Skocz do zawartości
meeron

Dfi Lanparty Ut Cfx3200-dr/rdx200 Cf-dr

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to wszystko wiesz, to powinieneś umieć sam zdecydować, a nie zadajesz takie głupie pytania !!?? :mad: I tak wogóle to miły jesteś człowiek chce ci pomóc, a ty go mnieszasz z błotem... :evil: A za ile znalazłeś tego RDX'a ?? I od kogo ?? Może od EspE2000, który grzebał z backplate'm i staracił przez to gwarancje :lol: Bo widziałem, że ostatnio chciał sprzedać i oczywiście ten fakt pominął... :lol2:

Hehe... gdzie Cie zmieszałem z błotem? :lol: Ile razy bym nie czytał tego co napisałem, to nijak nie mogę znaleźć czegoś co mogłoby kogoś obrazić.

A pytanie się o innych opinie na jakiś temat to wg Ciebie głupie pytanie? Hmm... dziwne, ale niech Ci będzie.

 

Jeśli Cie bardzo interesuje za ile kupiłem to powiem Ci, że dałem za nią 300zł (patrząc na cenę 399zł z 4speeda to imho okazja). A płyta używana była może z dwa tygodnie.

I nie kupiłem jej od EspE2000, tak jak on niby twierdzi (swoją drogą ciekawe dlaczego myśli, że to ja... wróżka?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHA :wink: Ale niestety bardziej prawdopodobne, że się przyczepią... :-| A za ile ją obchnąłeś ?? za tyle co na allegro miałeś wystawioną ??

 

P.S. A ten Abitek lepiej ci się sprawuję ??

O 10zł mniej niż była wystawiona na początku. Za to Abita kupiłem i jeszcze troche zostało.

 

Abit chodzi rewelacyjnie. Podkręca się o 700 % lepiej niż DFI. Gorąco polecam Abita a odradzam RDXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... gdzie Cie zmieszałem z błotem? :lol: Ile razy bym nie czytał tego co napisałem, to nijak nie mogę znaleźć czegoś co mogłoby kogoś obrazić.

A pytanie się o innych opinie na jakiś temat to wg Ciebie głupie pytanie? Hmm... dziwne, ale niech Ci będzie.

 

Jeśli Cie bardzo interesuje za ile kupiłem to powiem Ci, że dałem za nią 300zł (patrząc na cenę 399zł z 4speeda to imho okazja). A płyta używana była może z dwa tygodnie.

I nie kupiłem jej od EspE2000, tak jak on niby twierdzi (swoją drogą ciekawe dlaczego myśli, że to ja... wróżka?).

Hmmm może trochę to wyolbrzymiłem :? , ale tak się poczułem, bo się troche napisałem, a tu taka odpowiedź :blink: Mniejsza o to :wink: A już Ci odpowiadam dlaczego głupie, ano dlatego, że jak to wszystko wiedziałeś to powinineś sam ocenić co lepsze, a co gorsze...sprawa by wygladała inaczej gdybyś nie wiedział "tego wszystkiego" co napisałem :-P (IMHO) Co do ceny to rzeczywiście kusząca i nie dziwię się, że skorzystałeś :) A możesz mi zdradzić, gdzie i jak Ci się udał taki myk ?? Chyba musiał byś ktoś z niej "dość" MOCNO niezadowolony, żeby za tyle sprzedać 2tygodniową MB DFI :mur: A najwyraźniej EspE2000 to wróżka, albo cuś mu się pomyliło :-P (bez urazy EspE2000)

 

P.S. EspE2000 & hary - Zaraz się okarze na co RDX stać, bo właśnie się za nią zabieram...później napiszę pierwsze odczucia B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro płytę dorwałem. A nawet jak poprzedni właściciel nie z niej niezadowolony to nie oznacza, że ja nie będę zadowolony (ze sprzętem trzeba umieć się obchodzić) ;)

A jak mi nie przypadnie do gustu to się pchnie ją dalej (stracić na tym nie powinienem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dopczem niech ci będzie...fakt mod to był :D a powiedziałeś coś o tym, że przez to płyta straciła gware ?? :lol2:

Pozdro

 

P.S. To On od Ciebie kupił tą płyte ?? (chociąż masz ją wciąż w sigu, więc raczej nie :-P)

Zdania co do gwarancji były w tym wątku podzielone, więc nie napisałem :rolleyes:

I kupił odemnie.

"On" w tekście wyżej to o mnie.

 

Eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"On" w tekście wyżej to o mnie.

 

Eot

Dobra było, mineło :-P Ot co, takie małe nieporozumienie...

A wracając do tematu to jak narazie mam same problemy...najpierw poszła z grafą na PCI, później jak wgrałem nowego biosa, bo trzeba było po każym uruchomieniu robić hard reset, to nie chciała odpalić z kartą PCI i musiałem iść pożyczyć od sąsiada i przetawić First Init Display na PCI :mur: chwile po tym (jak bawiłem się w przekładanie kart graficznych) coś się znowu skapcaniło i teraz wogóle nie odpala...diodka od Stand By się świeci, ale zero reakcji na POWER SWITCH !!! :angry: Musze rozebrać wsio i złożyć od nowa, może pomoże, ale jak macie jakiegoś pomysła to piszcie... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam płytkę. Narazie ok, bez większych problemów :)

 

Tylko jedna sprawa. Jak zrobić, że dysk SATA (podłączony do kontrolera z SB) pracował w trybie SATA?

W biosie w opcji "Onboard sata type" mam ustawione na ide (wiec obecnie dysk pracuje w tym trybie), ale nie ma mozliwości ustawienie sata :/

W sumie to praktycznie nie ma żadnej różnicy, bo dysk i tak nie przyspieszy, ale jednak mnie to ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jak zrobić, że dysk SATA (podłączony do kontrolera z SB) pracował w trybie SATA?

W biosie w opcji "Onboard sata type" mam ustawione na ide (wiec obecnie dysk pracuje w tym trybie), ale nie ma mozliwości ustawienie sata

Nie ma czegoś takiego jak tryb IDE! :google: ATA

Nic nie musisz zmieniać dysk jest SATA to pracuje jako sata :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak tryb IDE! :google: 2501298[/snapback]

Nic nie musisz zmieniać dysk jest SATA to pracuje jako sata rolleyes.gif
Hmm... no nie jestem pewien (klik) :/

 

Może któryś z posiadaczy tej płyty (rdx) i mający dysk sata powie, którą opcję mają wybraną w "Onboard SATA Type" ?

 

PS.

No chyba, że kwestia sterów w systemie. Instalka obecna pamięta jeszcze dwie inne płyty (i to na nf4), a jakoś nie mam weny na zrobienie świeżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostawiłem bez zmian na początku używania tej płyty gdy miałem podpięte 3 dyski wszystkie do kontrolera w SB480 teraz na SB mam postawionego RAID z 2 dysków i do tego jeszcze 3 osobno i jedyne co zmieniałem z domyślnych wartości to Onboard SATA Type na RAID, ma się rozumieć że wszystkie dyski były na SATA :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to będzi offtopic ale zależy mi na dokładnej odpowiedzi. mam 2x512 cl 2,5 Kingstona. planuje zakup kosci również Kingstona 1024MB ale cl3. czy różnica w cl może powodować jakieś problemy? moja płytka to rdx200. z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak jest na prawde, gdy ustawiam swoj ram na 3.2 V to w biosie "odczyt" V jest zblizony bo mniej wiecej 3.26 V. Ale gdy daje na moje winbondy np 3.6 V to odczyt mam z biosu ze chodza na 3.72 a przy 3.7 --> 3.8. Jak jest na prawde ? wiezyc w ustawienie czy w odczyt plyty... Albo moze ktos wie gdzie miernikiem na tej plycie sie podpiac ?? <_<

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z drogich kolegów testował już na platformie CFX-3200-DR Vistę?

Czy trzeba jakieś kodeki poza Realtekowym wgrywać do niej?

 

Mam problemy z hibernacją (w obu trybach: S1 i S3), która nie działa jak należy. Notabene na XP też działa źle. Po przejściu w tryb uśpienia komputer się już nie chce włączyć (pod XP system się ładował, ale monitor nie odpałał wcale), a jak wyłączę go zupełnie i włączę to Vista potrafi zakomunikować, że nie ma jakichś plików jądra czy biblioteki NLS i na tym zabawa z nią się kończy... bo punktów przywracania systemu też nie widzi, a naprawić się nie może.

 

Czy ktoś może miał styczność z tymi problemami? :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie pomogę Ci bo nawet nie wiem jak ta Vista wygląda (jedynie z screenów w net) a zainstalowałeś sterowniki od ULI do SB?

Żeby to jakiekolwiek były :huh: - na stronie ULi nie ma słowa o sterownikach dla Visty. Na stronie nVidii nie znalazłem jakichkolwiek sterów do ULi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe o mala rade , mam plyte Dfi RDX200, chce kupic pod nia jakies konkretne pamieci ktore dalyby sie wykrecic przyzwoicie, obecnie mam GoodRamy - procek Venice 3500 i maks co udało mi sie wyciagnac to 2400 Mhz przy 220 fsb i dzielnie 180 na pameciach, za cholere nie idzie wiecej wykrecic, zmienialem napiecie na procku 1,55 V i nic. Podejrzewam ze to pamieci blokuja wiec jakie bylyby najlepsze pamieci pod ta plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Jeśli ktoś posiada płytkę CFX3200-DR z mostkiem południowym ULi 1575 i podłączone doń jakieś napędy to niech lepiej je czym prędzej przełączy pod układ Silicon Image 3114 obecny na płycie.

 

Od dłuższego czasu miałem problemy z dyskami, które potrafiły zaciąć się czy to w trakcie odczytu danych czy to ładowania systemu. Sygnalizowałem problem kilka stron wcześniej, gdy jeszcze chodził u mnie Windows XP. Po przeniesieniu napędów do kontrolera SATA Silicon system (obecnie Vista Ultimate 64) z miejsca załadował się i zamknął dwa razy szybciej, a samo kopiowanie czy odczyt z dysku jest zauważalnie szybszy.

 

Kontroler ULi deklaruje zgodność z SATA2, a Silicon z SATA. Teoretycznie więc mostek ULi winien oferować dwukrotnie szybszy tranfer... a najwidoczniej mocno wszystko spowalnia i czyni cały system mniej stabilnym.

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dochodzę z HTT do 250 co jest nawet niezłe komputer startuje na 260 ale Orthos po 2sek wywala błąd. Co może być tego przyczyną, temp są fajne bo WC i nie narzekam (są w temacie o WC). Może zwiększyć napięcie NB Vcore ? Nie wiem tylko że tam jest skok z 1,21V na 1,32V zmieniał ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dochodzę z HTT do 250 co jest nawet niezłe komputer startuje na 260 ale Orthos po 2sek wywala błąd. Co może być tego przyczyną, temp są fajne bo WC i nie narzekam (są w temacie o WC). Może zwiększyć napięcie NB Vcore ? Nie wiem tylko że tam jest skok z 1,21V na 1,32V zmieniał ktoś?

Jeśli chodzi o napięcie, które wpływa na HTT spróbój to odpowiedzialne za LDT Bus :wink:

 

A tak z innej beczki ile Wam wyciąga RDX max HTT ?? bo u mnie 296Mhz później muszę zwiększać napięcie na LDT Bus ale i tak przy max 1,5V mam 305Mhz, ale jestem pewny, że wcześniej bez dovoltowywania odpaliłem 320Mhz....teraz nie idzie...ogólnie to kapryśna ta płyta jest <_<

Edytowane przez MatiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...