Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Odwyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupuje podzespoly komp. ktore sa najbardziej podatne na o/c , mam przy tym zabawe i oszczedzam sporo kasy.

W moim przypadku to nie jest nalog, raz czy dwa razy zapodalem maksymalne ustawienia dla sprzetu, aby zobaczyc na ile przyslowiowo idzie i jakie osiaga wyniki i jaki bede mial zapas na przyszlosc, zanim bedzie mnie czekac wymiana flakow. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz niestety z tym skonczylem...Juz mnie to przestalo bawic odkad zaczalem wyczynowo jezdzic na rowerze...Mam juz od ponad roku takie O/C kompa jak w podpisie.Teraz znow ograniczylem sie z jazda na rowerze bo znalazlem sobie extra dziewczyne...I wszystko popierd.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytałem to forum (które wtedy jeszcze było "tamtym"), naszła mię ochota być "big badass mofo overclocker". Ustawiłem FSB na 100MHz, teoretycznie powinienem mieć wtedy 400 na procku, ale wyszło 200 i wywalił się na "memory test". Łird. Ktoś wie czemu, zwłaszcza te 200 miast 400? Nieśmiało podejrzewam RAM.

Z tym co mam najwyższe FSB to 83MHz, potem procek i pamięci zaczynają złośliwie rechotać i odmawiają współpracy jakem to opisał. A podobno płyta nie jest takim nieudanym stolcem, jak myślałem. Ba, na pewno nie jest, ma możliwość ustawienia FSB 66, 75, 83, 100, 105 i 120 i inne wesołe rzeczy. Szał macicy na ulicy.

 

Ale przynajmniej wiem, co i po co robię i niejednego mogłem nazwać już durniem patentowanym w dyskusji na temat podkręcania. I zmniejszyłem taktowanie Athlona w kompie Księżniczki, w konsekwencji można było przykręcić wiatrakator, w konsekwencji jest ciszej, a "wydajność" do netu, Office'a i filmów raczej nie jest wymagana.

 

Uzależnienia nie dało się stwierdzić, traktuję temat podkręcania stricte użytkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczęło sie od poczciwego gf2 :lol2: hehe

 

potem Celek D326 (poszedł by na pewno na więcej jak 3ghz ale wtedy byłem laik i noob i nie wiedziałem że trzeba zmienić div mem :oops: )

 

zintegrowana X300 :lol2:

 

no i teraz to co mam w podpisie :)

 

a zacząłem sie tym interesować rok temu, poczytałem różnych CDAc..on i Pl.y'ów (CDA uważam obecnie za badziewie i szrot jakich malo B) ) no i było coś co mnie wciągło, i już chyba nie przestane :P

Edytowane przez adzio_tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cześć, nazywam się Krzysztof i jestem uzależniony. Przychodzę na to spotkanie, by wiedzieć, ze nie jestem sam i mam się z kim podzielic moim problemem...." - w sumie tak można by powiedzieć :)

 

Kręcę od jakichś 10 lat. Niestety muszę przyznać, ze mam na to coraz mniej czasu z powodów o jakich już Yoto wspomniał. Żona na szczęście rozumie moje fanaberie i w zasadzie protestuje dopiero w momencie uskuteczniania "zima cooling". Na codzień nie trzymam kompa na wyżyłowanych ustawieniach, raczej tak na 70% maks OC. Kręcić w sumie nie musiałbym, bo sprzęt z reguły utrzymuje na poziomie "belkę" niższym niż high-end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co by tu powiedzieć

zaczeło się od AXP 1700+ i dwóch spalonych codegenach :lol:

potem Bartek 2500+, nabierałem większego doświadczenia, później A3000+ do tego grafiki 9700pro (co się z nią nie robiło) 6600gt, 7800gt - następnie kupiłem laptopa i sprzedałem stacjonarkę - to były chyba przełomowe chwile, ale nie do końca zapomniałem o OC - laptopa wykręciłem tak, że w laptopowym rankingu spi zająłem 1sze miejsce :lol: więc na pewno mam / miałem coś nie tak z głową, teraz siedzę na platformie core duo laptopowej i chyba jedynym powodem tego, że nie kręcę jest brak softu :lol:

ogólnie tęskni mi się za tym, mam takie chwilę, że chcę wrócić do stacjonarki, bawić się w OC, 3dmarki, wiatraczki, katody i inne, ale zaraz potem przemawia zdrowy rozsądek B)

jestem pewien, że to jest choroba B) teraz ją trochę zaleczyłem, ale coś mi się wydaję, że będę miał reemisję w niedalekiej przyszłości :lol: bo jak patrzę na quada i gf8800gtx to mi się dziwny uśmiech na twarzy pojawia :>

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zaczęlo sie w okolicach athlona 1200@1267 :)

Zaczalem krecic w momencie kiedy pierwszy raz wszedlem do biosu i zaciekawily mnie te wszystkie dziwne opcje o nic-nie-mowiacych nazwach :)

Ofiary to jak dotad gf2mx (zatarl sie wentylek,czego w ogole nie zauwazylem i grafa padla w wakacje),oczywiscie codegen ( zabral tez k7sx8),pozniej cztery 256-bitowe radki 9500 (bez problemu modowaly sie na 9700 przy tym osiagajac calkiem fajne taktowania). Tu musze pozdrowic pana,ktory na allegro ma pseudo ati radeon,czy cos w tym stylu ;) Grafy padaly gdyz przegrzewaly sie uklady zasilajace (jechalem na std. chlodzeniu),a ow niezwykle cierpliwy osobnik nie robil problemow z gwarancja xD

Kiedy zdalem sobie sprawe z tego,ze jestem uzalezniony? Chyba w momencie,gdy po jakichs trzech miesiacach na x1800xt dotarlo do mnie,ze prawie nie mam czasu na gierki,a grafa sluzy mi praktycznie tylko do ogladania 3dmarkow :?

Zaczalem juz terapie,tzn. siedze teraz na PIII do ktorego niedlugo dolaczy lapek na ktorym jedynym,co moglbym pomeczyc bedzie grafa ;)

Co nie zmienia faktu,ze siadajac na kompa u znajomych pierwsze,co robie to win+r --> regedit/msconfig :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapach swiezutkich ramow odrazu wystawionych na 2.7v ... Cos niesamowitego ;))

Rozumiem, ze o DDR2 mowisz? Na DDR1 przez ok rok nie schodziłem ponizej 3.3-3.4v :D . A co powiesz na moje 3.6v (ddr1), 15min testowania i na allegro 2x drozej jako uber selekty :D

 

To byly czasy :D

 

BTW Moj stosunek do OC? Patrz sig :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW Moj stosunek do OC? Patrz sig :D

NVIDIA nForce 680i SLI Motherboard: $250 || High End CPU: $1000 || Two NVIDIA GeForce 8800GTXs in SLI: $1200 || Copper slug: $125 || Liquid Nitrogen truck on stand-by: $25,000 || Crushing the 3DMark world record: priceless

Łeee.... k|ngp|na reklame żeś splagiatował... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zabawa z oc zaczęła się przy Piii 650MHz + Asus P3B-F. Można było trochę poszaleć z bx440 na pokładzie :) W tym samym czasie wyciskałem co się tylko dało z Savage 4 32Mb. Później liczne zmiany w konfigu i dalej oc aż w końcu dałem sobie z tym spokój. Teraz też mam podkręconego proca, zmienione timingi ale już nie mam takiej frajdy z oc jak za czasów bx440. Pożegnałem się z benchmarkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie oc zarazil moj brat cioteczny (starszy), chyba nawet zrobil to nieumyslnie ;) to bylo okolo roku '99, mialem wtedy celerona 333 (czy 366, dokladnie nie pamietam). brat czesto u mnie korzystal z kompa i postanowil mi go troche przyspieszyc, podkrecil mi proca do 433mhz, kiedy zobaczylem menu BIOSu w moich oczkach pojawily sie MHz i tak zostalo do tej pory. Zaczalem sprawdzac wszystko co bylo w biosie, nie rzadko konczylo sie to resetem biosu albo innym mini-awariami. pozniej kupilem rive TNT2 32mb (a mialem ati Rage 4mb), wyobrazacie sobie ten skok wydajnosci :D wszystko przez to ze coraz czesciej widzialem czerwone kropeczki przy demkach w CDA (oznaczaly one ze gra wymaga akceleratora a dla mnie oznaczalo to jedno....) :) pozniej juz krecilem wszystko co wpadlo w moje raczki, a troche tego bylo:

 

-Wspomniany Celeron366(juz sobie przypomnialem)

-3 Athlony XP 2000+, pierwszy dlugo pociagnal ale sie spalil, drugi byl jego zamiennikem z serwisu (podzialal tylko jeden dzien a czekalem na niego miesiac), trzeci dostalem tez po miesiacu i tak juz dzialal az do lata tego roku)

-Duron600 (pozyczony od kumpla kiedy spalilem swojego athlona xp, dwa razy)

-obecny A64 3000+

 

z kart graficznych:

-Riva TNT2 32mb

-GF2 MX400 64/64 (o jaki bylem wtedy wkur... jak nie wiedzialem jeszcze jaka jest roznica w wydajnosci miedzy 64bit a 128bit)

-GF4 MX440SE 64mb

-GF FX5200 Ultimate 128/128 (boze dalem za niego wtedy prawie 400zl :mur: )

-R9550 128/128

-obecny R9800xl

 

wszystko bylo krecone na tyle na ile bylem zdolny. najbardziej katowany byl fx5200, na nim tez "odpalilem" pierwszego vmoda, to byly emocje...1kilogramowa transformatorowa z grotem grubosci palca (nie no zartuje) i pozniej, to uczucie podczas pierwszego odpalenia kompa z vmodem: bedzie dzialac czy uslysze huk i zobacze kupe dymu :D ...bezcenne...Malo mialem wypadkow smiertelnych w swoich przygodach OC: dwa AXP, zasilacz(padl z przemeczenia podczas 3dmarka i vmoda na fx5200) i mobo KercuryKOB kt266a (zrobilem zwarcie w gniezdzie na wentyl i dwie sciezki na pcb zawinely sie jak trabki motyli :D jako ze malo mialem adrenaliny to do tego doszlo jeszcze WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza:

 

 

K6-2 450@550 (24/7)

 

Duron 1200@1500

 

Athlon 1700+ @ 2300

 

Barton 2500+ @ różnie (z 10 sztuk najmniej)

 

A64 2800+ @ różnie (ok 3 szt) s.754

 

A64 3000+ @ różnie (ok 6 szt) s.939

 

Dothan M750 1866 @ 2750

 

Dothan M730 1600 @ 3300 (DI)

 

Dothan M780 @ 3100

 

Dothan M770 @ 3680 (LN2)

 

E6400 2,13 ES @ 3,60 (WC)

 

E6600 2,4 @ 3,90 (WC)

 

E6600 2,4 @ 4,50 (FC)

 

 

 

Ti4200

 

Ti4600 (3 szt)

 

ATI 9800 (3 szt, jedna zjarana od Vmem moda, najlepsza z modami szła 510/826)

 

ATI X800 (2 szt - PRO i PE)

 

NV 6600GT (2szt)

 

NV 7600GT (2szt w SLI 730/830/ mem 860)

 

NV 7900GT @ 600/850

 

NV 7900GTO (2 szt w SLI 774/930)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, panowie, nie ma co ukrywać, że nigdy na jednokrotnym kręceniu się nie kończy. I zastanawiam się, czy można to nazwać nałogiem i porównywać do narkotyków. Bardziej zestawiłbym to ze sportem i rywalizacją, która jest wpisana w naszą naturę. Stąd bierze się m.in. popularność marków (bo nic tak nie cieszy jak byciem w czymś najlepszym :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś starszy zapytał mnie"Po co podkręcasz skoro można kupić coś lepszego" Na początku się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że przez to, iż nie mam kasy ale też nie do końca. Jest to pewnego rodzaju frajda i nie ważne czy o/c wynosi 10% czy 40% i tak cieszy :D Jeżeli ktoś widział nową reklame NV z udziałem k|ngp|na to wie o co chodzi :) "Bezcenne" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak da się coś za darmo wyciągnąć ze sprzętu to czemu nie :D ? Jednak obecne OC to nie to samo co kiedys, co prawda nadal jak coś kupie nowego to sprawdzam ile max wycisnie ale juz nie modyfikuje tak chlodzenia, etc ;)

 

Ja ogranicze sie do wypisania pierwszego oc :)

 

cpu: Pentium 166MMX@ prawie 200 ;)

gpu: Riva TNT2 M64 na PCI :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee? nie wierzę

Jak bozie kocham :rolleyes: pamiętam ja jakby to było wczoraj, moj pierwszy akcelerator :] 32MB Vramu, Q2 z akceleracja wygladal o niebo lepiej ;) do tego jeszcze P200MMX@230 + 128MB Ramu to byla maszynka.... jak na tamte lata :]

 

Kupowalem ja w zimna listopadowa niedziele na gieldzie komputerowej w Wawie (na batorego) :]] to byly dobre czasy gieldy oj byly ;)

 

Potem skok wydajności na GF2MX, T&L to bylo coś :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatek 486 100MHz - poszlo na 120MHz i do tego s3 virge podciagniety o 20mhz na pamiatkach + spalone V1 (sie smigalo w nfs1)

 

najlepszy moj sprzet to celina 300A@600 szla na magistrali 133mhz na asusie p2b + diamond sthealth g460 8mb agp - takie cudo na i740 przy magistrali 133 taktowanie agp strasznie przekrecone bylo (prawie 90mhz zamiast 66) a dawalo to takiego kopa tej karcie ze creativa tnt1 16mb gorsze wyniki w 3dmarku99 miala... pozatym tnt po 1-2h gry z padala przy takim taktowaniu agp

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Chciałem rzucić teraz oc ale się nie da - już wykasowałem programy itp a tu nagle carbon, no to troszeczkę kartę podkręciłem, potem znowu trochę a teraz jestem na poziomie myśli : "jutro modzik, zobaczymy ile da radę"

 

GOD HELP ME!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...