Jump to content
sender28

Problem Z Wyłączeniem Komputera!

Recommended Posts

Problem pojawił się w poniedziałek. Zostawiłem włączony komputer i wyłączyłem tylko monitor. Gdy wróciłem i włączyłem monitor to komp. jakby "zamarzł"! Widać było pulpit ale kursor nie poruszał się a komp. nie reagował na żadne klawisze. Zresetowałem go i się włączył. Ale gdy pozniej chciałem uruchomic go ponownie to komp zatrzymał się na "Zamykanie sys. Windows XP " i chodził dalej, a monitor wygasił się(stan czuwania). Problem ustąpił gdy zresetoawłem BIOS. <-- przez opcję "Wyłącz" wyłączał się normalnie. Wczoraj przeinstalowałem system i gdy chciałem wyłączyć lub uruchomić ponownie to znów to samo. Monitor wygasza się a komp. dalej się kręci. Znów reset biosu i działa. Co to może być? Karta graficzna? Płyta gł. ? Miał ktoś mo że coś takiego. Moj komp. A64 3000, Gigabyte K8NE ,GF6600 , Chiftec 400W , 512MB RAM i 2 dyski SATA w Raid 0. :blink: <_< <_<

modem thompson -> zmiana na sagema -> problem ustąpił

edit: ja doszedłem. że to na pewno modem wyciągając od niego wtyczkę - nie chce sie wyłączyć - wyciągam wtyczkę od usb - zgasł - moze sprobuj podobnie względem swoich peryferii

Edited by lukaxz

To się zaczęło dziać samo z siebie. Nigdy tego nie było. Kable oczywiście sprawdzałem. A modem Thompson leży od dawna w pódełku. Mam US.Robotics podłączony do komp. przez sieciówkę. Jak narazie to tylko reset BIOSU pomagał gdy wystąpił problem z tym że monitor sie wygasza a komp. jakby chciał ale nie mógł się wyłączyć. :huh:

Odlaczaj wszystkie urzadzenia po kolei i sprawdzaj(metoda prob i bledow). Moze faktycznie jakies peryferia kompa to powoduja. Ja mialem analogiczny przypadek z drukarka hp deskjest 840. Po odlaczeniu i odinstalowaniu sterownikow wszytko wrocilo do normy. Prawdopodobnie ktorys ze sterownikow to powoduje lub kolejna cudowna aktualizacja systemu.

Memtestem przetestuj ram.

aha i jeszcze jedno... sprawdz czy jeden z dyskow nie posiada bad sectora.

Edited by Foton