Skocz do zawartości
Kean

Gdzie Kupić Suchy Lód I Ln2?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Kg chodziło mi w sensie wagi, można w Kg też ;-) A ino w gimnazjum uczyli gęstość liczyć tylko nauczycielkę nam zmienili, jak się przyzwyczaiłem do nowego trybu nauczania to temat przeleciał :damage_wall: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do linde i się dowiedziałem, że ciekły azot sprzedają na kilogramy, cena jednego to 7,50 zł netto i w ogóle mam sobie do Krakowa zadzwonić w sprawie zamówień, a dewara wypożyczyć nie można :damage_wall: Ktoś słyszał, zeby ln2 na kg sprzedawali? :wink:

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyslal ktos z was, jak chcecie kupic cos na litry, skoro ich objetosc zalezy od temperatury otoczenia i cisnienia? MaSell, nawet gazy techniczne jak kupujesz, to placisz za kg, a nie objetosc. Kg to kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, LPG podobno lepiej jest tankować rano, gdy jest chłodniej, bo płaci się od dm3, a nie od kg. Tylko nie wiem ile na tym można zaoszczędzić :lol2: Dziwne mi to było z tego powodu, że wszędzie gdzie się z tym spotkałem, ciekły azot był podawany w litrach. W każdym razie po przeliczeniu tego wychodzi ~7,2 zł za litr brutto. Można to jeszcze przełknąć, bo przynajmniej nie muszę daleko jechać, ale brak dewara to już poważniejszy problem :mur: I tak na razie muszę to odłożyć, bo wątpię, żeby na zasiłce 400W udało się zrobić coś sensownego (celek d347), myślę, że na 600w już da radę, ale to kolejny zakup B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, LPG podobno lepiej jest tankować rano, gdy jest chłodniej, bo płaci się od dm3, a nie od kg. Tylko nie wiem ile na tym można zaoszczędzić :lol2: Dziwne mi to było z tego powodu, że wszędzie gdzie się z tym spotkałem, ciekły azot był podawany w litrach. W każdym razie po przeliczeniu tego wychodzi ~7,2 zł za litr brutto. Można to jeszcze przełknąć, bo przynajmniej nie muszę daleko jechać, ale brak dewara to już poważniejszy problem :mur: I tak na razie muszę to odłożyć, bo wątpię, żeby na zasiłce 400W udało się zrobić coś sensownego (celek d347), myślę, że na 600w już da radę, ale to kolejny zakup B-)

Bo LPG to mieszanina dwoch gazow? Jak jest zimno to bedziesz mial inna proporcje niz jak jest cieplo. Zimowy to 50:50, a letni 70:30 (propan/butan) o ile dobrze pamietam.

 

Podaja w litrach, ale i tak jest sprzedawane na kilogramy, bo 1L to 0.8Kg w przypadku ln2.

 

Jak taka 400W ma dobra linie +12V to czemu nie? Tylko wez pod uwage, ze Spi to nie to samo, co obciazyc na 100% dwa/cztery rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka to Modecom MC400, ma dwie linie 12V po 18A. Cały problem w tym, że nigdzie na necie nie można znaleźć, ile taki celek może ciągnąć, a każdy pr0 overclocker i tak ma co najmniej Tagana 1kW :wink: Ogólnie puszczałem na tym E6420 @ 4,5GHz i modowaną 9600GSO bez żadnych problemów. Zobaczę, jak wyjdzie, DI w końcu też nie jest takie złe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Zasiłka to Modecom MC400, ma dwie linie 12V po 18A. Cały problem w tym, że nigdzie na necie nie można znaleźć, ile taki celek może ciągnąć, a każdy pr0 overclocker i tak ma co najmniej Tagana 1kW :wink: Ogólnie puszczałem na tym E6420 @ 4,5GHz i modowaną 9600GSO bez żadnych problemów. Zobaczę, jak wyjdzie, DI w końcu też nie jest takie złe ;)

co ty sie przejmujesz- wiesz co piotres wyrabiał na codegenie 400w

Modecom to przy tym wielokrotnie lepsza konstrukcja.

Załatw sobie drugą zasiłe do napędów i grafy, a do MC400 podepnij ATI i 4PIn i bez obaw!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany aktualnym stanem rzeczy w linde w Szczecinie, to dzwoniłem przed chwilą. Cena 5zł netto/kg, minimalne zamówienie 20kg, pudełka około 15zł (koleś nie pamiętał dokładnie), zapomnialem zapytac czy przy następnym razie można przyjechać ze swoim pudełkiem. No i trzeba wcześniej zadzwonić i zapytać się czy będzie, bo niecodziennie jest produkcja.

 

Aha, i trzeba mieć działalność.

 

 

EDIT:

Dzisiaj jeszcze zadzwoniłem do messera. Lód 8zł/netto, minimalna ilość 10kg, pudełko około 25kg = 40~zł. Można przy ewentualnym następnym razie brać do tego samego pudła. Możliwy transport, cena 1,50~zł/km (:lol:). No i oczywiście działalność wymagana.

 

 

EDIT#2:

Orientuje się ktoś gdzie jeszcze na pomorzu zachodnim można dostać DI? Do messera bym musiał jechać aż do Gniezna, bo w Policach nie mają lodu, a w linde 20kg to troche za dużo.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz w Pszczynie to lepiej, ale jak musisz dojechac, a mieszkasz w Krakowie tak jak mówi "Skąd", to w tym suchy-lod.com.pl masz za 58zł z dostawą w Krakowie, a w lide masz 61zł za sam lód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam 20 km od pszczyny, w krakowie tez teraz nie przebywam, w kazdym razie dzieki za linka, gdyby mi robili klopoty w linde to zamowie na necie, a moze nawet przez lenistwo zamowie u nich:) 10 kg na pierwszy raz, na rozgrzewke to w sam raz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oskaliber: a pudełko policzyłeś? jest wyrażnie napisane, że stanowi integralną część usługi, więc trzeba liczyć za 10 kg 32,79 (lód) + 40 (pudło) + transport, więc wyjdzie tak czy siak 98 :(

 

ale owszem, jest alternatywa, gdyby linde nie chciało sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Ln2 to bez problemu i po taniości jest dostępny we Wrocławiu w Instytucie Niskich Temperatur na niskich łąkach. Wiem bo tam pracuję:) Cena za kilogram ok 5 - 7 zł - zależy po ile sami kupują. Jedyny problem to pojemnik do przetransportowania - trzeba mieć porządny dewar. W zwykły termos mogą nie nalać, choć jest to do obejścia. W razie chęci zakupu - PW. Pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7zł za 1kg LN2 to jest tanio?

Nie orientujesz się czy jest możliwość wypożyczenia dewara?

Ten suchy-lód to całkiem ciekawa oferta przy ok 20kg.

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pszczynie w Linde w marcu di było po 7zł/kg, a azot 9zł/litr. Lód zdrożał o 100% względem zeszłorocznych wakacji, nie wiem jak jest teraz. Mogę dać numery tel jak coś. A azot - mam miejscówkę, gdzie jest 2zł/litr, raz w tygodniu mają dostawę, tylko dewar trzeba mieć :? W Linde zresztą też nie wypożyczają :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL jest tylko jedna meta na azot + wypożeczenie dewara ;) To znaczy, albo trzeba mieć mega znajomości, albo Air Products :)

 

@Kean, przy małych ilościach to azot tak kosztuje :(

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...