Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

nie wgrywalem zadnego biosu...mam 11/10/06 ,jutro wgram nowego. Trzeba przez dosa wgrywac czy mozna winflashem, albo czyms podobnym?

 

pozdRawiam

Wchodzisz na stronke nvidii albo evga i sciagasz sobie update center - to jest narzedzie nvidii do wgrywania biosu :)

Dziala bez zarzutu - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już jestem OnLine :) i totalnie wypluty (instalacja do 4 rano :mur: i jeszcze nie skończyłem )

 

I pierwsze pytanie do userów strikera: Wam też się grzeją te radiatory wokół procka ?, ja nie mogę sią do nich dotknąć takie są gorące.

I drugie: Probe poazuje mi napięcie 1.2VHT aż 1.52V czy to normalne ?

 

Pozdrawiam

 

PS. Testy zacznę jak wszystko zainstaluje :) i połapie się o co chodzi w biosie do intela, bo przejści z amd to totalny odlot

 

HawkEye jak zamierzasz robić RAID'a to daj znać czy się Ci wali czy nie ;)

Mam zamiar za chwilkę dopalić na dwóch 250 SATA I, jak coś to dam znać

 

-- Edit --

 

A i zapomniałem dodać że temp. na procku bez podkręcania mam 40 st, to normalne ?

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym Thermalright Ultra-120 masz wiatrak? Bo jak masz to ta temp trochę spora :sad:

Mam wolnoobrotowego noiceblockera

Może pasta AS się jescze nie wygrzała ?

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już jestem OnLine :) i totalnie wypluty (instalacja do 4 rano :mur: i jeszcze nie skończyłem )

 

I pierwsze pytanie do userów strikera: Wam też się grzeją te radiatory wokół procka ?, ja nie mogę sią do nich dotknąć takie są gorące.

I drugie: Probe poazuje mi napięcie 1.2VHT aż 1.52V czy to normalne ?

 

Pozdrawiam

 

PS. Testy zacznę jak wszystko zainstaluje :) i połapie się o co chodzi w biosie do intela, bo przejści z amd to totalny odlot

Mam zamiar za chwilkę dopalić na dwóch 250 SATA I, jak coś to dam znać

 

-- Edit --

 

A i zapomniałem dodać że temp. na procku bez podkręcania mam 40 st, to normalne ?

U mnie również ciepłe są te radiatory aczkolwiek nie aż tak żeby dotknąć się nie dało. Odnośnie wskazań napięcia to mam tak samo a czasami nawet 1,72 V. Temp. procka trochę duża jak na idle - u mnie na TT Si-128 < 30C w idle.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie temperatura na 3600mhz 1,475v bios wynosi w orthosie 70C ,scythe infinity + fander , troszke duzo :-|

 

druga sprawa ...mam powazny problem z evga,

dostalem ja w piatek i nie dzialaja mi z przodu przyciski power /reset i lampki.

na bank dobrze podpialem. moze cos trzeba w biosie wlaczyc??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam taką wysoką temperaturę , a te radiatory wkoło procka rozgrzewają się do 55 st :(

a jakie powinny być napięcia na nb i sb? Myślałem że może za duż lub za mało pasty dałem (bo radiator był zimny), więc go zdemontowałem i procek zaraz po zdjęciu radiatora nie był nawet ciepły, za to płyta wokoło jest gorąca jak diabli, założyłem nawet ten dodatkowy wentyl, ale nic to nie daje. I jeszcze jedna dziwna sprawa temperatura na grafie jest ponad 70 st :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devilek: jak to nie, u mnie górna 76 a dolna 73. A prawdziwie dopiero grzeją się bez sterownika, prawie tak jak w stresie 3D. Zresztą masz to sprawdź sam ;)

Nie widzialem ani razu ponad 70C - nawet na grafach zmodowanych. Od razu pisze : ja nie uzywam czegos takiego jak obudowa, bo tylko miejsce zajmuje i temp podnosi. Obecnie na GTS'ach max co jest na 685MHz GPU ( 1.42V ) to 60C a grafy sa na ac.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam taką wysoką temperaturę , a te radiatory wkoło procka rozgrzewają się do 55 st :(

a jakie powinny być napięcia na nb i sb? Myślałem że może za duż lub za mało pasty dałem (bo radiator był zimny), więc go zdemontowałem i procek zaraz po zdjęciu radiatora nie był nawet ciepły, za to płyta wokoło jest gorąca jak diabli, założyłem nawet ten dodatkowy wentyl, ale nic to nie daje. I jeszcze jedna dziwna sprawa temperatura na grafie jest ponad 70 st :(

No to ile masz temp proca w core temp?

Czyli opyla się kupować ten cooler na proca co ty masz?

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam taką wysoką temperaturę , a te radiatory wkoło procka rozgrzewają się do 55 st :(

a jakie powinny być napięcia na nb i sb? Myślałem że może za duż lub za mało pasty dałem (bo radiator był zimny), więc go zdemontowałem i procek zaraz po zdjęciu radiatora nie był nawet ciepły, za to płyta wokoło jest gorąca jak diabli, założyłem nawet ten dodatkowy wentyl, ale nic to nie daje. I jeszcze jedna dziwna sprawa temperatura na grafie jest ponad 70 st :(

Nie przejmuj się radiatorami bo u mnie jest to samo czy kręcę czy nie to i tak są gorące ale nie ma z tego powodu żadnych zwiech. Na razie pracuję na FSB=400 i napięcia mam ustawione na AUTO. Probe pokazuje NB~1,5V a SB~1,75V. Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się radiatorami bo u mnie jest to samo czy kręcę czy nie to i tak są gorące ale nie ma z tego powodu żadnych zwiech. Na razie pracuję na FSB=400 i napięcia mam ustawione na AUTO. Probe pokazuje NB~1,5V a SB~1,75V.

Thx, a już chciałem ją oddać do serwisu bo myślałem że to tylko u mnie :), ale grafa idzie do serwisu, bo wyją jesj cewki w 3d jak diabli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta karta ale jak idzie podkrecanie e6600 na tej mobo. Bo jak narazie wszyscy userzy Strikerow milcza :/

Bo narazie nie idzie :), ja się dopiero uczę co do czego służy w tym biosie, amd w porównaniu z intelem to zabawka dla dzieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz farciucha że Ci RAM leci tak wysoko ;) Ja nie moge przebić się przez magiczne 800/4/4/4/12 gdziekolwiek wyżej.

 

A z 4 kostkami to już wogóle, zależy od wersji biosu ale od 533 do 690 osiąga magiczne...

 

Generalnie miałem-myślałem że nF590 niedopracowane, ale teraz to uważam że nF680i jeszcze bardziej kupiaste :(

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nie do konca sie z Toba zgodze na temat n680i. W moim przypadku jestem bardzo zadowolony z evga n680i. Kreci sie ladnie, zero problemow z nia. Na poczatku bylo strasznie - mnogosc ustawien w biosie wzgledem poprzedniej mojej platformy - to przepasc. Ale po opanowaniu tego - mozna osiagnac rewelacyjne wyniki.

 

Niestety w moim wypadku proc mi sie juz skonczyl. Ale wiem ze mam dobra baze jaka jest mobo.

 

Nie ukyrwam ze chcialem sie przesiasc na Striker'a ( ale z przyczyn innych niz OC - chodzilo o bloki wodne ). Na szczescie tego nie zrobilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...