Skocz do zawartości
Kean

Gdzie Kupić Suchy Lód I Ln2?

Rekomendowane odpowiedzi

O taaaaak, DI ssie pod kazdym wzgledem poza niska cena i dostepnoscia ;)

Załatwianie rzeczy "na zamowienie" w linde to tylko osobiscie, telefonicznie ani tym bardziej mailowo nic nie da sie zalatwic.

 

Tak, DI ssie na maxa, gdy nie kupisz go w promieniu 50km od miejsca zamieszkania. Mocny singielek nie jest zly ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, DI ssie na maxa, gdy nie kupisz go w promieniu 50km od miejsca zamieszkania. Mocny singielek nie jest zly ;]

Mimo iz DI mialem (moze nadal jest, nie wiem) za darmo 2-3km od domu i moglem brac ile do bagaznika wejdzie, to serdecznie dziekuje temu rodzajowi chlodzenia PC :D

 

Mocny singielek to przedewszystkim dzialajacy singielek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpisali :D

 

"Szanowny Panie,

 

Punkty sprzedaży, o których Pan wspomina obsługują Klientów w zakresie gazów technicznych w butlach. Gazy te mozna zamawiać w takich punktach jak Rypin, lub jeśli są w składzie kupować je "od ręki".

 

Inaczej ma się sprawa z tzw. "suchym lodem". Jest to dwutlenek węgla w postaci stałej, który sublimuje w temperaturzez -78,5 oC. Zatem od momentu jego wyprodukowania ubywa go, aż do całkowitego zniknięcia. Nie moża go więc przechowywać w naszych składach gazów technicznych.

Jeśli chce Pan zamówić suchy lód z dostawą do Rypina, to istnieje możliwość przesłania go paczką bezpośrednio z miejsca produkcji, tj. Gdańsku lub Łodzi. Koszt przesyłki zależy od pilności jej doręczenia, odległości i wagi samej przesyłki. Suchy lód w ilości od 12 kg kosztuje 2,90 PLN/kg netto. Pojemnik jednorazowy ze styropianu kosztuje 20,- PLN netto. Jeśli jest Pan zainteresowany taką dostawą proszę o kontakt z tymi zakładami."

 

kilogram di to licze 3.5 brutto, pudelko 20.- ile mozna kosztować przesylka z lodzi lub gdanska ( ok 20 kg)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma, obojetnie jaka.

W tej firmie co wcześniej wspomniał Pepek pytała czy na firmę... oczywiście odpowiedź była że nie. Nie było żadnego problemu z kupnem dla zwykłego "osobnika".

 

Dlatego dla osób, które mają możliwość odbioru osobistego polecam.

 

To pokaże wam coś ciekawego jak pisałem maila do pewnej firmy (MESSER), ich odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

miejsce produkcji granulatu suchego lodu zlokalizowane najbliżej Lublina posiadamy w Chorzowie (odległość ok. 600 km). Najmniejsza możliwa ilość do zakupienia to 10 kilogramów. Dla realizacji dostaw granulatu suchego lodu w małych ilościach tj. do 25-50 kg proponujemy pojemniki styropianowe.

 

Pojemnik styropianowy.

 

pojemność 38.6 l

 

pojemność suchego lodu ok. 25 kg

 

wymiary zewnętrzne 600 x 400 x 260 mm

 

grubość ścianki 30 mm

 

Warunki handlowe:

 

Cena standardowa suchego lodu dla małych ilości i sporadycznych odbiorów wynosi: 4,50 pln/kg

 

Cena pojemnika styropianowego: 25,00 pln/sztukę

 

Koszty dostawy: 600 km x 1,50pln = 900,00 pln (kilometraż liczony tam i z powrotem)

...

Może jednak zamówię... koszty tanie jak na tego typu zabawę :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mieszkam w Białej Podlaskiej, a studiuje w Siedlcach ;)

 

I tak fabryka jest w Chorzowie. A właśnie ostatnie DI session było w Siedlcach, a lód z siedziby w Wawie.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu koło polibudy ponoć za bro możnahttp://forum.purepc.pl/index.php?act=Post&CODE=02&f=91&t=216474&qpid=2857604

PurePC.pl - Forum Dyskusyjne -> Odpowiadanie w Gdzie Kupić Suchy Lód I Ln2? dostać termos LN B-)

Tak? To jeszcze podaj mi dokladniejszy namiar ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za posta pod postem.

 

może ktoś z bardziej doświadczonych mógłby podać kilka wskazówek odnośnie izolacji płyty ?

 

szykuje się pierwszy raz a ja chce być jak najlepiej przygotowany.

 

mam troszeczke wiedzy teoretycznej na ten temat ale tyle wiem ile wyczytałem.

 

jest coś czego unikać jak ognia?

 

z góry dzięki za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pokrzepi jakimiś poradami tak na przyszłość i dla potomnych ? ;)

No dobry pomysł, sam zamierzam pobawić się w jakieś DI w niedalekiej przyszlosci, a zadnego poradnika nigdzie nie ma. Jakby ktos robil nastepną sesyjke to moglby napstrykac wiecej fotek niz zwykle, odnosnie samego montowania izolacji itp, na pewno wielu osobom by się przydało, a roboty niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zaizolowac poprawnie kompa nalezy:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Wrzucic jeden kawalek armaflexu na backplate, drugi taki sam tylko ze z dziura na procka wcisnac na swoje miejsce, przykrecic parownik i już. Filozofia ze łoo ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobry pomysł, sam zamierzam pobawić się w jakieś DI w niedalekiej przyszlosci, a zadnego poradnika nigdzie nie ma. Jakby ktos robil nastepną sesyjke to moglby napstrykac wiecej fotek niz zwykle, odnosnie samego montowania izolacji itp, na pewno wielu osobom by się przydało, a roboty niewiele.

http://www.purepc.pl/node/746

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lookaj tu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=257931

Tez miałem te obawy, ale jak widać wyżej wyszło w miarę nieźle bo wszystko żyje do tej pory.

to też widziałem już tyle razy, przyda się ;)

 

mam kolejne pytanie, papierowe ręczniczki są potrzebne w razie ew skroplenia się lodu, rajt ?

 

a jak nie rozumuje za dobrze to może niech mi ktoś wytłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...