Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym bardziej obstawil uszkodzenie pamieci niz brak kompatybilnosci.

U mnie np. ten problem nie wystepuje. Komputer uruchamia sie prz kazdym taktowaniu pamieci.

wiem ze cos jest z jedna koscia, ale nie mam co ich reklamowac bo chodza na nominalnych taktowaniach.

dzwoniles do mnie o 4:30?

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego pamiec na asusie na nf680i odpala sie za kazdym razem na 1000mhz? :unsure:

Sadze ze przez ten incydent z paleniem pamieci - plyta ucierpiala jak rowniez Twoje pamieci. Dlatego sa takie male problemy z taktowaniem pamiatek na Twojej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze przez ten incydent z paleniem pamieci - plyta ucierpiala jak rowniez Twoje pamieci. Dlatego sa takie male problemy z taktowaniem pamiatek na Twojej mobo.

 

Plyta jest dobra, sprawdzalem OCZE i odpalaja sie na podkreconym sprzecie za kazdym razem...

 

JEDNA KOSC JEST USZKODZONA, TA CO MA WSZYSTKIE STYKI. GDY JA WYCIAGLEM NORMALNIE MOGLEM USTAWIC 1000MHZ I KOMPUTER SIE NORMALNIE WLACZA ZA KAZDYM RAZEM

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest dobra, sprawdzalem OCZE i odpalaja sie na podkreconym sprzecie za kazdym razem...

 

JEDNA KOSC JEST USZKODZONA, TA CO MA WSZYSTKIE STYKI. GDY JA WYCIAGLEM NORMALNIE MOGLEM USTAWIC 1000MHZ I KOMPUTER SIE NORMALNIE WLACZA ZA KAZDYM RAZEM

No to nie ma co czarowac - kosci sa wina i juz - koniec tematu <_<

 

UPDATE:

 

Po 15 marca zaczna pojawiac sie nowe rewizje mobo EVGA:

 

- 122-CK-NF68-A1

- 122-CK-NF68-T1

 

Sa to wersje poprawione pod wzgledem wspolpracy z procesorem QX6700

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Striker Extreme

 

BIOS version: 1003 Date:03/03/2007

Checksum: 2E00H

 

01.Fixed PreslerXE 3.73G will run at 3.19G when CMOS fail

02.Use new German translation.

03.Update NVMM to 4.071.09 and remove all DRAM MMIO Patch

04.Fixed PreslerXE & SmithfieldXE CPU fail to boot

05.Removed unnecessary CPU ucode (CPUID=0F4AH, Patch ID=02H) to reduce code size.

06.Release EZ-Flash B320 .

 

** Micro Code Information **

ID CPUID |ID CPUID |ID CPUID |ID CPUID

-----------+-----------+-----------+---------

2C 0F25 |17 0F34 |17 0F41 |05 0F43

06 0F44 |03 0F47 |03 0F49 |04 0F4A

04 0F64 |0A 0F32 |02 0F37 |05 0F60

07 0F61 |0F 0F62 |07 0F65 |15 0661

82 06F9 |51 06F2 |60 06F7 |44 06F6

04 0660 |33 06F5 |33 06F5 |26 06F4

 

===

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę EVGA zrezygnowała z AGEIA i usunęła trzeci slot PCIex :blink:

 

No cóż z tego co czytałem to z PHYS-X kożystają w pełni narazie chyba tylko dwie gry i ich wydajność spada, ale za to "lepiej wyglądają latające beczki" i "widać więcej drzazg gdy strzelamy do drewnianego płotu" :lol2: .

 

Moim zdaniem kożystanie z AGEIA będzie miało sens jak wyjdzie więcej gierek które z tego kożystają i czterordzeniówki stanieją do takiego poziomu że zawitają do naszych kompów.

 

Podejrzewam że już 2x8800GTX to byłoby za dużo jak na nawet mocno podkręconego C2D i dopiero Kentsfield + 4GB Ramu ukazał by pełnię mocy 8800GTX w SLI więc można by było wtedy dołożyć kartę AGEIA, aby zobaczyć te cudne obliczenia fizyki dzięki którym "beczki ładniej fruwają w powietrzu" :lol2: .

 

Chłodzenie też zostało zmodyfikowane ( i bardzo dobrze :) )

 

U mnie OC po staremu, narazie tylko niewielki wzrost wydajności: CPU 3361Mhz, Pamięci 1120Mhz 5-4-4-12-2T i zmiejszyłem Alphy do TRC-14, TRFC-42, TWR-6, TWTR-8, TRRD-8. Z Alphami jeszcze kombinuję może jeszcze coś zmniejszę <_<

 

Jak narazie wydajność w Benchmarkach jest na poziomie:

3DM05: 12836

3DM06: 8383

SuperPI: 1M ok 14,890s

Everest 2006: 9506/2718/48,3

 

Niestety dopóki nie zmienię zasilacza to sobie nie pogram, ponieważ o ile w Benchmarkach jest wszystko OK, to w grach zasilacz nie wydala i muszę obniżać taktowanie grafy aby nie wykrzaczała. Zapewne też ze względu na zasilacz nie mogę bardziej podkręcić procka ( na +12V napięcie przy jeszcze mocniejszym OC spada do 11,68V, a już teraz jest na 11,71V ) :mur:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zbieram sobie powoli kaske na nowego kompa (do swiat ktorys tam sie uzbiera :mrgreen: ) i powaznie myslalem o tej evga 680i . Teraz widze ze dali tam dwa wiatraczki ktore pewnie po miesiacu beda naglosniejszym elementem kompa i zaglusza nawet remont mieszkania ktory przeprowadza sasiad :damage_wall:

 

No ale z tego co tutaj wyczytalem to ten chipset i spolka strasznie sie grzeja :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA wprowadza alternatywne chlodzenie dla swojej plyty glownej, ktore mozna kupic w cenie 6.99 $ -> LINK

 

Jest to wentylator, ktora mozna zamontowac na NB lub SB:

 

Dane:

 

- Perfect when using a water-cooled chipset!

- SLI Compatible, including support for 8800GTX ACS3

- Easy pushpin installation

- Noise Level: 19.8dB

- Airflow: 6.35CFM

- Fan Speed: 4,800RPM

- Fan Bearing: Fluid Dynamic Bearing

 

Zdjecia wentylatora:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,800 rpm... aha, dziękujemy...

- Fan Bearing: Fluid Dynamic Bearing

Czyli tragedii niema. Nowe łożyska olejowe są bardzo ciche. To nie to co pierwsze łozyska ślizgowe które miały tylko kilka decybeli mniej od klasycznych kulkowych. Niestety takie łożyska mają zazwyczaj krótszą żywotność i szybciej zaczną rzęzić, ale poziom hałasu jest zdecydowanie niższy od klasycznych kulkowców pracujących na 5000obr :lol2:

 

Coś nie widziałem jeszcze tej DFI na n680i :unsure: czyżby wstrzymali narazie prace bo pojawił się jakiś problem ??

 

PS. Testował ktoś ten bios 1003 do Strikera ??

 

Ja narazie jadę na 1002 i jest OK.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo to all ! :)

 

Ma ktos juz z was tą nową rewizje EVGA ???

Na forum EVGA kupe ludzi juz dostało rev.BR

Wie ktos moze czy każdy kto ma ta płyte moze ja wymienic na nową rewizje czy tylko Ci z Quad-core'ami bo to by było troche nieuczciwe ???

Edytowane przez scratchman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Chyba A1 i T1?? BR to chyba ta okrojona?? Parenaście postów wyżej Malik napisał że po 15 marca będą revisje a! i T1 - tylko gdzie?? W hurtowniach?? A kiedy w sklepach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Br to chyba A1. Tylko jest pytanie czy wymieniona płyta ze starej rewizji na nową bedzie fabrycznie nowa ? heh Bo wyminic wolno za free.

W polsce chyba jeszcze niema w sprzedazy nowych rewizji.

Edytowane przez scratchman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie :)

 

Ale jak myślicie czy ta płyta którą chce zamówic w zamian za AR z poprawionymi fixami pod Quad core będzie fabrycznie nowa ??? Czy to tylko bedzie płyta od jakiegos innego kolesia z przylutowanymi nowymi czesciami itp. ???

Edytowane przez scratchman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie nowa. BR trafialy sie uzywane.

 

Natomiast A1 i T1 - sa nowe.

Jezeli ktos zarejstrowal swoja mobo od stronie EVGA, moze domagac sie wymiany na w/w wersje w niemieckim Tech Support.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzęki Malik za odpowiedz :)

 

A mam pytanko do Ciebie jeszcze jedno :

Czy ta wersja AR którą aktualnie posiadamy czy ona będzie działac w 100 % na nowych nadchodzacych procesorach z intela na fsb 1333 ??? Czy tylko rewizje A1 i T1 bedą je obsługiwały ???

Edytowane przez scratchman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dzialala.

Tak jak pisalem wczesniej - wersje A1 i T1 roznia sie od naszych ( AR ) tylko tym, ze maja poprawiona obsluge 4 jajowcow.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI lance une nouvelle gamme de carte mère la série P6N, elle sera composée de trois modèles : la P6N Diamond, la P6N Platinium et la P6N Neo. Elles seront respectivement équipées du chipset Nforce 680i, Nforce 650i et Nforce 650i Ultra.

 

La P6N Diamond qui nous intéresse ce jour supporte, un FSB à 1333 (overclock jusqu'à 2000), de la mémoire DDR 1200, 4 ports PCI-E ( x8-x8-x16-x8 ou x16-x16-x8 ) donc Quad core en utilisant des cartes multi-GPU.

Hmm coraz ciekawiej.

 

Ciekawe jak z OC tej MSI bo na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco.

 

Podstawą zasilania są nowe kondensatory i tylko przy zintegrowanych bajerach takich jak dźwiękówka, sieciówki itp są te zwykłe.

 

Ładne miedziane chłodzenie.

 

Narazie niema się jednak co podniecać ponieważ jutro zaczynają się targi CEBIT i zobaczymy co tam się ciekawego pojawi. :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...