Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Za pare dni powinny pojawić się w sklepach pierwsze mobo z tym własnie chipem, nForce 680i SLI jak i cała rodzina z serii 600. Wg różnych źródeł maja dac mocniejszego kopa dla C2D niż P965 i 975X. Osobiście zastanawiam się nad zakupem platformy pod wspomniany procesor i mam dylemat czy warto czekać na nVidię?

 

Za chipsetem przemawia pełna obsługa SLI, dodatkowy port PCI-e dedykowany kartom do obliczeń fizyki, obsługa FSB 1333MHz(nie wiiem czy też Conroe z ta szyną??)

 

Co sądzicie?

 

(poniżej zdjęcie inżynieryjnej wersji zapożyczone z serwisu daily tech)

post-142993-1162550403_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce fotosa najnowszego ASUS`a

Dołączona grafika

Narazie nic nie wiadomo o osiagach, ale chlodzenie SB i NB jest imponujace.

Wszsytko okarze sie za tydzien, jak ludzie dostana mobaski w swoje raczki...

 

Napewno jest to najwiekszy konkurent RD600, o ktorym zreszta tez narazie nic nie wiadomo...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze po mariazu intel-nvidia, nvidia przejmie czesciowo prace nad chipsetami od intela. Do tej pory chipy byly qpiaste(przynajminej do oc).

Bardziej balbym sie czy ATI chce osiagnac cokolwiek na tym polu, po tym jak zmienila barwy na zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce fotosa najnowszego ASUS`a

[img ]http://img215.imageshack.us/img215/9738/asusstriker20extremetl0.jpg[/img]

Narazie nic nie wiadomo o osiagach, ale chlodzenie SB i NB jest imponujace.

Wszsytko okarze sie za tydzien, jak ludzie dostana mobaski w swoje raczki...

 

Napewno jest to najwiekszy konkurent RD600, o ktorym zreszta tez narazie nic nie wiadomo...

Te HP zabijają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy czekac. Monitor dopiero za miesiac oddadza mi z gwarancji a do tego czasu i tak nie bede mial innego. Pytanie brzmi: Czy im blizej gwiazdki tym ceny rosna? czy pozostaja na tym samym poziomie. Chciałem brac i965 - p5b dlx wifi(665 zł) + 6400(780 zł)... Czekac czy nie czekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy czekac. Monitor dopiero za miesiac oddadza mi z gwarancji a do tego czasu i tak nie bede mial innego. Pytanie brzmi: Czy im blizej gwiazdki tym ceny rosna? czy pozostaja na tym samym poziomie. Chciałem brac i965 - p5b dlx wifi(665 zł) + 6400(780 zł)... Czekac czy nie czekac?

 

Ceny po swietach na pewno trochę w dół pujda, ale po świętach to już beda nowe chipy od intela (Bearlake czy jakos tak) które mają zastapić serię x9xx (FSB 1333MHz, DDR3 1333MHZ, PCI-e 2.0,pełne SLI, ICH9). Planowane co prawda na Q2'07 ale to tylko 3 miechy;-)

 

Sam sie zastanawiam nad P5B dlx albo P5W DH Deluxe. Czekam na pierwsze testy mobo na tym chipie(n680i/650i), jeszcze po drodze RD600, do świąt się chyba wyjaśni:-)

Edytowane przez gigart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz Core nie marudzisz :D

 

a te chipsety to cos na miare RD600 tylko od Nvidii?

Tak, seria nForce600. Zobaczymy czy nie będzie tak,że dalej najlepsze dla intela będzie od intela (chipset dla proca).

 

@szeryffoo, jak masz kase, i chciałbys już coś kupować to doradzam P965, P5B Dlx, jak masz jeszcze chwile (w środe premiera nForce600) to będziesz miał alternatywe. Nie wiem tylko kiedy planowana premiera RD600??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia a wie ktos ile to nowe plyty maja kosztowac? Ja mam miesiac czasu mi sie nie spieszy... ale boje sie ze ceny pojda w gore...

 

Mysle ze za te heatpipy w pl bedzie trzeba 1200 zł podac... a ja mam 1500 na calosc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szeryffoo

tak wysokie fsb jest potrzebne dla nowych prockow c2d, ktore wlasnie z taka szyna beda lataly...ladne obkrojenie OC w nowych modelach.... be intel.

 

mobo ma kosztowac 300$ wiec moze nie bedize zle...bedzie kosztowalo pewnie cos jak seria WS - ponad tysiaca z hakiem.

 

Niebawem moze sie znalesc kilka dobrych mobo na allegro z 975 ;)

miedzy innymi jedna z moich...tylko jesio nie wiem ktora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem moze sie znalesc kilka dobrych mobo na allegro z 975 ;)

miedzy innymi jedna z moich...tylko jesio nie wiem ktora...

Oby nie DG2 bo mi konkurencje zrobisz :rolleyes:

 

Mi sie podoba brak kondesatorow przez procku na P5WDG2 utrudnialo to montaz infinity, trzeba bylo nieco sie gimnastykowac i kondziorka wygiac.

 

Moze to byc fajna mobo, wyglada smakowicie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ladne obkrojenie OC w nowych modelach.... be intel.

To jakieś potwierdzone info? czy tylko przypuszczenia fachowców? Chciałem czekać na nowsze chipsety żeby się ewentualnie koło czerwca/lipca przesiaść na procka z seriiE6x50, ale teraz troce mnie zmartwiłeś:-/

Powiedz mi jeszcze jak wiesz, czy oprócz nowej szyny i funkcji Intel Trusted Execution Technology będą wnosiły coś nowego? bo jak nie bardzo, to czekam do premiery serii nF600, lookne jak to chodzi, a na RD 600 nawet nie czekam,skoro nie będzie rozwoju platformy.

Edytowane przez gigart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nic nowego nie bedzie. Podwyzszona szyna powinna odbic sie pozytywnie na wydajnosci, ale kto to tam wie...

 

RD moze byc doskonalym produktem. Rodzina c2d i pokrewne jeszcze jakis czas pobedzie w domach, wiec nie wiem czy nie warto...

 

OT mode ON

@szeryffoo

bede pylil albo p5wdg2 albo p5w64, obie WS.

w zaleznosci ktora mi bardziej spasuje, ta wezme.

Cena bedzie w okolicach 900-1000 - okarze sie jeszcze.

OT mode OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nic nowego nie bedzie. Podwyzszona szyna powinna odbic sie pozytywnie na wydajnosci, ale kto to tam wie...

 

RD moze byc doskonalym produktem. Rodzina c2d i pokrewne jeszcze jakis czas pobedzie w domach, wiec nie wiem czy nie warto...

 

[...]

No może masz racje, w sumie teraz sprzętu raczej nie kupie, a w styczniu opadnie gorączka świątecznych zakupów i ceny w dół pójdą. A jak nie nVidia i ATI to może nowy intel, się zobaczy. Do tego czasu seria 600 bedzie już dobrze przetestowana i bardziej przystępna cenowo;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest tyci roznica po miedzy mojom p5wdg2 ws pro a ta p5wdg2 ws ktora chcesz kupic...tyci tyci...sam se doczytaj jaka

Dla niedomyslnych ta roznicą jest brak wsparcia C2D w wersji non-pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...