Skocz do zawartości
Kean

Gdzie Kupić Suchy Lód I Ln2?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Ln2 to bez problemu i po taniości jest dostępny we Wrocławiu w Instytucie Niskich Temperatur na niskich łąkach. Wiem bo tam pracuję :) Cena za kilogram ok 5 - 7 zł - zależy po ile sami kupują. Jedyny problem to pojemnik do przetransportowania - trzeba mieć porządny dewar. W zwykły termos mogą nie nalać, choć jest to do obejścia. W razie chęci zakupu - PW. Pomogę

edit: cena za kilogram - 4.64. Dewara nie pożyczają i nie wynajmują :( W razie czego PW - postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oskaliber: a pudełko policzyłeś? jest wyrażnie napisane, że stanowi integralną część usługi, więc trzeba liczyć za 10 kg 32,79 (lód) + 40 (pudło) + transport, więc wyjdzie tak czy siak 98 :(

 

ale owszem, jest alternatywa, gdyby linde nie chciało sprzedać :)

Pudełko 25 brutto, a nie 40. Zadzwonie może nawet dzisiaj sie dowiedzieć czy moża brać do tego samego pudła kilka razy. Bo napisali mi w mailu, że nie trzeba brać z dostawą, można odebrać osobiście, więc jak i tak i tak mam sie fatygować do Szczecina to wole <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> od nich za 3~zł/kg niż z linde za 6,1zł/kg + min 20kg.

 

EDIT: Zadzwoniłem do nich. Jeżeli odbiera się osobiście to można przyjeżdzać zawsze z tym samym pudłem także luz. Przy zakupie granulatu można zamawiać ilości pośrednie np. 12kg czy 15kg a nie tylko to co na stronie, z tym, że ofc minimum 10kg. Gość powiedział, że nie trzeba nawet mieć działalności.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartx pytalbym sie Ciebie gdzie masz dojscia do azotu, bo mieszkamy w poblizu ale niestety to nie ma sensu jak sie nie ma tego w czyms przywiesc, patrzylem na allegro ostatnio male dreway po ok 5000tys biegaly, wiec odpadam...szukam miejsca w okolicy w ktorym mozna by go wypozyczyc ale ciezko z tym, ale moze cos sie trafi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko 25 brutto, a nie 40. Zadzwonie może nawet dzisiaj sie dowiedzieć czy moża brać do tego samego pudła kilka razy. Bo napisali mi w mailu, że nie trzeba brać z dostawą, można odebrać osobiście, więc jak i tak i tak mam sie fatygować do Szczecina to wole <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> od nich za 3~zł/kg niż z linde za 6,1zł/kg + min 20kg.

 

EDIT: Zadzwoniłem do nich. Jeżeli odbiera się osobiście to można przyjeżdzać zawsze z tym samym pudłem także luz. Przy zakupie granulatu można zamawiać ilości pośrednie np. 12kg czy 15kg a nie tylko to co na stronie, z tym, że ofc minimum 10kg. Gość powiedział, że nie trzeba nawet mieć działalności.

Mówisz o nich: http://www.suchy-lod.com.pl/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkiem fajna oferte maja. wysylalem do nich maila z zapytaniem ile trzeba czekac na zamowienia [bo zapewne trzeba :P] ale jakos nie kwapia sie zeby odpowiedziec. ciakawa alternatywa, szczegolnie kiedy w linde kaza sobie placic ponad 6zl za kilo przy zamowieniu powyzej 15kg :/ jakos mi sie taka cena specialnie nie usmiecha. jezeli nie odpowiedza na maila to do nich zadzwonie lub sie przejade, bo sprzet czeka i szkoda zeby sie kurzyl :] ktos zna moze jeszcze jakies zaklady we wrocku gdzie dostanie sie di?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkiem fajna oferte maja. wysylalem do nich maila z zapytaniem ile trzeba czekac na zamowienia

Na formularzu zamówieniowym piszesz na jaki dzień Ci potrzebne DI i w ten dzień Ci przywożą/masz gotowe do odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie normalnie jak stare baby. Cieszcie sie, ze macie w ogole mozliwosc zakupu i za w miare przyzwoite pieniadze. Kiedys nie bylo tak latwo.

A kto tu marudzi? Jest normalna wymiana informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie są kontenery typowo do DI lub LN2, ale każdy można z lepszym lub gorszym efektem użyć do tego drugiego.

 

-60~-70C~, zależy od kontenera/procesora.

 

EDIT: ryba był szybszy :)

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już Aceton techniczny http://www.allegro.pl/item708270505_aceton_techniczny.html starczy na długo.

 

Czy żeby zamówić z http://www.suchy-lod.com.pl/ suchy lód trzeba być pełnoletnim?

Bo ja dzisiaj dzwoniłem ale 20min się spóźniłem bo była już 14.20.

Chcę zamówić 20KG.

Płaci się przy odbiorze kurierowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już Aceton techniczny http://www.allegro.pl/item708270505_aceton_techniczny.html starczy na długo.

 

Czy żeby zamówić z http://www.suchy-lod.com.pl/ suchy lód trzeba być pełnoletnim?

Bo ja dzisiaj dzwoniłem ale 20min się spóźniłem bo była już 14.20.

Chcę zamówić 20KG.

Płaci się przy odbiorze kurierowi?

Tak, trzeba być pełnoletnim, ale to żaden problem. Dajesz rodzicowi i on zamawia, albo mówi, że zamówienie na niego a Ty powiesz co i jak i gitara. Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem DI w Wawie, i znalazłem trzy większe punkty.

1. Linde - po drugiej stronie miasta - za daleko - obczaję w ostateczności.

2. Jaszlod - bardzo blisko mnie, ale niestety nie ma działającego telefonu - obczaję osobiście niedługo może.

3. http://suchy-lod.com.pl/ - też całkiem spoko z odległością - Sadyba - cena też chyba spoko - 4zł/kg przy kupowaniu osobiście >10kg. Nie ma problemów z kupnem jako osoba prywatna. Jako, że i tak będę kupował z tatą to nie pytałem się o wymogi wiekowe. (można ze swoim pudłem podjechać :P )

 

Jak ktoś ma jakiś inny punkt obczajony to proszę mnie oświecić.

 

Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamal-Ice na Targówku - 4.5zł / kg, można z własnym pudłem, nie trzeba mieć >18lat - podjeżdżasz i zabierasz kostkę.

 

Messer też ma siedzibe w Wwie, ale nigdy się nie interesowałem ;)

 

Dużo łatwiej jest dostać azot w Warszawie, jednak trzeba mieć własny dewar :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamal-Ice na Targówku - 4.5zł / kg,

To całkiem blisko do Linde, czyli całkiem drugi koniec Warszawy. Ja to bardziej okolice Okęcia :)

Dużo łatwiej jest dostać azot w Warszawie, jednak trzeba mieć własny dewar

Może kiedyś, jeszcze mój pierwszy kontenerek na DI nie dotarł... :P

 

Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...