Skocz do zawartości
gigart

Nforce 680i Sli Na Pokładzie Pod Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanko, czy ktos z Was widzial juz jakies bloki pod n680i ?

Jedynie co znalalzem to blok Danger Den pod evga n680i:

 

Dołączona grafika

 

Ja mam zamiar na procka wsadziś swojego X3N. Ze zdjęć płyt widać, że się zmiesci. Zobaczymy 18 grudnia jak się płyty Asusa pojawią do kupienia w Polsce.

Też szukam bloczku pod LGA775 ale nie ma nic ciekawego i taniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem asus striker extreme pojawi sie na przelomie grudzien - styczen. Dlatego bylem zmuszony wziac evga.

 

Ten na zdjeciu DD nie byl dedykowane dokladnie n680i - ale z tego co widac pasuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem asus striker extreme pojawi sie na przelomie grudzien - styczen.

Sample prasowe strikera juz sa rozsylane po redakcjach, a wiec lada dzien plyty beda fizycznie w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokryje się mniej więcej z E4300... Chociaż kupowanie mobo za 1,2k i najniższego procka z całej gamy (pomimo zachęcającego mnożnika) po prostu jakoś nie gra dry.gif

czyzbyś miał zamiar tak zrobić ??? :twisted:

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Users in several forums, particularly, in EVGA and Nvidia tech support forums, report about “lock up” and “disk error” issues with Serial ATA hard disk drives and RAID capabilities of the Nvidia nForce 680i SLI core-logic that sells for $120 per two chips alone. Some end users even cannot install Windows XP operating system, whereas others could not use their systems flawlessly for long and some even report data corruption.

http://www.xbitlabs.com/news/chipsets/disp...1214235359.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Users in several forums, particularly, in EVGA and Nvidia tech support forums, report about “lock up” and “disk error” issues with Serial ATA hard disk drives and RAID capabilities of the Nvidia nForce 680i SLI core-logic that sells for $120 per two chips alone. Some end users even cannot install Windows XP operating system, whereas others could not use their systems flawlessly for long and some even report data corruption.

Może tak po polsku, myślę, że sporo osób nie zna języków i byliby szczęśliwi jak byś się trochę postarał i krótko opisał o co biega :mur:

Bez urazy :D

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty EVGA z numerem: 122-CK-NF68-AR sa pozbawione tych problemow. Nowa seria i taka wlasnie ja mam :P

 

Lysyn: Chce sie przesiasc na Strikera, o ktorym myslalem od poczatku. EVGA jest mobo przejsciowa.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak po polsku, myślę, że sporo osób nie zna języków i byliby szczęśliwi jak byś się trochę postarał i krótko opisał o co biega :mur:

Bez urazy :D

Witam

W skrócie chodzi o to, że kontroler SATA nie radzi dobrze sobie z RAID, ta sytuacja ciągnie się od nForce4 :(. Objawia się to tym, przynajmniej u mnie na nForece4, że przy kopiowaniu dużych plików z i na dyski połączone w RAID system potrafi się zawiesić.

 

Wyszedl nowy beta bios do EVGA eliminujacy te problemy.

Mam nadzieję że to prawda i poprawili bios kontrolera SATA.

 

PS. Malik - EVGA n680i DO SPRZEDANIA !!! - co wiec kupujesz?

Pewnie Strikera :)

-- Edit --

@Malik mnie już ubiegł :)

 

PS.

@Malik dzięki wiesz za co :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W skrócie chodzi o to, że kontroler SATA nie radzi dobrze sobie z RAID, ta sytuacja ciągnie się od nForce4 :(. Objawia się to tym, przynajmniej u mnie na nForece4, że przy kopiowaniu dużuch plików z i na dyski połączone w RAID system potrafi się zawiesić.

Mam nadzieję że to prawda i poprawili bios kontrolera SATA.

Pewnie Strikera :)

Jeżeli jest to problem wszystkich nForce to czemu miało by go nie być w ASUS Striker Extreme?

Czy tam też będzie ten problem?

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to problem wszystkich nForce to czemu miało by go nie być w ASUS Striker Extreme?

Czy tam też będzie ten problem?

Tego nie wiadomo, ale tak jak Malik pisał NVidia dała sobie radę z problemem i nowe EVGA nie mają już tego defektu to pewnie Striker też nie będzie miał.

 

Mnie natomiast nurtuje co innego, a mianowicie czy między te ciepłowody zmieści się jakieś porządne chłodzenie pasywne.

 

Pozdro

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u kogo ? :) Jesli mozna wiedziec.

 

Ja wlasnie dostalem cynk ze sa juz bloki pod evga :) Full WC :) oprocz tego - bios p23 narazie beta, polepsza OC tej plyty ( EVGA ). Wiec chyba zostanie u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiadomo, ale tak jak Malik pisał NVidia dała sobie radę z problemem i nowe EVGA nie mają już tego defektu to pewnie Striker też nie będzie miał.

Może i tak, ale część płyt Striker jest już chyba wyprodukowana i leży na magazynach, dopiero nowa wersja może być pozbawiona tego problemu, czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci ktorzy napalili sie na ASUS STRIKER EXTREME powinni TO przeczytac.

 

Powiem krotko - Asus dostaje lanie od EVGA :)

Widziałem to przed podjęcięciem decyzji ;), cholera gdzyby EVGA miała silicona jeszcze to pewnie na nią bym się zdecydował. Mam RAID'a 0 zrobionego z dwóch 320-ek na siliconie.

 

-- Edit --

@Malik a jak Ty masz magistralę ustawioną?

 

-- Edit 2 --

Płyta przyjechała. Wygląda dość niesamowicie, zwłaszcza te ciepłowody. Będę miał problem z doborem chłodzenia, bo między tymi rurkami jest tylko 105 mm miejsca :(.

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta przyjechała. Wygląda dość niesamowicie, zwłaszcza te ciepłowody. Będę miał problem z doborem chłodzenia, bo między tymi rurkami jest tylko 105 mm miejsca :(.

Rozwiązanie: Noctua NH-U12F :lol: super coller

 

PS.

Zaczynam się zastanawiać nad tą mobo: Asus Commando :lol: skoro ten Striker ma takie problemy :mur:

link http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=13657

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...