Skocz do zawartości
meeron

Dfi Lanparty Ut Cfx3200-dr/rdx200 Cf-dr

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem czas i pobawiłem się w OC no i jest niebo a ziemia ramy lecą o całe 10Mhz więcej a proc o całe 200Mhz niż na asrocku, wszystko widać w podpisie. Proc to manchester więc nie można od niego wiele wymagać;)

 

Zaciekawiła mnie jedna opcja w bios mianowicie przy kontrolerze SATA jest: AHCI i Emulacja PATA ja mam zaznaczone emulacja o co chodzi w tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiek175

 

Po zmianie z Asrocka na DFI konieczny był reinstal systemu :?:

Formalnie zawsze po zmianie sprzetu jest konieczny reinstal, tak samo w przypadko DFI+AsRock gdyż na tej pierwszej głłównycm chipsetem jest ULi a na tej drugiej już ATI 3200. Mozliwe że komp Ci wstanie po po zmianie gratów ale to ruletka, oczywiście pod warunkiem że odinstalujesz wszystkie stery jakie się da od ULi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem swojego RDXa :]

 

Pierwsze wrażenie baaaardzo pozytywne, w końcu mam płyte która nie ma jakiś odchyłek a na dodatek działają na niej pamięci ECC Reg które nie chciały mi działać prawie na niczym :)

 

o/c jeszcze nie sprawdzałem, jak coś będe miał to się odezwe :)

 

EDIT:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiek175

 

Po zmianie z Asrocka na DFI konieczny był reinstal systemu :?:

Tak był konieczny.

 

Najnowszy bios załadowany B-) le maiłem starego... :rolleyes:

W porównaniu do Asrocka:

- na ramach wyciągnąłem 20Mhz więcj z 210Mhz na 230Mhz ;) przy 2.5-3-3-7-1T

- Procesor o całe 200Mhz więcej z 2,3Ghz na 2,5Ghz wsio stabilnie ;)

 

Zrobiłem test HDtach i wyszło mi coś takiego (załącznik) :blink: dysk ustawiony na AHCI :blink: dzinwe troche

post-121885-1163325197_thumb.jpg

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ;) ale Asrock sprzedany :) DFI w domu i jestem z niej naprawdę zadowolony w końcu prawdziwa stabilność asrock też się dobrze spisywał ale DFI a Asrock to wa różne światy :D co sądzicie o odczytach HDtach? (2 posty wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mi RAID nie działa tzn. wcześniejsze płyty miała RAID na kontrolerze nV a tu "silkon" i coś nie bardzo pasi <_< ; tzn raid chodzi ale musze chyba od nowa go "zmonować" :?:

 

Testów ciąg dalszy:

 

HTT 320 :]

 

Dołączona grafika

 

2700 MHz stock V na słabiutkim chłodzeniu - Pentagram NX 100 AL :P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misiek175

 

Po zmianie z Asrocka na DFI konieczny był reinstal systemu :?:

Konieczny oczywiście był, ale u mnie się odpalił na starym systemie jeszcze. Co prawda znalazł milion nowych urządzeń (sterów do starej płyty nie deinstalowałem), ale chodził internet, muzyczka itp.. Grać nie próbowałem :D

 

Ja dziś zakończyłem testy i na 2700MHz wciągnąłem swojego Toledo 4400+ na chłodzeniu TR Ultra120 z tunelikiem od HR-01. Potrzebował do tego, co prawda już ponad 1.55V, dlatego zszedłem do 2650MHz. Bez zmiany napięcia, tj. 1.35V (czyli de facto na tej DFI 1.33V wedle wskazań BIOSa), szedł do 2450MHz.

Jak to się ma do AsRocka 939Dual-SATA2?

Ano tak, że tam stabilnie chodziło wszystko przy 2550MHz, a powyżej 2600MHz nawet się Windows nie chciał załadować. Oczywiście wszystko z VCore modem. Do tego przy 2550MHz i 1.55V i chłodzeniu TR HR-01 temperatura pod Orthosem mogła sięgnąć chwilowo i 65 stopni.

 

Zatem na DFI mógłbym próbować i ciągnąć jeszcze wyżej niż 2700MHz, ale obce jest mi podkręcanie dla samego podkręcania. Albowiem musiałbym podnosić jeszcze bardziej napięcie, a powyżej 1.55V to jest to już dla mnie igranie z ogniem... przy moim stanie wiedzy ofkors. A wywalczyłbym maksymalnie kilkadziesiąt 30-50MHz. Przyjemnie byłoby znaleźć się w tabelce na 1 stronie tematu o podkręcaniu X2, ale chyba nie o to mi chodzi :wink:

 

Alfami bawić mi się na razie nie chciało :)

Jeśli ktoś wie, jak najlepiej ustawić dla Patriotów Signature Line 2x1GB z czasami 3-3-3-8 1T to niech się podzieli, a jeśli nie to... nie umrę ze zgryzoty jak będą chodzić jak chodzą ;)

 

No i jedno pytanko do wszystkich:

Raz na jakiś czas przycina mi dysk. Tzn. zacina się wszystko i kilka sekund ( 5-8 ) nic nie jestem w stanie zrobić. Nie wiem czy to wynik dysku (chłodzony jest dobrze) czy czegoś z płytą - na AsRocku tego problemu nie miałem :unsure:

Dysk SATA Samsunga 160GB - podpięty do ULi, nie do Silicona. Ten ostatni wyłączyłem, bo mi niepotrzebny.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Wyniki w SuperPI i PC-Markach wychodzą niestety niżej niż na AsRocku... ale niezbyt wiele.

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update :)

 

Faktycznie pamięci idą faktycznie wyżej niż na AsRocku... ale to pewnie dlatego, że można tu dać wyższe napięcie na nie.

 

U mnie teraz chodzą na 241.4MHzm na 2.9V wedle BIOSa i Everesta (ustawione na 2.86V).

 

Płyta zaś chodzi na 332MHz spokojnie. 378 już nie ;) Testować wydajności szyny nie zamierzam. Fakt faktem, że X3200 znosi wysokie ustawienia, bo nawet u mnie 1325MHz (5x265). Nie ma to chyba jednak większego przełożenia.

 

Sprawdzałem ustawienia dla 2650MHz i zdecydowanie najwydajniej u mnie płyta pracuje na 8x332, nieco mniej 9x295, jeszcze mniej 10x265, a najmniej 11x241. Są to zyski kilkudziesięciu pkt. w PCMarku05 oraz kilku sekund w SuperPI. Dla porównania SuperPI, próbkę 8M obliczało w 6m23s w ustawieniu 10x265 (pamięci na 220.8 ), a w 332x8 (pamięci 221.3) obliczało w 6m17s. Ustawienie pamięci na 241.4MHz dało jeszcze kolejne 3 sekundy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co powiecie mi na temat tej płyty opłaca się ją kupować? gdzie ją można dostać? :-P

Opłaca się i to bardzo B-) płytka stabilna jak skała i full wypas jednym słowem. Z dostępnością gorzej ostatnio z allegro znikły. A ja 2tyg. temu kupowałem w 4speed. Po prostu musisz na nią polować :ph34r:

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mo®ze jest glebokie i szerokie...

 

Ja przy odrobinie szczescia po swietach przejde z s754 na s939 i wlasnie mam zamiar <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ta plyte glowna + jakiegos Opka144/SD 3700+

 

No i wlasnie teraz nasowa sie pytanie czy ta DFI poradzi sobie z dobrym OC tego procka bedac obciazona 2x x1950Pro w CF? Bo slyszalem ze chipsety ATI mialy problemy z wysokim HTT jezeli CF bylo wlaczone.

Edytowane przez Vejita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć nikt tutaj niema CF :( na tej mobo.

mam pytanko, mam płytę (patrz sygnaturka) dziś przesiadłem się na nią z lan party nf4 bez zmiany systemu tylko dograniu sterowników do płyty, czym może być spowodowane że jak odpalam everesta/czujniki zawiesza mi kompa(czarny ekran) wszystkie inne duperele przechodzi ( także 3dmarki, gry i tak dalej) a a na czujnikach temp wywala, nawet na speed fanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wersje speedfan i everest?

Mam jeszcze jedno pytanie, bo po zmianie płyty nie odinstalowałem sterowników od nf4 tylko tak po prostu dograłem ten nowe od tej płyty... i po zrobieniu 3d marków odkryłem straty, nie są wielkie ale rzucają się w oczy , 3dmark2001 18 500 / 16 900 ( nf4 /rdx200 )

3dmark2003 10 400 / 9500 ( nf4/rdx200)

Czy jest to kwestia kłótni sterowników czy coś z płytą nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...