Skocz do zawartości
zdanek

Problem Z P2p Przy Laczeniu Liveboxem Tp

Rekomendowane odpowiedzi

witam! od 2 dni jestem uzytkownikiem liveboxa tp i mam problem z torrentami i p2p . probowalem przekierunkowywac porty w panelu routera ale nadal nie dziala, utorrent nie widzi otwartego portu chociaz w ustawiniach routera jest on niby przekierunkowany na wlasny ip ( 83.0. cos tam dalej....)Sciaga sie z predkoscia polowy przepustowosci lacza(ok 30kb/s ale strasznie skacze od zera nawet do tej wartosci, na modemie usb tego nie bylo, z dobbrego trackera szlo maks lacza :/) co robie nie tak? czy korzystajac z liveboxa da sie dobrze i szybko korzystac z torrentow. Pozatym transfer pomiedzy dwoma komputerami jest tragiczny ( laptop(wbudowane wifi) - stacjonarny z karka wifi w tym kluczu od liveboxa na usb) co zrobic? dzieli je tylko pietro w domku jednorodzinnym. Pomozcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem?? Przkierowałeś port na adres IP od neostrady ??

 

Poprawne przekierowanie portów polega na "nauczeniu" router'a jakie porty TCP bądź UDP mają być forwardowane (przekierowywane) na konkretny adres IP WEWNĘTRZNY.

 

Wewnętrzny tzn, z zakresu 192.168.1.1 bądź 192.168.0.1 bądź według własnych ustawień DHCP.

 

Jak sprawdzić jaki port wewnętrzny posiada komputer ??

 

1. Start-->> uruchom-->>wpisz "cmd" (bez cudzysłowia)

2. Wpisz "ipconfig" i odczytaj jaki adres IP ma Twój komputer, spisz go na kartce bądź zapamiętaj.

 

Jak przekierować port??

Najpierw musimy wiedzieć jakiego typu ma to być port TCP bądź UDP. Dowiemy się tego z konfiguracji danego programu. Jeśli już wiemy jaki to ma być port przechodzimy do konfiguracji Router'a i konfigurujemy odpowiednio.

 

Przykłady przekierowywanych portów w Livebox:

http://www.miasik.net/images/serwerylan.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki @lgolebio, to juz mi sie udalo zrobic! zastanawiam mnie tylko fakt ze droga radiowa udostepniany internet sie strasznie muli, niezaleznie czy komputer jest blisko czy daleko od liveboxa ... :/ Nie jest tak zawsze ale bardzo czesto. Wydaje mi sie ze jest gubione mnostwo pakietow... czy to normalne w przypadku tego liveboxa?? Jesli bym zmienil liveboxa na jakis inny ruter bezprzewodowy to poprawilo by sie? Transfer pomiedzy komputerami tez jest bardzo bardzo wolny. Jak da sie to poprawiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki @lgolebio, to juz mi sie udalo zrobic! zastanawiam mnie tylko fakt ze droga radiowa udostepniany internet sie strasznie muli, niezaleznie czy komputer jest blisko czy daleko od liveboxa ... :/ Nie jest tak zawsze ale bardzo czesto. Wydaje mi sie ze jest gubione mnostwo pakietow... czy to normalne w przypadku tego liveboxa?? Jesli bym zmienil liveboxa na jakis inny ruter bezprzewodowy to poprawilo by sie? Transfer pomiedzy komputerami tez jest bardzo bardzo wolny. Jak da sie to poprawiac?

Prawdopodobnie jest tak dlatego, że Livebox nie radzi sobie ze zbyt dużą ilością jednoczesnych połączeń, które wykorzstuje część programów P2P np Emule. Dochodzi tu poprostu do "zapchania" Acces Pointa. Jedynym panaceum jest restart bądź....co uważam za najbardziej sensowne, zakup routera bezprzewodowego.

 

Ściągnij Total Commandera, włącz oba komputery, i przy pomocy tego programu wejdź na pliki udostępnione przez jeden komputer i przekopiuj na swój. Najlepiej z PC na notebooka jakiś film, i powiedz mi jakiego rzędu masz transfer. Będzie podany w KB/s.

 

Jesli będzie na poziomie 500-700 kB/s to nie masz się czym martwić. "Livebox tak ma" i w chwili obecnej nie jest mi znane "obejście" tego zjawiska. Być może ktoś kiedyś udostępni hakowany firmware udoskonalający ten mankament.

 

Dla pocieszenia dodam, że Routery bezprzewodowe osiągają (w trybie 802.11g) 2200kB/s. Ale to tak jako ciekawostka tylko ;)

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zastanawiam sie na zakupem routera, bo ten caly livebox jest delikatnie drazniacy. Wszytstkie komputer (3 - 2 lapki i stacjonarny) maja karty spelniajace protokol 802.11g takze ten szybszy a sciaganie filmu ze stajonarnego na lapka trwa od 150 do 280 min (sic!) takze transfer jest tragiczny. Myslisz ze na routerze bezprzewodowym np. d-linka albo linksysa osiagnalbym lepsze rezultaty oraz czy p2p i stronki smigaly by szybciej? Zastanawiam sie nad taka opcja bo liveboxa moge jeszcze zwrocic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P2P będzie napewno lepiej chodził. Strony będą otwierać się raczej tak samo, bo i tak nie wykorzystasz swojego łącza, no chyba że masz minimum 4Mb/s. Filmy 700MB będą się ściągać w max 5-7 minut.

 

Ja mam Linksysa WRT54GL i mogę go polecić. Nie jest bez wad, ale do zastosowań domowych wystarczy.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten linksys nada sie do podzielenia neostrady? co sadzisz o routerze d-link di -524? jest sporo tanszy, czy bedzie rownie dobrze dzialal? kiedy p2p jest wylaczone stronki dzialaja calkiem okej takze chcialbym wiedziec jak to bedzie z ktorymi z tych routerow przy wlaczonym p2p, czy sytuacja sie powtorzy i http bedzie sie mulic czy cos sie poprawi. Bo przy wlaczonym utorrencie na seedowanie ani sie dobrze nie wysyla ani stronki dobrze nie smigaja co jest denerwujace...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się w połączeniu z dodatkowym modemem ethernetowym.

 

WRT54GL (alternatywny soft) i di -524 to niebo, a ziemia... Teraz P2P zapychają Ci łącze... Dlatego jak wyłączysz P2P to strony chodzą OK. Na Linksysie ustawisz QOS i przy używaniu P2P strony będą chodziły poprawnie.

 

@lgolebio

Ja mam Linksysa WRT54GL i mogę go polecić. Nie jest bez wad, ale do zastosowań domowych wystarczy.

Jakie Ty wady widzisz :) ? Bo dla mnie ten router ich praktycznie nie posiada :-P No moze poza kilkoma kosmetycznymi w stylu długi restart czy mało widoczne diody. :) Do zastosowań domowych to dla co niektórych jest on aż zaa dobry :-P Ostatnio widziałem nawet sieć w oparciu o WRT54GL z Tomato, który dzielił dynamiczne łącze DSL 8000 na 16 userów (Lan i WLAN) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do neostrady się nada, pod warunkiem, że masz modem na złączu RJ45. TEn co w chwili obecnej masz jest na USB i jego w zaden sposób nie da się podłączyć do Routera.

 

Każdy program typu P2P będzie zamulał łącze i zawsze będą chodziły wolno strony internetowe. Można to obejść korzystając z QoS.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm okej to wiem juz jaki router, jak tego linksysa tak zachwalacie to sie chyba nie niego skusze tylko jeszcze kwestia polaczenia modemu z tym routerem. Rzeczywiscie mam modem sagema laczony przez usb z kompem. Czy Tp SA wymieni mi ten modem na jakis inny z koncowka RJ45? jesli nie to jaki modem kupic i ile to bedzie kosztowac? Czyli ten od Tepsy bedzie bezuzyteczny:/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry modem niestety trochę kosztuje... http://allegro.pl/item139492314_modem_rout...f_v_krakow.html

 

Możesz poszukać jakiegoś używanego modemu ADSL. Musi mieć port RJ-45 i obsługiwać tryb mostu (bridge).

 

EDIT

Z nowych w grę wchodzi oczywiście jeszcze http://allegro.pl/item139021791_asmax_ar80...er_lan_usb.html

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...