Skocz do zawartości
Kean

Gdzie Kupić Suchy Lód I Ln2?

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem od Maniakalnego za 173. Mam lekko nie wykończony spód ale to przez to, że na gwałt potrzebowałem kontenera, w sumie to mi to nie przeszkadza.

 

Mój set:

 

Dołączona grafika

 

ps

 

jest jakiś sposob na wyczyszczenie kontenera w srodku i na zewnątrz, bo mój chyba zaśniedział, bo kolor jakby taki nie miedziany.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskaliber, jak chcesz cos taniego to sie odezwij. Są sposoby na czyszczenia na zewnatrz i w srodku. Na zewnątrz są specjalne czyściki, mam taki w OClabie, jak chcesz w środku glanc, to jest kwas w tabletkach używany w myjniach samochodowych, ale moge tez spróbowa HCl bo mam pod reką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 to dużo, dlatego pytam czy da rade jakiegoś grata gdzies tanio dorwac.

Nie no sory, już sie dużo osób na tanich kontenerach przejechało. Słabo trzymają temp. itp. I tak później będziesz chciał lepszego :grin:

Ja sobie kupiłem od ryby za 300zł i na LN2 jak to już wiele razy pisałem sprawuje sie świetnie, temp. trzyma idealnie.

 

Teraz chyba pora na jakiegoś potka na gpu :twisted:

 

jest jakiś sposob na wyczyszczenie kontenera w srodku i na zewnątrz, bo mój chyba zaśniedział, bo kolor jakby taki nie miedziany.

Mi też zaśniedział i jakoś mi to nie przeszkadza, chyba żę lubisz patrzeć sie na kontener podczas benchu{i tak jest schowany pod izolką :ploom: }

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sory, już sie dużo osób na tanich kontenerach przejechało. Słabo trzymają temp. itp. I tak później będziesz chciał lepszego :grin:

Wiem, ale to bylaby moja pierwsza zabawa z DI, a i tak na razie nie mam co krecic tylko jakies stare p4, bardziej bym to robil zeby zrozumiec co i jak, a nie dla wyników, wiec nie potrzebuje zadnego ultra kontenera, kiedys jak bede mial sprzet i bede juz pr0 (:blurp:) to sobie kupie droższy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale to bylaby moja pierwsza zabawa z DI, a i tak na razie nie mam co krecic tylko jakies stare p4, bardziej bym to robil zeby zrozumiec co i jak, a nie dla wyników, wiec nie potrzebuje zadnego ultra kontenera, kiedys jak bede mial sprzet i bede juz pr0 (:blurp:) to sobie kupie droższy ;)

Tak, wydajac na to wiecej kasy niz potrzeba. Pozatym P4 to grzalka i tez wymaga dobrego kontenera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydajac na to wiecej kasy niz potrzeba. Pozatym P4 to grzalka i tez wymaga dobrego kontenera.

Święte słowa ryba, my jak kręciliśmy D352 na LN2, to azot po prostu ubywał z kontenera w oka mgnieniu. P4/D to straszne grzałki.

 

Co z tego, że to będzie Twoje pierwsze DI jak Ci kontener w ogóle temp. nie będzie trzymał i nic Ci z tego nie wyjdzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś sposob na wyczyszczenie kontenera w srodku i na zewnątrz, bo mój chyba zaśniedział, bo kolor jakby taki nie miedziany.

Z zewnatrz to biore troche octu + łyzke soli mieszam (kiespko sie rozpuszcza) i szmatka przetrzeć super blask jak nowy wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy takim kontenerem maniakalny style a semisolidem to około 200MHz wiecej w cpuz i ok 400mhz w 32M na procesorze typu P4/Celek oraz DI. Akurat dzis mialem okazje sprawdzic.

 

No ale jak ktos chce kontener za 150zł, do tego co miesiac wydawac 100zł na DI a miec wyniki jak na ss za 400zł to jego wybor :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc zastosowałem sie do przepisu pepka. Proporcje, hmm, 4/7 szklanki/kubka octu do tego dwie łyżeczki soli, zmieszać to >nie wąchać pod żadnym pozorem!!!1111< Śmierdzi nie miłosiernie. Poniżej efekty mojej pracy.

 

Pacjent: Maniakalny Czip pot. Jeszcze przed zabiegiem octosukcji.

 

Dołączona grafika

 

Na poniższych fotografiach widzimy pacjenta w trakcje zabiegu wykonywanego przez siostre FatAlbert.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niestety sam zabieg octowania nie został uwieczniony z powodu odoru a także jego brutalności. Poniżej fotografie pacjenta tuż po zabiegu, jak widać cieszy mordę jak dziewczyna, która dostała lizaka.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W trakcie zabiegu mimo silnego odurzenia tajemniczą substancją pacjent wyznał iż jego stopa nie wygląda najlepiej. Także i tej kwestii zdołałem pomóc.

 

Tak wyglądała przed:

 

Dołączona grafika

 

Tutaj w trakcje octosukcji.. Oczywiście zabiegowi poddała się sama stopa. Te zielone naczynie dewaro podobne zwane kubkiem do kawy lub herbaty.

 

Dołączona grafika

 

A tak po:

 

Dołączona grafika

 

Kontener trochę przyśmiardł ale to się wytnie i tego nie napisze. Poza tym wlałem też troche do środka, który de facto również jest nieco ładniejszy i czystszy. Czuje, że mój e-penis również na tym skorzystał.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy takim kontenerem maniakalny style a semisolidem to około 200MHz wiecej w cpuz i ok 400mhz w 32M na procesorze typu P4/Celek oraz DI. Akurat dzis mialem okazje sprawdzic.

 

No ale jak ktos chce kontener za 150zł, do tego co miesiac wydawac 100zł na DI a miec wyniki jak na ss za 400zł to jego wybor :)

Mógłbyś jeszcze napisać jaka jest różnica w temperaturach pomiędzy takimi kontenerami? Tutaj chodzi o to, że semisolid to jakby jedna "całość" i lepiej trzyma temperatury? Jakby Ci się chciało, to mógłbyś parę słów na ten temat napisać B-) Wiem, że najlepiej by to było wszystko samemu przetestować, tylko nie każdy ma możliwości, no i nie jest to tania zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze postaram sie nieco odpowiedziec na to pytanie z wlasnych doswiaczen.

Kiedys jak mialem pota blaszanego z dnem 10mm to przy pentium d @ 5,5G 1,8V mialem w spi1m ok 35 stopni przy podstawie.

Teraz na nowym semisolidzie z dnem 20mm mam ok 63 stopni. Niby bardzo duzo, ale to przeklada sie tylko przy procach ktore mocno grzeja - czyli taki pentium d sporo ciagne - pewnie z 250W.

Przy zimnym cedar millu roznice byly ponizej 10 stopni choc tak nie katowalem wtedy z napieciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić Linde w Pszczynie. Po pierwsze to jest zakład, a nie tylko punkt sprzedaży - wszystko robią na miejscu. Dzień wcześniej trzeba zadzwonić i zamówić oraz umówić się na konkretną godzinę. Niby można zamówić na osobę prywatną (nazwisko tylko podałem), ale wszędzie się rzucali, że chcą na firmę, zaczynając od portierni, a kończąc na wypisywaniu faORT: ORT: ktury. Cena za 1kg to ~ 3,54 zł brutto, tak jak w cenniku na www. Za pojemnik chcieli ~25 zł brutto, ale nie wiem na ile kg on jest - przy 14kg grubego granulatu nie chciał się domknąć :P Mimo, że zamówiłem gruby granulat, mogłem jeszcze na miejscu wybrać czy chcę 3mm czy 16mm. Tak jak już pisałem naładowali mi 14kg - 2kg więcej niż zamówiłem i zapłaciłem. Pojemnik wystarczy raz kupić, potem można sobie z nim przyjeżdżać - tak mi mówili przynajmniej :) Generalnie z niczym nie było problemów, wszystko poszło zgrabnie. W sumie cała zabawa kosztowała mnie 67 zł - dwa dni kręcenia + bomby, kible itp. :P Najpierw chciałem to w jeden dzień wszystko wykorzystać, ale o 18 już padłem :D (jakieś 7-8h kręcenia). Drugi dzień może 6-7h, ale i tak jeszcze trochę lodu w pudle zostało. Następnym razem zamówię 10 kg :P Ogólnie polecam, nawet jak ktoś mieszka w Katowicach/Chorzowie albo w tych okolicach - jedynie trzeba po to samemu zajechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...