Skocz do zawartości
meeron

Dfi Lanparty Ut Cfx3200-dr/rdx200 Cf-dr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam takie pytanko. Kojarzycie żółtą platikową płytke po drugiej stronie płyty pod prockiem? No to nie mogłem zamontować chłodzenia XP-120 na niej, więc wyjąłem z niej dwie nakrętki i lutownicą wtopiłem w to miejsce nieco większe nakrętki. Widać, że było dłubane.

 

Czy przepadła mi przez takie coś gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z życia RDX200 wzięte :)

Gdyby tak opsywać krótko i zwięźle:

Problem 1: Też nam się płyta wywalała przy włączeniu jakiego kolwiek programu monitorującego rozwiązaniem było zostosowanie Everesta w wersji 3.5.x temperatury bez "krasza" potrafi też pokazać Systool po zaznaczeniu odpowiedniego plugina którego włączenie zaleca sam programik...

Problem 2: Venice E6 3000+ coś nie lubiał tej płyty nie dało się wycisnąć więcej jak 2250 Mhz co ciekawe doszliśmy do wniosku że blokują nas pamięci a pamięci najpierw były noname 400 Mhz 2.5 CL 2x256 mb no ok myślimy możę to wina pamięci, po przekopaniu forum DFI-street przestawiliśmy pamięci tak że Venice poszedł na 2,4 Ghz ale niestetu tu skończyły się możliwości czegoś tylko czego :P ?

Zdobyliśmy SanDiego 3700+ E4 z 4speed niby miał się dobrze kręcić ?

No i wpadły na w łapy pamięci Corsair o właśnie Takie

 

Jeżeli chcecie się dowiedzieć co udało nam się na tym osiągnąć to musicie napisać czy was to interesuje bo pisania dużo a dla nikogo pisać nie ma sensu...

 

p.s. płyta ma dopiero ze 2 tygodnie i przed zakupem tej płyty o OC wiedziałem tyle ile mi na to ASRock pozwalał czyli w porównaniu do Biosu DFI nic...

Edytowane przez emblemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ktora plyta zatem jest lepszym wyborem dla posiadacza GeForce-a 7600GT (PCI-E) i osoby chcacej co nieco wycisnac wiecej z Venice-a 3000+: 939DUAL-SATA2 czy RDX200 CF-DR?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

--

mln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDX200 elastyczna :lol2:

Stary, na RDXie wycisnąłem maxymalne fsb jakieś 260 Mhz (było bardzo niestabilnie) a na Asrocku 314 Mhz (bardzo stabilnie). Nie tylko ja tak mam.

 

To może się wydać dziwne ale: Asrock bije na głowe DFI :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja zasadniczo szukam LANPARTY UT nF4 Ultra-D, ale ciezko gdziekolwiek nowa znalezc, uzywana zreszta tez (raptem jedna oferta na allegro).

Moze ktos z forumowiczow ma taka na sprzedaz?

Chlopaki, na pewno macie jakas lepsza na oku ktora chcecie kupic.

Po co Wam stare Ultra-D...?

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A CFX3200 na pewno lepsza od RDX200 ;) poszukaj :D

Nie jestem pewien co do tego, ale czy przypadkiem te płyty (CFX3200) nie były sprzedawane w Polsce przez bardzo krótki okres czasu?? To dziwne, że nigdzie już ich nie ma- jest to przecież dużo młodsze mobo od RDX200, którego można kupić bez problemu. Osobiście nie przepadam za nvidią i myślę, że CFX3200 to byłoby dla mnie wymarzone mobo (teraz mam Infinity na rs482- to chyba to samo co RDX200 tylko bez CF i w mniejszym wymiarze technologicznym wykonane, jestem zadowolony, ale chyba bym zmienił na takiego CFX gdyby był dostępne). Może jak wysprzedają z magazynów stare RDX to jeszcze rzucą jakieś CFX....

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mam świetny egzemplaż RDX'a bo htt narazie przy SanDiego to 273mhz, dalej procesor nie wstaje. W najbliższym czasie sprawdzę jakie maksymalne htt może mieć ta płyta. :)

Na różnych forach piszą że w tym modelu po przekroczeniu HTT 300 zaczynają się problemy ale to opinia ludu moja opinia jest inna troszeczkę bo płyta traci stabilność gdzieś tak na poziomie 320~325 Mhz dalej nie podciągałem bo to raczej nie miało sensu poza tym jestem laik w podkręcaniu OC zaczołem rozkminiać może ze 2 tyg. temu ;> więc możę i to HTT bym przeskoczył podejrzewam że na niższym mnożniku żeby nie katować SanDiego powyżej 3400 Mhz coś by się dało jeszcze wycisnąć tylko po co jak nie ma przyrostu wydajności ? A możę się mylę ?

 

ps. Wycisnołem 340 raz przy x10 w sumie śmigało ze 2 h w feara (Aż do pada :P )ale SP2k4 procek nie przechodził pozatym temp procka wachała się na poziomie 65 st. na Fryzjerku później płycie pomógł tylko CLRCMOS

Edytowane przez emblemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem CFX bez problemu jakieś 2 miechy temu za 370zł nówka.

HEHE, znajdź mi teraz tą płytkę nową i w podobnej cenie to wyślę Ci browara (i to priorytetem :D :D :D )

Akurat dwa miesiące temu były one dostępne, ale ani 3m-ce jeszcze ich nie było a 1 m-c temu już ich nie widziałem (tak mi się przynajmniej teraz wydaje).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE, znajdź mi teraz tą płytkę nową i w podobnej cenie to wyślę Ci browara (i to priorytetem :D :D :D )

Akurat dwa miesiące temu były one dostępne, ale ani 3m-ce jeszcze ich nie było a 1 m-c temu już ich nie widziałem (tak mi się przynajmniej teraz wydaje).

Były, były 3 miesiące temu.

Tylko, że w sklepach chodziły po 800-900zł wtedy.

 

Ja wytargowałem 700zł za swoją... 2 tygodnie przed tymi drastycznymi obniżkami (do 390zł/szt.) hlip hlip :(

Po tej obniżce znikły błyskawicznie - w ciągu kilku dni. Niewiele ich było w Polsce, z tego, co wiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Arctic Cooling Freezer 64PRO z mysla ze temperatura bedzie mniejsza. W grze gdy zuycie procesora jest 70-85 % Core ma temperature 55

 

Jakim programem najlepiej sprawdzac temperature ?SpeedFan ?

Everest niedziła mi resetuje sie pc

Edytowane przez garekson15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Arctic Cooling Freezer 64PRO z mysla ze temperatura bedzie mniejsza. W grze gdy zuycie procesora jest 70-85 % Core ma temperature 55

 

Jakim programem najlepiej sprawdzac temperature ?SpeedFan ?

Everest niedziła mi resetuje sie pc

To co to za gra :P ?

A tak serio to trochę dużo tyle to mi wyskakwiało na Przetaktowanym San Diego na 2,7 Ghz w stresie (na silikonowej paście) możę źle pastę położyłeś możę za grubo ? możę w ogóle ? Możę masz nie fart i trafiłeś na egzemplarz procka w którym IHS jest lekko nei dorobiony ?(Ta obódówka PGA tu na forum zwana własnie chyba IHS :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra to counter strike source lub TIBIA :>, paste nałozona jest link : http://www.allegro.pl/item151912364_arctic...rzewodzaca.html

 

temp :

http://img233.imageshack.us/my.php?image=tempeg4.jpg

 

sprawdziłęm w biosie CPU core 29C -.-

SpeedFan kłamie =(

Edytowane przez garekson15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowy nie da się ukryć :) Dziś złożyłem kompa na tej płytce i już mnie denerwuje od samego początku mianowicie na czas instalacji Win XP musiałem przełożyć RAM na "singla" gdyż w dualu były zwieszki. Wgrałem nowy BIOS ale coś niebardzo to pomogło :/ Ustawienia default , żadnego OC (ani CPU ani grafika) Może mi ktos wyjaśnić o co chodzi ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...