Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kyniek

Pojawil sie nowy bios do plyty glownej EVGA n680i SLI: P27

 

Zmiany:

 

- Quad-Core OC Improvements

- Additional support for 1333MHz CPU's

Czyż by oznaczało to że stara wersja AR dzięki biosowi nabyła cechy nowej rewizji A1? Bo główne róznice między AR i A1 to miała być poprawiona obsługa Quadów.

 

Acha - czym się różni w praktyce wersja A1 LT od A1 fullwypas? Na XS wstępnie wyczytałem iż LT się lepiej kręci :unsure: nie jest wolniejszy... no fajnie się wyrażali.... na stronie EVGA jedna z główniejszych róznic to taka że A1 wspiera DDR2 do 1200MHz a A1 LT DDR2 do 800MHz Hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LT nie ma PCI-E x8, 8USB, chociaż w wydaniu DFI ma :) Zresztą o DFI LT masz przylepiony oddzielny wątek.

 

A AR na 27 raczej z Kentsfieldem nie poleci więcej niż na 26 :) W praktyce A1 od AR różni się modyfikacją PCB.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LT nie ma PCI-E x8, 8USB, chociaż w wydaniu DFI ma :)

A AR na 27 raczej z Kentsfieldem nie poleci więcej niż na 26 :)

Dokladnie nie ma 3 portu PCIE, i jest ubozsza w wyjsciach

 

Co do P27 - dowiemy sie jak ktos sprawdzi :) na XS juz testowali i ktos wykrecil 525FSB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BIOS do ASUS Striker Extreme - wgrywamy i testujemy.

 

1102

 

--

Lata OK. Zgodnie z życzeniem nVidii, ASUS również usunął obsługę LinkBoost (czyli 125 MHz dla PCI-E 1/3), w tej chwili katuje kości 2GB i jest lepiej niż na 1004.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC czego ?

 

Raczej nie, bo ja z obsadzonymi dwiema kartami zamknąłem budzik przy QDR1696 albo trafiłem na czarną dziurę w FSB (425-435, górale mawiają).

 

W kwestii 1102 - spokojnie można używac, wszystko z nim OK bynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jak tylko ruszę magistralę zaczyna się loteria !? Może ta płyta jest jakaś walnięta ?? Jak myślicie. A ten głupi Titan Quest po godzinie się zawiesza a czasami nawet częściej.

A w ogóle to może ktoś wie co się stało z ftp ASUSa. Od jakieś czasu próbuję się dostać i NIC :(

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO znając "możliwości" tej płytki - ja bym dziury u Ciebie szukał w kompatybilności, niestety, z Twoimi modułami RAM.

 

Ustaw wszystko na stocka, RAM na delikatne 800, zapuśc na dobę memtesta, potem SP2004, pograj z markiem w 3D. Jak wszystko będzie OK - no cóż, błąd jest gdzieś w Twoich działaniach.

 

Badaj RAM na 1102, bo zdecydowanie jest najfajniejszy, jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma sie sprawa z 4*1gb? chodzi wszystko bez problemu?

malik ma wiec moze on cos powie wiecej :wink:

bo sam do visty x64 zamierzam zapodac, bo rzęźi strasznie a vista zainstalowana na raptorach co maja po 10k obrotow i 16mbcache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie filozuj, a sprawdź ;)

Na razie ustawiłem delikatnie RAM 800MHz 4-4-4-12-2T i synchro FSB zapuściłem memtesta, później 3DMark06, SuperPi i wszystko przeszło. Może faktycznie jest problem z kompatybilnością z tymi Dominatorami. Jeśli tak to kupę kasy w błoto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma sie sprawa z 4*1gb? chodzi wszystko bez problemu?

Ja mam EVGA i 4 x 1 giga i Viste 64 :)

 

Pamieci 4 x 1 Patriot LLK smigaja na 800 cl4 ze az milo. Chodza tez wyzej na cl4 ale w testach mala roznica wiec zostawilem na 4 x 800 cl4 2,2v - 4-4-4-12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn możesz zapodać odczyty z testów everesta, sandra itd?

Zastanawia mnie wydajność moich memek, oraz fakt że 1066 robią na 4cl, a powyżej tej wartości za żadne skarby nie mogę wyskoczyć.

Kombinowałem z cl i woltażem, nic nie daje. Zastanawiam się czy to jest już opór dla samej płyty czy bios nie wyrabia, memki z osobna robią dużo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn możesz zapodać odczyty z testów everesta, sandra itd?

Zastanawia mnie wydajność moich memek, oraz fakt że 1066 robią na 4cl, a powyżej tej wartości za żadne skarby nie mogę wyskoczyć.

Kombinowałem z cl i woltażem, nic nie daje. Zastanawiam się czy to jest już opór dla samej płyty czy bios nie wyrabia, memki z osobna robią dużo więcej.

Z tego co mi wiadomo Worms to te ocz co masz lipnie ida na cl4. Zreszta sam osobiscie to sprawdze ... 4GB tych OCZ :)

 

Dlaczego np w dziale co kupić, mało kto doradza płyty z rodziny evga ? padają przeważnie asus lub abit.... ??

Trudno to wytlumaczyc. Ale patrzac na chipset n680i na PPC to przewaza mobo EVGA. Wiec mozna smialo polecic ta plyte. Nie jest moze pozbawiona bledow. Ale mimo to jest lepsza od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno to wytlumaczyc. Ale patrzac na chipset n680i na PPC to przewaza mobo EVGA. Wiec mozna smialo polecic ta plyte. Nie jest moze pozbawiona bledow. Ale mimo to jest lepsza od konkurencji.

O rly ?

 

:D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie filozuj, a sprawdź ;)

Qrcze no nie wiem. Wszystkie testy przechodzi OK DRAM:FSB 1:1 = 400MHz. Tak sobie ustawiłem plus luźne timingi. Jak chcę pograć to po jakimś czasie zwiecha !? Co ty na to ?? Bo ja się chyba poddam myśląc, że to czary :D

 

P.S.

zapuściłem memtesta na dwie godziny - przeszedł, później SuperPI kilka razy po 16 i 32 MB, później 3DMark06 w pętli 5x, jakiś stres test z nowego everesta - wszystko przeszło bez zwiechy. na drugi dzień zacząłem grać w Titana i po około 30min. zwiecha - jak zwykle zresztą. Sterowniki najnowsze, gra ma wgrany najnowszy patch - grałem w nią na innym kompie i nie było żadnej zwiechy. Nie rozumiem tego. Może winda coś szwankuje !? Nie mam koncepcji żadnej na ten temat. Troszkę wcześniej tłukłem w Obliviona i było to samo - po jakimś czasie zwiecha.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze no nie wiem. Wszystkie testy przechodzi OK DRAM:FSB 1:1 = 400MHz. Tak sobie ustawiłem plus luźne timingi. Jak chcę pograć to po jakimś czasie zwiecha !? Co ty na to ?? Bo ja się chyba poddam myśląc, że to czary :D

 

P.S.

zapuściłem memtesta na dwie godziny - przeszedł, później SuperPI kilka razy po 16 i 32 MB, później 3DMark06 w pętli 5x, jakiś stres test z nowego everesta - wszystko przeszło bez zwiechy. na drugi dzień zacząłem grać w Titana i po około 30min. zwiecha - jak zwykle zresztą. Sterowniki najnowsze, gra ma wgrany najnowszy patch - grałem w nią na innym kompie i nie było żadnej zwiechy. Nie rozumiem tego. Może winda coś szwankuje !? Nie mam koncepcji żadnej na ten temat. Troszkę wcześniej tłukłem w Obliviona i było to samo - po jakimś czasie zwiecha.

 

miałem to samo, przyczyna byly pamieci, jakie masz ustawione stałe V na ram?? jesli powyzej 2,1 daj nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem najwyższe możliwe akceptowalne przez producenta czyli 2,4V ale założyłem Airflow (orginalny dołączony do kości. Myślę właśnie nad zmianą obudowy na Coolermaster CM Stacker - będzie lepiej wiało. Może faktycznie bardzo się przegrzewają. Kiedyś dotknąłem i były bardzo gorące :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...