Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Qrcze zostałem przyblokowany i nie mogłem nic napisać. Wgrałem sobie najnowszego beta biosa i powiem że temperaturki lekko w dół a sam chipset zaczął pokazywać 57C co bardzo mnie uszczęśliwiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Coś cicho ostatnio w tym temacie :huh:

 

Otrzymałem kilka dni temu nową płytę z serwisu i wydaje się być stabilniejsza od poprzedniej.

 

Niestety nadal jest to rev.1.00G, a nie rev.1.30G która jest dużo lepsza w OC i stabilniejsza :angry:

 

 

HawkEye> nie masz co się prosić pmp korzysta ze swoich dojść i testuje beta bios 1202 ale się nim nie podzieli <_<

 

Jakiś czas temu czytałem temat na ExtremeSystems w którym też go prosili o ten bios i się nie podzielił bo to jest beta bios który nie jest dopracowany ( co z tego że ma niezłe możliwości OC ) <_<

 

 

Moją płytę sprzedaję na Allegro i kupuję najprawdopodobniej Gigabajta na N680i. Kusi mnie też płyta MSI p6n Diamond, ale OC ma tragiczne ( ok 365Mhz ). Rozważam też kupno płyty na P35 > np Gigabajta GA-P35C-DS3R, ale ta płyta jakoś do mnie nie przemawia.

 

Planuję zakup dwóch 8800GTS 640Mb, bo niewiem czy mój zasilacz pociągnie dwa GTX'y, a wiadomo że na P35 o SLI mogę zapomnieć, natomiast zmieniać zasilacza narazie nie zamierzam bo musiałbym, kupować jakiegoś Glaxy 1000W :blink: .

 

 

 

Szkoda że nadal niema jakiegoś rześkiego biosu do tej płyty na którym pokazała by pazurki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem trochę z gostkami którzy posiadają płyty "Striker Extreme" i wyszło na to że ta płyta w Rev. 1.00G to porażka ( słabo się kręci i jest niestabilna ), natomiast [ PODOBNO > Brak realnych informacji i zdjęć ] Rev. 1.30G jest rewelacyjna ( podkręca się super > ok 500MHz FSB i jest mega stabilna ). Niestety w większości sklepów sprzedają rewizję 1.00G, a rev 1.03G nie widać <_<

 

Taganik 700W U25 spokojnie sobie poradzi z dwoma GTX'ami > już to obadałem. Problem jedynie pojawi się przy mocniejszym OC procka typu Kentsfield który jest bardziej prądożerny.

 

Jak widać po moim SIG'u przesiadłem się na P35 i nie żałuję. Brakuje mi co prawda SLI oraz podwójnej sieciówki z "First Packet", ale OC i temperatrurki są bez porównania lepsze ( pamięci włączają się nawet na 1300Mhz a procek na 3,7GHz co przy starym Strikerze było nieosiągalne, oczywiście jest to niestabilne i wiesza winzgrozę, ale na Strikerze nawet komp by się nie włączył przy takich taktowaniach ).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem trochę z gostkami którzy posiadają płyty "Striker Extreme" i wyszło na to że ta płyta w Rev. 1.00G to porażka ( słabo się kręci i jest niestabilna ), natomiast Rev. 1.30G jest rewelacyjna ( podkręca się super > ok 500MHz FSB i jest mega stabilna ). Niestety w większości polskich sklepów sprzedają starą rewizję 1.00G <_<

Smok wawelski. Był jakiś szewczyk, ktoś inny smoka też widział, ale zdjęć nie ma. Pokaż mi fotkę rewizji innej niż 1.00G - a wyśle Ci flaszke dobrej wódki.

Taganik 700W U25 spokojnie sobie poradzi z dwoma GTX'ami > już to obadałem. Problem jedynie pojawi się przy mocniejszym OC procka typu Kentsfield który jest bardziej prądożerny.

Nie prawda. Powinien wystarczyć nawet do skręconego QC. Szczegóły w ekstremalnym (mój wątek...)

Brakuje mi co prawda SLI oraz podwójnej sieciówki z "First Packet"

W jaki sposób z tego korzystałeś ? Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie się ta płyta bardzo podoba i jesteś z niej zadowolony, natomiast inni niestety nie.

 

Ja się bardzo cieszę że się jej pozbyłem.

 

 

Z tym smokiem wawelskim może i masz trochę racji bo wszędzie trąbią o rev.1.03G ( pomyłka w poprzednim poście ), natomiast jak narazie nigdzie jej nie było widać. Może gdyby ta płyta sprzedawała się w takich ilościach jak P5B-DLX to rev. 1.03G pojawiła by się w sklepach, a tak zapewne powstały jedynie plany jej wdrożenia do sprzedaży, a ponieważ zapewne mało tych płyt wraca z powodów serwisowych do dystrybutorów to pozostali przy rev. 1.00G. Możliwe też że płyty te już są wyprodukowane, ale ponieważ te płyty nie sprzedają się w jakichś ogromnych ilościach, to dystrybutorzy czekają aż z magazynów "wyjdą" wszystkie 1.00G i dopiero puszczą do sprzedaży rev. 1.03G.

 

Nie wiem gdzie jest "twój wątek", ale może być +12V trochę za słabe. Możliwe że poradzi sobie i z OCniętym Quadem + 8800GTX/Ultra @SLI, ale możliwe również że linia +12V będzie na standardzie wystarczająca, ale przy OC już nie. Same W to nie wszystko, ale ty podobno jesteś jakimś elektronikiem więc doskonale o tym wiesz.

 

Brakuje mi co prawda SLI oraz podwójnej sieciówki z "First Packet"

W jaki sposób z tego korzystałeś ?

To miało być pytanie retoryczne, czy pytasz serio ??

 

Jeżeli serio to instalując np. na testy dwie grafy Galaxy 7900GS 256Mb, lub leciwe Galaxy 6600GT Ultimate ( pożyczone od znajomych po 1szt podczas gdy drugą do SLI miałem w domu przy okazji montowania komuś sprzętu ).

 

Na tym gigulcu niestety nie da rady włączyć dwóch kart w SLI, a szkoda bo mógłbym niedługo zakupić sobie drugą taką grafę jak mam do SLI lub zrobić jej "Step-Up" do GTX'a i pożyczyć od kumpla drugiego na testy, aby zobaczyć jak śmiga taki duet.

 

Natomiast odnośnie sieciówki z "First-Packet" to powstrzymam się od komentarza.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie się ta płyta bardzo podoba i jesteś z niej zadowolony, natomiast inni niestety nie.

Pokładam w niej dużo wiary. Czasami wbrew sobie i zdrowemu rozsądkowi.

Nie wiem gdzie jest "twój wątek", ale może być +12V trochę za słabe. Możliwe że poradzi sobie i z OCniętym Quadem + 8800GTX/Ultra @SLI, ale możliwe również że linia +12V będzie na standardzie wystarczająca, ale przy OC już nie. Same W to nie wszystko, ale ty podobno jesteś jakimś elektronikiem więc doskonale o tym wiesz.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=238038

Nieskromnie zabrzmi, ale z praktyki bardziej niż dobrze wiem, ile pobierają konfigi QC+G80@SLI.

To miało być pytanie retoryczne, czy pytasz serio ??

...

Natomiast odnośnie sieciówki z "First-Packet" to powstrzymam się od komentarza.

Oj źle wyciałem :) Poważnie pytałem - chodziło mi o "First-Packet" - bełkot marketingowym jedno, a poprawa w działaniu - drugie.

Gdzie i jak FP Ci pomogło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

"First-Packet" na prawdę daje radę. Po włączeniu w opcjach NVidii i ustawieniu priorytetów dla np. "Firefoxa" i "DC++/Emule" obydwa programy chodziły szybciej niż na obecnej sieciówce. Teraz niema mowy o szybkim przeglądaniu stron pod Firefoxem gdy eMuł/DC++ coś ciągnie z pełną przepustowością, a wcześniej mogłem szybko przeglądać strony w tym samym momencie.

 

Najlepszym rozwiązaniem do internetu byłoby szybkie łącze podłączone przez router do płyty Gigabyte N680i-DQ6 które po włączeniu "Dual-Net" stworzyłoby dwa dwugigabitowe łącza z technologią "First-Packet" które zapewne dobrze by sobie radziły zarówno przy domowym użytkowaniu sprzętu jak i również przy pracy jako mały osiedlowy serwer lub podczas giercowania w necie.

 

 

Nie jest to więc tylko taki marketingowy bełkot, ale realnie poprawiające komfort pracy z netem, rozwiązanie. Jest to zauważalne od razu > wystarczy tylko przesiąść się na inną płytę.

 

Jedyna podstawowa różnica jest taka że choć na tej płycie którą mam teraz niema "First-Packet" to sieciówka pracuje bezproblemowo, czyli nie zawiesza systemu gdy chcę ją wyłączyć. Na strikerze próba wyłączenia jednej z sieciówek zawsze kończyła się restartem kompa.

 

Należało by zrobić Benchmarka typu, ściągnięcie przez Firefoxa dużego pliku ( NP. 3Dmarka05-06 ) + w tym samym czasie przeglądanie czegoś w internecie + włączona aplikacja typu P2P "pracująca na wysokich obrotach". Porównując wyniki czasu ukończenia takiej operacji wyszło by zapewne że n680i robi to szybciej ( oczywiście wyniki byłyby przybliżone, bo wątpię by udało się uzyskać idealnie identyczne warunki ).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Musze niestety odgrzebać ten temat.

 

Powróciłem do Strikera, bo ten gigabajt p35-dq6 jakoś do mnie nie przemawiał i mam zamiar puścić dwie grafy w SLI.

 

Zmontowałem sprzęt prawie jak w podpisie ( Q6600 + Striker + grafa + nagrywara SATA + Tagan + twardziel 320Gb ) i niestety za cholerę nie moge odpalić tego złoma.

 

Testuję z pamięciami Crucial 10th AE ( 1szt lub 2 szt ) oraz z pamięciami Kingston HyperX 1066Mhz.

 

Niestety jedyne co ciągle słyszę to długi pisk z głośniczka :mur:

 

Czy może ktoś przypomina sobie podobny problem ??

 

Miałem nadzieję że odpalę tą konfigurację bezproblemowo, ale okazuje się że nawet nie chce wstać.

 

Procek jest oczywiście zwodowany.

 

pmp> widzę że ty dalej siedzisz na tej płycie, może masz dla mnie jakąś solucję ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety > bios mam 1303 > ale na dyskietce, bo jeszcze nie odpaliłem kompa na tyle żebym mógł go wgrać.

 

Nie wiem nawet jaki bios jest wgrany na płytę bo na kości biosu niema tej białej naklejki z rewizją biosu.

 

Komp niestety nie chce ruszyć> ok. trzy sekundy i zaczyna się ciągły pisk.

 

Właśnie przywiozłem z agrestu jakąś najtańszą kość pamięci ( twinmos 512Mb 800mhz Cl5 ), bo pomyślałem że może jest to wina pamięci i nie chcą ruszyć na 1,8V ( kingstony chodzą niby na 2,2V ale Cruciale powinny wstać bez problemacji. ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie bios. starszy albo nie radzi sobie z ramem albo z quad core. masz po prostu za dobry sprzet :).

No to w poniedziałek czeka mnie wycieczka do serwisu na zmianę biosu, bo E6600 już sprzedałem :angry:

 

Płyta jest z dostawy z sierpnia więc bios powinien być w miarę nowy, ale nie wiadomo ile spędziła w różnych magazynach.

 

Teoretycznie płyta powinna od razu wstać, skoro producent deklaruje obsługę procków Quad Core <_<

 

Niezły szajs, a myślałem że już się dzisiaj pobawię nowym sprzętem :mur:

 

Z Twinmosem jest to samo ( no cóż kupiłem tą kostkę jako sprzęt serwisowy jak będę musiał do kogoś jechać sprawdzić kompa, więc płakać nie będę ).

 

Podsumowując > płyta nie staruje z tym prockiem i jak na razie koniec zabawy.

 

Znając życie pewnie sobie kilka dni poczekam aż wgrają ten bios.

 

No cóż jak się coś zmieni to dam znać jak się sprawuje taki zestaw i jak wygląda sprawa OC ( z tego co widziałem to na biosie 1303 powinienem wycisnąć 3,6Ghz bo tyle minimalnie zamierzam OCnąć tego procka na 24/7 > Po to kupiłem takie WC ).

 

Jak ktoś jeszcze w między czasie coś wymyśli to proszę dać znać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

O znalazlem temat ;)

 

nie było mnie przez raptem jeden dzien w domu, a mlodszy brat musiał cos wykombinowac...

Poczytał w necie o zwiększeniu wydajnosci procesora i bawił się w rejestrze wpisując dane L2 Cache w SecondLevelDataCache...Owszem moze o jakies 10% komp chodził szybciej ale zaczęły się inne problemy, zwiechy kompa... tzn. Obraz tak jakby się zatrzymywał,dzwięk załamywał, wszystko to po jakims 30 minutowym graniu w Stalkera..., probowalem inne gry/filmy...problem nie ustąpił.Myslalem ze problem minie gdy ustawie standardowe wartosci... niestety nic, format robiłem dzisiaj, to samo po pewnym czasie nie wiem juz co mam robic, ale jednak obstawiałbym wine procka..Poza tym w Nvidia Monitor zauwazam skoki w zakładkach : Memory,FSB i CPU Core...Dziwie się temu poniewaz, nigdy czegos takiego nie doswiadczylem.Config taki jak w sygnaturce.Pozdrawiam i dzięki za pomoc. to młody narozrabiał, moze to jednak płyta? ta moja EVGA AR juz mi 2 komplety pamiątek uwaliła więc moze serwis?

Edytowane przez M@+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alleluja :rolleyes:

 

Udało mi się uruchomić kompa :damage_wall:

 

podziałał jeden ze starych trików ze Strikerem ( nie wiem dokładnie który bo zastosowałem oba ).

 

Najpierw wyciągnąłem wtyczki zasilania i wyciągnąłem bateryjkę na całą noc.

 

Potem wcisnąłem przycisk "clr-cmos" i zostawiłem wciśnięty przez ok 6 godzin.

 

Potem podłączyłem zasilanie, włączyłem zasilacz kliknąłem "power" i płyta odpaliła :banana: :banana: :banana:

 

Po południu muszę wszystko z powrotem po podłączać i przeinstalować system.

 

Czekam też jeszcze na wentylatorki Asusa które kupiłem od pmp ( zamierzam założyć trzy na wszystkie trzy radiatorki koło CPU i zsynchronizować je z czujnikami temperatury z płyty oraz odpowiednimi podłączeniami 3pin ).

 

Jeszcze tylko dwa/trzy zakupy i sprzęt będzie gotowy:

-dwa zestawy pamięci po 2x1gb "Crucial Balistix Tracer 1066mhz od Cruel'a ( na początek jeden bo wypadły mi nieprzewidziane wydatki, a drugi jak tylko zorganizuję kasę )

-druga grafa do SLI :rolleyes:

 

Oj muszę się chyba rozchorować lub wziąć jakiś urlop żeby pobawić sie nowym prockiem i WC.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl nowy bios do plyty EVGA 680i.

 

P31

 

Release Date 2007/10/03

Update Description:

1. Improved Core 2 Quad 1333 stability and overclocking

2. Improved Core 2 Duo 1333 overclocking

3. Resolves issues with G0 stepping CPU's detecting odd multipliers.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem ze Strikerem i za cholerę nie mogę dojść o co chodzi:

 

Jak podłącze dysk/dyski SATA to bez problemu mogę uruchomić instalkę XP'ka z płytki, wrzucić system na którykolwiek z dysków i zaczyna się zonk:

 

Przy ponownym uruchamianiu kompa odczekuję start z płyty i następuje zawieszka ( jakieś kolorowe znaczki biegną na przełaj ekranu > kilka sztuk ). Próbowałem już instalować na wszystkich trzech dyskach i jest to samo, niezależnie czy jest podpięty tylko jeden dysk czy wszystkie trzy lub dwa. Po instalce odpięcie nagrywarki też nie pomija tego błędu ( oczywiście instalcja > ponowny rozruch i wyłączenie kompa > odpięcie DVD-RW > włączenie kompa ).

 

Co ciekawe jak podłącze stary dysk Maxtor ATA 100 40Gb to mogę na nim bezproblemowo zainstalować system i włączyć windozję ( oczywiście z podpiętymi pozostałymi dyskami SATA ).

 

Pod windą widać wszystkie dyski SATA i wszystkie dane na nich zawarte.

 

To samo jest na biosie 1303 i na 1305.

 

Trochę lipa bo wolę mieć system zainstalowany na nowym dysku SATA2, a nie na starym ATA100.

 

Spotkał się ktoś może z tym problemem ??

 

Czyżby płyta była walnięta??

 

 

Jeżeli chodzi o OC to jak na razie jest prawie bezproblemowo. Prawie bo na razie jeszcze muszę obadać timingi Alpha pamięci, bo z ustawieniami na Auto nie chodzą na 1066Mhz z "piątkami", natomiast włączam je bezproblemowo na 807Mhz 4-4-4-8-2T 2,1V. Jak obadam alph'y to zapewne puszczę je szybciej :)

 

Procka jak na razie puszczam na 3,4GHz 1,475V ( realnie 1,45V ), ale wstaje też bezproblemowo na 3,6GHz przy 1,5V ( 1,475V realnie ). To tak na razie na testing, później sprawdzę na jakim napięciu minimalnym pójdzie przy np. 3,6GHz, bo te napięcia ustawiałem tak "na oko". Procka przy tym chłodzeniu może się uda wykręcić na 4GHz. :rolleyes:

 

WC daje sobie nieźle radę:

 

Przy odpowiedniej częstotliwości rdzenie mają w idle przy:

 

2,4Ghz > 18-21*C

3,0GHz > 22-25*C

3,4GHz > 28-31*C

3,6GHz > 30-35*C

 

Przy liczeniu 8M SuperPI wzrasta o ok 3-5*C.

 

Temperatury mierzone oczywiście programem "Core Temp".

 

Pompka ustawiona jest na 4. W skali 1-6 > teoretycznie 1-5, ale można przekręcić za piątkę i już zasuwa jak mega turbina > aż się płyn pieni. :lol2: Nie ma jednak sensu przekręcać ją za piątkę, bo wtedy po pierwsze płyn jest spieniony, a po drugie pompka jest wtedy głośna. Zostaje więc jeszcze jeden stopień na skali jak będę go ekstremalnie podkręcał, bo na piątce dopiero tą pompkę zaczyna być słychać intensywniej, ale jeszcze nie jest głośna ( głośna jest po odkręceniu na max ).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl nowy bios do plyty EVGA 680i.

 

P31

 

Release Date 2007/10/03

Update Description:

1. Improved Core 2 Quad 1333 stability and overclocking

2. Improved Core 2 Duo 1333 overclocking

3. Resolves issues with G0 stepping CPU's detecting odd multipliers.

Masz go na dysku?

 

Panowie. Pierwszy slot wali mi błędem PI, a drugi C1. Działają tylko dwa ostatnie - co robić?

 

BIOS P30, SPP dostaje 1,55 a MCP 1,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

to mój pierwszy post na tym forum.;) i borykam sie z takim problemem wiesza mi sie komp po przekroczeniu fsb 387,5 na filmach. Kombinowałem ze wszystkim. Gry orthos chodzi ok napiecia na mobo:

 

fsb 1,3

ht 1,2

spp 1,35

mcp 1,5

 

 

nigdzie nie mogłem dostac odpowiedz na moje pytanie robiełem wszsytko i wydaje mi sie ze strafiłem na taka flerna płyte głowna.Mój sprzet

 

e6300 2712 mhz 1,12v

evga n680i bios p31

PDP patriol llk 775 3-3-3-9 2,25v

GF galaxy zalman 7900gs

Enermax inifiniti 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

to mój pierwszy post na tym forum.;) i borykam sie z takim problemem wiesza mi sie komp po przekroczeniu fsb 387,5 na filmach. Kombinowałem ze wszystkim. Gry orthos chodzi ok napiecia na mobo:

 

fsb 1,3

ht 1,2

spp 1,35

mcp 1,5

nigdzie nie mogłem dostac odpowiedz na moje pytanie robiełem wszsytko i wydaje mi sie ze strafiłem na taka flerna płyte głowna.Mój sprzet

 

e6300 2712 mhz 1,12v

evga n680i bios p31

PDP patriol llk 775 3-3-3-9 2,25v

GF galaxy zalman 7900gs

Enermax inifiniti 650W

 

ustaw spp na 1,4 lub 1,45

fsb na 1,2

ht 1,2

mcp 1,5

no i memory V taki jaki powinien byc.

jak masz pamiatki ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue nie wiesz moze po co jest ta druga zworka kolo przycisków na reset i power ja to przełozyłem i tez chodzi, teraz mam tak ustawione jak ty mi podałes i jakos to chodzi ale pewnie zaraz złapie reseta ale dziwne jest to ze resetuje sie tylko na filmach z rozszerzeniem avi. a rmvb nic wiec nie wiem co to jest moze moje pamieci sie sypły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...