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 954222

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 1058838

Skipped 12 bytes due broken region

Error detected at byte: 1165770

Skipped 16 bytes due broken region

Stream Size : 1165662

Total Frame Count : 460

Video Data Frames : 170

Audio Data Frames : 290

Error: Bigger than 2 stream? Breaked.

Error: Bigger than 2 stream? Breaked.

DMLH found: 170

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem metody 'otwarcie pliku AVI w VirtualDubMod i ponowne zapisanie', która jest dobra, nawet pojemność pliku avi spadła z 1,44GB > 1,1GB i chyba nawet jakość filmu się nie pogorszyła.

1.1 GB - wydaje mi się, że właśnie taka pojemność powinna być.

Jeśli film jest odtwarzany prawidłowo, to wszystko wydaje się być w porządku.

 

Natomiast użyłem też DivFix++ [opcje Rebuild Index] tylko ze tutaj został utworzony jakiś plik [1,5 MB]...

Wygląda jakby indeks był mocno niekompletny albo nawet go brakuje. Prawdopodobnie wystarczyłoby skorzystanie z opcji Strip Index (odbudowa indeksu).

Wydaje się, że przy wcześniejszych operacjach coś się stało z indeksem (nie zapisany/zgubiony).

Indeks pliku AVI zawiera informacje o ilości klatek w filmie i ich kolejności.

Z loga wynika, że w indeksie (jeśli w ogóle istnieje) jest zawarta informacja o zaledwie 460 klatkach (frames) - tymczasem powinno ich być znacznie więcej (np. właśnie sprawdziłem plik wideo o czasie trwania ok. 90 min. - DivFix odczytał, że jest w nim 238539 klatek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 1.1 GB - wydaje mi się, że właśnie taka pojemność powinna być.

Jeśli film jest odtwarzany prawidłowo, to wszystko wydaje się być w porządku.

 

2. Wygląda jakby indeks był mocno niekompletny albo nawet go brakuje. Prawdopodobnie wystarczyłoby skorzystanie z opcji Strip Index (odbudowa indeksu).

1. Jest OK. :D

 

2. Skorzystałem z opcji Strip Index jednak wyświetlił sie tylko komunikat, nic poza tym. [screen1]

 

Komunikat mówi o odhaczeniu 'Keep Original' i 'Cut Out Bad Parts'. Odhaczyłem, i jeszcze raz zrobiłem 'Strip Index' i jest teraz tak że już przy otwieraniu katalogu z tym avi wyskakuje błąd [screen2], a przy otwieraniu avi widać że niby film ma trwać 01.34.48 (przed Strip Index pisało 6 sekund), jednak po 6 sekundach WMP wyświetla komunikat o błędzie.

post-114112-1163009829_thumb.jpg

post-114112-1163010533_thumb.jpg

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki, że DivFix++ nie zawsze potrafi 'naprawić' plik AVI a skuteczniejszym rozwiązaniem może okazać się ponowny zapis pliku w VirtualDubMod.

 

Gdy korzystamy z opcji Direct stream copy w VirtualDub, materiał wideo nie jest rekompresowany - nie powinno być żadnej utraty jakości. :wink:

 

---EDIT---

@Andixad: spróbuj naprawić plik AVI za pomocą VD z odbudową klatek kluczowych ...

Zdaje się, że obyło się nawet i bez odbudowy klatek.

1. Jest OK. :D

---EDIT---

Ciekawe tylko, czy popsucie indeksu nastąpiło w wyniku zbytniego 'mieszania', czy może zawinił któryś z programów (a może jedno i drugie).

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...