Skocz do zawartości
Kean

Gdzie Kupić Suchy Lód I Ln2?

Rekomendowane odpowiedzi

kszonek bral 10 kilo przesylka od tego jegomoscia :D, ale tak jak ja trafil popekane pudlo :(

Najlepsza była mina kuriera, który wyciągał paczkę, a tam w środku coś "dziwnie" hałasuje. Zadał takie cichutkie pytanie: "czy to jest szkło?"

 

U mnie był ten problem, że nie dość, ze pudło rozwalone to jeszcze nie spieszyli sie, żeby to dostarczyć, przyszło o 17 po dwóch dniach, całość ważyła ~5kg, przesypałem i musiało na mnie poczekać jeszcze dzień, bo wystawiałem się na targach następnego dnia i nie miałem czasu - na benche zostało około 1kg.

 

Trzeba by zagadać do nich, żeby włożyli to w dwa pudła, do drugiego gazety, żeby nie latało, wtedy nie powinno sie uszkodzić, myślę, że nawet za dopłata warto - 76zł za 10kg z dostawą pod dom? Na miejscu mam po 5zł+VAT/kg + chora cena za pojemnik (30zł+VAT) i jeszcze muszę po to pojechać przez cała Gdynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza była mina kuriera, który wyciągał paczkę, a tam w środku coś "dziwnie" hałasuje. Zadał takie cichutkie pytanie: "czy to jest szkło?"

 

U mnie był ten problem, że nie dość, ze pudło rozwalone to jeszcze nie spieszyli sie, żeby to dostarczyć, przyszło o 17 po dwóch dniach, całość ważyła ~5kg, przesypałem i musiało na mnie poczekać jeszcze dzień, bo wystawiałem się na targach następnego dnia i nie miałem czasu - na benche zostało około 1kg.

 

Trzeba by zagadać do nich, żeby włożyli to w dwa pudła, do drugiego gazety, żeby nie latało, wtedy nie powinno sie uszkodzić, myślę, że nawet za dopłata warto - 76zł za 10kg z dostawą pod dom? Na miejscu mam po 5zł+VAT/kg + chora cena za pojemnik (30zł+VAT) i jeszcze muszę po to pojechać przez cała Gdynię.

 

W eurogazie 5 zł/kg i 20zł za pojemnik netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W eurogazie 5 zł/kg i 20zł za pojemnik netto

Byłem pewien, że 30/pojemnik... ale dużej różnicy nie ma, i tak 61zł za 10kg, więc z allegro łatwiej i taniej, bo z pojemnikiem wychodzi 85zł, a na allegro 66zł z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewien, że 30/pojemnik... ale dużej różnicy nie ma, i tak 61zł za 10kg, więc z allegro łatwiej i taniej, bo z pojemnikiem wychodzi 85zł, a na allegro 66zł z przesyłką.

i doplacasz jedynie 19zl i masz tyle ile kupisz tego samego dnia, a nie kilka kilo mniej po dniu czy dwoch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kszonek, 76 zł za 10 kg, ale po dostarczeniu masz tego połowę. To ja wolę podjechać do Messer, kupić za 80 zł z pojemnikiem i mieć 10 a nawet 12 kg. Dodatkowo pojemnik mam na dłużej i potem to tylko 55 zł.

Zalezy, spotkalem sie z odzialami/firmami, ktore za kazdym razem musza sprzedac nowy pojemnik ze wzgledow sanitarnych, bo obowiazuje ich jakas tam norma o ktorej nikt, nigdy nie slyszal. IMHO ich glupi wymysl zeby sobie kase na pojemnikach nabijac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, spotkalem sie z odzialami/firmami, ktore za kazdym razem musza sprzedac nowy pojemnik ze wzgledow sanitarnych, bo obowiazuje ich jakas tam norma o ktorej nikt, nigdy nie slyszal. IMHO ich glupi wymysl zeby sobie kase na pojemnikach nabijac.

cale szczescie u nas w Messerze bez problemu wrzucaja do tego samego pojemnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Linde w Warszawie można mieć swój pojemnik. My nadal chyba mamy 40 litrowy, tylko ni pamiętam gdzie się podział.

 

Hmm chyba na następny wyjazd zastanowić się trzeba ile kosztuje dewar i go zakupić bo zawsze jest problem z jego wypożyczeniem.

 

Myślimy panowie nad jakimś DI/LN2 Overclocking Party. Jeśli się uda to można zrobić w Gdańsku w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Linde w Warszawie można mieć swój pojemnik. My nadal chyba mamy 40 litrowy, tylko ni pamiętam gdzie się podział.

 

Hmm chyba na następny wyjazd zastanowić się trzeba ile kosztuje dewar i go zakupić bo zawsze jest problem z jego wypożyczeniem.

 

Myślimy panowie nad jakimś DI/LN2 Overclocking Party. Jeśli się uda to można zrobić w Gdańsku w tym roku.

Maly pojemnik mam ja, duzy jest u Tomka :P A dewar to koszt taki ze nie chcesz go znac <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i doplacasz jedynie 19zl i masz tyle ile kupisz tego samego dnia, a nie kilka kilo mniej po dniu czy dwoch.

Jeżeli coś pójdzie nie tak to masz mniej.... ale jak dobrze zapakowane to powinno dojść więcej niz połowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Linde w Warszawie można mieć swój pojemnik. My nadal chyba mamy 40 litrowy, tylko ni pamiętam gdzie się podział.

 

Hmm chyba na następny wyjazd zastanowić się trzeba ile kosztuje dewar i go zakupić bo zawsze jest problem z jego wypożyczeniem.

 

Myślimy panowie nad jakimś DI/LN2 Overclocking Party. Jeśli się uda to można zrobić w Gdańsku w tym roku.

Można przecież używkę dewar używkę dostać (w bdb stanie).

Jakiś czas temu znajomy mi mówił, że może mi sprzedać za 900 zł, więc jak coś to gg.

Zobaczę co się da jeszcze zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny z owej aukcji: http://www.allegro.pl/item200930317_suchy_lod.html

 

Cena 3 zł za 1 kg. Minimalne zamówienie 10 kg. Transport kurierem., czas realizacji Max. 48 godz.

 

Koszt łącznie z opakowaniem ok.

suchy lód

30

opakowanie

30

kurier

55

 

razem: 115zł za 10kg.

 

Imo, się nie bardzo opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny z owej aukcji: http://www.allegro.pl/item200930317_suchy_lod.html

 

Cena 3 zł za 1 kg. Minimalne zamówienie 10 kg. Transport kurierem., czas realizacji Max. 48 godz.

 

Koszt łącznie z opakowaniem ok.

suchy lód

30

opakowanie

30

kurier

55

 

razem: 115zł za 10kg.

 

Imo, się nie bardzo opłaca.

 

szczególnie kurier 55 :P

11,50 za kg to rewelka :damage_wall: to już lepiej znaleźć najdroższy DI w okolicy - kupić pojemnik styropianowy na mrożonki (ok 10PLN) i wyjdzie taniej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek, nie możesz liczyć 11,50 za kg tylko około 23 za kg :razz: Zanim dojdzie tym kurierem to masz już połowę :wink:

połowa jest jak jest rozwalone pudło i jest zwłoka - miałem lekko ponad 5kg po dwóch dniach transportu (co prawda nie wiem kiedy zmasakrowali opakowanie, ale przyspiesza to sublimacje znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co to za kurier jeszcze :D, wysylaja firma spedycyjna czy sami przywoza? :D

 

za 145 ziko mamy 20kg, jesli jakosc uslugi jest wysoka, pudlo dobrze zabezpieczone i puszczone jako ostroznie czy np sami przywoza to mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadalem z tym "podkowy" jakis czas(jak sie aukcja na alledrogo pojawila) temu przez telefon. Mowil ze pojemniki kupuje w marko bo tam sa najtansze a jakosc jest "praktycznie taka sama jak tych przeznaczonych do transportu DI". Nie widzialem obok siebie nigdy pudel do DI i tych z makro, ale wydaje mi sie ze te z makro sa tak z 2x ciensze... (w porownaniu do tego co widzialem u Devilka na targach we Wroc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadalem z tym "podkowy" jakis czas(jak sie aukcja na alledrogo pojawila) temu przez telefon. Mowil ze pojemniki kupuje w marko bo tam sa najtansze a jakosc jest "praktycznie taka sama jak tych przeznaczonych do transportu DI". Nie widzialem obok siebie nigdy pudel do DI i tych z makro, ale wydaje mi sie ze te z makro sa tak z 2x ciensze... (w porownaniu do tego co widzialem u Devilka na targach we Wroc.)

 

Bylem w makro jakis czas temu i tam widzialem dwa rodzaje pudel - biale i kolorowe (cos zielono niebieskiego). Te biale sa prawie takie same jak te co w linde kupowalismy, a jak z tymi kolorowymi to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kto był na targach w lublinie widział nasz pojemnik na DI - styropianowy bialy - kosztował ok 25zł z makro własnie ;) już 3 razy jeździł w nim DI

weszło 60kg

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe pudełeczko to mięliście ładne szkoda tylko ze go nie schowaliście pod stół, bo ciągle ktoś się zastanawiał czy wy przypadkiem jakiś zwłok tam nie trzymacie. Co do targów to u nas w pewnym momencie już DI trzymaliśmy w tekturowym pudle, bo nie było tego jak kruszyć B-)

 

Takie małe pytanie do reszty nie oriętujecie się jak teraz stoja ceny w Linde i w jakich min ilościach można dostać DI (oczywiście w Krk). Może polecicie jakąś inna firmę? B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linde troche przegina z cenami

LN2 ponad 9PLN Brutto za 1kg (brak możliwości wypżyczenia dewara)

DI nawet ciut drożej ...

A daj mi spokój z Linde, skaczą z tymi cenami jak jasna cholera, kiedyś do pokazów w szkole brałem 3KG i zapłaciłem 10zł a teraz brałem 5KG i zapłaciłem 36zł :/ W Lublinie na spółke z Overclock braliśmy z tego co pamiętam 110KG (kupowane w puławach) i płaciliśmy ?2.15zł/kg? - Dobrze pamiętam Majkel84? W Łodzi w ogóle ktoś pożycza dewary, i wie ktoś może gdzie można najtaniej kupić Ln2? Wracając jeszcze na chwilę do DI to dziś przeprowadziłęm małe śledztwo aby się upewnić, dzwonię do Linde w Lesznie k. Warszawy i wypytuje o lód, jaka cena, skąd przywożony itp. Miła Pani mói, lód importujemy teraz z Łodzi i sprzedajemy w cenie 2.90zł/nett/kg. Dziś zadzwonie do Linde w Łodzi i zapytam czemu przeginają pałkę i sprzedają lód 2x drożej niż w innych miastach polski. Edytowane przez Lexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie nie wiecie gdzie w woj. lubelskim można kupić w przystęnych cenach suchy lód. Szukam w okolicach w ,których mieszkam bo nie bardzo mi się widzi naginać do Wawy przed każdą zabawą w Di (170km trochę to jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie nie wiecie gdzie w woj. lubelskim można kupić w przystęnych cenach suchy lód. Szukam w okolicach w ,których mieszkam bo nie bardzo mi się widzi naginać do Wawy przed każdą zabawą w Di (170km trochę to jest).

a na pclabie nie znaja odpowiedzi na takie proste pytania? Tutaj obowiazuje zasada szukac, dopiero potem pytac..... Mozesz sobie kupic:

 

- allegro

- poszukac na google

- zamowic w linde z dostawa do najblizszego oddzialu (trzeba zamawiac na jakas firme)

- zamowic w messerze z dostawa do najblizszego oddzialu (j/w)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na pclabie nie znaja odpowiedzi na takie proste pytania? Tutaj obowiazuje zasada szukac, dopiero potem pytac..... Mozesz sobie kupic:

 

- allegro

- poszukac na google

- zamowic w linde z dostawa do najblizszego oddzialu (trzeba zamawiac na jakas firme)

- zamowic w messerze z dostawa do najblizszego oddzialu (j/w)

Powiem ci tak pclab to forum tak jakby bez extrem oc, może z małymi wyjątkami. I dlatego tam nie odnajde odpowiedzi na takie pytanie, na purepc jest bo ma więcej związane z Oc o wiele więcej.. Pozatym szukałem w googlach, znalazłem co prawda zakłady azotowe Puławy (Nie mają nic napisane jak u nich kupić).

 

Dzięki tak pozatym za pomoc, znalazłem coś o messerze na necie i mają jakiś skład w Lublinie, więc może nie będzie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak pclab to forum tak jakby bez extrem oc, może z małymi wyjątkami. I dlatego tam nie odnajde odpowiedzi na takie pytanie, na purepc jest bo ma więcej związane z Oc o wiele więcej.. Pozatym szukałem w googlach, znalazłem co prawda zakłady azotowe Puławy (Nie mają nic napisane jak u nich kupić).

 

Dzięki tak pozatym za pomoc, znalazłem coś o messerze na necie i mają jakiś skład w Lublinie, więc może nie będzie źle.

Najlepsza opcja to chwytasz za telefon i dzwonisz po zakladach azotowych itp.

 

BTW. Pclab to forum o komputerach ?:D -> pytanie retoryczne. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...