Skocz do zawartości
meeron

Dfi Lanparty Ut Cfx3200-dr/rdx200 Cf-dr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałeś czy to jest płyta RDX czy CFX ?

 

 

Płyta to RDX200. Wczoraj zorientowałem się że defaultowe ustawienia CAS to 1T zmieniłem na 2T i niby jest ok tzn chodzi w dualu 400 Mhz i jest stabilnie ale zdarza sie za t inna ciekawa rzecz komp po wyłączeniu sam się włącza ponownie po krótkiej chwili , to już są normalnie jaja :) Spotkaliście się z czymś takim ? Wgrałem najnowszy BIOS dostępny na stronie jakby ktoś pytał :) nic w nim nie grzebałem ustawiłem tylko to 2T dla stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jakieś oddziaływanie elektrostatyczne!? Kiedy miałem wnętrzności pc na biurku, podszedłem szybko z nagrywarką, którą chciałem podłączyć, dotknąłem kabla i poszła iskra po płycie głownej i się komp sam włączył :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście poradzić mi w kwestiach OC mego procka i pamiątek na tej płycie? Mam Athlona 64 4000+ San Diego Stepping E4

oraz Twimosy Twisterki PC 3500 CL2 . W chwili obecnej zwiększyłem poprostu FSB na 210 więc mam tylko 2,5 GHz na procu i 210 na RAM'ie ale coś mi się zdaje że ie tędy droga :) Może jakieś wskazówki ?

 

 

 

EDIT: ta płyta jest straszna , zabierzcie ją odemnie :/ Nie mogę nawet procka podkręcić przyzwoicie :/ Jak obnizam HT komp nie wstaje jedyne co udało mi się osiągnąć to HTT 210 :/

Edytowane przez MischaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to RDX200. Wczoraj zorientowałem się że defaultowe ustawienia CAS to 1T zmieniłem na 2T i niby jest ok tzn chodzi w dualu 400 Mhz i jest stabilnie ale zdarza sie za t inna ciekawa rzecz komp po wyłączeniu sam się włącza ponownie po krótkiej chwili , to już są normalnie jaja :) Spotkaliście się z czymś takim ? Wgrałem najnowszy BIOS dostępny na stronie jakby ktoś pytał :) nic w nim nie grzebałem ustawiłem tylko to 2T dla stabilności.

To ciekawe, bo moja płyta DFI Infinity rs482, która jak by nie było oparta jest na tym samym chipsecie (xpress200) też tak miała- tylko, że włączała się nie koniecznie po zaraz po wyłączeniu. Pierwszy raz nieźle się zdziwiłem, gdy obudziłem się rano, a tu włączony komp (a pamiętałem na 100%, że zostałwyłączony). Zdarzyło się jeszcze tak parę razy i ostatnio już jest spokój. (Albo może kabelki od obudowy mają luzy albo wtyczka nie ma dobrego kontaktu z mobo??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SD 3700+ Full Stable na 3000 Mhz vcore 1.55 V niższe nie testowane bez używania nagrzewnicy z sygnaturki spokojnie podciągam na 3300 Mhz aczkolwiek nie przechodzi SP2k4 a 3dmarka zawiesza powiedzmy raz na cztery próby pamięci w zależności od timingów max 250 mhz więcej nie próbowałem ich dzwigać, Tu wy mi możecie powiedzieć czy mogę się spodziewać czegoś więcej jeszcze po Corsair TwinX DDR 2x 1GB 400MHz C2

Póki co odpuściłem już sobię dalsze katowanie tej płyty teraz męcze coś innego

Aha i do tego co napisałem teraz jeszcze to co wspominałem o FSB :

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2452724

Ewentualnie muszę jeszcze doczytać czy zmiany napięć chipsetu szyn i różnych innych rzeczy jest w stanie wpłynąć na zwiększenie podaności na wyższe takty, tylko jeszcze nie wiem gdzie :P

p.s.

..::KLIK::..

Edytowane przez emblemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co z niego udało mi się wydusić to to HTT 270 (przy HT 3.0 i mnożniku 10) dzielnik pamięci ustawiłem na 166. Wyszlo więc 2,7 na procu 225 na RAM'ie 2-3-3-8, VCore 1,550. Jakakolwiek zmiana która zwiększa częstotliwość proca powoduje niestabilność (nieważne czy zwiększam HTT czy mnożnik) Chyba trafiłem na straszną padaczkę jeżeli chodzi o procka , szkoda...

Edytowane przez MischaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI SIE ZATACZA!!!! http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=128548

Dfi-street padlo, a plyta na rd600 to podobno "beta" ktora nigdy nie bedzie "gold"........ z dala od produktow DFI

DFI Street padło :/

 

http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?p=681787

 

PS. Sorry za offa.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie jako nowy użytkownik chciałbym powitać wszystkich szanownych Userów tego forum.

 

Stałem się mam nadzieję szczęsliwym posiadaczem tej oto płyty: LANPARTY UT RDX200 CF-DR. Bedzie ona współpracowała z procesorem Athlon 64 3700+ SD. Moje pytanie dotyczy karty graficznej. Jako że płyta może obsługiwać dwie karty graficzne, mam problem w ich wyborze. I tu się rodzą pytania:

Radeon czy Geforce?

Czy w trybie crossfire geforce bedzie tak samo wydajny jak radeon i czy wogóle bedzie on pracował w tym trybie ?

I pytanie ostatnie

Jakie karty szanowni koledzy polecają?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie jako nowy użytkownik chciałbym powitać wszystkich szanownych Userów tego forum.

 

Stałem się mam nadzieję szczęsliwym posiadaczem tej oto płyty: LANPARTY UT RDX200 CF-DR. Bedzie ona współpracowała z procesorem Athlon 64 3700+ SD. Moje pytanie dotyczy karty graficznej. Jako że płyta może obsługiwać dwie karty graficzne, mam problem w ich wyborze. I tu się rodzą pytania:

Radeon czy Geforce?

Czy w trybie crossfire geforce bedzie tak samo wydajny jak radeon i czy wogóle bedzie on pracował w tym trybie ?

I pytanie ostatnie

Jakie karty szanowni koledzy polecają?

 

Pozdrawiam

SLI czy nawet CF to nie dla tego procesora lepiej się zastanowić nad jedną a porządną na dzień dzisiejszy najlepszą ofertę ma chyba nvidia w stosunku cena/wydajność...

Edytowane przez emblemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie mam siły do tej płyty. Mimo iż specjalnie założyłem sobie gniazdka z uziemieniem (by wyeliminować możliwość jakichś minimalnych przepięć które to z kolei mogłyby powodować start kompa) nadal mi się sprzęt sam włącza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kompa masz podłączonego do jakieś sieci LAN? Jak tak to go odłącz, i sprawdź czy się będzie włączać.

 

Zanim jeszcze przeczytałem Twój post wpadłem na pomysł by to sprawdzić i odczepiłem kabel sieciowy.Dobre kikanaście razy wyłączałem kompa i ani razu nie wstał sam, w tym wyłączałem go na kilka minut, godzin i raz na całą noc , nie włącza się. Teraz pytanie dlaczego tak się dzieję czy opcja Wake ON LAN nie obejmuje zintegrowanej sieciówki? Czy jak wsadzę karte pod PCI nie będzie podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak dla mnie mobo rewelacja, poprzednia to Asrock s939 VSTA (też dobrze się kręciła, czas w pi 1M na niej to 32.156s a na dfi podaje niżej). KLIK

 

- Nie stety Asrock nie przetrwał Vmoda <_<

 

Mobo to DFI LanParty RDX200 CF DR:

 

- Napięcie dla procesora 1,6 V (Amd 64 Venice 3200+ @ 2915 mhz 324x9)

- Napięcie dla pamięci 3,6 V (2x 256 Infineon winbond bh6 166mhz @ 265 mhz 2.0-2-2-5 1T) 200 & 270 & timing's

 

Dołączona grafika

 

Super PI 1M czas 28.953 (juz poprawione do 28.922 :lol:)

 

- Moze i dam rade to pobić ale to już troche ryzykowne podnosić napięcia :-|

 

- Najlepsze jest to,że chlodzenie procka to box

(przy o/c bez męczenia ma 22-23 stopnie i wiatrak stoi, przy męczeniu ma max 40 stopni) :lol:

 

pozdro

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Najlepsze jest to,że chlodzenie procka to box

(przy o/c bez męczenia ma 22-23 stopnie i wiatrak stoi, przy męczeniu ma max 40 stopni) :lol:

To ty chyba na balkonie tego kompa trzymasz :lol:

A tak na poważnie to czym te temp. zczytujesz? Sprawdź coretemp może, bo tamte co podałeś są nierealne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba na balkonie tego kompa trzymasz :lol:

A tak na poważnie to czym te temp. zczytujesz? Sprawdź coretemp może, bo tamte co podałeś są nierealne ;]

 

Odczyt jest z biosu, mbm, i programu do odczytu tem dołączanego do płyt DFI, wszystkie pomiary temp sa takie same, więc nie mów, że są nie realne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są, miałem 2 DFI dla K8 i wiem że nie są ;]

Przyznaje Ci racje ;) Mobo jak i programy mnie oszukiwaly :cry: Moj proc dalej sie nie krecil z powodu... wysokiej temperatury, dzieki temu postanowilem wystawic kompa przy otwartym oknie gdzie temp na zewnatrz na minusie :) no i efekty od razu widac nowy czas w sp 1M i wkoncu przekroczylem magiczna granice 3 Ghz :blink: wiec dzieki Ci wielkie :D

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

B-)

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe masz te napięcia trochę hardcore :) W ogóle to jakim cudem na RDX200 ustawiłeś coś powyżej 1,550 na VCore? To jest zależne od procka jaki jest aktualnie w socket'ie? Ja nie mogę dać więcej niż 1,550 (mam najnowszy bios) Na moim San Diego 3700+ dojechałem do 3040 Mhz cokolwiek wyżej daje niestabilność. Wiem że barierą jest proc pamięci dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...