Skocz do zawartości
meeron

Dfi Lanparty Ut Cfx3200-dr/rdx200 Cf-dr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio moją uwagę skupił nowy produkt DFI a mianowicie LANParty UT CFX3200-DR

Przeszukałem forum wzdłuż i wszerz ale nic konkretnego na temat w/w modelu nie znalazłem.

Jeśli chodzi o google to sprawa wygląda już nieco ciekawiej i można tam znaleźć troszeczkę informacji:

 

Socket 939

 

CPU

AMD Athlon 64 X2 / Athlon 64 FX / Athlon 64 / Sempron

 

Chipset

ATI chipset - North bridge: ATI CrossFire CFX3200 - South bridge: ULI M1575

 

Sama płytka wygląda tak:

Dołączona grafika

 

Link do pełnej specyfikacji na stronie producenta dostępny TU !

 

Testy jakie znalazłem dostępne po poniższymi linkami jednoznacznie twierdzą, że to udany produkt DFI

test 1

test 2

test 3

 

Cena płytki na tę chwilę to niecałe 400zł

 

Zapraszam do dyskusji.

 

 

 

edycja:

 

Temat został poszerzony o model DFI Lanparty UT RDX200 CF-DR

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł :)

 

Sam miałem założyć temat o w/w płytce :)

 

Mobo mam już w domku ale brakuje mi CPU...(już kupiony, powinien być u mnie pod koniec następnego tygodnia...)

 

Płytka ładnie wygląda :lol: ; i ma wszystko co trzeba do ostrego o/c :) Vcpu do ponad 2V i Vmem 4,15V :lol: widziałem na niej HTT 375; jak odpale swoją to napisze więcej.

 

btw. Na allegro można spokojnie ją ustrzelić nawet poniżej 300 zł :) (nową)

 

Dobra recka:

 

DFI LAN Party CFX3200 DR Review + BIOS Guide

http://www.vr-zone.com/index.php?i=3549

 

DFI LAN Party UT RDX200 CF-DR

http://www.vr-zone.com/index.php?i=2893

 

EDIT:

 

Z tego co zauważyłem to:

 

- CFX jest na RD580 ma dodatkowo obsługe SATA2 i wyświetlacz "Diagnostic LED" :P, osiąga wyższe HTT (max co w recce widziałem to 375); Vmem do 4,15V; porty SATA te po prawej stronie "bardziej ściśnięte"; jest minimalnie wydajniejsza :P od RDXa

- RDX to wcześniejsza wersja na RD480, ma tylko SATA1 i ma niższe max HTT (dostałem info od innego forumowicza że HTT 300 robi); V mem "tylko" 4,03V tako to chyba to samo jest :P

 

 

oops moja płytka to troszke inny model dokładnie: DFI LP UT RDX200 CF-DR <_<

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czekamy na testy i opinie. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zamiana nF4 na ATi3200 tylko nie wiem jeszcze na którą.

Abit AT8 32x, ASUS A8R32-MVP Deluxe czy DFi LANParty UT CFX3200-DR.

Mam nadzieje że ten topik mi pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka już u mnie leży. Pierwsze wrażenie pozytywne, teraz trzeba tylko na grafę poczekać i zobaczymy jak to śmiga, szczególnie ciekawy jestem biosu bo można się spotkać z opinią że jest bardzo rozbudowany, nawet jak na DFI i przydała by się opcja ukrywania mniej potrzebnych opcji.

 

Jeszcze kilka fotek:

 

http://i4memory.com/reviewimages/motherboa...200_DR_010.html

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez sie zastanwiam czy nie zmienic swojej NF4 na tego radka.

CF narazie nie bede robil, ale w przyszlosci kto wie...

 

Wiecie moze gdzie ja mozna dostac, bo w imperium nie ma, a w 4speedzie to nie wiem, bo nic nie pisza o dostepnosci??

 

 

 

btw. Na allegro można spokojnie ją ustrzelić nawet poniżej 300 zł :) (nową)

No w tym rzeczy, ze nie, a wersja na Xpress200 jest deliktanie mowiac cienka.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze gdzie ja mozna dostac, bo w imperium nie ma, a w 4speedzie to nie wiem, bo nic nie pisza o dostepnosci??

Ja brałem u tego gościa:

 

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=557779

 

Bardzo rzeczowy, a gwarancja w NTT Systems i cena całkiem fajna bo 359zł za nówkę dałem.

Dokładniejsze namiary, jak np. telefon mogę podać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mi się nie podoba to chłodzenie chipsetu - mogłoby być pasywne. Chipset Ati nie grzeje się tak jak to cholerstwo nVidii :)

Ale chip nie jest zaraz za PCI-E (jak w Ultra-D) wiec latwiej cos pasywnego zamontowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem mobo w 4speed za 375zł została wysłana do mnie w piątek więc w poniedziałek powinna być. Oczywiście będą fotki i testy mobo. Ale na pewno nie szybciej niż w środę (czyt. szkoła :() jak się uda to będzie szybciej (fotki w poniedziałek będą o ile mobo dojdzie). Do płytki wrzucę to wszystko co mam w sigu prócz asrocka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru macie wejscia S-ata??

Bo w recenzjach raz mozna sie spotkac, ze sa zolte innym razem czarne i teraz nie wiem czy jest jakas roznica procz koloru?

 

Ja kupiłem mobo w 4speed za 375zł

Kiedy kupowales??

Bo moze nie maja i przysla ci cos innego? :wink:

 

 

 

EDIT>>Ta plyta chyba nie jest warta przesiadki z nF4. ZOBACZCIE

Wiadomo juz skad taka niska cen i dlaczego prawie na wszystkich strona brakuje porownania z DFI pod nF4 Ultra.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT>>Ta plyta chyba nie jest warta przesiadki z nF4. ZOBACZCIE

Wiadomo juz skad taka niska cen i dlaczego prawie na wszystkich strona brakuje porownania z DFI pod nF4 Ultra.

Ogólnie nie odstaje dużo, czasem nawet lepsza jest, ale dziwna ta różnica 1k pointów w 3dm2k5 :blink:

Mogli też zrobić testy na jakichś radkach bo gf może nie lubić ati wiadomo czemu ;)

Edytowane przez Ras1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz sam nie wiem.

Kupca bede mial na Ultra-D, ale czy warto??

Moja nastepna karta bedzie prawdopodbnie rowniez cos z obozu ATI, wiec hmm...

 

Prawie wszyscy tu przechodza ze sraczek i tanszych wersji DFI, wiec wybor maja prosty, a tak kupic cos co jest slabsze to naprawde nic fajnego.

 

 

Ogólnie nie odstaje dużo, czasem nawet lepsza jest, ale dziwna ta różnica 1k pointów w 3dm2k5 :blink:

Mogli też zrobić testy na jakichś radkach bo gf może nie lubić ati wiadomo czemu ;)

Nie tylko o smarki chodzi, zobacz sobie odczyty pamieci. Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem swoje problemy z AsRockiem 939Dual-SATA2 i jego współpracą z dwurdzeniowym prockiem poprzez zakup tej płyty..... na tydzień przed wielką obniżką, o której tu mówicie :zonk:

700zł... hlip hlip :sad: :mur:

 

U mnie SATA jest żółte.

 

Kilka fotek płyty po zdjęciu chłodzeń z mostków:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak duzych roznic w wydajnosci nie ma a mysle ze plytka bedzie smigac mimo wszystko pod oc bedzie dobra jak ultra d tylko ze okazja dla fanboy-ow ati takich jak ja:P z karta ati na pokladzie powinno byc ciekawie no coz pozyjemy zobaczymy:) narazie brak chajsu przeznaczony raczej na inne cele grafe:) ale w przyszlosci mysle ze zmienie mobo cos kolo maja moze ktos chetny na kupno mojej:) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ras moze miec racje ze na ati zupelnie inaczej tescik bedzie wygladal:)

Heh a to niby czemu? :D

Grafy ATI na nF4 śmigają bez problemu więc czemu miałoby być na odwrót?

IMO cena dobra i nawet myślałem nad szybką przesiadką z SLI-DR ale po obejrzeniu kilku testów ochota mi przeszła :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jak by ktoś mając lp i kartę ati sprawdził to mobo. A co do pamięci to napisałem że "ogólnie" nie jest to aż tak ogromny skok jak przy 3dm2k5 :wink:

Mobo przyszła 30min temu :lol2: (zostałem dziś w domu bo się źle czuje) więc pouczyć się na jutro i za jakiś czas wybebeszę komputer na podłogę i poskładam, mogę zrobić porównanie do asrocka :) to zobaczymy co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się gdzie te cacko można wyrwać a cenie powiedzmy do 400zl ? ;>

4speed jej nie ma mimo tego ze na stronie maja :(

szukałem w necie i nic

pomożecie ?

 

HALOOO, Czy ktos wie gdzie te płyte mozna kupic ?

bede baaaaaaardzo wdzieczny za informacje

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labovsky grubasie ;> jak już rozebrałeś z radiatorów swoją DFI to powiedź wujkowi Mazaczkowi co miałeś pod radiatorem [;

 

Ile pasty i jaka? Radiatory w miare proste?

Hola hola :D

Grubas jest jeden... może dwóch... i nie na tym forum... i żadnym z nich nie jestem ja :P

 

Radiatory proste, ale...

na X3200 jeszcze w miarę - srebrna pasta, ale jakaś straszliwie grubo napaćkana i lekko skawalona. Zamieniłem na CL Liquid Pro i dałem TR HR-05 - przy braku nawiewu - temperatura mostka to 44 stopnie, z nawiewem 32 :)

na ULi 1575 bryzgnęli odrobinę silikonu niestety tylko - może 1/10 mostka była nim przykryta. Radzę wszystkim przed montażem skontrolować sytuację pod mniejszym radiatorkiem, bo może być nieciekawie. Ja przesmarowałem Arctic Ceramique. Przy jednym dysku SATA jest całkiem ciepły... ale nie gorący.

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a to niby czemu? :D

Grafy ATI na nF4 śmigają bez problemu więc czemu miałoby być na odwrót?

IMO cena dobra i nawet myślałem nad szybką przesiadką z SLI-DR ale po obejrzeniu kilku testów ochota mi przeszła :>

Dokladnie chyba cala zamiana nie ma sensu choc nic bym nie musial dokladac.

Kusi sam chipset, no ale ta wydajnosc wola o pomste.

 

 

EDIT>>jakby nie bylo prawdopodbnie bede mial ta plyte, wiec moge zrobic male porownanie do Ultra-D

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola hola :D

Grubas jest jeden... może dwóch... i nie na tym forum... i żadnym z nich nie jestem ja :P

 

Radiatory proste, ale...

na X3200 jeszcze w miarę - srebrna pasta, ale jakaś straszliwie grubo napaćkana i lekko skawalona. Zamieniłem na CL Liquid Pro i dałem TR HR-05 - przy braku nawiewu - temperatura mostka to 44 stopnie, z nawiewem 32 :)

na ULi 1575 bryzgnęli odrobinę silikonu niestety tylko - może 1/10 mostka była nim przykryta. Radzę wszystkim przed montażem skontrolować sytuację pod mniejszym radiatorkiem, bo może być nieciekawie. Ja przesmarowałem Arctic Ceramique. Przy jednym dysku SATA jest całkiem ciepły... ale nie gorący.

Ahh fakt nie to forum :D A czy napewno nakładanie CLPro na alu radiator to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh fakt nie to forum :D A czy napewno nakładanie CLPro na alu radiator to dobry pomysł?

Na aluminiowy radiator zapewne nie. Na szczęście mnie to nie dotyczy, gdyż HR-05 ma podstawę miedzianą, a poza tym jest niklowany... więc i aluminiowymi finami mógłbym go stykać ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...