Skocz do zawartości
meeron

Dfi Lanparty Ut Cfx3200-dr/rdx200 Cf-dr

Rekomendowane odpowiedzi

Na aluminiowy radiator zapewne nie. Na szczęście mnie to nie dotyczy, gdyż HR-05 ma podstawę miedzianą, a poza tym jest niklowany... więc i aluminiowymi finami mógłbym go stykać ;)

 

Pozdrawiam

Napisz moze cos o wydajnosci tej plyty.

Wyniki w smarkach, everestach itp.

 

Jaka miales poprzednia plyte?

 

Dobra komp złożony mobo działa ;) ale w biosie opcji ;) zabieram się za testy i wszytko spisze i opublikuje tutaj :)

No nie dziw sie jak do tej pory miales asraczke :wink: .

Podaj jakies wynki w smarkach itp.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz moze cos o wydajnosci tej plyty.

Wyniki w smarkach, everestach itp.

 

Jaka miales poprzednia plyte?

No nie dziw sie jak do tej pory miales asraczke :wink: .

Podaj jakies wynki w smarkach itp.

przepraszam ale ASRock wypuścił bardzo dobre płyty na s939 i jakbyś allegro czasem odwiedzał to byś widział jak się ludzie na nie przez ostatni tydzień rzucali ;P

 

a co do płyty z tematu to może fajna być :D za rok może kupie następce tej płyty tylko że pod AM2 i dopiero za rok :mur:

Edytowane przez adzio_tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale ASRock wypuścił bardzo dobre płyty na s939 i jakbyś allegro czasem odwiedzał to byś widział jak się ludzie na nie przez ostatni tydzień rzucali ;P

Myslisz, ze nie wiem? Z tym, ze to nie swiadczy o plycie tylko o glupocie tych co kupili.

Sam wlasnie juz przekazalem info kuzynowi(posiadacz assrocka), zeby tego szrota sie pozbywal i kupowal DFI :D

 

"szrota" masz na myśli porównując że w tej cenie co ludzie kupowali możesz kupić prawie takie DFI (no dołożyłbyś z 50 zł ;) ) ?? :D

Szrot pod wzgledem wykonania, ogolnych mozliwosci, OC i tak mozna wymieniac jesli chodzi o terazniejsza cene.

Za 220 w kategorii cena/jakosc to bylo plyta do przyjecia.

 

I skonczmy juz to OT, bo niepotrzebnie assrock-userzy znowu zasmiecaja temat plyt z wysokiej polki.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz moze cos o wydajnosci tej plyty.

Wyniki w smarkach, everestach itp.

 

Jaka miales poprzednia plyte?

Moja poprzednia płyta to, jak wspomniałem wcześniej, tak deprecjonowany przez Ciebie AsRock... a konkretnie 939Dual-SATA2. Na płytę nie mogłem słowa złego powiedzieć... dopóki nie zaopatrzyłem się w dwurdzeniowego Toledo 4400+. Od tego czasu tragedia... ale na jednordzeniowym Venice (3200+ @ 2.5GHz) stabilna jak skała.

 

Na razie jedyne co zrobiłem to puściłem Super PI na standardowym ustawieniu procka, tj. 2.2GHz. Wiem, że to testuje jedno jajko, ale już trochę się zaniepokoiłem, bo test 8M robi trochę za długo (pamięci na 200MHz) - 7m 44s. Na AsRocku robił przy tym taktowaniu i obniżonym taktowaniu pamięci do 157MHz - 7m 22s.

 

Ale może jeszcze nie wszystko ustawiłem jak trzeba, więc jeszcze posprawdzam.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyniku na CFX-3200 to coraz bardziej sie przekonuje, ze chyba nie warto wymieniac.

Plyta jednak wydajnosciowo bedzie odstawac od nF4(pamietajac jak to bylo w porownaniach uli z nf4).

 

Kurcze brakuje jednak bezposrednich porownan.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO

 

Przejscie z Ultra-D jest hmm conajmniej dziwne. Jedyny jej plus to lepsze rozmieszczenie elementow na PCB. No chyba ze chcecie sobie Crossfire postawic...

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock vs DFI


Dołączona grafika

Na OC czasu nie mam ale (narazie jutro poocuje) ale porównując to:

Na plus:
- DFI ma lepszy wygląd i rozmieszczenie, choć jedynie położenie chipsetu na minus nic się tam nieda zamontować
- możliwość kontroli wszystkich wentylatorów w obudowie z poziomu biosu i systemu to bardzo duża zaleta :D
- temp. na procku spadło mi o całe 10C :blink: z 38C do 27C dziwne zmieniłem paste na Arctic Silver 5 z standardowej od Freezera
- 0 bsodów i freezow :) duży plus dla DFI
- Fire-Wire +
- Dwie karty sieciowe ;) bardzo dobrze szczególnie jak ktoś przyjdzie z kompem
- w końcu pare portów SATA2 dokładnie 4 a nie 1
- ilość opcji w biosie powala :rolleyes: wkońcu full control B-)
- koszyk od procesora jest przykręcony 2 śrubami a nie na kołki w końcu się nie boje że to się urwie
- mobo się świeci w świetle UV tak samo kable SATA i IDE
- to się nazywa wyposażenie mobo :) (nawet i dyskietka z sterami SATA)
- obszerna instrukcja

Pora na minusy:
- Cena w porównaniu do starej ceny asrocka
- głośne chłodzenie chipsetu (głośniejsze od R1900XT) [na szczęście da się kontrolować w smart guardian i biosie ten cholerny wentylator na chipsecie]
- brak nalepki na obudowę z napisem DFI (czepiam się) :lol2:


Doznania z OC jutro ;) idę spać B-) oraz porównaia w CS:S, BF2 i paru syntetykach

Aaa w 3Dmark05 DEMO mam o 1000markó więcej z 8600 zrobiło się 9800 :D - wcześniej jednak mi mobo i proc w dawały mi w dół teraz only proc może pora na FX-60 :rolleyes:

--------------------------------------

Tez sie zastanwiam nad zmiana. Ale z tego co widze - jeden art zaprzecza drugiemu.

Najlepiej jak ktos to przetestuje dokladnie i da znac :)


Testy jutro dziś wprowadzenie :) może spłodze coś prządnego i podeślę Romkowi Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu porownywac, trabanta i bmw ? :lol2:

 

A recka spoko, powinienes pracowac w komputer swiat. ;]

 

Jakies syntetyki bys zapuscil czy cos a nie piszesz, ze minus to brak naklejki na obudowe, ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu porownywac, trabanta i bmw ? :lol2:

 

A recka spoko, powinienes pracowac w komputer swiat. ;]

 

Jakies syntetyki bys zapuscil czy cos a nie piszesz, ze minus to brak naklejki na obudowe, ehh.

Napisałem to że czepiam się (irnoia) !! Nie widzisz ;) a co do syntetyków JUTRO napisane zresztą gdybym miał więcej czasu było by dziś :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ja zrobiłem kilka testów znowu.

 

Po wyłączeniu jeszcze kilku rzeczy w systemie, o których uprzednio zapomniałem SuperPI zrobił próbkę 8M w 7 minut i 39 sekund. To nadal trochę dużo... hmmm

Tym niemniej syntetyki już pokazują normalnie (patrz moja konfiguracja w sygnaturze):

PCMark05 przy taktowaniu standardowym dla 4400+, czyli 2.2GHz dał wynik 4978. Dla porównania na AsRocku było 4965.

3DMark w tej samej sytuacji 2353 (SM2.0 Score = 1165, HDR/SM3.0 Score = 0, CPU Score = 1672). Dla porównania na AsRocku i procku ustawionym na nim na 2.6GHz robił 2409 punktów - nie mam wyników dla standardowego taktowania na 939Dual-SATA2, ale coś mi się ćmi, że podobnie do tego wyniku DFI.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Co do chłodzenia chipsetu to Thermalright HR-05 siedzi u mnie bez wentylatora. Jest na tyle cienki, że pasuje. Z ledwością co prawda, bo u mnie V-1 Ultra Thermalrighta z dwoma wentylatorami siedzi na karcie, ale gdyby mieć kartę GF lub ATI z serii X1?? i zamontować na niej TR HR-03 to bez problemu by sobie HR-05 siedział. Dużo gorzej byłoby w np. takim Asusie czy Abicie z tym chipsetem - tam on siedzi pod prockiem. Przy rozbudowanym chłodzeniu procka wymiana chłodzenia chipsetu raczej odpada, a ponoć przy CF chipset grzeje się bardzo.

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu porownywac, trabanta i bmw ? :lol2:

 

A recka spoko, powinienes pracowac w komputer swiat. ;]

 

Jakies syntetyki bys zapuscil czy cos a nie piszesz, ze minus to brak naklejki na obudowe, ehh.

 

Ale żeście się uczepili tego ASRocka. Genialna płytka za tą cenę. Wiadomo że to nie extra klasa, ale trochę obiektywizmu by się przydało.

 

Pytanie do Panów którzy przesiedli się z wyżej wymienionego ASRock'a. Czy na nowej płytce udało się wam wycisnąć więcej MHz z procesorka?

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście się uczepili tego ASRocka. Genialna płytka za tą cenę. Wiadomo że to nie extra klasa, ale trochę obiektywizmu by się przydało.

 

Pytanie do Panów którzy przesiedli się z wyżej wymienionego ASRock'a. Czy na nowej płytce udało się wam wycisnąć więcej MHz z procesorka?

 

Pozdro.

Po jedno dniowym teście TAK więcej B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyniku na CFX-3200 to coraz bardziej sie przekonuje, ze chyba nie warto wymieniac.

Plyta jednak wydajnosciowo bedzie odstawac od nF4(pamietajac jak to bylo w porownaniach uli z nf4).

 

Kurcze brakuje jednak bezposrednich porownan.

Bez przesady! Polecam ten test Aż dwie płytki 3200 w porównaniu :)

Zwróćcie uwage na ilości klatek w grach. Jeśli są różnice to nie wielkie.

 

A zyskujemy cisze, mniej wydzielanego ciepła i mniej zużytego prądu.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady! Polecam ten test Aż dwie płytki 3200 w porównaniu :)

Zwróćcie uwage na ilości klatek w grach. Jeśli są różnice to nie wielkie.

 

A zyskujemy cisze, mniej wydzielanego ciepła i mniej zużytego prądu.

Tylko coś mniejsze HTT uzyskuje te DFI... A wydajność jednak mniejsza nie jest, aż tak znacznie ;) Tylko 1 pytanko, jeśli to chipset pod Crossfire, to SLI na nim nie działa ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko coś mniejsze HTT uzyskuje te DFI... A wydajność jednak mniejsza nie jest, aż tak znacznie ;) Tylko 1 pytanko, jeśli to chipset pod Crossfire, to SLI na nim nie działa ? :blink:

:lol: Chyba logiczne.

 

Widziales aby ktos na nF 4 SLI zrobil CF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało to zrobiłem kilka testów w Everescie 3.01 między AsRockiem 939dual VSTA a DFI CFX3200, ustawienia te same 9x270 z div166, te same timingi, w tle mniej więcej te same programy.

 

Kolejność ODCZYT>>ZAPIS>>KOPIOWANIE>>OCZEKIWANIE:

 

AsRock

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

DFI

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Widać niewielką przewagę na AsRocka ale może być to spowodowane tym że, mam coś w biosie na DFI źle ustawione, DFI może nie miec jeszcze dobrych sterów lub coś podobnego. Testy potraktujcie raczej jako ciekawostke niż wykładnie do oceny która płyta lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica wydajnosci w tych testach to tylko i wylacznie kwestia alf a nie plyt :-P jak mozna w ogole wykazac roznice plyt takimi testami skoro pamieci te same a kontroler w procu :blink:

Edytowane przez mavric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież zaznaczyłem że jest to rzecz poglądowa a nie wykładnia do stwierdzenia że któras z płyta jest gorsza. Czytajcie uważnie.

 

Gdybym miał jeszcze AsRocka to bym zrobił bardziej adekwatne testy, niestety została mi tylko DFI :)

 

BTW: Jakie macie odczyty na dyskach Sata II podpietych pod ULi w HD Tachu?

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...