Skocz do zawartości
meeron

Dfi Lanparty Ut Cfx3200-dr/rdx200 Cf-dr

Rekomendowane odpowiedzi

Niezłe masz te napięcia trochę hardcore :) W ogóle to jakim cudem na RDX200 ustawiłeś coś powyżej 1,550 na VCore? To jest zależne od procka jaki jest aktualnie w socket'ie? Ja nie mogę dać więcej niż 1,550 (mam najnowszy bios) Na moim San Diego 3700+ dojechałem do 3040 Mhz cokolwiek wyżej daje niestabilność. Wiem że barierą jest proc pamięci dają radę.

hehe to przeciez dfi ;) pod ustawieniem napiecia masz taka opcje w biosie jak vidd czy jakos tak nie pamietam w kazdym razie ustawienie jest w % dajesz np 1.55 V i to na 102 % i juz masz napiecie rzedu kolo 1,58 V im viecej % tym wiecej V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe masz te napięcia trochę hardcore :)

Eee tam hardcore.. przy otwartym oknie to żaden hadcore ;)

 

W zasadzie nawet z zamkniętym onem to żaden hardcore :P Na mój s64 dla zabawy w lato nawet 1,9V szło, ale na niedługo bo na 1,75V i tak przestawalo pomagać a tylko szkodziło ;)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt :) to myśisz że na ile mógłbym bezpiecznie podwyższyć?

wszystko zalezy od proca i od Ciebie :P jak dla mnie 1,7 to górna granica przy takim chlodzeniu... zreszta wiecej V i tak juz nic mi nie daje ;)

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to RDX200. Wczoraj zorientowałem się że defaultowe ustawienia CAS to 1T zmieniłem na 2T i niby jest ok tzn chodzi w dualu 400 Mhz i jest stabilnie ale zdarza sie za t inna ciekawa rzecz komp po wyłączeniu sam się włącza ponownie po krótkiej chwili , to już są normalnie jaja :) Spotkaliście się z czymś takim ? Wgrałem najnowszy BIOS dostępny na stronie jakby ktoś pytał :) nic w nim nie grzebałem ustawiłem tylko to 2T dla stabilności.

gdzie zmieniles CAS bo ja chyba slepy jestem, nie mogę znaleźć :mur: może to rozwiąze mój problem. a polega on na tym iż komp nie chce wystartować. jezeli chodzi o tą kość to mogę napisać tylko tyle: ddr pc3200 512MB, na kościach jest napisane "pq", pamięć dwustronna, producenta nie znam, dodam że na kości 256MB 266MHz, dwustronna, komp startuje bez żadnych problemów, moja płyta to RDX200. może to wina biosu?

Edytowane przez lysystrzelno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kości pamięci polecają koledzy do płyty RDX200 bo jest ina bardzo wybredna. aktualnie mam pożyczone 1x512MB PC3200 cl2,5 twinmos i na dniach chce coś kupić. chodzi mi o konkretny model aby uniknąć problemów. z góry dziękuję za rady.

 

 

jeżeli chodzi o mod biosy to mi nic nie wiadomo

Edytowane przez lysystrzelno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że RDX200 nie lubi pamięci na kościach TCCD. Myśle, że winbondy będą dużo lepsze.

jeżeli mógłbym prosić o konkretny model 512MB lub 1024MB to będe bardzo dźwięczny :] chcę uniknąć problemów. a wiem, że Wasza wiedze jest oparta na doświadczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mógłbym prosić o konkretny model 512MB lub 1024MB to będe bardzo dźwięczny :] chcę uniknąć problemów. a wiem, że Wasza wiedze jest oparta na doświadczeniach.

Ogólnie szukaj BH 5 jeżeli ich nie wyrwiesz to szukaj nowszych BH 6 (wcale nie musza byc gorsze mozesz trafic dobre sztuki). Ja mam Infineon i pare postow wczesniej mozesz zobaczyc jak lataja.. Jezeli nie interesuje Cie O/C to wez po prostu np. kingstony w dualu. Ja na wlasnym doswiadczeniu polecam BH 6.

Edytowane przez lukasboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem/testowałem więcej dobrych BH-6 niż BH-5, narazie najlepszą koste 256MB jaką testowałem i aktualnie posaidam jest 230DD BH-6, niestety teraz 2x512 to niemal standard a krętliwe 2x512 winbondów znalezc nie tak łatwo. Nowsze BH-6 prawie zawsze kręcą sie słabiej niż starsze, tak samo BH-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CFX3200-DR nie ma problemów TCCD (Poczytajcie sobie TU) to dlaczego niby RDX200CF-DR miałby mieć problemy z tymi kościami ?? :>

 

P.S. Ma ktoś z posiadaczy RDX200CF-DR problemy z działaniem USB, bo podobno SB450 sobie z tym nie radził najlepiej... :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Ma ktoś z posiadaczy RDX200CF-DR problemy z działaniem USB, bo podobno SB450 sobie z tym nie radził najlepiej... :wink2:

 

 

Z samym działaniem to w sumie nie ale komp nie chce wstać po kliknięciu myszy lub klawiatury (pod USB) nie pomogła zmiana odpowiednich zworek na MOBO jak i usawienia w biosie (S3 włączone , USB mouse and keyboard support oraz Wake on Keyboard & mouse click) Poprostu ta opcja nie działa i koniec :/ Gdy podepnę klawiaturę USB z użyciem przejściówki na PS/2 wszystko działa, tzn komp budzi się za pomocą klawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo właśnie nie mam. Przełożyłem zworki na 5VSB ale to nic nie daje prądu ni ma (gdyby był diody na klawie by się zapalały , numlock , capslock itd.) Porty są sprawne ale gdy kom wyłączony są "martwe" :/

Edytowane przez MischaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech czyli narazie mnie to nie robi :D bo mam jeszcze klawisze na PS/2 :) a z mychy raczej nie odpalałem kompa zazwyczaj...

 

P.S. Rozumiem, że jak poczytaliście o pamięciach w tym linku co Wam podałem :rolleyes: już nie macie nic do zarzucenia Szajsungom TCCD w starciu z tymi płytami ?? :lol2:

 

A powiedzcie mi coś o tej wtyczce 8-pinowej 12V ?? :? Bo domyślam się, że bez niej płyta nie ruszy ?? :-| W zasiłce mam 20-pin + 4-pin 12V...do głównego zasilania mam przejściówkę, ale co z tym dodatkowym złączem ?? :mur: Tam jest 8-pin :zonk: Nie słyszałem, żeby były do tego też jakieś przejściówki... :unsure: Jutro ma być płyta (niestety RDX <_< ) proc i chłodzenie już od miesiąca leży na biurku i mnie meczy, więc jak jutro tego nie odpale to będę... :mad: Liczę na Waszą pomoc! :D

 

używaj edycji postów

//Domik

Edytowane przez MatiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff :damage_wall: Ulżyło mi :lol: Tak właśnie mi się wydawało, bo by mi się coś o tym o uszy obiło :rolleyes: , że trzeba na to złącze 8-pin 12V uważać - tzn. zmienić na PSU, które ma taką końcówe, ale byłem juz zdesperowany i chce to wreszcie jutro odpalić B-)

 

P.S. Dzięki za szybką odpowiedz :wink:

Edytowane przez MatiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, warto przesiąść się na tego RDX'a z DFI Infinity na nf4?

Z jednej strony wolę nforca niż ati, a z drugiej to Lanparty, a nie Infinity :/

No wiadomo co LanParty to LanParty i nic tego nie zmieni... B-) A jeżeli już o tym mowa, to w obecnej chwili nie ma wielkiego wyboru, a raczej jest jego brak... :-| polecic jednak można LP UT CFX3200-DR, LP UT NF4 Ultra-D i LP UT RDX200CF-DR (tą ostatnio wymieniam głownie dlatego, że z nią jest najmniejszy problem jeśli chodzi o dostępność...) A teraz zaczynamy : chipset ATI jest nowszy i to chyba jest najwiekszą różnicą, niestety wcale nie pozytywną, bo nie obsługuje SATAII <_< ,więc potrzebuje zewnetrznego kontrolera (w CFX3200 zrezygnowano z mostka południowego ATI na rzecz ULI M1575, który obsluguje 4xSATAII + zewnętrzny kontroler SIL3114 4xSATA :icon_exclaim: po co :?:, w RDX200 natomiast niewiadomo czemu :zonk: oprócz mostka północnego ATI SB450, który nie obsługuje SATAII, również użyto SIL3114 co daje nam aż 8, ale tylko SATA co według mnie jest największym błędem tej konstrukcji :!: w LP NF4 Ultra-D, jak zreszta w większości LP z NF4 jest 4xSATAII obsługiwane przez chipset NF4, oprócz tego są różnice w RAID'ach NF4 pozwala na łączenie dysków SATA i PATA w RAID'zie - RAID 0, RAID 1 lub RAID 0+1, w RDX200 - ATI SB450 - RAID 0 lub RAID 1 + SIL3114 - RAID 0, RAID 1, RAID 0+1 lub RAID 5, w CFX3200 ULI M1575 - RAID 0, RAID 1, RAID 0+1 lub JBOD + SIL3114 tak samo, i w obu przypadkach nie ma RAID dla PATA). Kolejną różnicą jest kodec audio (w LP NF4 - ACL850, a w LP z chipsetami ATI/ULI ACL882HD - teoretycznie i według niektórych testów lepszy - dzwięk powinien mieć 24-bity i niby jest HD, ale to HD w wydaniu zintegrowanego kodeka audio :blink: hmmmm + oczywiście LP NF4 = SLI, a LP ATI = Crossfire RDX200 2x 8xPCIEX, CFX3200 2x 16xPCIEX :!: - to w kwestii hardware'u :rolleyes: , jeśli chodzi o rozmieszczenie na PCB to na LP z chipsetami ATI jest zmieniony układ gniazd pamieci i procesora (w porównaniu do LP NF4), producent zrezygnował z jednego PCI w tych płytach i zrobiło się więcej miejsca, a dzięki temu nie będzie problemu z wymianą chłodzenia na mostku północnym, co jest problematyczne w przypadku płyt z NF4, ale mają 1slot PCI więcej :lol: Reszta to raczej zmiany kosmetyczne, niż jakiś przełom w układzie na PCB, choć warto jeszcze dodać, że CFX3200-DR i RDX200CF-DR posiadają już 8-pinowe złącze +12V, co powinno owocować lepszym zaopatrzeniem w prund +12V i większą stabilnością płyty :D ) Jeśli chodzi o CFX3200 to raczej możesz zapomnieć, bo ja szukałem 2 miesiące i na RDX200 się skończyło... :-| , znaczy jeszcze nawet nie zaczęło :mad: , bo płyte miałem mieć dziś i nie dotarła :mur: , a tych ciećków z 4Speed to bym najchętniej ukatrupił :angry: , ale na ich szczeście jest mi za daleko do Wrocka... :wink: Bo kontakt z nimi mejlowy to bym uznał jako prawie żaden :!: Więc prawdopodobnie, jeśli mówisz o RDX, to pewnie już wiesz, że jesteś skazany na 4Speed.pl :unsure: , ewentualnie powinni mieć LP NF4 Ultra-D (stąd moje porównania tych akurat płyt głównych...), ale o nią nie pytałem...to chyba na tyle :rolleyes: jak mi się jeszcze coś przypomni to dodam...Życzę miłej lektury B-)

P.S. Oczywiście jak ktuś ma jakieś zastrzerzenia i widzi w moich spostrzerzeniach rażące błędy, niech odrazu pisze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

:blink:

Mam nadzieję, że te wypociny to nie tylko dla mnie. A jeśli tak to niepotrzebnie się męczyłeś, bo ja to wszystko wiem. Temat czytałem, a i to wszystko mogę sobie ze strony producenta wyczytać.

 

Wiem, że lepszy będzie CFX, lub nawet lepiej NF4U. Ale nie o to chodzi. Znalazłem dość tanio (imo ;) ) prawie nowego RDXa. Obecne Infinity jest w serwisie i wróci prawdopodobnie nówka sztuka, więc mógłbym ją sprzedać myśle, że spokojnie za tyle ile dałem za RDXa. Tylko mam dylemat właśnie co zostawić w tej sytuacji. Btw jakbym miał dopłacać, to nawet nie myślał o zamianie.

Pozostaje mi chyba zdecydować dopiero po przetestowaniu Lanparty. Jak nie będzie jakiś chorych jazd odwalać to pewnie są zostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi coś o tej wtyczce 8-pinowej 12V ?? :? Bo domyślam się, że bez niej płyta nie ruszy ?? :-| W zasiłce mam 20-pin + 4-pin 12V...do głównego zasilania mam przejściówkę, ale co z tym dodatkowym złączem ?? :mur: Tam jest 8-pin :zonk: Nie słyszałem, żeby były do tego też jakieś przejściówki... :unsure: Jutro ma być płyta (niestety RDX <_< ) proc i chłodzenie już od miesiąca leży na biurku i mnie meczy, więc jak jutro tego nie odpale to będę... :mad: Liczę na Waszą pomoc! :D

Te dodatkowe piny mają pomóc w stabilnośći na procesorze 2 rdzeniowym pokroju X2 jak nie masz takiego to nie masz sie co martwić, a z własnego doświadczenia wiem że np do mocnego OC też nie potrzeba 8 pinów (oczywiście mowa o jednojajowcu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie bezpieczne timingi ustawić dla pamięci Twinmos PC3200 512MB CL2,5. Mam płyte rdx200 i na ustawieniach auto i 1,65V wyskakuje czasami BSOD lub zwiechy. Miał ktos może podobny problem. Pamięć była testowana na innych komputerach i jest na 100% sprawna. Pozdrawiam

Edytowane przez lysystrzelno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Mam nadzieję, że te wypociny to nie tylko dla mnie. A jeśli tak to niepotrzebnie się męczyłeś, bo ja to wszystko wiem. Temat czytałem, a i to wszystko mogę sobie ze strony producenta wyczytać.

 

Wiem, że lepszy będzie CFX, lub nawet lepiej NF4U. Ale nie o to chodzi. Znalazłem dość tanio (imo ;) ) prawie nowego RDXa. Obecne Infinity jest w serwisie i wróci prawdopodobnie nówka sztuka, więc mógłbym ją sprzedać myśle, że spokojnie za tyle ile dałem za RDXa. Tylko mam dylemat właśnie co zostawić w tej sytuacji. Btw jakbym miał dopłacać, to nawet nie myślał o zamianie.

Pozostaje mi chyba zdecydować dopiero po przetestowaniu Lanparty. Jak nie będzie jakiś chorych jazd odwalać to pewnie są zostawie.

Jak to wszystko wiesz, to powinieneś umieć sam zdecydować, a nie zadajesz takie głupie pytania !!?? :mad: I tak wogóle to miły jesteś człowiek chce ci pomóc, a ty go mnieszasz z błotem... :evil: A za ile znalazłeś tego RDX'a ?? I od kogo ?? Może od EspE2000, który grzebał z backplate'm i staracił przez to gwarancje :lol: Bo widziałem, że ostatnio chciał sprzedać i oczywiście ten fakt pominął... :lol2: Edytowane przez MatiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko wiesz, to powinieneś umieć sam zdecydować, a nie zadajesz takie głupie pytania !!?? :mad: I tak wogóle to miły jesteś człowiek chce ci pomóc, a ty go mnieszasz z błotem... :evil: A za ile znalazłeś tego RDX'a ?? I od kogo ?? Może od EspE2000, który grzebał z backplate'm i staracił przez to gwarancje :lol: Bo widziałem, że ostatnio chciał sprzedać i oczywiście ten tamat pominął... :lol2:

:-P Nie pominąłem tylko napisałem to w sposób dość dyskretny - że zrobiłem moda backplata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P Nie pominąłem tylko napisałem to w sposób dość dyskretny - że zrobiłem moda backplata :)

No dopczem niech ci będzie...fakt mod to był :D a powiedziałeś coś o tym, że przez to płyta straciła gware ?? :lol2:

Pozdro

 

P.S. To On od Ciebie kupił tą płyte ?? (chociąż masz ją wciąż w sigu, więc raczej nie :-P)

 

P.S. 2 lysystrzelno : Ale może byś coś więcej powiedział ?? i jeśli masz V na pamięciach 1,65 :) (bo tak wynika z twoje posta :-P, choć nie wiem jak to zrobiłeś hehe - oczywiście chodzi Ci o Vcore no nie ?? mam nadzieje), a co do timinngów to nie ma czegoś takiego jak bezpieczne...albo jest stabilnie, albo nie...trzeba próbować różnych ustawień, albo dodawać troche papu - doVoltować kości...oczywiście nie do przesady - chłodzenie pasywne, albo chociaż nawiew na pamiątki by się przydał przy większym VDimm...

 

P.S. 3 emblemat : thx!! teraz juz jestem zupełnie spokojny...i uważam temat wtyczki 8-pin 12V za wyczerpany :D

Edytowane przez MatiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dopczem niech ci będzie...fakt mod to był :D a powiedziałeś coś o tym, że przez to płyta straciła gware ?? :lol2:

Pozdro

 

P.S. To On od Ciebie kupił tą płyte ?? (chociąż masz ją wciąż w sigu, więc raczej nie :-P)

Zdania co do gwarancji były w tym wątku podzielone, więc nie napisałem :rolleyes:

I kupił odemnie.

 

A co do tych twinmosów to miałem podobne. Na 2,5 3 3 X mialem ustawione. Nic niżej nie chciały zejść. A i częstotliwość max do 420 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania co do gwarancji były w tym wątku podzielone, więc nie napisałem :rolleyes:

I kupił odemnie.

 

A co do tych twinmosów to miałem podobne. Na 2,5 3 3 X mialem ustawione. Nic niżej nie chciały zejść. A i częstotliwość max do 420 MHz.

AHA :wink: Ale niestety bardziej prawdopodobne, że się przyczepią... :-| A za ile ją obchnąłeś ?? za tyle co na allegro miałeś wystawioną ??

 

P.S. A ten Abitek lepiej ci się sprawuję ??

Edytowane przez MatiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...