Skocz do zawartości
meeron

Dfi Lanparty Ut Cfx3200-dr/rdx200 Cf-dr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko maił ktoś taki problem, że po HTT 275 nie bardzo się chce odpalić do windowsa. Na HTT 270 jeszcze ok, ale jak dałem 277 to tylko przechodzi do momentu kiedy powinien się ładować komp i kupa. Pamięci opóźnione, dałem więcej papu i też nic. Z tego co czytałem to trzeba zmienić bios. Zmieniał już ktoś i czy spod win xp czy inaczej i najlepiej na jaki. Ja dalej wertuje strony. Dodam że moje mobo to DFI LanParty UT RDX200 CF-DR. Proc to Opek 144. Najlepsze, jest to że dostałem nóweczke, a płyta cd ze sterami jakaś trefna, nóweczka bez ryski, a 2 napędy nie mogą ją odburzyć, a 3 odpalił ale nie można nic skopiować. Był bym wdzięczny o clock gena z płytki pod RDX200. Wiem, że jest ale nie mogę skopiować :( Reszte sterów sobie ściągłem i luz.

 

o htt 270

 

Jak aktualizować bios? Takie coś opisali na dfi.pl

 

1. Pobierz właściwy BIOS ze strony DFI odpowiedni dla Twojego modelu płyty oraz rewizji PCB płyty.

2. “Rozpakuj” BIOS do postaci pliku binarnego wraz z programem do aktualizacji za pomocą WinZip.

3. Po rozpakowaniu, powinny być trzy pliki z rozszerzeniami odpowienio: *.EXE, *.BIN oraz *.TXT

4. Przekopuj zawartość *.BIN i *.EXE na dyskietkę startową i uruchom system z opcją startu z napędu dyskietek.

5. Po uruchomieniu komputera z dyskietki, w linii poleceń DOS wpisz następującą komendę:

A:\> [nazwa_pliku].exe [nazwa_pliku].bin /F

 

UWAGA: w przypadku płyty na chipsecie nForce II, nie używaj parametru /F

Może te grozić uszkodzeniem karty sieciowej LAN.

 

6. Po zakończonej aktualizacji BIOS, uruchom komputer ponownie

7. Aby sprawdzić poprawność aktualizacji BIOS sprawdź datę obecnego BIOS która znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu startowego.

8. W czasie startu komputera wejdź do Setupu BIOSa poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza funkcyjnego i wybierz opcje ustawień optymalnych “LOAD OPTIMAL SETTINGS” lub LOAD BIOS SETUP DEFAULTS

 

Czytam dalej :)

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehmm

 

Na stronie DFI masz programik do flaschowania z pod Windowsa, wszystko samo się robi :)

 

Po "updejcie" biosu juz nie zazwyczaj nie problemu z HTT 270 :) [ale czasami u mnie sie pojawialo, ale odlaczenie kabla zasilajacego pomagalo i plyta ruszala zazwyczaj]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc już nie mogę się doczekać. Małego OC :)

Hm na stronce Dfi.pl są biosy, ale nia ma programu żeby z pod Win Xp wgrać bios? Albo jestem ślepy o_O

mobo DFI LanParty UT RDX200 CF-DR

Zeby wgrać z pod Winodws użyj Ten temat jest o CFX3200 a nie RDX200 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie oczekuję na tą płytę + SanDiego B-) Nie mogę się doczekać, będzie małe OC :lol:

Wie ktoś może czy na tej płycie nie ma problemów z jakimiś pamięciami? Szykuję się na HyperX'y.

Chodzi Ci o CFX3200 czy RDX200 :rolleyes: bo temat teraz jest o tych dwóch. Z mojej strony CFX3200 super OC też nieźle widać w sygnaturce wszystko stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie przyszła RDX200 i procesor, jutro będę miał grafikę + hdd :) pytałem się w pewnym sklepie o to czy hyperx'y są dwustronne czy jedno i nie potrafili mi powiedzieć. Naczytałem się, że jak obsadzę wszystkie słoty dwustronnymi to kontroler pamięci w procesorze może sobie nie poradzić. Może ktoś to zweryfikować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x512 (2 stronne) Kingmax Hardcore PC4000 @ 270(540) MHz przy 1T piknie chodzilo na RDXie :), te same pamieci na 754 w konfiguracji 2x512 przy 1T max 220(440)MHz.

 

Wg mnie w twoim przypadku bez niczego wszystko powinno dobrze chodzic :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny kolejny zonk :mur: :mur: Wyłączam komputer, no i fajnie się wyłączył, idę do kuchni wracam i komputer chodzi :unsure: :unsure: zauważyłem że jak jest zimny to po wyłączeniu za jakieś 7sec się włącza sam, nie jest to uciążliwe bo używam listwy z guzikiem włącz/wyłącz więc mam pewność że się w połowie dnia nie włączy..... Czego to może być problem??

I z drugim co mam problem to woogole nie mogę proca podkręcić.... Zmiana biosu pomoże?? jak tak to czy ktoś mógł by mi jakiś odpowiedni doradzić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny kolejny zonk :mur: :mur: Wyłączam komputer, no i fajnie się wyłączył, idę do kuchni wracam i komputer chodzi :unsure: :unsure: zauważyłem że jak jest zimny to po wyłączeniu za jakieś 7sec się włącza sam, nie jest to uciążliwe bo używam listwy z guzikiem włącz/wyłącz więc mam pewność że się w połowie dnia nie włączy..... Czego to może być problem??

I z drugim co mam problem to woogole nie mogę proca podkręcić.... Zmiana biosu pomoże?? jak tak to czy ktoś mógł by mi jakiś odpowiedni doradzić....

A próbowałeś poprostu najnowszy?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny kolejny zonk :mur: :mur: Wyłączam komputer, no i fajnie się wyłączył, idę do kuchni wracam i komputer chodzi :unsure: :unsure: zauważyłem że jak jest zimny to po wyłączeniu za jakieś 7sec się włącza sam, nie jest to uciążliwe bo używam listwy z guzikiem włącz/wyłącz więc mam pewność że się w połowie dnia nie włączy..... Czego to może być problem??

I z drugim co mam problem to woogole nie mogę proca podkręcić.... Zmiana biosu pomoże?? jak tak to czy ktoś mógł by mi jakiś odpowiedni doradzić....

Najpierw poszukaj opcji w BIOSie odpowiedzialnej za NETWORK BOOT. Nie jestem pewny czy to tak jest ujęte, więc szukaj czegokolwiek o tym znaczeniu.

Jeśli to nie pomoże - wyłącz modem :) U mnie pomogło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poszukaj opcji w BIOSie odpowiedzialnej za NETWORK BOOT. Nie jestem pewny czy to tak jest ujęte, więc szukaj czegokolwiek o tym znaczeniu.

Jeśli to nie pomoże - wyłącz modem :) U mnie pomogło.

 

Pozdrawiam

Modem, czyli kartę sieciową?? ale ja z niej korzystam.....

 

A co do biosu to nie wiem jaki wgrać...Może ktoś mi dać jakiś najlepszy / najnowszy??Czy za każdym wgraniem systemu muszę wgrywać bios??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do biosu to nie wiem jaki wgrać...Może ktoś mi dać jakiś najlepszy / najnowszy??Czy za każdym wgraniem systemu muszę wgrywać bios??

A trudno wejść na strone producenta i pobrac najnowszy i sprawdzić?

 

System to jest sytem a bios jest zaszyty w płycie głównej. Jedno z drugim nie wiele ma wspólnego (pod tym względem). System i bios możesz zmieniać codziennie jak masz ochote bez wpływu na ten drugi.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij najnowszy bios tak jak mówią u mnie on też rozwiązał parę problemów.

Już bios jest nowy, jeden z forumowiczów mi pomógł... Ale dalej coś jest nie tak bo Htt max 215 udało mi się uzyskać...daje więcej to się zwiesza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dziś do mnie przyszła RDX200 i procesor, jutro będę miał grafikę + hdd :) pytałem się w pewnym sklepie o to czy hyperx'y są dwustronne czy jedno i nie potrafili mi powiedzieć. Naczytałem się, że jak obsadzę wszystkie słoty dwustronnymi to kontroler pamięci w procesorze może sobie nie poradzić. Może ktoś to zweryfikować? :)

gdzie kupowałeś mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowałeś mobo?

Pewnie od 4speed. Jak nie ma na allegro, to sprawdź w sieci na ich stronie, w sklepie. Ostatnio były po 399 PLN + 15 zeta kurier. (Prawie kupiłem, ale udało mi się lan party na nf4ultra wyrwać za 420 z allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

no rzeczywiście w sklepie jest :) na allegro tylko RDX200 ;)

 

A może można by przykleić ten temat, bo widze ze nabiera popularności.... i Mamy coraz więcej posiadaczy tych płyt....

chyba żartujesz po 4 stronach tematu? :lol: zobacz o dfi nf4-x ma 42 strony i nikt tego nie przykleja :lol: Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowałeś mobo?

Dokładnie, w 4speed. Niestety nie pochwalę się OC bo coś mam walnięte z nowych części. <_< Monitor się nie włącza, mam nadzięję, że to grafika bo nie będę musiał wysyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem, czyli kartę sieciową?? ale ja z niej korzystam.....

Po wyłączeniu komputera??

 

P.S. U mnie najnowszy BIOS tej sprawy nie rozwiązał. De facto tylko wyłączenie modemu daje mi pewność, żę komputer się nie włączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...