Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerz mówiąc do nie jestem do końca zadowolony.

Mówiono, że oc ma być bardzo duże, a FSB jest na poziomie lepszych płyt na i975X, wydajność też nie najwyższa.

Według mnie sensownym powodem do kupna takiej płyty jest chęć posiadania SLi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz plyte EVGA. W porownaniu z MSI Powerup ktora mialem wczesniej - rewelacja.

 

Wlasnie wyszedl nowy bios z 10.11.2006 i zapodalem sobie go bez problemow z windowsa specjalnym doloczonym programem (szybko i bez zadnych problemow).

 

Niestety nia mialem wczesniej wypasionego Asusa wiec porownac nie moge.

 

Ale mozliwosci podkrecania sa ogromne. Ustawien duzo. Napiecia tez ok. Przy nieudanej probie podkrecania nie ma zadnych resetow cmos czy niewstawania kompa.

Niestety ogranicza mnie procek max 6600@3600.

 

Uwazam jednak ze jak ktos ma Asusa na 975 nie ma sensu zamieniac.

Ale jak ktos kupuje jako nowa to polecam !

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak poczekajmy jakieś 2 miechy na dopracowanie biosu i sterów w płytach z 680i, wtedy będzie można coś powiedzieć.

Przypomnę, że pierwsze rev. płyt na x975 też były nie dopracowane, jak i ich biosy.

Przypomnijcie sobie jakie wtedy miały możliwości oc? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak poczekajmy jakieś 2 miechy na dopracowanie biosu i sterów w płytach z 680i, wtedy będzie można coś powiedzieć.

Przypomnę, że pierwsze rev. płyt na x975 też były nie dopracowane, jak i ich biosy.

Przypomnijcie sobie jakie wtedy miały możliwości oc? B-)

No przypominam sobie. Tak sie sklada, ze mobo na 975X przy dobrym chlodzeniu od strzalu robily ponad 300MHz FSB - mowa o tym jak na takiej mobo siedzial Prescott/Pentium D itp.

 

Te mobo to kolejny nie wypal polaczenia Intel + nVidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus wprowadzi 3 płyty oparte na chipsecie 680i, jestem bardzo ciekaw ile będzie kosztować Striker i Striker Extreme i jak wypadną w porównaniu z EVGA.

Jak narazie wprowadzil tylko dwie @680i SLI

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16813131073

299$

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16813131074

409

oj to stanowczo zadrogo

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Piszesz, że przy mocniejszych to norma, ja mam Enermax 600Wat i mam dwa oddzielne 4-pinowe z tym, że jedeno wchodzi koło proca, a drugie koło IDE:

post-8799-1163718061_thumb.jpg

EPS to 4x12V i 4xmasa

 

złącze ATX to 2x12V i 2xmasa

a te 4 piny obok ATX 20pin to po jednym 12V, 5V, 3,3V i masa, wiec nie wiem jak choćby myśleć o podłączaniu tego do złącza EPS :huh:

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPS to 4x12V i 4xmasa

 

złącze ATX to 2x12V i 2xmasa

a te 4 piny obok ATX 20pin to po jednym 12V, 5V, 3,3V i masa, wiec nie wiem jak choćby myśleć o podłączaniu tego do złącza EPS :huh:

Nie zabardzo rozumiem o co biega? Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak sadzicie czy kupowac EVGA czy czekac na Asus'a Striker Extreme ?

 

Oby dwie plyty reprezentuja podobne mozliwosci OC. Asus jest bardziej wyposazony.

 

Patrze tez na te dwie plytki pod wzgledem "zwodowania" - asus wypada lepiej. Tzn. wiecej miejsca tam jest. EVGA ma dziwne mocowanie radiatora na NB ( 4 punkty ), Asus ( 2 punkty ).

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zanoszę z zamiarem zmiany płyty na którąś 680i, jednak chyba się jeszcze trochę wstrzymam.

Poczekam na testy tego Asusa Striker Extreme,(który i tak nigdzie nie jest dostępny, cena nieznana), jeżeli nie będzie w zestawie pilota, to bankowo czekam na Abit IN9 Max, który podobno wymiata. Abit IN9 Max, nie wiadomo, kiedy będzie miała miejsce premiera, Fsb w granicach 520, brak VDroop, czego nie można powiedzieć o EVGA.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zanoszę z zamiarem zmiany płyty na którąś 680i, jednak chyba się jeszcze trochę wstrzymam.

Poczekam na testy tego Asusa Striker Extreme,(który i tak nigdzie nie jest dostępny, cena nieznana), jeżeli nie będzie w zestawie pilota, to bankowo czekam na Abit IN9 Max, który podobno wymiata. Abit IN9 Max, nie wiadomo, kiedy będzie miała miejsce premiera, Fsb w granicach 520, brak VDroop, czego nie można powiedzieć o EVGA.

brak vdropp? taaa, juz to widze, no ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zanoszę z zamiarem zmiany płyty na którąś 680i, jednak chyba się jeszcze trochę wstrzymam.

Poczekam na testy tego Asusa Striker Extreme,(który i tak nigdzie nie jest dostępny, cena nieznana), jeżeli nie będzie w zestawie pilota, to bankowo czekam na Abit IN9 Max, który podobno wymiata. Abit IN9 Max, nie wiadomo, kiedy będzie miała miejsce premiera, Fsb w granicach 520, brak VDroop, czego nie można powiedzieć o EVGA.

To juz Ci moge powiedziec, ze asus nie ma pilota w zestawie a cena bedzie kolo 1300zl jak nie wiecej :/

 

Ja jednak sie chyba skusze na EVGA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kąd masz takie informacje, ostro przesadzą jak krzykną tyle za tą płytę.

Zobaczymy jak będzie w sprzedaży, jeżeli to się okaże prawda to nic innego nie pozostaje jak kupić EVGA, albo czekać na produkty od pozostałych producentów.

 

W najdroższym sklepie cos takiego znalazłem : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=34801

jest Striker Extreme: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=34800

Dużo się nie pomyliłeś, miejmy nadzieje że potanieje niebawem.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwy jest konflikt płytki Evga z Crucialami na D9 ??

 

Plytka mi nie bootuje.

 

Didy sie swiecą, na wyswietlaczu są dwie kreski (nie ma takiej komendy w instrukcji) wiatraki sie kręca i nic pozatym żadnego piszczenia...

 

Próboawłem odpalić samą płytę z prockiem, pamięciami i grafą. Ramy zamieniałem slotami oraz zostawiałem tylko jeden moduł. Grafy zamieniane...

 

Jakieś pomysły jak ja odpalić ?

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Możliwy jest konflikt płytki Evga z Crucialami na D9 ??

 

Plytka mi nie bootuje.

 

Didy sie swiecą, na wyswietlaczu są dwie kreski (nie ma takiej komendy w instrukcji) wiatraki sie kręca i nic pozatym żadnego piszczenia...

 

Próboawłem odpalić samą płytę z prockiem, pamięciami i grafą. Ramy zamieniałem slotami oraz zostawiałem tylko jeden moduł. Grafy zamieniane...

 

Jakieś pomysły jak ja odpalić ?

 

jak bez pamięci nie pipczy to znaczy, ze to mobo nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna kosc cya z slotu, wcisniety klawisz insert + power i dziala.

 

Mialem to samo z Ballistix.

 

Oczywiscie potem ustawiasz wieksze vdimm ciut i po zapisaniu ustawien wkladasz druga kosc.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...